dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 44
  1. #21

    Domyślnie

    Książeczka założona w 1978 roku. wkład 1800 od 8 lat nie wpłacane nic. W połowie marca wypłata około 9600 zł.

  2. #22

    Domyślnie

    Książeczka założona w 1978 roku. wkład 1800 od 8 lat nie wpłacane nic. W połowie marca wypłata około 9600 zł.

  3. #23

    Domyślnie

    Książeczka założona w 1978 roku. wkład 1800 od 8 lat nie wpłacane nic. W połowie marca wypłata około 9600 zł.

  4. #24

    Domyślnie

    Ja się też dołączę.
    Książeczka mieszkaniowa od 1981 roku. Wpłaty systematyczne do 2005 roku. Wkład na książeczce 3000 zł. Zaawansowanie robót 50%.
    Wypłata w 2005 roku 6.000 zł.
    Troszkę mało...
    "Money, it's a crime.
    Share it fairly but don't take a slice of my pie.
    Money, so they say
    Is the root of all evil today."

  5. #25

    Domyślnie

    Czy można odzyskać pieniądze/premię w przypadku zgubienia książeczki?

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar m.dworek
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    poniewaz troche czasu minelo i pare rzeczy nowych sie pojawilo
    chcialem sie podzielic wynikiem uzyskanym przeze mnie

    otorz uzyskalem odpowiednio 5,8 kPLN
    oraz 8,9 kPLN
    uwazam ze to zenada i nie trzyma sie to w ogole kupy
    najdziwniejsze jest to ze pani w okienku probowala sprawe pogmatwac jeszcze bardziej tlumaczac mojej matce, ze wyplata uzalezniona jest od aktualnej ceny m2 i ta sie ciagle zmienia- jednak tego typu tlumaczenie (dlaczego tak malo) jest zupelnie bez sensu, bo akurat cena m2 mieszkania jest w polsce w bardzo dynamicznym wzroscie (chyba okolo 20 % rocznie???)

    zenujace jest to ze matka wplacala systematycznie od 20 lat
    i kwota do wyplaty niak ma sie do wlozonych nakladow
    nawet probujac to obliczyc metoda banalna za pomoca sredniej krajowej i stop procentowych, dochodze ze musiallbym dostac okolo 30 kPLN oraz 50 kPLN

    a wiec okolo 5 razy wiecej-a püodkreslam - ze to dla minimalistycznych zalozen

    a gdzie tu gwarancja panstwa
    gdzie tu uzycie wskaznika w postaci ceny m2 mieszkania?
    kiedy matka zaczynala oszczedzanie to jedna wplata odpowiadala okolo 0,5 m2 mieszkania
    czyli za 20 lat musialbym miec duze mieszkanie
    a to co dostalem wystarczy na jkaies 3 m2

    nie wiem co robic?
    myslicie ze jest sens sie gdzies odwolywac?

  7. #27

    Domyślnie

    W takiej samej sytuacji jak Ty jest conajmniej 100 000 ludzi (ze mna wlacznie). Jest to naprawde symboliczna rekompensata.
    Wartosc tej rekompensaty jest uzalezniona od wartosci 1m2 w poprzednim kwartale (w wielkim skrocie), wiec pani w banku nie klamala.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Odwołanie nic nie da. Takie mamy prawo i koniec.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar m.dworek
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej100
    W takiej samej sytuacji jak Ty jest conajmniej 100 000 ludzi (ze mna wlacznie). Jest to naprawde symboliczna rekompensata.
    Wartosc tej rekompensaty jest uzalezniona od wartosci 1m2 w poprzednim kwartale (w wielkim skrocie), wiec pani w banku nie klamala.
    nie twierdze, ze klamala, tylko chodzilo mi o to ze jesli kieruja sie w tych swoich wyliczeniach cena m2 mieszkania to te ich wyplaty nijak maja sie do dynamiki wzrostu cen mieszkan

  10. #30

    Domyślnie dokumenty wymagane przez bank przy likwidacji książeczki

    Witam, drodzy Państwo być może ktoś mógłby udzielić mi odpowiedzi na następujące pytanie:

    niedawno złożyłem wniosek o likwidację książeczki mieszkaniowej z wypłatą premii na cel budowy jednorodzinnego domu mieszkalnego.

    Czy ktoś wie na jakiej podstawie Bank PKO BP żąda ode mnie dostarczenia mu dokumentów innych niż zaświadczenie potwierdzające stopień zaawansowania prowadzonej budowy według wartości kosztorysowej (do czego jak sądzę ma prawo z tytułu art. 3a ust.1 pkt. 1 lit.a ustawy z 30.11.1995) oraz decyzji z pozwoleniem na budowę wystawionej na mnie(do czego jak sądzę uprawnia go art. 3 ust.1 pkt. 4 tej ustawy). Czy istnieją jakieś przepisy wykonawcze, które określają czego jeszcze bank może domagać się od klienta w tej sytuacji?

    Będę bardzo wdzięczny za pomoc w ustaleniu tych informacji, ponieważ nie mogę ich znaleźć na stronach sejmu ani banku PKO BP

  11. #31

    Domyślnie

    Pewnie to są ich wewnętrzne przepisy ode mnie też tego wymagali. Wystarczy tylko podpis kierownika budowy że jest ukończone % budowy oni wymagają chyba 20 ale nie pamiętam dokładnie. I jak powiedziała pani w okienku oni tego nie sprawdzają ja miałam tylko fundamenty jak składałam wniosek.
    I tu miłe zaskoczenie fakt że książeczka sprzed 1989 wkład 5,10 po denominacji ) odsetki 400 a premia 20000 byłam w lekkim aczkolwiek bardzo miłym szoku.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosland
    Pewnie to są ich wewnętrzne przepisy ode mnie też tego wymagali. Wystarczy tylko podpis kierownika budowy że jest ukończone % budowy oni wymagają chyba 20 ale nie pamiętam dokładnie. I jak powiedziała pani w okienku oni tego nie sprawdzają ja miałam tylko fundamenty jak składałam wniosek.
    I tu miłe zaskoczenie fakt że książeczka sprzed 1989 wkład 5,10 po denominacji ) odsetki 400 a premia 20000 byłam w lekkim aczkolwiek bardzo miłym szoku.
    Właśnie jutro wybieram się z dokumentami, żeby zlikwidować książeczkę. Powiedz mi proszę co zawarłaś w zaświadczeniu o % zaawansowania budowy w stosunku do wartości kosztorysowej. Nie mam pojęcia jak to napisać. W banku powiedzieli mi, że wystarczy coś w stylu "zaświadczam iż budowa w chwili obecnej wynosi ...% wartości kosztorysowej". Tylko jaka jest ta wartość kosztorysowa???
    Tak jak mówisz, aby zlikwidować książeczkę zaawansowanie min. 20%, Pani mówiła też, że lepiej żeby nie było większe jak 70%.
    Na początku dłuuuugiej drogi...

  13. #33

    Domyślnie

    ja mam lepszy kwiatem. moja mama ma książeczkę z pełnym wkładem na m-3 wpłata dokonana jednorazowo w 1980 roku. teraz najlepsze

    jeśli wykorzysta no zakup mieszkania to dostanie 16 tys.
    jak na budowę domu to 8 tys.

    nawet panie w banku były w szoku że taka różnica a wynika podobno z niekorzystnego współczynnika dla domów w roku w który dokonano wpłaty.lepiej byłoby gdyby mama wpłacała kilka lat a nie jednorazowo.

  14. #34

    Domyślnie

    Właśnie jutro wybieram się z dokumentami, żeby zlikwidować książeczkę. Powiedz mi proszę co zawarłaś w zaświadczeniu o % zaawansowania budowy w stosunku do wartości kosztorysowej. Nie mam pojęcia jak to napisać. W banku powiedzieli mi, że wystarczy coś w stylu "zaświadczam iż budowa w chwili obecnej wynosi ...% wartości kosztorysowej". Tylko jaka jest ta wartość kosztorysowa???
    Tak jak mówisz, aby zlikwidować książeczkę zaawansowanie min. 20%, Pani mówiła też, że lepiej żeby nie było większe jak 70%.[/quote]

    W PKO dali mi swój druczek i kierownik budowy wpisał % zaawansowania już nie pamiętam jaki ale sama się zdziwiłam że taki wysoki )

  15. #35

    Domyślnie

    hej

    mozecie potwierdzic czy w miare dobrze oblicza wartosc ksiazeczki ten arkusz?

    http://www.kapitanat.pl/szacunek_pre...arancyjnej.xls

    Maciek

  16. #36
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gregorian322

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Wroniawy
    Kod pocztowy
    50-221
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    ja dziś otrzymałem z PKO kase za książeczki, miałem dwie, jedną swoją, drugą siostra przepisała na mnie, bo kupiłem mieszkanie ponad miesiąc temu. Jedna książeczka założona w 78r, a druga w 80r. i na obydwu było po 500zł. Za jedną dostałem 3950zł, a za drugą 3877zł. Spodziewałem się co najmniej 2x tyle kasy za nie. Ale jak myślicie, zostałem oszukany? Można się odwołać? Można dostać wyliczenie na jakiej podstawie te kwota została wyliczona?
    Czekam na opinie od Was. Z góry dzięki
    Pozdrawiam
    Grzegorz

  17. #37
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ryla

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Łęczna
    Kod pocztowy
    21-010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    ja również mam mały problem z moją książeczką mieszkaniową. Ile można się na niej spodziewać odsetek? Moja książeczka została założona w 2002 roku (czyli żadnej premii gwarancyjnej tam nie ma), a bank twierdzi, że dowiem się ile na niej jest jak ją zlikwiduję. Obecnie samego kapitału jest tam prawie 70 tys. Ile mogę spodziewać się odsetek?

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Hej dziś odkopałem wydruk z banku z roku 2015.
    Wyszło tak:

    Stan oszczędności na dzień: 24tys.
    Wkład na książeczce mieszkaniowej: 7.6
    Odsetki za lata ubiegłego: 551
    Odsetki bieżące 0.53
    Premia gwarancyjna 24tys

    Czy ja dobrze liczę że to łącznie aż 48tys? W przyszłym roku zaczynam budowę więc był by to niezły starter.

  19. #39

    Domyślnie

    Na mojej było ledwie 1700 zł...
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Ale faktycznie tak jest że stan oszczędności łączy się z premią?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony