dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 22
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 427
  1. #1

    Domyślnie projekt C96 CYRKON

    Witam.

    Jeśli ktoś budował wg. projektu jak w temacie i zechce się podzielić uwagami, opiniami oraz doświadczeniami z budowy, to bardzo chętnie poczytam

    Może dodatkowo jakieś wyliczenie kosztów stanu surowego (otwarty/zamknięty)? Mile widziane są też opinie już mieszkających w "Cyrkonie" (zwłaszcza, czy im nie zimno ) lub coś o funkcjonalności itp.

    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  2. #2

    Domyślnie CYRKON

    Czeszko!!! Mam pytanie czy ktoś z was budował CYRKONA??? Taki ładny i prosty domek dla rozwijającej się rodzinki?

  3. #3

    Domyślnie Re: CYRKON

    Cytat Napisał kasia w
    Czeszko!!! Mam pytanie czy ktoś z was budował CYRKONA??? Taki ładny i prosty domek dla rozwijającej się rodzinki?
    Nikt tu Cyrkona nie budował, ale ja będę. Chętnie podzielę się wrażeniami z budowy i użytkowania, co jednak za szybko nie nastąpi, bo jestem dopiero na samym początku
    Pozdrawiam,
    Krisker

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    4.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    258

    Domyślnie

    Ja też będę budował,ale najszybciej jesienią zacznę.
    Wiem, że Ajkad tez będzie go budowała.
    To już byłaby czwórka

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał marjucha
    Ja też będę budował,ale najszybciej jesienią zacznę.
    Wiem, że Ajkad tez będzie go budowała.
    To już byłaby czwórka
    Przewidujecie jakieś większe zmiany w projekcie?
    Pozdrawiam,
    Krisker

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    4.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    258

    Domyślnie

    Praktycznie żadnych.
    Nie wiem czy nie zmniejszyć do 99m2, żeby ewentualnie załapać sie na przyszłe dopłaty do kredytu, ale przeciez to był dopiero projekt ustawy i nie bardzo wiadomo w jakiej formie przejdzie. O ile przejdzie.
    Trochę się waham nad rodzajem ściany ; jedno- czy dwuwarstwowa, ale chyba pozostane przy Ytongu i będę sam stawiał ściany.
    Poza tym dość długo szukaliśmy z narzeczona projektu, a ten pasował zarówno Jej jak i mi.
    Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał marjucha
    Praktycznie żadnych.
    Nie wiem czy nie zmniejszyć do 99m2, żeby ewentualnie załapać sie na przyszłe dopłaty do kredytu, ale przeciez to był dopiero projekt ustawy i nie bardzo wiadomo w jakiej formie przejdzie. O ile przejdzie.
    Trochę się waham nad rodzajem ściany ; jedno- czy dwuwarstwowa, ale chyba pozostane przy Ytongu i będę sam stawiał ściany.
    Poza tym dość długo szukaliśmy z narzeczona projektu, a ten pasował zarówno Jej jak i mi.
    Pozdrawiam.
    My też będziemy budować bez większych zmian. Narazie wyleciało CO (będzie kominkowe), ale oczywiście został drugi komin - może kiedyś nam się odwidzi. W sumie to bardziej dla oszczędności chyba... Ściany na pewno jednowarstwowo i to z Ytonga, choć droższy - podobno dużo dokładniejsze wykonanie, co ma oczywiście niebanalne znaczenie w 1W. A strop zostawiacie drewniany? My tak i to kombinuję jeszcze jakby go odsłonić od dołu. Trochę komplikują sprawę podwójne belki nośne, ale coś wymyślę Nie za bardzo podoba mi się komin pod kominek, bo wkład z zabudową będę musiał wciskać pod niego. Ogranicza to ilość aranżacji samego kominka, ale z drugiej strony oszczędza mnóstwo miejsca. Będziemy kombinować później.

    Czekam na pierwsze relacje z frontu
    Pozdrawiam,
    Krisker

  8. #8

    Domyślnie

    Witam miłośnicy i miłośniczki CYRKONA. U mnie w domu pojawił się nowy temat. Gdzie będziemy trzymać kosiarkę, dwa rowery i inne ogrodnicze duperelki?. Czy ktoś może wie czy jest dostępny w sprzedaży projekt CYRKONA z garażem? A może jakiś inny pomysł.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja sobie teraz tak myślę, że gdyby w miejscu pomieszczenia gospodarczego zrobić łazienkę, a z łazienki pomieszczenie gospodarcze z przejściem do garażu to mogło by to być niezłym rozwiązaniem. Jeśli ktoś widział dom NALEŻYTY to mniej więcej o czymś takim mówię. Pozdrawiam mrssquirrel.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia w
    Witam miłośnicy i miłośniczki CYRKONA. U mnie w domu pojawił się nowy temat. Gdzie będziemy trzymać kosiarkę, dwa rowery i inne ogrodnicze duperelki?. Czy ktoś może wie czy jest dostępny w sprzedaży projekt CYRKONA z garażem? A może jakiś inny pomysł.
    Ja w tej chwili już mam mały domek drewniany pełniący w chwili obecnej funkcje budowlane a potem wykorzystam go do przechowywania wymienionych przez Ciebie przedmiotów. Poza tym do dyspozycji jest pomieszczenie gospodarcze, choć zdaję sobie sprawę, że będzie ono potrzebne bardziej do zastosowań typowo domowych (pranie, może suszarnia, przechowywalnia słoików itp.)
    Pozdrawiam,
    Krisker

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia w
    Ja sobie teraz tak myślę, że gdyby w miejscu pomieszczenia gospodarczego zrobić łazienkę, a z łazienki pomieszczenie gospodarcze z przejściem do garażu to mogło by to być niezłym rozwiązaniem. Jeśli ktoś widział dom NALEŻYTY to mniej więcej o czymś takim mówię. Pozdrawiam mrssquirrel.
    A co zrobisz z kominem i piecem z gospodarczego, jeśli zechcesz tam zrobić łazienkę?
    Pozdrawiam,
    Krisker

  12. #12

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź. Trochę się zapędziłam i nie zwróciłam na to uwagi. Ale w takim razie to wszystko zostanie na swoim miejscu, a przejście do garażu można zrobić przez pomieszczenie gospodarcze. Zastanawiam się tylko czy w ścianie nośnej można zrobić drzwi. Jeżeli okaże się, że nie to nie będzie przejścia do garażu. Proste. I tak będzie super.
    A tak poza tym wszystkim, to jak na razie to czekam na wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania. Jutro jedziemy do geodety umówić się na pomiary i sporządzenie mapki do celów projektowych. Dużo formalności mnie jeszcze czeka??? Czekam na jakieś rady i porady i w ogóle na coś. Mrssquirrel.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia w
    Dzięki za podpowiedź. Trochę się zapędziłam i nie zwróciłam na to uwagi. Ale w takim razie to wszystko zostanie na swoim miejscu, a przejście do garażu można zrobić przez pomieszczenie gospodarcze. Zastanawiam się tylko czy w ścianie nośnej można zrobić drzwi. Jeżeli okaże się, że nie to nie będzie przejścia do garażu. Proste. I tak będzie super.
    Myślę, że nie będzie problemu z drzwiami w ścianie nośnej. Oczywiście trzeba będzie od razu dać nadproże żelbetowe (będziecie robić systemowo Ytongiem?)

    A tak poza tym wszystkim, to jak na razie to czekam na wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania. Jutro jedziemy do geodety umówić się na pomiary i sporządzenie mapki do celów projektowych. Dużo formalności mnie jeszcze czeka??? Czekam na jakieś rady i porady i w ogóle na coś. Mrssquirrel.
    Formalności jest jeszcze sporo. Ja niestety nie mam czasu tułać się po urzędach i projektantach, więc zleciłem załatwienie wszelkich formalności swojemu architektowi. W zależności od sytuacji do zrobienia będą jeszcze:
    - zakup projektu
    - plan zagospodarowania działki (architekt - projektant). Tutaj należałoby już mieć jakąś koncepcje posadowienia budynku na działce - wtedy będzie tak, jak Ty zechcesz, a nie projektant. "Ustawiając" wstępnie domek na działce należy pamiętać o granicach (4m) i o warunkach zabudowy (np. kalenicą równolegle do drogi)
    - adaptacja projektu do warunków miejscowych i naniesienie Twoich zmian na projekt domu (architek - projektant)
    - załatwianie przyłącza wodnego (warunki techniczne, projekt, uzgodnienie)
    - załatwianie przyłącza elektrycznego (warunki techniczne, projekt, uzgodnienie)
    - załatwianie przyłącza kanalizacyjnego (warunki techniczne, projekt, uzgodnienie)
    - załatwianie przyłącza gazowego (warunki techniczne, projekt, uzgodnienie)
    - jeśli działka leży przy drodze powiatowej, to potrzebny jeszcze będzie projekt zjazdu oczywiście uzgodniony w zarządzie dróg.
    - złożenie projektu (wszystkich 4 kopii, więc nie zapomnij wcześniej zrobić sobie kopii na czas, kiedy będziesz czekać na decyzję urzędu) oraz ww. dokumentów
    - oczekiwanie na pozwolenie
    - otrzymanie pozwolenia bez poprawek w dokumentacji - hehe, wersja optymistyczna
    - 14 dni na uprawomocnienie się decyzji
    - podbicie dziennika w urzędzie
    - budujemy


    Na pewno o czymś jeszcze zapomniałem, ale tak z grubsza tak to wygląda.
    Więcej info masz jeszcze tutaj: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=49239
    Pozdrawiam,
    Krisker

  14. #14

    Domyślnie

    Witam Cyrkoniści i nie tylko!!!
    Dzięki za formalne wsazówki. Ja w sumie jestem chyba w dość dobrej sytuacji, ponieważ na działce mam wodę i prąd, w tym roku będą robić kanalizację, a gaz jest w drodze tuż koło płotu. Nasza działka jest ogrodzona i ma 7,5 ara, a my jesteśmy jej właścicielami od zeszłego poniedziałku. Jedynym problemem (chociaż nie do końca) jest to, że nasza działka ma lekki spad w stronę bramy. No i właśnie mam pytanko, czy na takiej spadzistej (lekko) działce stawia się domy z piwnicą. Słyszałam o jakiś murkach zaporowych. Bo tak naprawdę moja przygoda z tymi tematami (kalenica, te murki, nie mówiąc już o nadprożach żelbetowych???) dopiero się zaczyna i w sumie powoli się w to wciągam. Naszego CYRKONA chcemy "upchać" w prawym górnym rogu tak, aby zajmował jak najmniej powierzchni na działce. Bo ogród to już zadanie dla mojego męża (świra ogrodnika). Pozdrawiam Mrssquirrel.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia w
    Witam Cyrkoniści i nie tylko!!!
    Dzięki za formalne wsazówki. Ja w sumie jestem chyba w dość dobrej sytuacji, ponieważ na działce mam wodę i prąd, w tym roku będą robić kanalizację, a gaz jest w drodze tuż koło płotu. Nasza działka jest ogrodzona i ma 7,5 ara, a my jesteśmy jej właścicielami od zeszłego poniedziałku. Jedynym problemem (chociaż nie do końca) jest to, że nasza działka ma lekki spad w stronę bramy. No i właśnie mam pytanko, czy na takiej spadzistej (lekko) działce stawia się domy z piwnicą. Słyszałam o jakiś murkach zaporowych. Bo tak naprawdę moja przygoda z tymi tematami (kalenica, te murki, nie mówiąc już o nadprożach żelbetowych???) dopiero się zaczyna i w sumie powoli się w to wciągam. Naszego CYRKONA chcemy "upchać" w prawym górnym rogu tak, aby zajmował jak najmniej powierzchni na działce. Bo ogród to już zadanie dla mojego męża (świra ogrodnika). Pozdrawiam Mrssquirrel.
    To zależy od tego, jak duży jest spadek. Ale widziałem domy z garażami "w piwnicy" na takim spadku terenu, że bałbym się tam na sankach zjechać więc wydaje mi się, że nie masz się czego obawiać.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  16. #16

    Domyślnie

    Witam! Właśnie byłam na stronie panów Wunscha i Wolanowskiego (projektantów CYRKONA) i znalazłam Cyrkona w powiększonej wersji. Co wy o tym sądzicie? Mrssqiurrel

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    4.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    258

    Domyślnie

    A możesz podać adres bądź wrzucić linka do tej strony?

  18. #18

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    4.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    258

    Domyślnie

    A ten w powiększonej wersji to jaki ma metraż?

  20. #20

Strona 1 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony