dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 28
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 554
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał twin
    Hmm, podrobki... nie slyszalem, ale ja kupiłem swoją od dilera Hondy (akurat w tym salonie co samochod - konkretnie w Satori w Poznaniu - mysle że to raczej podróbka nie była ale nie wiem jak poznać).
    To raczej masz oryginalny produkt.

    Martwi mnie tylko to, że ja po jakiejs przerwie w uzywaniu musze ładnych kilka razy za ten sznurek pociagnać, a nie pali od razu jak to ktos poprzednio pisał o Stihlu.
    Przynajmniej trochę ruchu
    Poza tym w takich maszynach są chyba ważne 2 rzeczy - silnik (tu o Honde raczej sie nie martwię) i wał (ogólnie to do czego mocujemy samo ostrze) - wydaje mi się że i tak troche jakby szumi, ale mam małe doświadcenie z innymi firmami.
    Szumi, bo to przekładania. Redukuje obroty o ok 1/3. Musi szumieć.
    Tu była reklama.

  2. #42

    Domyślnie jaka kosa spalinowa

    mam zamiar zakupić kose spalinową.bedzie służyć do koszenia ugoru ok 0,5ha bardzo nierównego więc tylko kosa.czytałem podobne tematy ale nie znalazłem wiele.mam na to ok.1600 zł najbardziej zainteresował mnie stihl FS100.
    chodzi mi jeszcze o to czy okrągła tarcza mieli trawe?chodzi mi o to zeby nie mieliała bo chce ją potem dać królikom lub ususzyc na siano. husqvarna chyba nie jest wiele lepsza a nawet czytałem ze kosy są gorsze. co jest warte solo?
    doradzcie,opiszcie swoje przygody z tym sprzętem.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    zamień króliki na kozy, bez kosy poradzą sobie z trawą, a będziesz miał mleko (zamiast skórek)
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #44

    Domyślnie Re: jaka kosa spalinowa

    Cytat Napisał lexion1
    mam zamiar zakupić kose spalinową.bedzie służyć do koszenia ugoru ok 0,5ha bardzo nierównego więc tylko kosa.czytałem podobne tematy ale nie znalazłem wiele.mam na to ok.1600 zł najbardziej zainteresował mnie stihl FS100.
    chodzi mi jeszcze o to czy okrągła tarcza mieli trawe?chodzi mi o to zeby nie mieliała bo chce ją potem dać królikom lub ususzyc na siano. husqvarna chyba nie jest wiele lepsza a nawet czytałem ze kosy są gorsze. co jest warte solo?
    doradzcie,opiszcie swoje przygody z tym sprzętem.
    Czesć. Mam kosę FS-160 - taki zabytek. Ale napiszę coś więcej, bom ze stihl-owskiej rodziny. Ojciec ma sklep z tym sprzętem.

    FS-100 to nowość w Stihlu. Silnik to połączenie 4 suwa z 2 suwem, ale i tak pracujący na mieszance. Prawdopodobnie namawia Ciebie na nią lokalny sprzedawca. Moc 1,4 kM i bardzo dobry moment obrotowy.
    Ja jednak proponowałbym FS-120. Kosa od lat na rynku, niezawodna, praktycznie brak reklamacji. Bardzo dobra to powierzchni którą podałeś. Moc 1,8 kM.

    Każdą z kos przy pomocy metalowej tarczy możesz kosić trawę nie mieląc jej, a przy odrobinie wprawy układać pokosy. Trawę mielisz kosząc głowicą żyłkową.

    P.s. Poczekaj do wiosny. Na FS-120 będzie promocja
    Tu była reklama.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    zamień króliki na kozy, bez kosy poradzą sobie z trawą, a będziesz miał mleko (zamiast skórek)
    Zastanów się nad owcami ...masz, mleko skóre i wełne
    i mięso ale tylko na kebab.
    Po przeczytaniu czegokolwiek z Forum należy zapytać fachowca patrząc mu głęboko w oczy

  6. #46

    Domyślnie

    wiesz ja jednak zostane przy królikach bo mięsko jest bdb a tak powarznie nie chodzi tu o króliki,kozy czy owce ale o kose jeśli doradzasz fs-120 przyjze mu sie dokładnie...mam zamiar ją kupić w Krakowie i chciałem zapytać gdzie najtaniej w Krakowie i do jakiej stawki spadnie cena na promocji i dokładnie kiedy sie rozpocznie

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał lexion1
    wiesz ja jednak zostane przy królikach bo mięsko jest bdb a tak powarznie nie chodzi tu o króliki,kozy czy owce ale o kose jeśli doradzasz fs-120 przyjze mu sie dokładnie...mam zamiar ją kupić w Krakowie i chciałem zapytać gdzie najtaniej w Krakowie i do jakiej stawki spadnie cena na promocji i dokładnie kiedy sie rozpocznie
    Jeżeli chcesz Stihla, to cięzko będzie wytargować niższą cenę. Stihl dość ostro trzyma tę politykę w ryzach. Zalecają dilerom dokładanie "giftów" zamiast puszczania cen.

    Moja rada jest taka. Poczekać do wiosny, będzie promocja i na pewno w cenie dołożą coś ciekawego. Przy zakupie spróbuj wytargować dodatkowo np. 1 litr oleju do mieszanki i smar do przekładni. Na więcej raczej nie licz, bo marże są tak dziadowskie, że czasami wolą nie sprzedać niż oddać po kosztach.
    Tu była reklama.

  8. #48

    Domyślnie

    skoro przegladales inne posty, byc moze wiesz ze nie mam stihla, ale :
    - metalowy "wiatrak" niczego nie mieli, faktycznie jezeli bedziesz kosil tak jak to robia tradycyjnym narzedziem (czyli od prawej do lewe koszenia, powrot ta samo droga, krok do przodu i znowu koszenie ) szczegolnie wysoka trawa uklada sie fajnie po lewej stronie i latwo ja zebrac
    - z moich doswiadczen wynika, ze przy metalowej tarczy silnik moze chodzic na mniejszych obrotach i kosi sie lepiej niz zylka
    - ale rowniez jezeli masz nierowno - co chwila bedziesz zacinal w ziemie, wiec bedziesz musial kosic zylka, co przy wiekszej trawie sie moze nie udac (czytaj grubsze lodygi gorzej daja sie ciac zylka)
    - nawet przy zylce nie wychodzi taka miazga jak przy kosiarce, z czym pewnie porownujesz, i chocby nie wiem co robic - nie dasz rady tak jej zmielic

  9. #49

    Domyślnie Re: jaka kosa spalinowa

    Cytat Napisał Marzin
    Cytat Napisał lexion1
    mam zamiar zakupić kose spalinową.bedzie służyć do koszenia ugoru ok 0,5ha bardzo nierównego więc tylko kosa.czytałem podobne tematy ale nie znalazłem wiele.mam na to ok.1600 zł najbardziej zainteresował mnie stihl FS100.
    chodzi mi jeszcze o to czy okrągła tarcza mieli trawe?chodzi mi o to zeby nie mieliała bo chce ją potem dać królikom lub ususzyc na siano. husqvarna chyba nie jest wiele lepsza a nawet czytałem ze kosy są gorsze. co jest warte solo?
    doradzcie,opiszcie swoje przygody z tym sprzętem.
    Czesć. Mam kosę FS-160 - taki zabytek. Ale napiszę coś więcej, bom ze stihl-owskiej rodziny. Ojciec ma sklep z tym sprzętem.

    FS-100 to nowość w Stihlu. Silnik to połączenie 4 suwa z 2 suwem, ale i tak pracujący na mieszance. Prawdopodobnie namawia Ciebie na nią lokalny sprzedawca. Moc 1,4 kM i bardzo dobry moment obrotowy.
    Ja jednak proponowałbym FS-120. Kosa od lat na rynku, niezawodna, praktycznie brak reklamacji. Bardzo dobra to powierzchni którą podałeś. Moc 1,8 kM.

    Każdą z kos przy pomocy metalowej tarczy możesz kosić trawę nie mieląc jej, a przy odrobinie wprawy układać pokosy. Trawę mielisz kosząc głowicą żyłkową.

    P.s. Poczekaj do wiosny. Na FS-120 będzie promocja
    Gadaj szybko od kiedy ??????

  10. #50

    Domyślnie Re: jaka kosa spalinowa

    Cytat Napisał długi
    Gadaj szybko od kiedy ??????
    Jeszcze nie kupiłeś??
    Pozdrawiam,
    Krisker

  11. #51

    Domyślnie

    Rok (albo już 2 lata) temu w wiosennej promocji (zwykle zaczyna się od kwietnia i trwa do czerwca) nabyłem Husqvarne 343R za niecałe 2200zł (2,7 kM). Mam do koszenia troszkę więcej niż pół hektara. Jak bym miał jeszcze raz wybierać prawdopodnie wybrałbym mniejszą np model 323R który wtedy był po 1600zł. Różnica oprócz dużego zapasu mocy jest w ciężarze 8kg do 4.5kg. Obydwa modele są nie do "zajechania" Oprócz różnicy w mocy w modelu profesionalnym 343R można kosić nonstop bez przerw a w amatorskim np 323R po każdym uzupełnieniu paliwa co 30-45 minut powinna być krótka przerwa. Tak jest w instrukcji a w życiu...

    A dlaczego nie stihl? - kilka lat wcześniej jak kupowałem piłe znalazłem sklep Husqvarny na Powstańców 4 w Krakowie. Wtedy byłem całkowicie zielony nigdy nie widziałem, nie miałem w rękach piły i chciałem nie tylko kupić ale się nauczyć obsługi. I właśnie w tym sklepie jest serwis gdzie mogłem odpalić piłe i się nią pobawić. I tak już zostało.

    Pozdrawiam
    krzysq

  12. #52

    Domyślnie

    też polecam Husqvarnę. Sam kupiłem model 333R w zeszłym roku. W promocji 1699 cena katalogowa to ok 2tys. Moc 2,2 kM w zupełności wystarcza. Bez problemu kosi wysokie trawy. Niedługo będę tesował na krzakach i małych drzewkach przy pomocy odpowiedniej tarczy oczywiście. Ponadto w husqvarnie masz dożywotnią regulację gratis.

  13. #53

    Domyślnie Kosa spalinowa

    Polećcie mi kosę j.w. głównie do trawy wokół drzewek owocowych.
    Dzieki z góry.

  14. #54

    Domyślnie

    Husquarna albo Stihl. Zajedź do OBI tam ci doradzą

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bart
    też polecam Husqvarnę. Sam kupiłem model 333R w zeszłym roku. W promocji 1699 cena katalogowa to ok 2tys. Moc 2,2 kM w zupełności wystarcza. Bez problemu kosi wysokie trawy. Niedługo będę tesował na krzakach i małych drzewkach przy pomocy odpowiedniej tarczy oczywiście. Ponadto w husqvarnie masz dożywotnią regulację gratis.
    Jak ja kupowałem (to było chyba dwa lata temu) nie było modelu 333R. Jest to nowy model ze średniej półki i pamietam, że z tej półki był wtedy tylko stary model 232R albo 235R. Teraz oczywiście wybrałbym 333R.

    Pozdrawiam
    krzysq

  16. #56

    Domyślnie Re: jaka kosa spalinowa

    Cytat Napisał Krisker
    Cytat Napisał długi
    Gadaj szybko od kiedy ??????
    Jeszcze nie kupiłeś??
    jeszcze jesień zeszła i nic się nia trafiło ale teraz już muszę
    myślałem ,że zimą zrobią trochę promocji ale ni ch..... nie było

  17. #57

    Domyślnie

    To proste, zrób tak jak ja to zrobiłem. Wyjechałem, na delegacje, przyjeżdżam, a tu żona oznajmia mi, że kupiła kosę spalinową i kosiarkę do trawy. NA PROMOCJI !!!!!
    Zaufaj przeznaczeniu.
    Albo, jednak kup markowy sprzęt: Husqvarna, STIHL.... I zablokuj konto przed wyjazdem ..........

  18. #58

    Domyślnie

    dzwoniłem wczoraj do dealera husqvarny na Lwowskiej w Krakowie i też doradził mi 333r cena niższa od stihla i w komplecie czterozęb i żyłka.od kwietnia promocja 200 zł taniej więc raczej zdecyduje sie na 333r

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mpysio

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja mam FS120 i już drugi sezon przepracowała, jestem bardzo zadowolony, polecam.

  20. #60

    Domyślnie

    kupuj tylko markowy sprzet jak kupisz jakies chinskie badziewie to lepiej poszukaj w garazu kosy po dziadku tak przezyje jeszcze Ciebie... a zonie zacznij dawac kieszonkowe moze nie bedzie wtedy uzytkowac Twojej karty...

Strona 3 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony