dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 53
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 1055
  1. #861
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    No to super zaoszczędziłeś prawie 2 stówki.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #862
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    No to super zaoszczędziłeś prawie 2 stówki.
    Nie przesadzajmy, ten czujnik na portalu 125 zł. Jeśli by nie ruszył to bym z niego zrezygnował.
    A tak na marginesie, czujnik jest zamontowany na płocie, południowa ekspozycja. Jak powinienem ustawić pierścień, żeby zrównoważyć szybkie parowanie, 3/4, 1/2 ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  3. #863
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Nie przesadzajmy, ten czujnik na portalu 125 zł. Jeśli by nie ruszył to bym z niego zrezygnował.
    A tak na marginesie, czujnik jest zamontowany na płocie, południowa ekspozycja. Jak powinienem ustawić pierścień, żeby zrównoważyć szybkie parowanie, 3/4, 1/2 ?
    Zależnie jakie masz warunki glebowe i nasłonecznienie swojego trawnika - to trzeba zgrać.

  4. #864
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zależnie jakie masz warunki glebowe i nasłonecznienie swojego trawnika - to trzeba zgrać.
    Na górze trochę piasku, pod spodem glina. Grunty dobrej klasy. Trawnik nasłoneczniony praktycznie przez cały dzień.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  5. #865
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Pierścień odpowietrzający na 1/2
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #866
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Witam forumowiczów jestem na początku planowania swojego nawadniania - wręcz zostałem do tego zmuszony bo za niedługo wjeżdza mi koparka by przekopać trochę ogródek + wykonać taras. Pomyślałem że to dobry moment żeby przynajmniej teraz rozłożyć rurki docelowo pod instalacje.

    STAN FAKTYCZNY:

    Trawnik z tyłu domu wraz z bocznym plus minus około 200 m2.
    Wzdłuż ogrodzenia na szerokość ok. 80-100 cm pas przeznaczony pod tuje, krzewy i inne roślinne twory.
    Niewielki obszar 3 x 3 m obok garażu blaszaka ( narożnik działki) przeznaczony na przydomowy warzywniak.

    WSTĘPNE ZAŁOŻENIA i DANE

    Ilość sekcji ok. 4 (preferowane 3)
    2 przeznaczone na zraszacze
    1 na linię kroplująca zasilająca przypłotowe rośliny ok. 105 m ( tu względnie jeszcze chciłbym zrobić odejście linii kroplującej do wspomnianego warzywniaka)

    Po przemyśleniu i zrobieniu wstępnego projektu na gardena wrzucam mniej więcej plan (usunąłem gardenowskie bajery bo wychodziło pona 20 zraszaczy)

    Kółka to zraszacze



    Na jasno niebieski zaznaczona droga przebiegu nawadniania kropelkowego ( w sumie ok. 105 m całkowitej długości)
    Na czarno sekcja ze zraszaczami wynurzalnymi turbinowymi (odległość od punktu wody do ostatnieczgo zraszacza ok.44-46 m)
    Na czerwono druga sekcja ze zraszaczami wynurzanymi turbinowymi.

    O automatyce obecne jeszcze nie myślę priorytet położyć to w docelowych miejscach i nie mieć problemu gdy przyjdzie odpalać automatykę.

    Na początku sprawdziłem napełnienie wiadra 10 L w 19 sekund.
    Co do zraszaczy widze ciekawe wyroby Huntera i Birda. Moze jakieś konkretne modele polecacie ? Zwłaszcza że u mnie zraszacz powinnien sięgać swoim zasięgiem od 8 do 8,5 m.
    Nie mam danych co do ciśnienia w kranie ogrodowym - wkrótce to zbadam.


    Pytania:

    1. Czy na jednej sekcji ( czarnej) może znajdować się ok. 7 zraszaczy ? Oczywiście przeliczę to pod kątem wydatku pojedynczego zraszacza.
    2. Czy są jakieś normy odnośnie długości całkowitej linii ze zraszaczami ? nawet jeśli na lini będą powiedzmy 4-5 sztuk ?
    3. Czy linia nawadniająca z kompensacją 16 mm i rozstawem otworków co 33 cm może być w jednej całej sekcji ? Tzn. na stronach producenta deklarują że przy odpowiednim ciśnieniu można 120 m w jednej sekcji położyć i więcej ale jak to z Waszego doświadczenia ? Czy może rozdzielać to na 2 sekcje ?
    Jeśli rozdzielać to czy można pokonać teren zielony zwykłą rurką PE16 (pełną bez otworów) i za pomocą złączki połączyć z linią kroplującą dopiero w miejscu gdzie w rzeczywistości jest potrzeba nawadniania ?
    4. Kurtyna wodna - na lato zapewne sporadycznie stosowana dla schłodzenia, miałaby być podwieszana dookoła tarasowego zadaszenia - czy to przewidzieć jako osobną sekcję ? czy może nie bawić się i z kraniku zrobić rozdziałkę na zasilanie do nawadniania i na zwykły wąż ogrodowy a następnie z tego węża złączkami połączyć kurtynę ?
    Dom piętrowy - projekt indywidualny 154 m2 + garaż 40 m2 (nieogrzewany). płyta 10 XPS, 18 cm styro pod wylewką, ściany BK 600 + 20 cm grafit, 2 stropy mono - strych po podłodze 10 cm styro grafit, blachodachówka. Podłogówka 100 %. Ogrzewanie Panasonic Aquarea 9 kW 1 faz. (obecnie na krzywej grzewczej)

  7. #867
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alek16
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lubusz
    Posty
    104

    Domyślnie

    "Na początku sprawdziłem napełnienie wiadra 10 L w 19 sekund.
    Co do zraszaczy widze ciekawe wyroby Huntera i Birda. Moze jakieś konkretne modele polecacie ? Zwłaszcza że u mnie zraszacz powinnien sięgać swoim zasięgiem od 8 do 8,5 m.
    Nie mam danych co do ciśnienia w kranie ogrodowym - wkrótce to zbadam"


    Pojemność wiaderka - A
    Czas w jakim napełniono wiaderko - B
    Wydajność źródła wody w m3/h - C
    (A/B) x 3,6 = C (m3/h)
    Obliczamy:
    (10/12) x 3,6 = 3 (m3/h)
    Nasze przykładowe ujęcie wody ma wydajność 3 metrów sześciennych co daje po przeliczeniu 50 litrów na minutę.
    Ci co uczą innych nic nie umieją,Ci co umieją...robią.

  8. #868
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ja u siebie stosuje huntera od 7 lat, teraz wymieniam część dyszy bo już się zużyły. Ale ogólnie z systemu jestem, adowolony. Opis każdej z dysz jest czytelnie oznaczony więc zakres ich pracy da się dobrać do każdych warunków czy 360 * czy tylko wycinek koła czy też prostokąt o różnych długościach ścianek.
    Teraz, wykonałem część nawadniania "sadu" czyli kilka krzewów i drzew owocowych bo nie wiedziałem że przy tak ostatnich suchych latach będzie potrzebne nawadnianie w tym miejscu. Z doświadczenia zastosowałem też huntera.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200415_132414.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	443005

    Oczywiście fotki z czasu prac....
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 15-04-2020 o 12:29
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #869
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    CitiMatic

    huntera kupujesz gdzieś w sieci czy masz gdzieś obok siebie ?
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  10. #870

    Domyślnie

    Cytat Napisał alek16 Zobacz post
    "Na początku sprawdziłem napełnienie wiadra 10 L w 19 sekund.
    Co do zraszaczy widze ciekawe wyroby Huntera i Birda. Moze jakieś konkretne modele polecacie ? Zwłaszcza że u mnie zraszacz powinnien sięgać swoim zasięgiem od 8 do 8,5 m.
    Nie mam danych co do ciśnienia w kranie ogrodowym - wkrótce to zbadam"


    Pojemność wiaderka - A
    Czas w jakim napełniono wiaderko - B
    Wydajność źródła wody w m3/h - C
    (A/B) x 3,6 = C (m3/h)
    Obliczamy:
    (10/12) x 3,6 = 3 (m3/h)
    Nasze przykładowe ujęcie wody ma wydajność 3 metrów sześciennych co daje po przeliczeniu 50 litrów na minutę.
    Z jakim ciśnieniem? Same litry na minutę to nie wszystko.

  11. #871
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    CitiMatic

    huntera kupujesz gdzieś w sieci czy masz gdzieś obok siebie ?
    Mam od lat stałego sprzedawcę na portalu all... Bardzo polecam jeśli chcesz priv(od tyłu lat jest i nigdy nie zawiódł)
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #872
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Mam od lat stałego sprzedawcę na portalu all... Bardzo polecam jeśli chcesz priv(od tyłu lat jest i nigdy nie zawiódł)
    Wrzuć . Trawnik mi już wykiełkował , podlewam z sieci i oczywiście płacę jeszcze ścieki do tego .
    Czekam na hydraulika który podłączy mi wodomierz dodatkowy na 1 cal , i podłącze coś co sklece może na hanterze .
    Napisz mi w wiadomości jakie dysze , zraszacze polecasz z własnego doświadczenia . U mnie działka to dokładny prostokąt .
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  13. #873
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    Napisz mi w wiadomości jakie dysze , zraszacze polecasz z własnego doświadczenia . U mnie działka to dokładny prostokąt .
    Ja stosuję różne , ale najbardziej jestem zadowolony z dysz MP 3000 lub MP 2000
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20bf227a4df381b3e5a1041187b3.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	39,6 KB
ID:	443034
    Taki kształt (nie koniecznie kolor )wszystko zależy od tego jaki chcemy uzyskać kształt podlewanego obszaru, i zasięg jaki chcemy podlewać.
    Takie dysze montuje się w uniwersalne korpusy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8f49c15845ecb4bc7aa69b76ea82.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	47,4 KB
ID:	443035
    - te również o różnych wysokościach - standardowo podłączenie pod takie dysze to 1/2 " i łączy się tradycyjnie bądź poprzez wczepy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200411_134753_resized_20200415_050711699.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	443036
    proste łatwe i bezpieczne.
    Instalację prowadzi się najlepiej rurami pod ziemią
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rów.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	443037
    na głębokości 30 cm i łączy elementami z korpusem potem ustawia zakres, reguluje wydajność i gotowe. Programator jeśli się zakupi steruje elektrozaworami, a te zamykają lub otwierają dopływ wody.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #874
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    I tak kilka tabelek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	69f42c584c6e93652d4c564e3695.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	25,3 KB
ID:	443038
    https://www.youtube.com/watch?v=it2BJuJgpFs
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d870e985427dabefd00bf1776590.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	45,7 KB
ID:	443039
    a tutaj trawniczek(nie u mnie jakaś realizacja ale widać jak działa)
    https://www.youtube.com/watch?v=VtTg0LodNzQ
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cc33084c40bc9940e66c313b8aee.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	443040

    a tutaj filmiki gdzie widać w korpusie Huntera dysze Rai Bird-a
    https://www.youtube.com/watch?v=WUxDbeLPH3c
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 15-04-2020 o 18:30
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #875
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Citymatic jak rozumieć te tabelkę co załączyłeś LPH - litr na godzinę ?

    Jeśli wydajność zródła mam 30 litrów na minutę to przykładowo dla 180 stopni z tej tabeli jeden zraszacz może dać dla promienia wody 8,5 m około 6,5 litra na minutę ??? To generalnie daje mi zakładając te same parametry w jednej sekcji postawienia 5 zraszaczy.... a potrzebuję więcej zraszaczy....
    Dom piętrowy - projekt indywidualny 154 m2 + garaż 40 m2 (nieogrzewany). płyta 10 XPS, 18 cm styro pod wylewką, ściany BK 600 + 20 cm grafit, 2 stropy mono - strych po podłodze 10 cm styro grafit, blachodachówka. Podłogówka 100 %. Ogrzewanie Panasonic Aquarea 9 kW 1 faz. (obecnie na krzywej grzewczej)

  16. #876
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    Citymatic jak rozumieć te tabelkę co załączyłeś LPH - litr na godzinę ?

    Jeśli wydajność zródła mam 30 litrów na minutę to przykładowo dla 180 stopni z tej tabeli jeden zraszacz może dać dla promienia wody 8,5 m około 6,5 litra na minutę ??? To generalnie daje mi zakładając te same parametry w jednej sekcji postawienia 5 zraszaczy.... a potrzebuję więcej zraszaczy....
    Tak , dobrze interpretujesz
    Jeśli potrzeba Ci więcej zraszaczy - to układasz je w obwody - tzn dwa , trzy, ......(u mnie jest 8 obwodów po 7 spryskiwaczy 3 obwody po 3 spryskiwacze + 2 obwody lini kro-plujących).
    Każdy obwód załączany w innym czasie ...np jeden po drugim w odstępie 30 min.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #877
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Zobacz tutaj
    https://www.youtube.com/watch?v=vj_3ifs16Cs
    3 min 30 s - filmu
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  18. #878
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Dzięki - zaczyna to mi się układać co i jak trzeba.

    Pytanie jeszcze o te linie kroplujące ...czy linia 100 m z kompensacją da radę zasilić te wszystkie grządki skoro producent mówi 122 m max można. Bo jak nie da rady to może warto rodzielić to na 2 sekcje mniejsze.
    Dom piętrowy - projekt indywidualny 154 m2 + garaż 40 m2 (nieogrzewany). płyta 10 XPS, 18 cm styro pod wylewką, ściany BK 600 + 20 cm grafit, 2 stropy mono - strych po podłodze 10 cm styro grafit, blachodachówka. Podłogówka 100 %. Ogrzewanie Panasonic Aquarea 9 kW 1 faz. (obecnie na krzywej grzewczej)

  19. #879
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    Dzięki - zaczyna to mi się układać co i jak trzeba.

    Pytanie jeszcze o te linie kroplujące ...czy linia 100 m z kompensacją da radę zasilić te wszystkie grządki skoro producent mówi 122 m max można. Bo jak nie da rady to może warto rodzielić to na 2 sekcje mniejsze.
    To wszystko zależy od wielkości otworków w linii. Skoro wypływa np na długości 10m-7l/h to na 100 m będzie to 70l/h więc większość źródeł wody sobie poradzi. Dodatkowo dochodzi ciśnienie które "otwiera"te Otworki szparki - jeśli będzie małe(jest określone dla każdej Lini kroplującej to też nie będzie to działało. U mnie linie są po 30m i 45m oraz 65m-nie chcę zakłucać pracy innych instalacji ciśnienie ustawione na 2,7 bar.
    Nie próbowałem z tak długą 100m linią, bo po co?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  20. #880

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Ja stosuję różne , ale najbardziej jestem zadowolony z dysz MP 3000 lub MP 2000
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20bf227a4df381b3e5a1041187b3.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	39,6 KB
ID:	443034
    Taki kształt (nie koniecznie kolor )wszystko zależy od tego jaki chcemy uzyskać kształt podlewanego obszaru, i zasięg jaki chcemy podlewać.
    Takie dysze montuje się w uniwersalne korpusy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8f49c15845ecb4bc7aa69b76ea82.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	47,4 KB
ID:	443035
    - te również o różnych wysokościach - standardowo podłączenie pod takie dysze to 1/2 " i łączy się tradycyjnie bądź poprzez wczepy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200411_134753_resized_20200415_050711699.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	443036
    proste łatwe i bezpieczne.
    Instalację prowadzi się najlepiej rurami pod ziemią
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rów.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	443037
    na głębokości 30 cm i łączy elementami z korpusem potem ustawia zakres, reguluje wydajność i gotowe. Programator jeśli się zakupi steruje elektrozaworami, a te zamykają lub otwierają dopływ wody.
    Hej,

    Masz może zdjęcie połączenia rury z dyszami?
    Myślałem o połączeniu korpusów za pomocą elastycznego przewodu i kolanek Hunter FlexSG HSBE.
    Tam gdzie jest gwint to daje się jakiś uszczelniacz? U Ciebie chyba to widać na jednym zdjęciu.
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

Strona 44 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony