dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 28
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 554
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndrzejMor
    No dzięki bardzo chyba mnie przekonałeś. Jeszcze się rozejrzę mniej więcej, i chba dołożę te 3 stówy.
    Pozdrawiam
    Możesz tez kupić coś używanego -ale...tu zawsze można trafić na egzemplarz bardzo wyeksploatowany

    Naprawdę-jeśli kupisz coś dobrego będziesz więcej niż zadowolony bo to narzędzie ma ułatwić a nie utrudnić i tak ciężka pracę
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #202
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AndrzejMor

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    No jasne! Używek nie brałem nawet pod uwagę. Bez względu na wiek maszyny to tak naprawde nie można stwierdzić jak bardzo jest ona wyeksploatowana, a jak wiadomo kosa spalinowa to maszyna o ekstremalnym przeznaczeniu

  3. #203

    Domyślnie

    Za jakies 800 zł w zeszłym roku kupilismy Victusa w Makro - wtedy to była najmocniejsza z dostępnych tam kos, spisuje się rewelacyjnie, od maja do wrzesnia kosilismy nią codziennie - kosimy zielonkę dla zwierząt.

  4. #204

    Domyślnie

    Witam. Czwarty sezon uzywam Stihl FS 40 (tylko 1 KM). Kosze naprawde rozne trawy i odrosty(zyłką), mam także głowice tnącą z nylonu (trójnożowa). Kosztowała 700 pln. Naprawde do domu z ogrodem jest wystarczająca. Pokoscie sobie miedzy krzaczkami duzymi ,mocnymi kosami,porażka.Troche kos i podkaszarek miałem w swoich rękach ,więc radzę-- Duże kosy(mocne) sa do koszenia " chaszczy" i krzaków a nie do ogrodu.

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndrzejMor
    No dzięki kolego, ale myślisz że uda mi sie wyszarpać coś konkretnego za 1000zł? ...
    W 2004 roku kupiłem Victusa za 800 zł. Wówczas firmowe kosy (Stihl itp) kosztowały dwukrotnie drożej a myśmy właśnie co skończyli budowę i kieszenie były wydrenowane...
    Jest to kosa kupiona z pełną świadomością, że nie jest solidnym sprzętem do koszenia przez setki godzin rocznie. U mnie kosi kilka-kilkanaście godzin rocznie i uważam, że do takiego użytkowania to był racjonalny zakup.

  6. #206
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzela11

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    2

    Domyślnie jaka kosa spalinowa

    Witam!!! Mam zamiar kupić kosę Stihl fs 130 lub fs 250. Zastanawiam się tylko czy kupić słabszą fs 130 z nowszym silnikiem 4-suwowym czy mocniejszą fs 250 z ale silnikiem 2-suwowym. Który silnik w praktyce jest lepszy.Cena jest podobna . Proszę o poradę.

  7. #207

    Domyślnie

    Czterosuw to nowy wymysł. Zobacz, że np w profesjonalnych pilarkach czy kosach są tylko silniki dwusuwowe.

  8. #208

    Domyślnie

    Nie jestem specem ale wiem jedno że silnik 2-suwowy ma smarowanie mieszanką paliwa z olejem i kosa będąc w roznych pozycjach bedzie zawsze smarowana ,nie wiem jak to jest skutecznie rozwiązane w silniku 4-suwowym takiej kosy .pozdrawiam

  9. #209
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzela11

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Douger masz racje, bo od fs 250 wzwyż wszystkie kosy mają silnik 2-suwowy poza FS 310 ale ona ma 1,9 KM. To może świadczyć, że przy tych profesjonalnych kosach te silniki 2-suwowe sprawdzają się lepiej.
    Kosa FS 130 4-MIX ma 1.9 KM a FS 250 ma 2.2 KM jest różnica 0.3 KM a cena jest podobna. Decyzje podejmę do czwartku. Pozdrowienia!!!

  10. #210

    Domyślnie

    Ja polecam STIGE SB40 - 2-suwowa, moc 2 KM, system antywibracyjny, waga niecałe 8 kg. Przy zakupie w komplecie była głowica z żyłką, tarcza 4-zębna, tarcza z zębami przecinakowymi, szelki podwójne + na boku taka osłona z pianki żeby kosa się nie ocierała o ciało(super sprawa), okulary ochronne. Zakupiona prawie 2 lata temu za niecałe 1500 zł. Zastanawiałem się nad Stihlem ale jednak wybrałem Stige. Do koszenia mam jakieś 1980m teren różny. Sprawuje się b.dobrze więc śmiało mogę polecić ten sprzęcik. http://www.stiga.pl/0,201,kosa-spalinowa-sb-40.html

  11. #211
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Dostałam w spadku kosę Makita DBC400 o mocy 1,68kW. Mimo że 4 lata była nieuzywana to odpaliła, popracowała do wyczerpania paliwa-i koniec nie dała się po zatankowaniu odpalić ani zaraz ani za 2 godziny Następnego dnia, jakby nigdy nic-odpaliła i sytuacja się powtórzyła. 3 dzień to samo Oddałam do serwisu, niby przeczyścili, gaźnik wyregulowali, 120 zainkasowali a efekt bez zmian Teraz jest w innym serwisie. Czy to możliwe że ma normę pracy 1 zbiornik na dobę ?

  12. #212

    Domyślnie

    Polecam kose AL KO bc 4535 moc 1.7 km pod obciążeniem posiadam te kose i
    Pracuje jak złoto. Cena to około 700 ja za swoją dałem 680 .

  13. #213
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jet20

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Kosa spalinowa ryobi

    Witam
    Zamierzam kupić kose spalinową w miare tanią ale i w miare wytrzymałą co sądzicie o firmie RYOBI i kosie spalinowej RYOBI RBC 30SBSA
    Pojemność silnika: 30 ccm
    Moc silnika: 1,14 KM
    Pojemność zbiornika: 0,6 l
    Srednica tarczy: 200 mm
    Szerokość pracy: 460 mm
    Szelki: tak
    Średnica żyłki:
    2 Lata gwarancji

  14. #214
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    phoenix22

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Kosa spalinowa Graphite

    Witam - nosze sie z zamiarem kupan kosy spalinowej - mam kosiarke spalinowa - wiec docelowo do wykarczowania starej dzialki potrzebuje kosy. na dzialce panuje zamet : chwasty, oset etc.
    Potrzebuje kosy do uporzadkowania dzialki. nie bede jej uzywal na stale - bo do tego bedzie sluzyc kosiarka , lecz z ostami sobie nie poradzi - wiec moje pytanie ?? co sadzicie o tym ?? :
    http://www.allegro.pl/item682443502_...3km_440mm.html

    moze ktos posiada cos takiego ? jakies doswiadczenia. zaniedbana dzialka ma powierzchnie 1000 m2.

  15. #215

    Domyślnie

    graphite=topex. uważaj bo to kiepska marka.

  16. #216
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oresund
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Kod pocztowy
    53-000
    Posty
    553

    Domyślnie Re: Kosa spalinowa Graphite

    Cytat Napisał phoenix22
    Witam - nosze sie z zamiarem kupan kosy spalinowej - mam kosiarke spalinowa - wiec docelowo do wykarczowania starej dzialki potrzebuje kosy. na dzialce panuje zamet : chwasty, oset etc.
    Potrzebuje kosy do uporzadkowania dzialki. nie bede jej uzywal na stale - bo do tego bedzie sluzyc kosiarka , lecz z ostami sobie nie poradzi - wiec moje pytanie ?? co sadzicie o tym ?? :
    http://www.allegro.pl/item682443502_...3km_440mm.html

    moze ktos posiada cos takiego ? jakies doswiadczenia. zaniedbana dzialka ma powierzchnie 1000 m2.
    nie lepiej z wypozyczalni pozyczyć dobrą marke?

  17. #217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Jeżeli docelowo chcesz na tej działce mieć trawnik to kosy nie kupuj. Jednorazowo do zrobienia porządków możesz ją pożyczyć albo spróbować pojechać zwykłą kosiarką. Z ostem i małymi gałązkami sobie poradzi. Kosa ma wady, ja właśnie na działkę w lesie (2 tyś m) kupiłem taka kosę i żałuję. Owszem zrobiłem porządek ale potem wyrosła trawa a ja dalej się z kosą męczę. Kosa do trawnika się nie nadaje, tnie nierówno, podskakuje na byle grudce, trzeba ją nosić, gorąco a ty będziesz musiał pocić się w ubraniu bo sypie syfem mimo osłony. Sprzedać ciężko, wyrzucić, lub schować na "zawsze" szkoda. Ta którą kupiłem też jest budżetowa, 4 lata wytrzymała ale plastikowa głowica w której jest żyłka już się psuje, czasem spada, poprzecierały się w niej dziury. Jeżeli naprawdę nie musisz nie kupuj, albo kup używaną na ten jeden raz.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  18. #218
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    phoenix22

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    dziekuje za odpowiedzi

  19. #219
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    p.Lukasz

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    mam do wykoszenia troche chwastów (troche duzo) dzisiejsza akcja z zwyklą kosą, siekierką i sierpem zakonczyła się niepowodzeniem. I teraz pytanie wiadomo sprzet markowy to sprzet markowy,ale niestety w tej chwili nie za bardzo stać mnie na takie coś. Chcialem zakupic coś do 400 zl moze ktoś ma jakieś doświadczenia z kosami z tych przedziałów cenowych ?

    EDIT:
    jako ze brak odpowiedzi zakupilem NAC'a 430 CG za 538 zl w MARKO w Krakowie, poki co jest na dotarciu :] jak tylko sie dotrze pojdzie na chaszcze

  20. #220

    Domyślnie

    Witam.

    Czy ktoś z Was użytkuje Partnera T330? http://www.ksylon.pl/index.php?produ...ct&prod_id=249
    Dealer Husqvarny z moich okolic mi go polecał. Ma gwarancje Husqvarny; tylko ten uchwyt... no i moc

Strona 11 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony