dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 22
Pokaż wyniki od 421 do 427 z 427
  1. #421

    Domyślnie

    Witam serdecznie chcemy tez taki dom mapka do celow projektowych sie robi własnie Licze na jakies dobre rady a moze jest ktos z okolic wrocławia co mataki domek chcenie bym zobaczyl jak to wyglada na zywo

  2. #422

    Domyślnie

    Witam. Powoli rozglądam się za projektem i wychodzi, że będzie Cyrkon C96. Proszę o własne zdanie co do mojej wypowiedzi.

    Przygotowanie podłoża, kopanie rowów pod fundamenty, wylewanie ław betonowych przy pomocy swojej betoniarki, montowanie zbrojenia, ocieplanie i zabezpieczanie fundamentów będę robił sam ręcznie, co się da przy pomocy ciągnika sąsiada. Będę też pomocnikiem 2 murarzy. Strop będzie drewniany, na wszystko będę miał swoje drewno. Na działce mam wodę, prąd i gaz tylko, że w "starym" domu, po podzieleniu działki na pół jest w każdym razie nie problem doprowadzić media nisko-kosztowo, gazu nie będę doprowadzał.
    Powoli rozglądam się za materiałami i mając jakieś 1,5r do rozpoczęcia budowy jestem w stanie znaleźć je po bdb cenach, bo mam czas i możliwości (czasem można odkupić taniej nadwyżki od kogoś co budował dom). Aha, mam przy działce rzekę - woda będzie za free. Czy jestem w stanie za 65-70 tys. zł w takim układzie wybudować dom w stanie surowym zamkniętym? Okna, parapety zewnętrzne i drzwi też będę montował sam jeśli nie będzie w cenie kupna. Nie jestem osobą, która buduje dom, by się nim szpanować, projekt uważam za skromny, tani w budowie i ekonomiczny przyszłościowo. Wiadomo, na jakości nie będę oszczędzał, jednak nie będzie na pewno wszystko z najwyższej półki. Z głową ma to być robione

    Pozdrawiam wszystkich i szykuję nowe pytania
    Ostatnio edytowane przez danbog000 ; 26-03-2016 o 03:41

  3. #423
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    faysall

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał danbog000 Zobacz post
    Witam. Powoli rozglądam się za projektem i wychodzi, że będzie Cyrkon C96. Proszę o własne zdanie co do mojej wypowiedzi.

    Przygotowanie podłoża, kopanie rowów pod fundamenty, wylewanie ław betonowych przy pomocy swojej betoniarki, montowanie zbrojenia, ocieplanie i zabezpieczanie fundamentów będę robił sam ręcznie, co się da przy pomocy ciągnika sąsiada. Będę też pomocnikiem 2 murarzy. Strop będzie drewniany, na wszystko będę miał swoje drewno. Na działce mam wodę, prąd i gaz tylko, że w "starym" domu, po podzieleniu działki na pół jest w każdym razie nie problem doprowadzić media nisko-kosztowo, gazu nie będę doprowadzał.
    Powoli rozglądam się za materiałami i mając jakieś 1,5r do rozpoczęcia budowy jestem w stanie znaleźć je po bdb cenach, bo mam czas i możliwości (czasem można odkupić taniej nadwyżki od kogoś co budował dom). Aha, mam przy działce rzekę - woda będzie za free. Czy jestem w stanie za 65-70 tys. zł w takim układzie wybudować dom w stanie surowym zamkniętym? Okna, parapety zewnętrzne i drzwi też będę montował sam jeśli nie będzie w cenie kupna. Nie jestem osobą, która buduje dom, by się nim szpanować, projekt uważam za skromny, tani w budowie i ekonomiczny przyszłościowo. Wiadomo, na jakości nie będę oszczędzał, jednak nie będzie na pewno wszystko z najwyższej półki. Z głową ma to być robione

    Pozdrawiam wszystkich i szykuję nowe pytania
    Witam!

    To mój pierwszy post na forum, który będzie dotyczył tego właśnie projektu. Przewertowałem setki projektów i ten dla nas (małżonki i mnie) okazał się najlepszy bo:
    -tani w budowie,
    -podzielę go na dwa etapy - potrzebuję sypialni dla malucha a w pokoju dziennym, póki nie wykończę "góry", planuję dla nas chwilową sypialnie,
    -szerokość działki to tylko 18,50m a na posesji mam jeszcze drugi budynek mieszkalny rodziców z wew. drogą dojazdową (płytową) do w/w budynku (która nota bene będę musiał zbliżyć do granicy),
    -jest skromny a zarazem ładny.
    Działka jest uzbrojona - skrzynka elektryczna z wolnym przyłączem, woda, inwestycje gminne związane z kanalizacją mają się niebawem rozpocząć, ale i tak planuje powiększone szambo. Pytasz kolego czy przy obecnych cenach materiałów da się zmieścić w 65-70tys w stanie surowym zamkniętym? Liczę na to, że tak. Dysponuję większą gotówką na pierwszy etap budowy i mam głęboką nadzieję, że przy obecnych cenach materiałów a ceny dość znacznie spadły od czasu zaistnienia tego wątku.
    Jutro wyruszam z zaliczką po projekt, w którym:
    -lustrzane odbicie,
    -dodatkowe drzwi do kotłowni z zewnątrz (paliwo stałe),
    -rezygnuję z drzwi tarasowych a zamiast nich okno,
    -strop lany,
    -dwa pustaki na wieniec aby podnieść dach a tym samym powierzchnię użytkową poddasza (rada murarza),
    -zamiast GK na poddaszu coś innego z czym się jeszcze nie spotkałem ale murarze zdradzili, że tak robili ale o tym "sza...",
    -nie dachówka ani blachodachówka a blachotrapez.

    Potem adaptacja i tyczenie. Dość długo to trwa, trochę załatwień w Zarządzie Dróg Powiatowych z prośbą o przybliżenie minimalnej linii zabudowy, bo to już czwarty miesiąc od złożenia wniosku o wypis w gminie a chciałbym od lipca zacząć. Chciałbym się zapytać o ile jeśli ktoś odpowie, ile wyniósł Was fundament, bez żadnych płyt podłogowych?
    Acha, mam nadzieje, że będę w stanie pomóc Koledze wyżej choćby galerią zdjęć z placu boju. No i jest pozytyw. Z hydrauliką i co. sam sobie poradzę bo sam trochę instalacji zrobiłem, z elektryką też "za pan brat", a i o kryciu dachów razem z montażem okien też sporo wiem... Tylko murować nie umiem a i czasu mniej także murarze trzymają termin.

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez faysall ; 28-03-2016 o 22:31

  4. #424
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    faysall

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzisiaj miałem dość dziwne spotkanie z Panią, która zajmuje się adaptacją projektu pod "moje" pomysły. Rozumiem, że bez ścian konstrukcyjnych nie ma szans na strop terriva albo inny tylko dlaczego zrobiła takie "oczy" gdy się o to zapytałem? Strop drewniany mi nie przeszkadza ale ze zmianą pewnych ścian działowych z 12 na 24 chyba nie powinno być problemu? To samo w fundamencie. Nie ma problemu z dodaniem dodatkowych drzwi na zewnątrz kotłowni, ani ze zmianą otworu okiennego w salonie a z adaptacją/doprojektowaniem fundamentu i ścian konstrukcyjnych pod strop betonowy są. Coś mi się wydaje, że trafiłem na zły dzień. Mieliście jakieś większe problemy z adaptacją? Może ktoś odpowie, jeśli jeszcze zaglądacie w ten wątek.

  5. #425
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Intothewild

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dzień dobry wszystkim.

    Zdaję sobie sprawę, że dawno nikt w tym temacie nie pisał, ale może mój odkop to zmieni. Zdecydowaliśmy się z żoną na projekt Cyrkon 96a (delikatnie zmodyfikowana wersja cyrkona 96) Nawet znaleźliśmy biuro projektowe, które jeszcze ten projekt sprzedaje (wszędzie indziej jest już niedostępny)
    Niestety nie znależliśmy innego równe taniego w budowie projektu o tym metrażu. Zewnętrzne ściany nośne, dwuspadowy dach, wiązarowa konstrukcja i drewniany strop. Chcemy tylko na górze zamiast 4 małych pokoików 3 większe.

    Czy ktoś z Państwa posiadający dom Cyrkon mieszka może w Lubuskiem, Dolnośląskim lub Wielkopolskim i zgodziłby się na odwiedziny, żebyśmy mogli z żoną taki dom zobaczyć na żywo i porozmawiać? Lub chociaż podzielił opinią nt. mieszkania w takim domu tu na forum?

    Będę dozgonnie wdzięczny.

  6. #426

    Unhappy mogę podesłac kilka fot jesli nie jjest za póżno hehe :)

    Cytat Napisał Intothewild Zobacz post
    Dzień dobry wszystkim.

    Zdaję sobie sprawę, że dawno nikt w tym temacie nie pisał, ale może mój odkop to zmieni. Zdecydowaliśmy się z żoną na projekt Cyrkon 96a (delikatnie zmodyfikowana wersja cyrkona 96) Nawet znaleźliśmy biuro projektowe, które jeszcze ten projekt sprzedaje (wszędzie indziej jest już niedostępny)
    Niestety nie znależliśmy innego równe taniego w budowie projektu o tym metrażu. Zewnętrzne ściany nośne, dwuspadowy dach, wiązarowa konstrukcja i drewniany strop. Chcemy tylko na górze zamiast 4 małych pokoików 3 większe.

    Czy ktoś z Państwa posiadający dom Cyrkon mieszka może w Lubuskiem, Dolnośląskim lub Wielkopolskim i zgodziłby się na odwiedziny, żebyśmy mogli z żoną taki dom zobaczyć na żywo i porozmawiać? Lub chociaż podzielił opinią nt. mieszkania w takim domu tu na forum?

    Będę dozgonnie wdzięczny.

  7. #427

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś jeszcze myśli nad budową Cyrkona?
    Wiele firm sprzedających projekty wycofała go, czy wie ktoś jaki jest powód?

Strona 22 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony