dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Posadzenie tulipanów i frezji na zwykłej glebie

    Forumowicze, pierwszy raz sadziłam w ogrodzie tulipany, frezje, narcyze i krokusy botaniczne. Posadziłam je na piaskowej glebie. Totalnie zapomniałam o zmieszaniu mojej gruntowej ziemi z ziemią do kwiatów balkonowych, nie mówiąc już o zastosowaniu jakiegoś nawozu. Proszę poradzcie co zrobić by kwiaty wyrosły na mocne i piękne? Posiadam nawóz granulowany jednak trzeba ago mieszać z ziemią na co chyba już jest za późno. Pomóżcie, bo mam przeczucie, że nic z tego dobrego nie wyjdzie, a pieniądze, które zainteresowałam pójdą na marne...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie ma znaczenia w czym posadzisz, bo do kwitnienia zużywają zapasy z cebuli i bulwy. Dopiero po kwitnieniu gromadzą nowe zapasy. Więc zacznij nawozić wiosną. Jak obeschną liście, to wykopiesz cebulki i przygotujesz lepsze stanowisko.
    Tulipany to nawet wolą słabsze gleby. Krokusy u mnie na słabych piaskach rosną bez problemów. Frezje ci raczej nie przezimują w gruncie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony