dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    Może ktoś wie co grozi, jeżeli użytkowałbym dom,który wybudowałem, a zbudowałbym szambo zamiast podłoczyc sie do kanalizy(brak kanalizy (200m) brak chetnych do wspólnoty)a w pozwoleniu na budowe
    założenia były na kanalizacje.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Czeka cię wykonanie nowego planu zagospodarowania, projektu na szambo trzykomorowe i oświadczenie kierownika budowy, że szambo jest szczelne plus ewentualne okazanie umowy z oczyszczalnią, że przyjmą ścieki ale to może być różnie w różnych gminach

  3. #3

    Domyślnie

    pytanie zasadnicze-a może na tym terenie w ogóle nie może być szamba?Np. strefa ochronnna ujęcia wody?baba

  4. #4

    Domyślnie

    A jaka jest różnica prawna, jeśli wybudujesz przydomową oczyszczalnie ścieków? Widziałem takie gotowe w Castoramie za ok 3500zl

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli gmina zażąda przyłączenia do sieci kanalizacyjnej to nie będzie wyjścia i będziesz musiał to zrobić pod groźbą kary grzywny - o ile się nie mylę. Wiem, że jeśli istnieje kanalizacja to jest obowiązek podpięcia się do niej, jeśli wybudują ją później to taki obowiązek powstaje a szamba mają być zlikwidowane. Zapewnia to zwrot kosztów inwestycji oraz oszczędza środowisko
    pozdrowienia
    Agnicha

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Jeżeli ktokolwiek przyłączy się do wybudowanej przez ciebie kanalizy (nawet jak ja przekażesz wodkanowi), to możesz żądać zwrotu kosztów. Jeżeli są obok jakieś działki, to oni też zostaną zmuszeni (jak pisze Agnicha) do podłączenia się. Nie wiem tylko czy możesz zastrzec sobie waloryzację kosztów - przecież za 20 lat to ten zwrot byłby śmieszny.

    Agnicha - a co to znaczy jest kanaliza? Czy tu chodzi o ulicę do której przylega działka? No bo jeżeli nie, to teoretycznie mogą zmuszać do pociagnięcia sobie nitki i 10km. Jeżeli kanaliza jest ujęta w planie zagospodarowania, to kto ponosi koszt i kiedy? Załóżmy, że obowiązek ułożenia nie spoczywa na inwestorze - czy mogą zmuszać kogoś do podpięcia się do kanalizy, którą wybudują za 10lat? Postępują w ten sposób wiedzą, że gość zmięknie i wyrzuci kaskę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony