dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 28
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 554
  1. #481
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Mam znajomego co prowadzi salony Stihla i twierdzi że te tańsze kosy są produkowane w Chinach i trwałość jest niższa niż kos robionych kilka lat temu, ale kultura pracy jest odczuwalnie lepsza niż w kosach z marketu. Sam mam kose Al.-Ko i na silnika nie mogę narzekać odpala bez problemów po zimie i w różnych warunkach. Tnie ok ma wystarczającą moc nawet na gęstą i wysoką trawę poprzetykaną np. nawłocią. Minusem są drgania na uchwycie w Stihlu są mniejsze.
    I taka ciekawostka co do jakości sprzętu - ostatnio zgubiłem pokrywkę z głowicy żyłkowej potrzebowałem skosić trochę trawy więc kupiłem głowicę w Leroy, po założeniu skosiłem z 1,5 m2 trawy i głowica rozpadła się jakby coś w środku jej wybuchło. Przyłożyłem się bardziej do poszukiwań i znalazłem pokrywkę i dokończyłem koszenie na starej głowicy. Takie to jakościowo sprzęty można kupić

  2. #482
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    moto&trend

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    To chińska maszyna,nie warto w nią inwestować,jak możesz to troszkę dołóż i zobacz Solo 137SB
    w tamtym roku zakupiłem kosiarkę AL-KO i jestem zadowolony a cos jeszcze lepszego może być nawet za około 1500 zł

  3. #483
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    Krótko i zwięźle. Czy za około 500-600 zł idzie kupić sprzęt do koszenia trochę nierównej działki by wjechać tam kosiarką spalinową? Trawa polna max 40 cm i obszar nie większy niż 5 arów.

  4. #484
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    twiti02

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-129
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witajcie,

    Działka 1000m2. Potrzebuje czegoś na lata. Co wybrać:

    Makita EM2600U
    https://www.makita.sklep.pl/makita-e...ch-p-6295.html

    Oleo-Mac SPARTA 250 T
    http://www.victus.pl/kosa-sparta-250-t.html

    Husqvarna 128R
    https://www.husqvarna.com/pl/produkt...28r/952715752/

  5. #485
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Jeżeli tylko z tych trzech modeli to Makita,Oleomac ma gównianą konstrukcje,Husqvarna raczej takiej sobie jakości i serwis bardzo drogi

  6. #486
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    twiti02

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-129
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Jeżeli tylko z tych trzech modeli to Makita,Oleomac ma gównianą konstrukcje,Husqvarna raczej takiej sobie jakości i serwis bardzo drogi
    A jeśli nie z tych trzech ? to co ewentualnie byś do tego dorzucił ?

  7. #487
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał twiti02 Zobacz post
    Działka 1000m2. Potrzebuje czegoś na lata. Co wybrać:

    Husqvarna 128R
    https://www.husqvarna.com/pl/produkty/wykaszarki/128r/952715752/
    Myślę , że to dobry wybór szczególnie teraz gdy w promocji można ją kupić poniżej 1kzł.
    10 ar to niewielka działka , a w miarę jej zabudowy kosa i tak spełni swoje zadanie.
    Ja ma stary model 323 R, ale mam ją już 11 lat, nie zepsuła się ani razu a do serwisu jeżdżę tylko po olej i żyłkę (tak kupuję oryginalne) chociaż kilkukrotnie żyłki kupowałem inne , to z węglem, specjalne kształt itp - ale najlepsza okazała się firmowa. Na godzinkę przed koszeniem głowica do wiaderka z wodą (lub sama żyłka) i jest ok - to dobre urządzenie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #488
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ptaszniko Zobacz post
    Krótko i zwięźle. Czy za około 500-600 zł idzie kupić sprzęt do koszenia trochę nierównej działki by wjechać tam kosiarką spalinową? Trawa polna max 40 cm i obszar nie większy niż 5 arów.
    A nie lepiej zakupić kosę ręczną, usunąć to co kiedyś i obecnie tam rośnie, po wyschnięciu zebrać, teren podrównać i kosiarką na kółkach doprowadzić do używalności?
    Szkoda kasy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #489
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Na pewno odrzucił bym Husqvarne,to że ktoś ma inny model nie znaczy że ten będzie dobry,ogólnie z ta Firma ma coraz gorsze opinie,może gdzieś znajdziesz kosę VK27 a jak nie to weż Makite bo w tej cenie ciężko coś polecić

  10. #490
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Nie wiem jak kto ale ja za 1 tys wolałbym kupić 3 szt NAC i jeszcze zostanie na paliwo niż 1 szt tzw lepszej kosy ale czy ona lepsza ? trzech nie przeskoczy to pewne .

  11. #491
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    a co sądzicie o:
    1. Alko BC 225 (na wyposażeniu szelki)
    2. Oleo-Mac Sparta 250 TR
    3. Makita ER2600L
    4. Dolmar MS-20U (na wyposażeniu pas barkowy)

    kosa potrzebna do ogarnięcia trawnika po koszeniu kosiarką i drobnych prac ogrodowych.
    Ostatnio edytowane przez boru ; 15-06-2019 o 16:06

  12. #492
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Nie wiem jak kto ale ja za 1 tys wolałbym kupić 3 szt NAC i jeszcze zostanie na paliwo niż 1 szt tzw lepszej kosy ale czy ona lepsza ? trzech nie przeskoczy to pewne .
    Powinieneś doradzać firmą które trudnią się zawodowo koszeniem rowów przy drogach.
    Z jednym się zgodzę. Taki dajmy na to stihl nie przeskoczy trzech nac-ów. Przeskoczy ich dużo więcej. I to jest fakt

  13. #493
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Tia ,zwykłe pierdykanie naganiacza i tyle , jakos życie potem to weryfikuje .

  14. #494
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    a co sądzicie o Makita EM2510LH 4-suw?

  15. #495
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    twiti02

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-129
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Ja ma stary model 323 R, ale mam ją już 11 lat, nie zepsuła się ani razu a do serwisu jeżdżę tylko po olej i żyłkę (tak kupuję oryginalne) chociaż kilkukrotnie żyłki kupowałem inne , to z węglem, specjalne kształt itp - ale najlepsza okazała się firmowa.
    Ja tez miałem do czynienia z Husqvarną z górnej półki ale zastanawiam się czy ten najniższy model nie jest taki chiński jak stigi czy stihle najtańsze. Najbardziej skłaniam się do Husqvarny 128 R właśnie


    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Na pewno odrzucił bym Husqvarne,to że ktoś ma inny model nie znaczy że ten będzie dobry,ogólnie z ta Firma ma coraz gorsze opinie,może gdzieś znajdziesz kosę VK27 a jak nie to weż Makite bo w tej cenie ciężko coś polecić
    VK27 już raczej nigdzie nie ma. Poza tym nie słyszałem że kawasaki robi średnie te silniki ... ale nie wiem czy to nie była mowa o czterosuwie

    Makita lepsza od Husqvarny ?

  16. #496
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał twiti02 Zobacz post
    Ja tez miałem do czynienia z Husqvarną z górnej półki ale zastanawiam się czy ten najniższy model nie jest taki chiński jak stigi czy stihle najtańsze. Najbardziej skłaniam się do Husqvarny 128 R właśnie. Makita lepsza od Husqvarny ?
    Czy M lepsza od H - cokolwiek to znaczy Makita może i robi(robiła) dobre elektronarzędzia, ale mam jedna rzecz z ogrodowych tej firmy to rębak do gałęzi UD 2500 i napiszę , że jest bardzo dobry i solidny. Natomiast oglądałem ta Husqvarnę 128R w piątek i niewiele różni się od mojej w wykonaniu, producent Chiny specjalnie spojrzałem , jednak tzw "zwartość" elementów i sposób ich montażu jest jak najbardziej ok, praca silnika delikatna, ale pozbawiona efektu "zabawki" głowica żyłki standard Husgvarny. Jeśli natomiast masz możliwość zakupu kosy z silnikiem czterosuwowym - to chyba skusiłbym się na taką maszynę.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #497
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    jak chcesz to bierz Husqv.w końcu to nie moja kasa,to ty w razię czego będziesz narzekał

  18. #498
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Też firmy na H bym nie brał pod uwage

  19. #499

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Też firmy na H bym nie brał pod uwage
    Mając tyle kasy co ty, też bym wziął na wstrzymanie. W końcu nie dla psa kiełbasa. Swoją drogą Husqvarna ma obecnie nie za ciekawe kosiarki, lecz wykaszarki to nadal jej flagowy produkt, Sthil -a zresztą też. To obecnie dwie, godne uwagi firmy.

  20. #500
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    Jeszcze raz podbije kilka typów.. Co sądzicie na temat poniższcyh modeli:
    1. Alko BC 225 (na wyposażeniu szelki)
    2. Oleo-Mac Sparta 250 TR
    3. Makita ER2600L
    4. Dolmar MS-20U (na wyposażeniu pas barkowy)
    5.
    Makita EM2510LH 4-suw

Strona 25 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony