dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 53
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1054
  1. #41

    Domyślnie

    Jeszcze jedna kwestia. Do każdego elektrozaworu potrzebna jest jedna żyła + 1 żyła z masą do wszystkich elektrozaworów. Do czujnika deszczu potrzebne są dwie żyły. Tak jest faktycznie?
    Po wybudowaniu domu będę znała się na wszystkim i będę potrafiła wszystko zrobić sama, tylko wtedy to już po co ....

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigsister
    Jeszcze jedna kwestia. Do każdego elektrozaworu potrzebna jest jedna żyła + 1 żyła z masą do wszystkich elektrozaworów. Do czujnika deszczu potrzebne są dwie żyły. Tak jest faktycznie?
    tak jest faktycznie , przelicz dokładnie ile sekcji i ile zaworów i w ziemię odpowiedni kabel z zapasem , ja kładłem zwykły linke 1mm2 lub 1,5mm2 w czarnej izolacji ale nie spacjalny w ziemię , z obserwacji " profesjonalnych firm kładą zwykły drut 1,5mm2

  3. #43

    Domyślnie

    W hurtowniach elektrycznych są kabelki wielożyłowe 0,5 przeznaczone do ziemi. Koszt 3 parowego (6 żył) i 6 parowego jiest podobny, dlatego lepiej zastosuj rezerwę na wypadek rozbudowy systemu nawadniania lub uszkodzenia jakiejś żyły.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigsister
    Jeszcze jedna kwestia. Do każdego elektrozaworu potrzebna jest jedna żyła + 1 żyła z masą do wszystkich elektrozaworów. Do czujnika deszczu potrzebne są dwie żyły. Tak jest faktycznie?
    Do czujnika zazwyczaj są dwie żyły.
    Chociaż spotkałem się z czujnikiem, który miał wyjście na 3 żyłach, kilkumetrowy kabelek 3 żyły, a na jego końcu przejściówka na 2 żyły.
    Po co to było, nie wiem, być może przy przedłużaniu należy dawać 3 żyły.
    P.S.
    Zawory są zazwyczaj na 24V zmienne, więc trudno mówić o "masie".
    Raczej jest to "przewód wspólny".
    Jeżeli planujesz dużo zaworów i chcesz włączać kilka na raz, to może warto zrobić wspólne 2 żyły a nie 1.
    Damian

  5. #45

    Domyślnie Projekt nawadniania ogrodu w Castoramie

    Jak w temacie kto u nich zamawiał i jak w praktyce się sprawdził ???
    22-10-2005 dzień rozpoczynający budowę.
    09-12-2006 W końcu przeprowadzka

  6. #46

    Domyślnie Średnica rury do nawadniania

    Jakich generalnie średnic rur do nawadniania używacie? 25 mm czy 32 mm
    Czy jeśli na wyjściu z podlicznika na ogród mam rurę 25 mm, to czy ewentualne zastosowanie 32 będzie miało sens?
    Po wybudowaniu domu będę znała się na wszystkim i będę potrafiła wszystko zrobić sama, tylko wtedy to już po co ....

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    będzie,
    ale po co Ci tyle wody na ogrodzie

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jarekd85

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    4

    Domyślnie Re: Średnica rury do nawadniania

    Zależy jak duży masz ogród i o jaki rodziaj nawadniania Ci chodzi...Automatyczny czy "zwykły" czyli ręczny

  9. #49

    Domyślnie

    Przy dużym ogrodzie i długich odcinkach rur magistralnych to warto dać te 32mm, na mniejszej działce to chyba zbytek.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  10. #50

    Domyślnie System automatycznego nawadniania - kilka pytań

    Witam,

    Zamierzam sam wykonać system nawadniania. Niestety nie mam w tym temacie doświadczenia. Projekt przygotowała mi firma w której zakupie sprzęt. Mam kilka pytań:

    1. Bedę miał 4 sekcje zraszaczy po 4-5 szt w każdej sekcji. Rozumiem że sekcja oznacza że zraszacze są na jednym wężu połączone dwunikami, trójnikami itp.?
    2. Czy w ramach jedej sekcji w której sa np 4 zraszacze wszystkie muszę podleweać jednoczesnie, czy jak spadnie latem cicsnienie wody moge podlewac najpierw 2 i potem kolejnymi dwoma?
    3. Chce podzielić stworzenie systemu na dwa etapy co jest potrzebne do wykonania pierwszego etapu tzn prac ziemnych wykopanie rowów i ich zasypanie tak zeby można wysiać trawę a potem to wszystko na wiosne podłączyć. Zakładam że węże i łączniki co jeszcze?

    4. Macie może jakieś materiały szkoleniowe, informacyjne itp. które ułatwią samodzielne stworzenie systemu nawadniania [email protected]

  11. #51

    Domyślnie Re: System automatycznego nawadniania - kilka pytań

    Ad.1 Tak
    Ad.2 Nie, sekcja to wszystko co za elektrozaworem, nie da się podzielić
    Ad.3 Rowek z wężem i trójnikami zakończone kolankami pod zraszacze, drugi koniec węża do skrzynki lub do domu - zależy gdzie będą elektrozawory. Później sterownik z zasilaczem i ewentualnie czujnik deszczu
    Ad.4 np. http://www.droimpex.com.pl/start.htm, tam kupowałem, sprzęt dobry (Hunter) i ceny przystępne
    Lokalna firma na sprzęcie Gardeny wyceniła mi całość (z robocizną) na ponad 50 tysięcy (działka pół hektara). Jak do tej pory wydałem około 6-7 tys. a już kończę (na gotowo)
    Pozdrawiam - Piotr

  12. #52

    Domyślnie Re: System automatycznego nawadniania - kilka pytań

    Cytat Napisał panda
    Ad.1 Tak
    Ad.2 Nie, sekcja to wszystko co za elektrozaworem, nie da się podzielić
    Ad.3 Rowek z wężem i trójnikami zakończone kolankami pod zraszacze, drugi koniec węża do skrzynki lub do domu - zależy gdzie będą elektrozawory. Później sterownik z zasilaczem i ewentualnie czujnik deszczu
    Ad.4 np. http://www.droimpex.com.pl/start.htm, tam kupowałem, sprzęt dobry (Hunter) i ceny przystępne
    Lokalna firma na sprzęcie Gardeny wyceniła mi całość (z robocizną) na ponad 50 tysięcy (działka pół hektara). Jak do tej pory wydałem około 6-7 tys. a już kończę (na gotowo)
    Wielkie dzieki za cenne uwagi

  13. #53

    Domyślnie Re: System automatycznego nawadniania - kilka pytań

    Cytat Napisał panda
    Ad.1 Tak
    Ad.2 Nie, sekcja to wszystko co za elektrozaworem, nie da się podzielić
    Ad.3 Rowek z wężem i trójnikami zakończone kolankami pod zraszacze, drugi koniec węża do skrzynki lub do domu - zależy gdzie będą elektrozawory. Później sterownik z zasilaczem i ewentualnie czujnik deszczu
    Ad.4 np. http://www.droimpex.com.pl/start.htm, tam kupowałem, sprzęt dobry (Hunter) i ceny przystępne
    Lokalna firma na sprzęcie Gardeny wyceniła mi całość (z robocizną) na ponad 50 tysięcy (działka pół hektara). Jak do tej pory wydałem około 6-7 tys. a już kończę (na gotowo)
    Jeszcze dwa pytania:

    1. Czy jesli zraszacz ma zasieg np. 10-17 m to oznazca ze nie podleje powierzchni trawnika 0-10 m tylko od 10-17. na allegro są rozne zraszacze roznych firm i wszystki maja podany jakis zasieg ale nie od zera.
    2. podlaczajac po 2-3 zraszaczy pod jeden waz jaka powinna byc jego srednica?

  14. #54

    Domyślnie Re: System automatycznego nawadniania - kilka pytań

    Cytat Napisał magicwb
    1. Czy jesli zraszacz ma zasieg np. 10-17 m to oznazca ze nie podleje powierzchni trawnika 0-10 m tylko od 10-17. na allegro są rozne zraszacze roznych firm i wszystki maja podany jakis zasieg ale nie od zera.
    2. podlaczajac po 2-3 zraszaczy pod jeden waz jaka powinna byc jego srednica?
    1. Zasięg zależy od średnicy rury, ciśnienia i dyszy w zraszaczu. Zraszacz leje od 0 do max. zasięgu (zależność wcześniej).
    2. Średnica optymalnie 32mm, ile można podpiąć zraszaczy to już trzeba wyliczyć z tabeli. Np takich zraszaczy z dyszą nr 4 podpinam u siebie 7 sztuk na sekcję.
    Pozdrawiam - Piotr

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stryjur

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    9

    Domyślnie nawadnianie

    pomocy

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stryjur

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    rury,srednice itd.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał stryjur
    rury,srednice itd.
    rury tak od tond- do tond, grube na 2 palce

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał theodolit
    Cytat Napisał stryjur
    rury,srednice itd.
    rury tak od tond- do tond, grube na 2 palce
    po wnikliwej analizie zapytania to trzeba koniecznie takie co najmniej dwie aby wydało i inwestor był hepi....

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał stryjur
    rury,srednice itd.
    IMHO na początek te dwa adresy
    adres nr 1
    adres nr 2
    a później z wątpliwościami (znalazłem to i to, podoba mi się takie rozwiązanie ale.....) z powrotem na forum
    Pozdrawiam - Piotr

  20. #60

    Domyślnie

    zobacz tutaj;

    http://www.iglak.pl/sklep/sklep.php

    ja mam i sobie chwalę.

Strona 3 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony