dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 28
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 554
  1. #521
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Zakup jest prosty jak znasz się na sprzęcie i wiesz sam co kupić a tak zawsze będą schody

  2. #522
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    Dlatego liczę tutaj na pomoc bo od tego jest forum

    MAKITA EBH341U 4-suw po przejrzeniu czeluści internetu cieszy się dość dużą popularnością. O jej problematycznym i bardziej skomplikowanym silniku opinii nie spotkałem. Bardziej ufam ludziom, którzy tutaj piszą.
    Jakie kosy są najprostsze w ich użytkowaniu i serwisowaniu przez osobę zieloną technicznie?

  3. #523
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Jak dla ,mnie możesz sobie kupić chińczyka w markecie,po co tu pytasz jak inni gdzieś indziej dla ciebie są bardziej wiarygodni,masz takie małe co nieco z netu


    Jaka kosa spalinowa sprawdzi się najlepiej?

    Jaka kosa spalinowa sprawdzi się najlepiej? Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto wiedzieć, jakie są podstawowe różnice między kosą wyposażoną w silnik dwusuwowy a kosą czterosuwową. Ta pierwsza charakteryzuje się przede wszystkim większą wydajnością.

    Co więcej, jest łatwiejsza w konserwacji. Silnik dwusuwowy ma bowiem prostszą konstrukcję. Nie wymaga również specjalnych układów smarowania. Mniejsza liczba elementów ruchomych oznacza również, iż silnik jest mniej awaryjny. Kolejnym atutem silnika 2-suwowego jest to, iż ma stosunkowo małą masę. Dzięki czemu kosa jest lżejsza.

    Silnik dwusuwowy ma jednak pewne mankamenty. Przede wszystkim o emituje o wiele więcej szkodliwych dla środowiska spalin w porównaniu z wariantem czterosuwowym. Jest to nieprzyjemne dla samego operatora kosy dwusuwowej, który zmuszony jest do wdychania nieprzyjemnych oparów.

    Wszystko przez to, iż w trakcie pracy silnika do otoczenia wyrzucane są nie tylko spaliny, ale również mieszanka paliwowa, która nie do końca została zużyta podczas spalania. Na uwadze musimy mieć także to, iż spalaniu ulega olej, który należy dodać do mieszanki paliwowej, aby silnik zyskał odpowiednie smarowanie. Generuje to nieprzyjemny zapach.

    Na uwadze należy mieć również to, iż kosa z silnikiem dwusuwowym jest o wiele głośniejsza niż ta wyposażona w silnik czterosuwowy. Co więcej, jeśli silnik jest zimny, czasem obserwuje się jego nierówną pracę. Dzieje się tak, dlatego że w czasie sprężania mieszanki może dojść do zalania świec przez olej.

    Z powyższych rozważań wyłania się również obraz silników czterosuwowych:

    charakteryzują się one mniejszą wydajnością,
    mają bardziej złożoną konstrukcję, przez co wymagają konserwacji (w tym wymiany oleju) i są bardziej awaryjne,
    mają większą wagę,
    emitują mniej spalin – są zatem bezpieczniejsze dla środowiska i samego użytkownika,
    są cichsze,
    w ich przypadku nie występuje problem nierównej pracy silnika w początkowej fazie rozruchu,
    są łatwiejsze w obsłudze,
    nie wymagają przygotowywania specjalnej mieszanki paliwowej – jedyne co musimy zrobić, to wlać paliwo PB95 i co pewien czas wymienić olej w silniku. W tym miejscu warto wspomnieć o tym, iż mieszanka paliwowa przygotowywana do kosy dwusuwowej ma ograniczony termin przydatności do użycia. Jest to maksimum 10 dni. Z tego względu konieczne jest odpowiednie dobieranie proporcji i ilości wykorzystywanych substancji, aby mieszanka nie zmarnowała się.

    Kiedy zatem dana podkaszarka będzie optymalnym rozwiązaniem? Jeżeli potrzebujemy sprzętu, który będzie szybko i sprawnie kosił dany teren, lepszym wyborem będzie kosa spalinowa wyposażona w silnik dwusuwowy. Wiąże się to z tym, iż przy takiej samej pojemności silnika 2-suwowego możemy uzyskać znacznie większą moc niż z silnika 4-suwowego, co przekłada się na wyższą wydajność.

  4. #524
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    Szanowny zagorski-tomasz widzę, że masz spore problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Tak dla jasności pomyrdały Ci się chyba wypowiedzi, ale urazy nie mam przeczytasz raz jeszcze, może zrozumiesz. Oby...

    Zanim zobaczyłem Twój komentarz odrzuciłem Makitę, bo zacząłem czytać nie tyle co o konkretnym modelu tylko o 4-suwach i faktycznie laikowi technicznemu będzie ciężko a raczej ciężej niż z 2-suwem.

  5. #525
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    wiesz co... jeśli masz cos do tego co napisałem lub skopiowałem to przekopiuj to tak aby było wiadomo o co chodzi a nie trzeba się tego domyślać i wtedy będzie szybciej i prościej,jak chcesz być taki tajemniczy to ok twoja sprawa,faktem jest że pewne rzeczy do siebie tu nie pasują
    Ostatnio edytowane przez zagorski-tomasz ; 09-06-2020 o 21:01

  6. #526
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ptaszniko Zobacz post
    Dlatego liczę tutaj na pomoc bo od tego jest forum
    Jest fajna oferta w tym tygodniu - warto skorzystać KAWASAKI VK45
    https://allegro.pl/oferta/kawasaki-k...ati-6150666358
    cały budżet , ale będzie Ci służyć i ma fajne dodatki.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #527
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Sama kosa jak najbardziej,ale jak ktoś pisze że mieszanka na początku jest 1:50 to widać że jego wiedza na dany temat jest taka sobie,szelki które są zdjęciu są dziadowskie i z tego co wiem to szły do chińskich kos po 500zł.,reszta dodatków też nie wiadomo czy nie jest z puszek po piwie,jedynie osłona twarzy może być przydatna,mocno bym się nad tym zastanowił

  8. #528
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    1. Myślę, że za zakup takiej rzeczy jak kosa spalinowa to drogą internetową nie jest najlepsza metoda.
    2. Co do samej kosy z aukcji pewnie konkretna, ale ja jako laik zauważyłem już, że pozostałe dodatki wyglądają trochę lipnie.
    3. Kawasaki stacjonarnie u mnie nie mam pojęcia, ale raczej nie do dostania. Kosy Active pewnie ściągnąłbym przez Media Expert. Solo jest u mnie w mieście do dostania - i tu zacząłem się poważnie zastanawiać. To są firmy podane wcześniej za godne przeglądnięcia.

  9. #529
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ptaszniko Zobacz post
    1. . Kosy Active pewnie ściągnąłbym przez Media Expert. Solo jest u mnie w mieście do dostania - i tu zacząłem się poważnie zastanawiać. To są firmy podane wcześniej za godne przeglądnięcia.
    Przez Media Expert jak coś kupisz to każdy cię póżniej oleje,nawet o zakupach tam nie myśl jak chcesz mieć jakieś wsparcie pózniej,gwarancji też nigdzie nie załatwisz tylko u nich a wiesz jak to sie odbywa,Solo jak najbardziej bardzo dobry wybór,lepiej kupić coś na miejscu lub w okolicach

  10. #530
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Przez Media Expert jak coś kupisz to każdy cię póżniej oleje,nawet o zakupach tam nie myśl jak chcesz mieć jakieś wsparcie pózniej,gwarancji też nigdzie nie załatwisz tylko u nich a wiesz jak to sie odbywa,Solo jak najbardziej bardzo dobry wybór,lepiej kupić coś na miejscu lub w okolicach
    Niestety ale to prawda,faktem jest że póżniej każdy cię oleje,zakupy w takich sklepach to duże ryzyko

  11. #531
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    Musiałem coś wytypować, żeby ruszyć z miejsca a więc po kilkugodzinnych poszukiwaniach wygląda to tak:

    Solo by AL-KO 137 SB

    AL-KO BC 500 B

    Oleo-Mac BC 300T

    Oleo-Mac BC 241T

    Husqvarna 525RX

    Kolejność wpisana przeze mnie przypadkowa. Proszę się tym nie sugerować. Za jakim modelem coś przemawia na '+' a za jakim na '-' ?

  12. #532
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Raczej odrzucił bym kose 525RX z racji małej mocy,wysokiej ceny,małej wagi oraz ich maszyny nie cieszą się od paru lat dobrą opinią,wszystkie kosy które z przodu mają BC strasznie kojarzą się z chińczykami,może jest to złudne ale mogą się tylko różnić jakością i ceną która jest bardzo zróżnicowana,najlepiej przynajmniej w teorii wypada Solo 137,największa moc,najniższa cena i z tego co znalazłem w necie ona kosztowała jeszcze niedawno 1399 a teraz 1199 czemu? nie wiem ale ważne jest jeszcze że ma ona filtr powietrza papierowy takki jak w BC300 Tco daje lepszą filtracje od pozostałych,jest ona również najcięższa co może być przeszkodą ale również i zaletą że nie oszczędzali na materiale
    Ostatnio edytowane przez zagorski-tomasz ; 11-06-2020 o 17:41

  13. #533
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że ja wypożyczam Husqvarnę 535 RX i ta kosa to idzie konkretnie. Właściciel zapłacił za nią bodaj 2500 zł, zepsuła się kilka razy. Co konkretnie nie wiem, ale jak znam człowieka to on lubi przyoszczędzić na wszystkim. Nie wiem z czyjej winy te awarie, ale tak czy siak były.
    To chodzi o to, że Oleo-Mac w nazwie z "BC" to szajs? Tego to bym się nie spodziewał. Wychodzi z tego co piszesz, że Solo potaniało o 200 zł. Ciekawe dlaczego na stronie o tym nie informują.

  14. #534
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Na pewne fakty ci ie odpowiem,zadzwoń do solo i zapytaj czy potaniały i dla czego,to samo z Oloemakiem gdzie są produkowane i czy to "szajs"ale tu prawdziwej odpowiedzi bym się nie spodziewał

  15. #535
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    borntofight00

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Sokolow Podlaski
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,

    Czy moglibyście zarekomendować kose spalinowa do trawnika około 1300m2, momentami trochę nierówny teren ale bez przesady, nie off-road? Budżet to około 2500zl, myslalem nad Makita PLM 5113 lub model wyżej. Gdzie indziej przeczytałem ze wiele firm ogrodniczych kupuje Hondy, model HRG 466C1 jest w podobnej cenie co Makita ale ostrze jest krótsze oraz mniejszy kosz. Dobre opinie przeczytałem również o Weibang WB537SC, trochę drozsza tym razem lub najtansza ze wszystkich, Oleo-Mac GV 53 TK, również sporo dobrych opinii. Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi!

    Pozdr.
    Pawel

  16. #536
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał borntofight00 Zobacz post
    Witam,

    Czy moglibyście zarekomendować kose spalinowa do trawnika około 1300m2, momentami trochę nierówny teren ale bez przesady, nie off-road? Budżet to około 2500zl, myslalem nad Makita PLM 5113 lub model wyżej. Gdzie indziej przeczytałem ze wiele firm ogrodniczych kupuje Hondy, model HRG 466C1 jest w podobnej cenie co Makita ale ostrze jest krótsze oraz mniejszy kosz. Dobre opinie przeczytałem również o Weibang WB537SC, trochę drozsza tym razem lub najtansza ze wszystkich, Oleo-Mac GV 53 TK, również sporo dobrych opinii. Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi!

    Pozdr.
    Pawel
    Szukasz kosiarki czy Kosy? bo piszesz o jednym i o drugim ale jeśli szukasz dobrej i dobrze zbierającej kosiarki to te wymienione przez ciebie nie będą spełniały tych oczekiwań

  17. #537
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    borntofight00

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Sokolow Podlaski
    Posty
    3

    Domyślnie

    Sorry! Mój błąd, zbyt dużo okien otwartych na raz, jeśli można to proszę o wykasowanie, zaraz napisze w odpowiednim miejscu.

  18. #538

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_pl Zobacz post
    Kolego jestem serwisantem 2 i 4 suwów

    Jeżeli chcesz kupic dobrą do wycinki lasu to 3 maszyny

    Solo 142 bądz 154
    Oleo-mac BC 420
    Badz Japończyk Echo ( malo znana ale piekielnie mocna ) model ES 410

    Czy ktoś może już coś powiedzieć o Oleo-Mac BCH 400? Cena ok. 900zł.

  19. #539
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Lepiej dołożyć do innej maszyny,ta wyminiona przez ciebie nie ma się czy chwalić natomiast poszukał bym kosy Solo 137,to już maszyna godna polecenia a i cena jest bardzo przyzwoita

  20. #540
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lexis

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam,

    potrzebuje porady, co polecacie z ponizszego :
    ECHO SRM-420ES ~2450 PLN
    Shindaiwa B410S-LW ~2000 PLN
    MARUYAMA BC500H-RS, BC501H-RS ~2100 PLN
    MARUYAMA BC4320H-RS / BC4321H-RS ~ 2400 PLN

    Ktos uzytkuje ? generalnie na internetach producenci tych kos są polecani. Od 4 lat uzywam chinczyka DEMON , ale mam juz dosc. Sprzet dziala bez zadnego dbania czy serwisu, ale praca nim to katorga. Najwyższy czas na inwestycje w ergonomie i na lata. Ww producenci udzialają 5 lat gwarancji co mnie osobiscie bardzo kusi. Budzet to max 2500 PLN.

Strona 27 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony