dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Meble Warsztatowe, stół // Jak trzymacie natrzędzia ?

    Pora na urzadzenie warsztatu. Trzeba chyba zaczac do mebli. Macie jakies pomysly na nie ? grunt to dobry, solidny a zarazem wygodny stół z imadłem. Jak to rozwiązaliscie u siebie ?? Gdzie trzymacie narzędzia, np. typu srubokrety, pliniki, czy klucze ?

    lepiej zrobic taka wielka "tablice" i na niej wszytsk ona scianie porozkladac. czy szuflady, szafki ? Miejsca mam dosc sporo, bo calą połowkę garażu (Garaż na dwa samochody)

    macie moze jakies rys. projekty, fotki takich mebli ?czy nawet gotowych urządzonych warsztatów. ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Zdecydowanie polecam "ścianę" bo przejrzyste i widoczne, ale nie zapomnij o walizkowym zestawie przenośnym, bo robiąc coś w łazience na piętrze nie będziesz co chwilę latał do garażu.
    Są gotowe listwy zaciskowe, które wystarczy zamocować, lub tańsze rozwiązanie w powieszoną płytę OSB wkręcasz haczyki, obejmy etc.,
    w zależności od potrzeb.
    Można b. tanim sposobem zorganizować przechowanie na śrubki, nakrętki, etc.
    Do półek ( też z OSB ) pod spód przykręcasz 2 wkrętami pokrywki słoiczków, a potem wystarczy tylko wkręcić słoik z gwożdzikami.
    Tanio, przejrzyście no i pod ręką...
    Pozdro
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  3. #3

    Domyślnie

    tylko mam cholernie duzo narzedzi samych kluczy plaskich pewnie ze 250 (sie uzbieralo ) i jak ro porozkladac ??. 3 imadla (roznej wielkosci) ...

    ale cos z tym zrobic musze, bo do tej pory to wszystko bylo doslownie wszedzie ... az juz ginac zaczelo

    ale bez jakiegos stolu sie nei obejdzie ... a pomyslu nie mam jak cos fajnego tanio zrobic.

    czekam na dalsze propozycje

  4. #4

    Domyślnie

    Ja w swoim warsztacie stół zrobiłem z desek sosnowych opartych na nogach drewnianych rozstawionych w odległości ok. 90 cm. Nogi służą jednocześnie jako mocowanie prowadnic szuflad. Prowadnice z ceownika 40. Część szuflad wyposażona jest w przegródki do przechowywania śrub, wkrętów, gwoździ. Blat stołu obiłem blachą aby zamaskować szpary które utworzyły się po wyschnięciu desek. Szerokość stołu - 60 cm. Nad stołem na ścianie lub poniżej blatu kilka gniazdek 230 V Gniazdka w pobliżu imadła. Tamże lampa warsztatowa do oświetlenia miejscowego. Stół dostawiony jest do ściany na której powiesiłem drewniane szafki z drzwiczkami w których przechowuję narzędzia. Narzędzia umieszczone są na haczykach wbitych w tylną ścianę, boki oraz drzwiczki szaf (po obu stronach). Szafki umieszczone są 20 cm nad blatem stołu i mają niezbyt szerokie drzwiczki tak, aby dały się otworzyć gdy na stole są umieszczone jakieś przedmioty. Zaletą szafek jest fakt, że narzędzia tam przechowywane nie są dostępne dla wzroku sąsiadów (pożycz?) oraz nie kurzą się podczas wykonywania niektórych prac (szlifowanie, mechaniczne struganie drewna). Opracowując sposób przechowywania narzędzi i materiałów należy bardzo poważnie rozważyć sprawę kurzu który powstaje w takim warsztacie. Wyobraźczie sobie Wasz piękny pojemniczek z nakrętkami w którym znalazła się garść trocin....
    Problemem jest umieszczenie imadła... Zawsze okazuje się, że coś przeszkadza aby przytrzymać w imadle rurę 6 m którą chcemy przeciąć na połowę........
    Z moich doświadczeń wynika że niecelowe jest posiadanie wielu dublujących się narzędzi. Mając porządek i wiedząc gdzie co leży używa się zwykle jednego zestawu a inne jedynie zabierają miejsce. Opracowując sposób rozmieszczenia narzędzi należy rozpocząć od ich przeglądu i pozbycia się dubletów.

  5. #5

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Może ktoś wrzuci zdjęcia swoich wartsztatów? Najbardziej interesuą mnie tablice watsztatowe do wieszania narzędzi, ale takie własnoręcznie wykonane. Te marketowe nie pasują mi rozmiarami i muszę wyrzeźbić coś samemu.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja polecam hybrydę czyli połączenie tablicy i wózka narzędziowego. Z wózkiem jest o tyle dobrze, że kupując taki dostajemy przy okazji cały zestaw narzędzi, osobno jak ktoś chcę też można dostać. Dla mnie najlepiej powiesić najczęstsze narzędzia na tablicy. Szafka najlepiej jak jest na kółkach, dobra jest od Proline, bo narzędzia są poukładane logicznie. Jak ktoś jest przyzwyczajony do innego układu to szybko się nauczy nowego.

  8. #8

    Domyślnie

    [reklama]
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 26-07-2015 o 13:23

  9. #9
    Banned
    bogdan525

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    38-259
    Posty
    34

    Domyślnie

    to juz całkiem profesjonalne stoły. a co polecicie dla początkującego? zalezy mi przede wszytskim na cenie, wiec może to być stół taki normalny ale z jakims zabezpieczeniem na blacie

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    HOORI

    Zarejestrowany
    May 2022
    Skąd
    Leńcze
    Kod pocztowy
    34-142
    Posty
    2

    Domyślnie

    Świetnym rozwiązaniem są meble warsztatowe wykonane z metalu firmy. Posiadam taki komplet w swoim garażu i chodź wydatek jest spory bo za jakość niestety trzeba zapłacić jest to wydatek jednorazowy i na dłuuuugie lata .
    Zalety produktu to :

    Konstrukcja szafki wykonana z blachy stalowej o grubości 1 mm

    Perforowana ścianka na narzędzia

    Zawiasy „BLUM” cichy domyk
    Dwa wbudowane gniazda 230V z portami USB
    Dwie listwy LED, które oświetlają powierzchnię blatu i wnętrze stolika
    Blat wyposażony we fragment z blachy nierdzewnej o wymiarach 300×200 mm, która umożliwia prace z użyciem młotka

    Wymiary całkowite :
    Szerokość: 2020 mm
    Wysokość: 1730 mm
    Głębokość: 257 mm


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 23-05-2022 o 11:59

  11. #11

    Domyślnie

    taaa
    takie dobre a trzeba szukać na forum klientów na ten śmietnik
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony