dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 28
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 554
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie Re: KOSA SPALINOWA

    Cytat Napisał długi
    Do tej pory używałem kosy Stihl (z wypożyczalni) i nie mam do tej marki żadnych uwag, teraz zamierzam kupić sobie własną i szukam czegoś co jakością będzie odpowiadało Stihlowi a będzie od niego tańsze. Wszelkie opinie mile widziane .
    Najsampierw napisz co tą kosą kosisz czy zyłką czy tarczą, czy żywopłot, czy chaszcze, krzaki trawe itd. czy takie tam bzdety przy chodnikach i ile masz tego koszenia. Mam kosę Makita. Ogólnie dobra rzecz. Ale czasem trzeba przekładać tarcze na żyłkę wtedy jest to upierdliwa sprawa chyba ze 4 śruby trzeba odkrecac, jakies podkładki itp. Mysle że podstawa to najpierw dokładnie spracyzowac co sie chce tym robic. Generalnie jak ogród sie juz zagospodaruje to kosa jest raczej zbyteczna, zastanawiłbym sie nad samą wykaszarką.
    Pozdrawiam

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Stihl.
    Mam kosę, której używam od ok. 7 lat.
    Końcówki: tarcza, żyła, piła tarczowa do cięcia drzew.
    katowałem ją na działce na morzem chwastami (prawie 1 m), ciąłem drzewa do 10 cm średnicy i nieraz "zadałem" w kopiec kreta.
    Jak do tej pory - NIC się nie dziej.
    Odpalam ją po roku za pierwszym razem. Trzeba tylko pilonować smarowania głowicy, ostrzenia tarczy i dolewania odpowiedniego oleju do benzyny.
    Jak kupiłem działkę to tarczą skosiłem 1700m2 chwasty wsykości do 1,5m.
    Do dzisiaj działa bez zarzutu.
    Zanim kupiłem patrzyłem czym koszą "zawodowcy" - 90% STIHL. Więc co ja będę otwarte drzwi wyważał.
    W kilku serwisach powiedzieli mi, że wycofali się z Husqvarny bo jest zbyt awaryjna, a se Stihl-em nie ma żadnych problemów.
    Ale to było 7 lat temu, jak jest dzisiaj - nie wiem.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  3. #23

    Domyślnie Wczeœniej a dziœ

    Na podstawie "zasłyszanych" informacji: obecne kosy Stihl to nie to samo co Stihl przed kilkoma laty .......

  4. #24

    Domyślnie Re: KOSA SPALINOWA

    Cytat Napisał inwestor
    Cytat Napisał długi
    Do tej pory używałem kosy Stihl (z wypożyczalni) i nie mam do tej marki żadnych uwag, teraz zamierzam kupić sobie własną i szukam czegoś co jakością będzie odpowiadało Stihlowi a będzie od niego tańsze. Wszelkie opinie mile widziane .
    Najsampierw napisz co tą kosą kosisz czy zyłką czy tarczą, czy żywopłot, czy chaszcze, krzaki trawe itd. czy takie tam bzdety przy chodnikach i ile masz tego koszenia. Mam kosę Makita. Ogólnie dobra rzecz. Ale czasem trzeba przekładać tarcze na żyłkę wtedy jest to upierdliwa sprawa chyba ze 4 śruby trzeba odkrecac, jakies podkładki itp. Mysle że podstawa to najpierw dokładnie spracyzowac co sie chce tym robic. Generalnie jak ogród sie juz zagospodaruje to kosa jest raczej zbyteczna, zastanawiłbym sie nad samą wykaszarką.
    Pozdrawiam

    Na razie koszę u siebie na budowie 2000 m2 skutecznie zarastające chynchami różnego rodzaju łącznie z dżunglą malinową a oprócz tego sad + działka na wsi jakieś 3200 m2 tu samo trawsko i trochę pokrzyw ale kosiarką do d u p y bo nierówno . Docelowo obie działki ,żywopłot jak już będzie , dokaszanie przy drzewkach + ewentualne prace karczownicze bo jakiś 1H ziemi też jest choć obecnie w dzierżawie.
    Dlatego szukam kosy 1.5 -2 KM z tarczą zamiennie na głowicę z żyłką o jakości i prostocie Stihla i canie zbliżonej do chińszczyzny

  5. #25

    Domyślnie Re: Wcześniej a dziś

    Cytat Napisał karolinka
    Na podstawie "zasłyszanych" informacji: obecne kosy Stihl to nie to samo co Stihl przed kilkoma laty .......
    To samo o Husqvarnie powiedział facio w sklepie Stihla Nie wierzę w te opowiastki, natomiast słyszałem i widzę, że głównie Stihla używają wszelakie służby (drogowe i miejskie) do koszenia sporych powierzchni. To przeważyło i mam Stihla. Jak to będzie naprawdę - zobaczymy. Na dzień dzisiejszy jestem więcej niż zadowolony. Tak mi się koszenie spodobało, że żałuję, że nie mam więcej chwastów Bardzo mi się podoba jak pod wpływem żyłeczki padają ponad metrowe lasy pokrzyw
    Pozdrawiam,
    Krisker

  6. #26

    Domyślnie Re: KOSA SPALINOWA

    Cytat Napisał długi
    Dlatego szukam kosy 1.5 -2 KM z tarczą zamiennie na głowicę z żyłką o jakości i prostocie Stihla i canie zbliżonej do chińszczyzny
    Tanie i dobre - tego od lat wszyscy szukają i niewielu znajduje Przy powierzchni, którą masz do koszenia nie odważyłbym się na cokolwiek z niższej półki. Już się nieraz naciąłem - teraz wolę kupić raz, a dobrze, niż 10x chińszczyznę, na którą nie można liczyć. Często ludziska piszą, że kupują np. wiertarkę z marketu za 30zł i jak padnie, to wymieniają na nową. Wszystko fajnie, ale nie zawsze można sobie pozwolić na dodatkowy przestój w pracy i wtedy przydaje się coś bardziej heavy-duty. Sorki za lekki OT.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  7. #27

    Domyślnie Kosa spalinowa MTD - typ 790

    Hej,

    czy ktos z was ma może taką kosę i ma do niej instrukcję obsługi?

    Nam instrukcja się zapodziała i w żaden sposób nie potrafimy sobie poradzić z tak głupią czynnością jak wymiana żyłki. Tam musi być jakiś "myk", bo tak po prostu się nie daje,

    Czy możecie sprawdzić, napisać tutaj, lub może wiecie to bez sprawdzania? Pls, bo po dwóch tygodniach wakacji działka nam straszliwie zarosła.

    M.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Jedyna instrukcja jaką znalazłem http://garden-tool.ru/about/instruk/790mast.pdf jest po rosyjsku ale w kwestii wymiany żyłki jest po kolei na obrazkach str 9 może to coś wyjaśni

  9. #29

    Domyślnie

    nie kupuj chinczyka - kupilem za 750 zl, niby mocna, ale przekosila 10h, to i tamto odpadlo, paliwo cieknie a teraz to chyba ja szlag trafil... nie wiem co to by bylo gdybym zarabial nia na zycie szok - teraz kupie markowa i do tego model przemyslowy - bedzie na cale zycie... !!
    www.ekajak.com - sprzet plywajacy online - kajaki, kanadyjki, lodzie...
    gg 4400550 :: skype ekajak.com :: icq 118158334 :: mail [email protected] :: web www.7t.pl

  10. #30

    Domyślnie Kosa spalinowa victim - opinie

    Witam wszystkich forumowiczów.
    Mam okazję kupic po atrakcyjnej cenie kose spalinowa nowa Victim, moc 0.8 KW
    ale waham sie co do marki. To podobno nowa polska firma. Ktos juz uzywał tego sprzetu? Podobno sprzedawali to juz latem, może jakies opinie? Jak to się ma do uznanych producentów np. Stihl. Cena niby atrakcyjna, ale boje się ze kupie sprzet typwo marketowy - a na taki jak powszechnie wiadomo tylko bogaci moga sobie pozwolic.
    Mężczyźni są z Marsa a kobiety ze Snickersa

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    majusL

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1

    Domyślnie Re: KOSA SPALINOWA

    Cytat Napisał długi
    Do tej pory używałem kosy Stihl (z wypożyczalni) i nie mam do tej marki żadnych uwag, teraz zamierzam kupić sobie własną i szukam czegoś co jakością będzie odpowiadało Stihlowi a będzie od niego tańsze. Wszelkie opinie mile widziane .
    ty to sobie kup jakas tepa pile - i utnij sie leb - zydzie
    z takim awatarem powiniens dawno dostac po swym parszywym ryju
    smierc widzewowi
    LEGIA MISTRZ FOREVER
    ru(L)es
    SMIERC WIDZEWOWI !!!!


    ru(L)es

  12. #32

    Domyślnie Re: KOSA SPALINOWA

    Cytat Napisał majusL
    Cytat Napisał długi
    Do tej pory używałem kosy Stihl (z wypożyczalni) i nie mam do tej marki żadnych uwag, teraz zamierzam kupić sobie własną i szukam czegoś co jakością będzie odpowiadało Stihlowi a będzie od niego tańsze. Wszelkie opinie mile widziane .
    ty to sobie kup jakas tepa pile - i utnij sie leb - zydzie
    z takim awatarem powiniens dawno dostac po swym parszywym ryju
    smierc widzewowi
    LEGIA MISTRZ FOREVER
    ru(L)es
    byłeś w kawiarence deklu i ktoś za ciebie napisał?????
    bo o tą umiejętność cię nie podejrzewam........

  13. #33

    Domyślnie Re: KOSA SPALINOWA

    Cytat Napisał długi
    Dlatego szukam kosy 1.5 -2 KM z tarczą zamiennie na głowicę z żyłką o jakości i prostocie Stihla i canie zbliżonej do chińszczyzny
    Będzie ciężko. Jedyna opcja to makita, dostępna nawet w Castoramach i innych marketach.

    Ja polecam stihla. Do tego co potrzebujesz kosa FS 120 lub wersja wypasiona FS 300. Fs 120 jedzie na żyłce 2,4, FS 300 na żyłce 2,7. FS 300 ma solidniejszą przekładnię, lepsze szelki i system antywibracyjny.

    Nie kupuj Chińszczyzny! To mówiłem ja - syn własciciela sklepu i serwisu z tego typu sprzętem. W razie czego służę pomocą.
    Tu była reklama.

  14. #34

    Domyślnie Re: KOSA SPALINOWA

    Cytat Napisał majusL

    ty to sobie kup jakas tepa pile - i utnij sie leb - zydzie
    z takim awatarem powiniens dawno dostac po swym parszywym ryju
    smierc widzewowi
    LEGIA MISTRZ FOREVER
    ru(L)es
    Co za idiota. Rejestrować się na forum, żeby tak inteligentny wywód napisać.
    Tu była reklama.

  15. #35

    Domyślnie Re: KOSA SPALINOWA

    Cytat Napisał Marzin
    Cytat Napisał długi
    Dlatego szukam kosy 1.5 -2 KM z tarczą zamiennie na głowicę z żyłką o jakości i prostocie Stihla i canie zbliżonej do chińszczyzny
    Będzie ciężko. Jedyna opcja to makita, dostępna nawet w Castoramach i innych marketach.

    Ja polecam stihla. Do tego co potrzebujesz kosa FS 120 lub wersja wypasiona FS 300. Fs 120 jedzie na żyłce 2,4, FS 300 na żyłce 2,7. FS 300 ma solidniejszą przekładnię, lepsze szelki i system antywibracyjny.

    Nie kupuj Chińszczyzny! To mówiłem ja - syn własciciela sklepu i serwisu z tego typu sprzętem. W razie czego służę pomocą.

    Tamten post był z czerwca
    Pozdrawiam,
    Krisker

  16. #36

    Domyślnie Re: KOSA SPALINOWA

    Cytat Napisał Krisker
    Tamten post był z czerwca
    Uuuups... ale może kosa nie jest jeszcze kupiona.
    Tu była reklama.

  17. #37

    Domyślnie Re: KOSA SPALINOWA

    Cytat Napisał Marzin
    Cytat Napisał Krisker
    Tamten post był z czerwca
    Uuuups... ale może kosa nie jest jeszcze kupiona.
    nie kupiona ..................gadaj jakie ceny !?

  18. #38

    Domyślnie

    a co sadzicie o Hondach? kupilem taka, dalem 1700 za 2,5 KM z metalowa kosa i zylka jako opcja. Pali niewiele, ok 0,5 l/h , jest czterosuwowa i cicha (porownalem ze Stihlem "na sluch"). jak na razie ok, ale uzywalem tylko ten sezon.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał długi
    nie kupiona ..................gadaj jakie ceny !?
    Wejdź na stihl.pl, znajdź najbliżej siebie dilera, a ten powie Ci cenę. Wydzwanianie do innych i pytanie, czy dostaniesz taniej, za bardzo nie ma sensu. Tam są narzucone ceny i są pilnowane. Jedyne co moge doradzić, to poczekaj do wiosny. Na bank bedzie jakaś promocja, pt cena kosy ta sama, ale gratis dodatkowy nóż, czy szpula z żyłką
    Cytat Napisał twin
    a co sadzicie o Hondach? kupilem taka, dalem 1700 za 2,5 KM z metalowa kosa i zylka jako opcja. Pali niewiele, ok 0,5 l/h , jest czterosuwowa i cicha (porownalem ze Stihlem "na sluch"). jak na razie ok, ale uzywalem tylko ten sezon.
    Honda, to honda! Porządny sprzęt. Trzeba tylko zwrócić uwagę na to, że na rynku pojawiły się chińskie podróbki. Po wyglądzie zewnętrznym praktycznie trudne do odróżnienia, natomiast od środka zrobione są słabiutko.

    Słuchajcie, wiem, że każdy "żyd swój twar chwali" Ale po setkach urządzeń, które przeszły przez ojca serwis, muszę stwierdzić, że Stihl jest w te klocki najlepszy. Myślę tu o kosach, bo pilarki innych marek również są OK.
    Tu była reklama.

  20. #40

    Domyślnie

    Hmm, podrobki... nie slyszalem, ale ja kupiłem swoją od dilera Hondy (akurat w tym salonie co samochod - konkretnie w Satori w Poznaniu - mysle że to raczej podróbka nie była ale nie wiem jak poznać). Martwi mnie tylko to, że ja po jakiejs przerwie w uzywaniu musze ładnych kilka razy za ten sznurek pociagnać, a nie pali od razu jak to ktos poprzednio pisał o Stihlu.
    Poza tym w takich maszynach są chyba ważne 2 rzeczy - silnik (tu o Honde raczej sie nie martwię) i wał (ogólnie to do czego mocujemy samo ostrze) - wydaje mi się że i tak troche jakby szumi, ale mam małe doświadcenie z innymi firmami.

Strona 2 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony