dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 53
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1054
  1. #21

    Domyślnie

    Standardowo tryskacze systemów nawadniających sa obliczone na ciśnienie 3atm. Nie żebym się mądrzył, ale pamiętam jak mi to mówił mój wykonawca nawadniania w ogrodzie.

  2. #22

    Domyślnie Jakie kto ma parametry z sieci wodociągów miejskich

    Przeciętnie 3 bary to chyba najlepsze ciśnienie. Ale znalazłem w opisach, że są modele, które nawet przy 1.8 będą jakoś funkcjonować. Problem jest jednak z wydajnością - wychodzi, że w pojedynczym segmencie można umieścić jeden i może jeszcze z pół spryskiwacza. Nie wiem jak to jest w innych wodociągach - macie Państwo lepsze ciśnienie i wydajności? Proszę właścicieli ogródków podlewanych systemami podłączonymi do sieci miejskiej o informacje jak to jest u nich.

    RGDS
    Andrzej

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    ja własnie robię nawadnianie i miało być na wodzie sieciowej tez o cisnieniu 3 bary, zrobiona została próba powierzchniowa i okazało sie że to za mało na sekcje w której jest np. trzy zraszacze , nie pracowały całą mocą , przy poborze wody w tym samym czasie w domu , pracowały na pól gwizdka, więc zdecydowałam się na pompę z hydroforem dużej mocy , wszystko zalezy odcisnienia,

  4. #24

    Domyślnie

    To co to za zraszacze?
    U mnie w sekcji jest chyba 7 zraszaczy i układ pracuje bardzo dobrze przy 3 barach.
    Problemy były jak instalacja nawadniania została podłączona po pompy bezpośrednio. Pompa głębinowa Grundfosa daje ok 6barów, więc musiałem zastosowac reduktor ciśnienia. Teraz jest OK

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    To co to za zraszacze?
    U mnie w sekcji jest chyba 7 zraszaczy i układ pracuje bardzo dobrze przy 3 barach.
    Problemy były jak instalacja nawadniania została podłączona po pompy bezpośrednio. Pompa głębinowa Grundfosa daje ok 6barów, więc musiałem zastosowac reduktor ciśnienia. Teraz jest OK
    Istotne są dwa parametry: ciśnienie i wydajność. Jeśli będzie tylko dobre ciśnienie ale wydajność mała to zraszacze będą "zdychać". To tak jakby ktoś chciał mając dobre ciśnienie dostarczać wodę np. przez słomkę. Nie przeciśnie się tyle wody ile trzeba

    Ja niestety choć mam ciśnienie z wodociągu na pograniczu dostatecznego to wydajność mam bardzo małą i stąd moje pytanie jak to wygląda u innych korzystających z publicznych wodociągów.

    Andrzej

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajpiotrowski
    Cytat Napisał krzysztofh
    To co to za zraszacze?
    U mnie w sekcji jest chyba 7 zraszaczy i układ pracuje bardzo dobrze przy 3 barach.
    Problemy były jak instalacja nawadniania została podłączona po pompy bezpośrednio. Pompa głębinowa Grundfosa daje ok 6barów, więc musiałem zastosowac reduktor ciśnienia. Teraz jest OK
    Istotne są dwa parametry: ciśnienie i wydajność. Jeśli będzie tylko dobre ciśnienie ale wydajność mała to zraszacze będą "zdychać". To tak jakby ktoś chciał mając dobre ciśnienie dostarczać wodę np. przez słomkę. Nie przeciśnie się tyle wody ile trzeba

    Ja niestety choć mam ciśnienie z wodociągu na pograniczu dostatecznego to wydajność mam bardzo małą i stąd moje pytanie jak to wygląda u innych korzystających z publicznych wodociągów.

    Andrzej
    To prawda co piszesz. A da się zwiększyć wydajności. Czy wąskie gardlo jest już na przyłączu czy może rurka do zasilania instalacji nawadniania jest za mała?

  7. #27

    Domyślnie do użytk autom. nawadniania - śr PE a licznik wody 3/4 "

    Witam !

    Zaczynam budowę systemu i tu mam pytanie do większości domów dochodzi woda rurą PE 32 za tym jest licznik 3/4 " , na wyjściu na ogród też będę miał licznik 3/4" , jeśli 1 cal to 25,4mm czyli typowa rura PE 25 czy jest jakieś uzasadnienie , żeby system nawadania czy doprowadzenie do skrzynek z zaworami wykonać na PE 32 a nie PE 25 jeśli na początku jest " zwężka " w postaci licznika o przekroju mniejszym od PE 25 ?

    Jak macie to rozwiązane u siebie ?

    pozdr

    W.

  8. #28

    Domyślnie

    podciągam wątek może ktoś odpowie

    jeszcze dodatkowe pytanie mam koncepcję taką na wyjście tego z budynku ( niestety w posadzkę z tą rurą już nie wjadę ) więc chcę przez ścianę PE 32 albo mniejszą kolano i dalej w dół też PE i wszystko schowane w styropianie i dalej w ziemię tam trójnik z odwodnieniem np. gardeny

    W.

  9. #29

    Domyślnie

    Ja mam koncepcję taką, żeby zamiast rury PE zastosować PEX. PE trudno się wygina, a do PEX-a są kształtki. Tylko potrzebny jest hydraulik z praską do rur.

    Mam tez pytanie, jaka powinna być średnica rury do nawadniania ogrodu?

    Darek

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek_P
    Mam tez pytanie, jaka powinna być średnica rury do nawadniania ogrodu?

    Darek
    ja mam trochę dużą działkę więć daję mniej więcej tak
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  11. #31

    Domyślnie

    spamer ale przynajmniej śmieszne

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Wojtek R
    nie znam się na tym za bardzo, ale wydaje mi sie, że calówka wystarczy, a pewnie i lepiej będzie,
    co do przejścia przez ścianę to proponuję zawór wewnętrzny i zewnętrzny oraz rura ze spadkiem w celu spuszczenia z tego kawałka wody na zimę (u mnie rozsadziło zawór zewnętrzny mimo ocieplenia)
    odwodnienie w ziemi planujesz na jakiej głębokości? ocieplone?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    Wojtek R
    nie znam się na tym za bardzo, ale wydaje mi sie, że calówka wystarczy, a pewnie i lepiej będzie,
    co do przejścia przez ścianę to proponuję zawór wewnętrzny i zewnętrzny oraz rura ze spadkiem w celu spuszczenia z tego kawałka wody na zimę (u mnie rozsadziło zawór zewnętrzny mimo ocieplenia)
    odwodnienie w ziemi planujesz na jakiej głębokości? ocieplone?
    zawór wew oczywisty - z zewnątrz w sumie po co ?

    rura pójdzie w dół w ziemię około 50 cm i tam chciałem dać trójnik gardeny i zaworek odwadniający

    W.

  14. #34

    Domyślnie

    Witam.
    Wszystko zależy od odległości. Jak rozprowadzenie na kilka metrów, to 25 powinno wystarczyć. Jak odległość większa, to co najmniej 32.
    Dlaczego kopiesz rurę na 50 cm. Za głęboko na system. I tak musisz wychodzić na jakieś 20-25.
    Pozdrawiam, Heniek

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Heniek
    Witam.
    Wszystko zależy od odległości. Jak rozprowadzenie na kilka metrów, to 25 powinno wystarczyć. Jak odległość większa, to co najmniej 32.
    Dlaczego kopiesz rurę na 50 cm. Za głęboko na system. I tak musisz wychodzić na jakieś 20-25.
    Pozdrawiam, Heniek

    w sumie masz rację dam płycej , linik wymienię na 1" , przez ścianę pójdzie też 1" zakończone gwintem i dalej do skrzynek z zaworami polecę PE 32

  16. #36

    Domyślnie

    No i jeszcze pomyśl o możliwości podłączenia węża od kompresora. Przyda się przed zimą do przedmuchania instalacji. No chyba że masz duże spadki w terenie, to można zaryzykować naturalne opróżnienie instalacji.
    Pozdrawiam, Heniek

  17. #37

    Domyślnie

    a w którym miejscu podłanczacie sprężarkę ?

  18. #38

    Domyślnie

    Ja mam zaraz za zaworem odcinającym wodę (po liczniku)

  19. #39

    Domyślnie Nawadnianie - jakie kabelki

    Jakie kabelki zastosować do połączenia elektrozaworów ze sterowaniem w systemie nawadniania ogrodu?
    W jednym z marketów budowlanych powiedziano mi, że wystarczy kabel telefoniczny zewnętrzny. Czy to faktycznie prawda?
    Po wybudowaniu domu będę znała się na wszystkim i będę potrafiła wszystko zrobić sama, tylko wtedy to już po co ....

  20. #40

    Domyślnie

    Wystarczy. Najlepszy byłby "żelowany" - ale jest nieco droższy niż zwykły zewnętrzny.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

Strona 2 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony