dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 28
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 554
  1. #221

    Domyślnie

    A mi diler Husqvarny (nie powiem jaki,. by go szef nie pogonił gdy to przeczyta) tego modelu nie polecał ... szczególnie że chciałem wykorzystać ją do przystawek systemu kombi. Wiesz chyba że jest to typ przystosowany do zakładania trójzęba, głowicy żyłkowej oraz pilarki i nożyc do żywopłotu. Diler mówił że to stanowczo za słaby model do żywopłotów i konarów.

    Silnik powinien być ok... Mam pilarkę Mccullocha i sprawuje się bardzo dobrze, a to chyba jest to samo co partner.

    Tyle ode mnie.
    Pozdrawiam.

  2. #222

    Domyślnie

    Te przystawki mnie jakoś nie interesowały - i tak nie miałbym ich do czego wykorzystać.

    Rozpoczynając poszukiwania myślałem o Stihlu i Husqvarnie, ale cóż, na dzień dzisiejszy wybór padł na Kawasaki KBH 27A.

    Dzięki i pozdrawiam.

  3. #223

    Domyślnie

    Ostatnio kupiłem za 500 zl. chińska maszynka 2.2KM ... pojemność 43cm^3 ... bardzo dobre szelki, chodzi miękko, głos delikatny .. kosi super. Pręt prosty, wał sztywny. Mam tylko wątpliwości co do silnika, bo jak ktoś mi każe robić mieszankę 1:30 to pasowania tam są chyba z epoki motoroweru Ogar.
    Do mojej pilarki zalecają 50:1 , no ale zobaczymy co z tego będzie.

    Moim zdaniem warto sie rozglądnąć po sklepach, no chyba że kasa nie gra wielkiej roli, albo koszenia jest dużo, to warto sprzęt profi.

  4. #224

    Domyślnie

    Niestety marka nie gwarantuje jakości. Koledze własnie zespuły się dwie kosy: jedna Victusa po 3 latach koszenia 2,5 ha (łąka, nawłoć) ok. 3-4 razy w roku i kilka razy droższa Honda po pierwszym koszeniu tegoż terenu.
    Życzę miłego dnia !
    *********************

  5. #225
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jacekh
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    531
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Ja zakupiłem NAC-a wersja ze składanym wałem, jakkolwiek może to rozwiązanie nie jest najbardziej trwałe zapewne ale jak dla mnie super bo w małe auto swobodnie się daje toto zapakować.

    KOSA SPALINOWA NQE-3SPK-250B firma NAC
    to dokładnie nie jest kosa bo działa tylko z żyłką ale śmiga dobrze i jest lekka.

    Były w Makro swego czasu poniżej 300 zł.

    Ostatnio widziałem jakaś nowszą z "kierownicą" za podobną kasę i gdybym drugi raz kupował to chyba z takim uchwytem bym wolał.
    Na allegro około 340 zł trzeba dać + transport. Nie kupujcie zielonej wersji tylko pomarańczową. Mają takie same symbole a zielona to wersja "marketowa" czytaj "budżetowa" czyli rozleci się szybciej.

    Ja mam pół hektara łąki przed zagospodarowaniem ogrodu i to w zupełności wystarcza do tego celu.
    Próbowałem ją u teścia na starych pokrzywach i innych zdrewniałych badylach i drze jak żyletka, tyle tylko że dałem grubszą żyłkę ( zalecana 2,0 , a ja zapakowałem kwadratową 2,4 - jest duuużo lepiej

    A, chodzi na mieszance 1:40
    Dla zainteresowanych, zostały mi i oddam za pół ceny : wróblówki z kratką , taśma kalenicowa figaroll 30cm brąz 5 szt
    Zobacz i dopisz się do Mapki Faworytów
    Zapraszam do mojego dziennika "budowy"
    A tutaj komentarze
    Mój sklep plastyczny

  6. #226
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    paprazzi

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Własnie stoje przed zakupem kosy i jak zwykle problem, budzet mnie ograniczal do 800zl i do wyboru były (zakup na firme):
    - Alko 4535 - 40cc - 700-800zł - opinie w miare dobre, ale to również chińczyk
    - texas - ale to to samo co NAC, raz sie trafi i bedzie ok (do czasu) innym razem nawet nie odpali
    - Stiga 32 i 335 - ale opinie ostatnio jak o chinczykach :/ raz jest ok innym razem kicha
    - był partner 36cc ok 1,6KM za 900zl ale juz sie skonczyl ;(

    Może budzet zostanie podniesiony i do wyboru będą:
    - oleomac sparta 370 - 36cc 1,8KM - wystarczajaca, ale tylko 6M gwarancji 1200zł - z netu
    - Partner 407 - 40cc 2KM -1200zł i to pod nosem

    A do wykoszenia ok 1000m2 nieuzytku, a potem co 1-2 miesiace przycinanie tego, no i dookoła 30 słupków, wiec oprócz pierwszych koszeń później za dużo pracować nie będzie.

    jaceh - odnośnie kolorów obudów i jakości - ściema sprzedawcy.

  7. #227
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PWN4

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam
    jestem na kupnie kosy plecakowej
    potrzebuje silny sprzet - tak kolo 3KM
    bede nia kosil wierzbe energetyczna
    mozecie mi cos doradzic
    pozdrawiam

  8. #228
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jacekh
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    531
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Dawno tu nie zaglądałem. Moja maszynka chodzi dobrze. Co do kolorów to wynalazłem taką informację kiedyś wcześniej w necie i dlatego ją tu przytoczyłem.
    Gdybym miał więcej kasy to pewnie kupiłbym coś lepszego ale mnie to w zupełności wystarcza, w porównaniu do elektrycznych urządzeń to spalinówka mieli znacznie znacznie lepiej.
    Dla zainteresowanych, zostały mi i oddam za pół ceny : wróblówki z kratką , taśma kalenicowa figaroll 30cm brąz 5 szt
    Zobacz i dopisz się do Mapki Faworytów
    Zapraszam do mojego dziennika "budowy"
    A tutaj komentarze
    Mój sklep plastyczny

  9. #229
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kristo1973

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-543
    Posty
    62

    Domyślnie Jaka kosa spalinowa?

    Prosze o radę przy zakupie kosy spalinowej.
    Nigdy nie używałem i nie wiem na co zwracać uwagę.
    Na pewno na moc, na firmę ale na co jeszcze.
    Jak śniegi stopnieją chciałbym zabrać się jak najszybciej za porządki pod ogród.
    Większość do tej pory była uprawna ale na 30 arach jest szkółka iglaków zarośnęta 1,5 metrowymi chwastami.
    Poprzedni właściciel proponował mi zaoranie tego kawałka ale szkoda mi iglaków.
    Z góry dziękuję

    Aha wstępnie myślę o czymś takim:
    http://www.allegro.pl/item926587771_...km_gratis.html

  10. #230

    Red face Kosa Texas

    Czesć wam,

    Dowiedziałem się od mechanika husqvarny,że firma Texas od 2000r. do 2006r. miala kontrakt z husqvarna i wlasnie husqvarna wysylala im silniki a
    oni tylko składali.
    Ja osobiście kupilem ja w 2005r. i koszę 0,6ha co jakies 3-4 tygodnie i sprawuje sie dobrze model to CG 330 B
    Moc silnika w miare dobra bo przy efektywnych z silnikem z husqvarny ma 2,2kM a przy max.2,6kM
    Mechanik ze sklepu husqvarny powiedział,że mieliśmy wielkie szczęście.

  11. #231
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    I co w związku z tym ?
    --
    Pozdrawiam

  12. #232

    Domyślnie

    Myślałem,że się zkapniecie poprostu chodzi mi o to żeby szukać w sklepie dobra kose i juz

  13. #233
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Niestety miałeś pecha - nie "zkapnąłem" się
    - i oczywiście pisząc o dobrej kosie masz na mysli kosę Texas ??

    Mechanik Husqvarny powiedział że mieliście wielkie szczęście bo trafiliście na dobry model kosy spośród setek sprzedawanego dziadostwa marki Texas ? - tak to należy rozumieć ?
    Ostatnio edytowane przez pablitoo ; 03-06-2010 o 14:37
    --
    Pozdrawiam

  14. #234

    Domyślnie

    Proszę o poradę - szukam trwałejj i sprytnej kosy do gęstej trawy i z możliwością wycinania drzewek (do kilku cm)
    cóś takiego:
    http://www.youtube.com/watch?v=kd1Hn...eature=related
    Co można kupić na rynku polskim?

    Generalnie to najbardziej spodobał mi się taki sprzęcior (lubię takie klimaty), ale na to mi chyba kobita nie pozwoli .... bo się za mocno kurzy przy robocie:

    http://www.youtube.com/watch?v=Cgvvx...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=603Nt...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=KKsw0...eature=related
    Darek

  15. #235
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Jeżeli kosa ma służyć również do wycinania cieńszych drzewek i karczowania - musi być mocniejsza maszyna - tak 3-4KM - z tarczą zębatą do wycinania.
    Np Stihl FS500 - FS550 .

    http://www.stihl.pl/isapi/default.as...00/FS+550.html
    --
    Pozdrawiam

  16. #236

    Domyślnie

    nom mniejwiecej tak masz pablito rozumiec ale to nie jest szajs bo wkoncu ma ona silnik husqvarnowski wiec jednak to cos

  17. #237

    Domyślnie

    Darek do gałązek potrzebna Ci bedzie kosa taka jak pisze pablito czyli 3-4kM niekoniecznie sthil

  18. #238

    Domyślnie

    Darek63, zamierzasz tym sprzętem zarabiać na życie, czy tylko na swoim terenie kosić? Bo jeśli to drugie, to nie wiem, czy jest sens płacić za coś, czego możliwości do końca nie wykorzystasz - drzewka wykosisz w końcu tylko raz, a trawa też się będzie kiepsko kosić tylko przy pierwszym koszeniu. Ja nabyłem dobrze ponad rok temu stihla bodajże fs250, a to jest najsłabszy sprzęt z tych "lepszych" (albo najlepszy z amatorskich ) . Mam ponad 80 arów do koszenia w terenie górskim, koszę średnio raz w miesiącu (czasem częściej), na początku miałem tam sporo samosiejek, brzozy, klony, jesiony plus stary żywopłot ze śnieguliczki - większość z tego dało się usunąć tą kosą, nie żyłką oczywiście ale trójzębem bądź tarczą do zarośli. Tylko te grubsze, ponad 5 cm musiałem wyciąć pilarką. A teraz sobie koszę grubą żyłką i nie ma problemu. I naprawdę kosa daje radę, ma jeszcze jeden duży plus : jest bardzo lekka.
    Ale jeśli potrzebujesz sprzętu do zarabiania, to faktycznie lepiej jak nabędziesz coś mocniejszego.

  19. #239
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    molek55

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    5

    Domyślnie Kosa Spalinowa

    Planuje kupić kosę spalinową do koszenia małego trawnika. Muszę jednak zmieścić się w kwocie 500zł. Wiem że za tą kwotę nie zakupię nie wiadomo czego. Zależy mi jedynie na w miarę dobrym sprzęcie. Dobrze było by gdyby miała możliwość wymiany ostrze, żyłka.

  20. #240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Po co ci kosa do koszenia małego trawnika?
    Starczy podkaszarka. Chyba, że na tym trawniku chcesz wycinać siewki drzewek i zdrewniałe pędy chwastów wieloletnich (np. ostrożeń).
    Chociaż najwygodniejsza jest jednak kosiarka. Z napędem elenktycznym to w 500 zł znajdziesz niezłe modele

Strona 12 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony