dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 28
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 554
  1. #501
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Weż tę która ma na wyposażeniu szelki,będzie ci lżej i do której masz blisko serwis

  2. #502

    Domyślnie

    Ja mam kosę chińską tanią po roku zaczęło wszystko się sypać, co raz coś wymieniam drugi raz bym nie kupił, a i np w kosie chińskiej jest mniejszy moment obrotowy i np trawę kosi dłużej i gorzej niż kosa markowa, wpadła w moje ręce kosa echo gdzie dają 5 lat gwarancji, jest lekka mocna, ale droższa, na przestrzeni kilku lat myślę że markowa to będzie lepszy wybór jeśli kosisz często np co 2-3 tygodnie lub zawodowo. bo jak odpalisz raz w roku chińską to nie zauważysz jej mankamentów
    2 filmiki jakie nagrałem https://youtu.be/1fM6GI3CkQs
    i ten https://youtu.be/0ZOrtEU5SdI

  3. #503

    Domyślnie

    no i tu jest meritum używasz 2-5 razy w roku kup chińczyka używasz częściej/w pracy kup markową. Osobiście mam chińczyka Nac Bp520 albo 540 nie pamiętam kupionego za 350pln i po prostu działa. Kosi jakieś 3500m2 3 razy w roku, w tym roku teść też wykarczował swoją działkę 1000m2 bo miał 1,5m krzaki i też dała radę, nie wiem jak markowa kosa bo nie miałem w ręku, ale ten chinol daje radę, nic się z nim nie dzieje poza tym że mi się sruba ukręciła od rączki i teść nagwintował uchwyt który kosztuje 25zł ~~ jakbym chciał wymienić. Dużo w przypadku tej kosy dała wymiana żyłki na trójkątną przy moich krzakach idzie jak zła

  4. #504
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jeremy67

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    u mnie sąsiad ma spalinową z Lider za chyba ok 1100 zł i ją bardzo chwali a tez ma własnie dużą działke

  5. #505
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja mam Makite, silnik 4-suvowy, chyba 1,7KM. Idzie jak trzeba i kiedy trzeba. Nie obchodzę się z nią jak z jajkiem, czyszczę raz do roku albo i nie, olej wymieniam na początku sezonu bo na to zwracam uwagę i na to żeby nie lać starego paliwa. W komplecie były szelki, potrzebne klucze i przydatny worek na cały ten majdan Aha i 4 lata temu płaciłem coś 850 zł. Silnik Subaru.

  6. #506

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Ja mam Makite
    I ja mam Makitę, ale silnik elektryczny. Dwie baterie 18V i podwójna ładowara.
    To naprawdę potrafi wiele skosić bez smrodu spalin i tego hałasu.

  7. #507
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    Panowie stoję przed zakupem kosy spalinowej, bo mi zaczyna być wstyd raz w miesiącu co prawda ale wypożyczać sprzęt trochę słabo.

    Teren: około 200 m2 trochę nierównego terenu z trawą łąkową max 50 cm do koszenia raz w miesiącu. Kosa pewnie używana byłaby z 6-7 razy w roku.

    Kosiłem to wcześniej również kosiarką, ale szkoda mi było męczyć Brigssa seria 500. Nie znam się zupełnie na kosach i liczę na pomoc w zakupie. O budżecie na razie nie mówmy, nie chcę tylko przepłacać bo to koszenie to amatorszczyzna w takim terenie.

  8. #508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    I ja mam Makitę, ale silnik elektryczny. Dwie baterie 18V i podwójna ładowara.
    To naprawdę potrafi wiele skosić bez smrodu spalin i tego hałasu.
    A jaki masz model tej akumulatorowej?
    Masz kierownicę rowerową czy pałąk?
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  9. #509
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    Ludki poradźcie w mojej sprawie proszę Was.

  10. #510
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ptaszniko Zobacz post
    Ludki poradźcie w mojej sprawie proszę Was.
    Ja nawet nie zauważyłem Twojego pytania.
    Celuj w sprzęt markowy do wyboru masz 3 no może 4 urządzenia.
    Husqvarnę, Sthil, Makita. Takie do 2-2,5 KM, nie podkaszarka tylko kosa na szelkach, z kierownicą.
    Nowa będzie kosztować, ale używane, niekiedy w serwisie takich urządzeń, oraz na portalach aukcyjnych są w przystępnej cenie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #511
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    Dzięki za odzew. Powiem tak: chciałbym przeznaczyć max 1500 zł na zakup kosy spalinowej. Firmy, które podałeś można powiedzieć są (dokładnie w tej kolejności) brane przeze mnie pod uwagę. Gorzej, że przeglądając ich ofertę moja kwota okazuje się być raczej za niska na zakup czegoś o mocy nawet między 1,5 a 2 KM. Myślałem, o używce ale jak trafię na minę to będzie dramat, zwłaszcza, że musiałbym kupować na odległość gdzieś z Polski bo u mnie lipa totalna w okolicy.
    Jestem nastawiony na zakup nowej kosy tylko pytanie co w tym moim budżecie wybrać.

  12. #512
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ptaszniko Zobacz post
    Jestem nastawiony na zakup nowej kosy tylko pytanie co w tym moim budżecie wybrać.
    To może MAKITA EBH341U 4-suw, dla Ciebie będzie dobrym wyborem.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #513
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    Muszę poczytać o tym modelu. Powiem tak: Makitę znam najmniej z tych trzech firm a tej konkretnej kosy wcale. A o czym by pomyśleć w przypadku Husqvarny i Stihla?

  14. #514
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ptaszniko Zobacz post
    Muszę poczytać o tym modelu. Powiem tak: Makitę znam najmniej z tych trzech firm a tej konkretnej kosy wcale. A o czym by pomyśleć w przypadku Husqvarny i Stihla?
    Trzeba by się znać na tych kosach, ja wiem kto używa tego cztero - suwa i jest bardzo zadowolony, sam mam od kilku lat Husqvarnę 323R. to słaby model, dwusuw ale nigdy mnie nie zawiódł, mało pali, nie ma jakiejś wielkiej mocy, ale początkowo do 18ar się sprawdzał , potem do może 4. Obecnie kosi wszystko czego nie wykasza kosiarka, łącznie z trawą przy drzewkach , krawężnikach i ogrodzeniu zewnętrznym.
    Mam też kolegów którzy serwisują sprzęt ogrodniczy i sprzedają prowadząc sklep wiem co myślą o "marketówkach" dlatego pozwoliłem odpowiedzieć o kosach jw i te polecają a ja tą opinię przekazałem Tobie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcddie004.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	444831Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcidde001.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	444832
    a to było pole maków z którymi sobie radziła
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdj;ęcie000.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	444833
    Co mogę Ci poradzić kosi się głównie żyłką, i to wcale nie grubą 2,4 mm to max(oryginalne i firmowe żyłki są drogie, ale trwałe i wydajne), tarczą można kosić zachwaszczoną działkę , jakieś zdrewniałe badyle - potem gdy się je usunie tarcza staje się zbędna. Wbrew pozorom każdy dwusuw(w/w) ma swój olej i raczej tego się należy trzymać (ja mam zielony) Stihl (czerwony). Kosa aby była wygodna musi mieć kierownicę i szelki wtedy jest bezpieczna i precyzyjna, w miarę zdobywania doświadczenia dokładniej się kosi i bliżej drzewek i tego co ma pozostać
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #515

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Kosa aby była wygodna musi mieć kierownicę i szelki wtedy jest bezpieczna i precyzyjna, w miarę zdobywania doświadczenia dokładniej się kosi i bliżej drzewek i tego co ma pozostać
    Czyli mówisz, że lepsza jest wersja z kierownicą np.:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DUR369AZ.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	48,9 KB
ID:	444848
    niż z pałąkiem jak np.:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DUR369LZ.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	47,9 KB
ID:	444849
    ?

    Zastanawiam się między kierownicą, a pałąkiem. Mam do koszenia ostrą skarpę wysokości od 1 m do 2 m (długość skarpy 4 dam). Albo koszę stojąc na górze skarpy, wtedy muszę kosę spuścić w dół, albo z dołu, trzymając kosę pod górkę - bo nie da się stanąć na skarpie, a na pewno nie z kosą w ręku. Czy pałąk przypadkiem nie jest wtedy wygodniejszy?
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 04-06-2020 o 09:46
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  16. #516
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Nie jest, kierownica jest regulowana więc ustawienie można dostosować. Pałąk występuje bez szelek, a przy pewnej powierzchni do koszenia trzeba to dźwigać i jeszcze być precyzyjnym.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #517
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    CityMatic jestem Ci wdzięczny za podpowiedzi w moim problemie. Powiem Ci, że muszę mieć jakieś 2-3 kosy spalinowe oprócz tej Makity w zanadrzu by nawet móc w czym wybrać. Dla mnie taki zakup to jednak spory wydatek i chciałbym mieć to przemyślane. Przydałoby się po jednym modelu z: Husqvarny, Stihla i biorę jeszcze pod uwagę Oleo-Maca. Te 1500 zł to maksymalnie, bo więcej nie mam skąd dołożyć.

    Jeśli jest ktoś kto zjadł zęby przy przerabianiu, który model kosy wybrać z ww. firm w podobnym przedziale cenowym do mojego proszę o odzew.

  18. #518
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ptaszniko Zobacz post
    Jeśli jest ktoś kto zjadł zęby przy przerabianiu, który model kosy wybrać z ww. firm w podobnym przedziale cenowym do mojego proszę o odzew.
    Na pewno ktoś się odezwie, chociaż bardziej popularne są kosiarki niż kosy, te to bardziej na działki na których rośnie tzw"łąka kwietna"
    Firma Oleo-Mac też cieszy się dobrą opinią , ale zapewne u Ciebie jak i u mnie trudno z serwisem tego sprzętu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #519
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ptaszniko Zobacz post
    CityMatic jestem Ci wdzięczny za podpowiedzi w moim problemie. Powiem Ci, że muszę mieć jakieś 2-3 kosy spalinowe oprócz tej Makity w zanadrzu by nawet móc w czym wybrać. Dla mnie taki zakup to jednak spory wydatek i chciałbym mieć to przemyślane. Przydałoby się po jednym modelu z: Husqvarny, Stihla i biorę jeszcze pod uwagę Oleo-Maca. Te 1500 zł to maksymalnie, bo więcej nie mam skąd dołożyć.

    Jeśli jest ktoś kto zjadł zęby przy przerabianiu, który model kosy wybrać z ww. firm w podobnym przedziale cenowym do mojego proszę o odzew.
    Masz jeszcze kosy Kawasaki,Solo,Active które są bardzo dobrej jakości,zobacz ich oferty i czy ci pasują,na pewno osobiście nie postawił bym na Husqe,Oleomac nie jest zły ale sporo opinii jest za pieniądze szczególnie na płatnych forach a te mniejsze maszyny to chińczyki,na marginesie kosy Makity też nie są jakieś bardzo dobre i popularne,czterosuwa bym ci nie radził ze względu na jego bardziej skomplikowany silnik,zawory,w niektórych paski rozrządu,przechylić tego nie możesz i po jakimś czasie będzie brał olej,te silniki w kosach to raczej zły kierunek
    Ostatnio edytowane przez zagorski-tomasz ; 07-06-2020 o 08:28

  20. #520
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    zagorski-tomasz ale zabiłeś gwoździa, masakra.

    Po ofertach firm, które podałeś jak i innych można patrzeć z opcją do 1500 zł, ale trzeba mieć pojęcie na co zwracać uwagę, na jakie parametry techniczne. Ja się na tym nie znam, dlatego zawędrowałem do tego wątku.
    Nie wiedziałem, że zakup kosy spalinowej to będzie taka ciężka sprawa.

Strona 26 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony