dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 53
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 1054
  1. #961
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał pstawik Zobacz post
    To jak właściwie powinno się nawadniać skarpę z krzakami? Ja też będę miał skarpę o kącie 30st i szerokości około 2m. Na niej mają być krzewy w odstępie 50cm. Co wg Was jest najlepsze do nawodnienia takiej skarpy? Linia kroplująca się nie sprawdzi?
    Czemu ma się nie sprawdzić? sprawdzi się umiejętnie rozłożona o odpowiednim czasie działania.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #962
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Czy pochwali się ktoś z Was dodatkową armaturą przygotowaną do przedzimowego przedmuchiwania instalacji powietrzem?
    Rozkręcałem od przyłącza i nie jest to najlepsze rozwiązanie, wolałbym chyba coś dodać w granicy skrzynki z elektrozaworami, a może w skrzynce na dolocie do rozdzielacza idzie zmieścić jakiś trójnik + odcięcia?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20200929-WA0000.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	102,1 KB
ID:	448674
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20190428-WA0001.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	448673

    Ja mam coś takiego
    Ostatnio edytowane przez zieli ; 29-09-2020 o 12:27 Powód: Literówka
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  3. #963
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieli Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20200929-WA0000.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	102,1 KB
ID:	448674
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20190428-WA0001.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	448673

    Ja mam coś takiego
    No u Ciebie instalator pomyślał (albo sam pomyślałeś) i zrobił dobrze. U mnie niestety jest skrzynka na styk i się nie zmieści ;/

  4. #964
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieli Zobacz post
    Ja mam coś takiego
    Reszty instalacji zewnętrznej nie opróżniasz?
    Ja zakręcam w domu wyjście na ogród, podpinam pod bocianka przez przejściówkę i opróżniam całość.

  5. #965
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    No u Ciebie instalator pomyślał (albo sam pomyślałeś) i zrobił dobrze. U mnie niestety jest skrzynka na styk i się nie zmieści ;/
    Robiłem sam, co prawda rozwiązanie podpatrzone w internetach

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Reszty instalacji zewnętrznej nie opróżniasz?
    Ja zakręcam w domu wyjście na ogród, podpinam pod bocianka przez przejściówkę i opróżniam całość.
    Przy wyjściu z domu mam jeszcze kran pod który sie podpinam i opróżniam resztę instalacji.
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  6. #966

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieli Zobacz post
    ...Przy wyjściu z domu mam jeszcze kran pod który sie podpinam i opróżniam resztę instalacji.
    Supr to masz, ale skoro musisz się jeszcze podpinać do kranu (tak jak ja teraz) to nie rozumiem po co Ci ta instalacja

  7. #967
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Supr to masz, ale skoro musisz się jeszcze podpinać do kranu (tak jak ja teraz) to nie rozumiem po co Ci ta instalacja
    Nawadnianie zakładałem w zeszłym roku a w domu mieszkam od chyba 8 lat, więc siłą rzeczy miałem już w ogrodzie krany. W studzience zawór służy do opróżniania systemu nawadniającego a kran do pozostałej instalacji tak było szybciej i łatwiej.
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  8. #968
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieli Zobacz post
    Nawadnianie zakładałem w zeszłym roku a w domu mieszkam od chyba 8 lat, więc siłą rzeczy miałem już w ogrodzie krany. W studzience zawór służy do opróżniania systemu nawadniającego a kran do pozostałej instalacji tak było szybciej i łatwiej.
    Jak opróżnisz instalację od połowy, to nie spływa woda z punktów czerpalnych do nawadniania?
    Ja przepycham wodę od punktu najdalszego od zraszaczy.

  9. #969
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak opróżnisz instalację od połowy, to nie spływa woda z punktów czerpalnych do nawadniania?
    Ja przepycham wodę od punktu najdalszego od zraszaczy.
    Wszystko udaje mi sie opróżnić, ale za dużo pisania aby to wytłumaczyć. Ja również zaczynam od najdalszego punktu.
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  10. #970

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Czemu ma się nie sprawdzić? sprawdzi się umiejętnie rozłożona o odpowiednim czasie działania.
    Hmmm, no właśnie, wspomniałeś wcześniej o punktowym i selektywnym, ale jak mamy pond 100 roślin w t rządkach na skarpie to bez sensu. Puściłem 2 linie kroplujące poziomo i każda ma obsłużyć 2 rzędy roślin, ale wiadomo, że te bliżej będą mieć więcej wody. Dawać aż 4 linie, żeby każdy rządek był podlewany tak samo? Jak to kombinujesz? Podziel się proszę wiedzą. Dziękuję

  11. #971
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Puściłem 2 linie kroplujące poziomo i każda ma obsłużyć 2 rzędy roślin, ale wiadomo, że te bliżej będą mieć więcej wody. Dawać aż 4 linie, żeby każdy rządek był podlewany tak samo? Jak to kombinujesz? Podziel się proszę wiedzą. Dziękuję
    Nie dawać, roślina to taki zmyślny organizm, że ma korzenie i "szuka" , jeśli woda płynie w rzędzie pierwszym od góry i trzecim to wystarczy,
    Dodatkowo lepiej jest kontrolować taki wypływ wody - po ok tygodniu podlewania sprawdzić stopień nasączenia wodą gleby - normalnie ręką ma być wilgotna, ale nie mokra, nie ma być błota. Rośliny wbrew pozorom ładniej rosną , a na pewno kwitną gdy mają suszej niż zbyt mokro. Oczywiście wypływ ilości regulujesz czasem, nawet niewielki zmiany spowodują , że wilgoć rozejdzie się dalej i równomierniej.Ziemia też ma swoje właściwości i absorpcję - jeśli podlewa się ją suchą to się rozpływa jeśli wilgotną wsiąka - ta zaleta powoduje, że możemy podlewać długo, aż do późnej jesieni.
    Takie nawadnianie robimy by nie musieć podlewać jednak jest jedno co zawsze się zapomina - po spuszczeniu wody z instalacji rośliny też potrzebują wody. Jeśli jest śnieg to pół biedy pod nim wilgoci jest sporo, jednak jeśli go brak wtedy jest kiepsko i niestety jak tylko nie ma mrozu to wszystkie zimozielone co najmniej raz w tygodniu - konewka i trzeba podlać.
    Pozdrawiam.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #972

    Domyślnie

    CityMatic wielkie dzięki, potzrebowałem takiego upewnienia się! Oczywiście położyłem te linie wyłącznie na czasy suszy albo dłuższego wyjazdu. Pozdrawiam

  13. #973
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kwad

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Jasło
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Hej ja mam odnośnie nawadniania drzewek a dokładnie takich worków nawadniających na drzewa. Czy takie rozwiązanie ma sens jak się nie chce wydawać majątku na wymyślne systemy nawadniania bo działka jest całkiem spora a drzewa są posadzone w dużych odstępach. I tak wiem że te worki to się nie rozdaje za darmo ale i tak z tego co słyszałem jest tańsze niż systemy kropelkowe. Proszę o jakąś sensowną porade a nie coś w stylu Chodź z konewką to będzie najtaniej. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bsw-zdj1.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	449025   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bsw-zdj5.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	32,0 KB
ID:	449026  
    Ostatnio edytowane przez Kwad ; 12-10-2020 o 10:33

  14. #974
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Te worki są dobre, ale tylko na okres "przyjmowania" się drzewka. Oczywiście w sadzie czy rozległym terenie można je zastosować całorocznie, ale okres letni szczególnie ostatnio powoduje, że woda w takim worku nagrzewa się do nawet 70*co nie jest dobre dla podgrzewanych roślin. Fakt dystrybucji wody pomijam bo z regóły jest to traktor i zbiornik.widziałem zasłonki do tych zbiorników z naturalnej trzciny-zapewne wyrób własny.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #975
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zabieram się za projektowanie swojego systemu nawadniania i zakup sprzętu. Będę wybierał najbardziej odpowiednie z oferty Hunter i Rain Bird.
    Zastanawiam się teraz nad sterownikiem - czy warto dopłacać do WiFi, "inteligentnego" sterowania za pomocą prognozy pogody (danych o opadach), a jeśli tak, to który producent ma ten system lepiej dopracowany ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #976
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zastanawiam się teraz nad sterownikiem - czy warto dopłacać do WiFi, "inteligentnego" sterowania za pomocą prognozy pogody (danych o opadach), a jeśli tak, to który producent ma ten system lepiej dopracowany ?
    RainBird jest najbardziej dopracowany, ale osprzęt Hunter.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #977
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zastanawiam się teraz nad sterownikiem - czy warto dopłacać do WiFi, "inteligentnego" sterowania za pomocą prognozy pogody (danych o opadach), a jeśli tak, to który producent ma ten system lepiej dopracowany ?
    https://opensprinkler.com/product/opensprinkler/

  18. #978

  19. #979
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Opensprinkler to kompletne urządzenie, to co proponujesz, wymaga postawienia na czymś jeszcze home assistanta, o ile się nie mylę. Wystarczy do tego jakieś raspberry pi, albo miejsce na jakimś serwerze - ale trzeba to uwzględnić.
    Home assistanta trzeba też regularnie aktualizować, jest z tym trochę zabawy.

  20. #980
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    RainBird jest najbardziej dopracowany, ale osprzęt Hunter.
    No właśnie co do działania sterownika Rain Bird i aplikacji na telefonie czytałem kiepskie opinie. Gubienie zasięgu, powolne działanie...

Strona 49 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony