dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 54
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1074

Temat: Kod Da Vinci

  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Z jednej strony niby obraża wiarę...z drugiej pójdziesz na film...
    A swojš drogš gdzież niby ksišżka czy tez film obraża Chrystusa? Czy może tam gdzie pokazuje że była takim samym człowiekiem jak i my? Za to należy mu się szacunek. Czy może za to że pokazuje się Marię Magdalenę jako prostytutkę (którš rzczywiœcie była). Czy to tak boli? Przecież o tym pisze Biblia... A może że milei potomstwo? Ale to chyba normalne że zdrowy facet z kobietš nie musi tylko rozmawiać. To jest jedno z praw natury oraz praw boskich (mężczyzna+kobieta=dziecko i rodzina). A może się mylę?
    A te bzdety o obrazie podsyca koœciół. A "najmniej Boga(i Chrystusa) jest w koœciele" ?
    PS napisz proszę która częœć ksišżki/filmu obraziła Twoje uczucia, bom ciekaw.

  2. #22

    Domyślnie

    Ja się nie wybieram, bo szkoda mi forsy. Wolę iśc na Jasminum Kolskiego... Jakoś tak nie ciągną mnie takie superpopularne produkcje, ani bestselery.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrmi
    Zapomnialas o bitwie pod Grunwaldem .
    tak, tak i o Hansie Klosie, bez którego nie wygralibyśmy z Krzyżakami

    Cytat Napisał Heath
    A film? Ponoć kiepski, ja się nie wybieram. Jedyny plus tej całej wrzawy to to że ludzie nie siedzieli przezd TV, tylko sięgnęli po książkę i zaczęli czytać
    są jeszcze dwa co najmniej

    1. Do Paryża tłumy ciągną, tylko po to, żeby zaliczyć "Trasę Kodu", w tym Luwr oczywiście - może przy okazji obrazki jakiegoś Moneta się spodobajo
    2. Dzieło Boże intensyfikuje działania PR - patrzcie państwo - jeden kryminał, fikcja literacka przecież, a ile im smrodu narobił
    Daleka droga do domu
    www.coma.art.pl

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ja ide. Jak go ogladne to wtedy wyraze swoja opinie.

    Natomiast z obraza uczuc....sporo osob katolikow tak mowi...hmm...a na co dzien nie obrazaja swoich uczuc....swoim postepowaniem?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał kofi
    Ja się nie wybieram, bo szkoda mi forsy. Wolę iśc na Jasminum Kolskiego... Jakoś tak nie ciągną mnie takie superpopularne produkcje, ani bestselery.

    Jasminum jest super!

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    Jak dla mnie postawa kościoła to nic innego jak obrona godności i dobrego imienia Chrystusa - kogos kogo kośció kocha. Mi to nie przeszkadza. Jeśli kogos kochasz - stajesz w Jego obronie nieprawdaz? Jak mozna to odebrac jako cos zlego? I jak mozna widziec w tym chec zarobkowania?

    A w jaki sposób Brown szarga dobre imię Chrystusa ?

    chyba muszę jeszcze raz przeczytać
    Daleka droga do domu
    www.coma.art.pl

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Z jednej strony niby obraża wiarę...z drugiej pójdziesz na film...
    A swojš drogš gdzież niby ksišżka czy tez film obraża Chrystusa? Czy może tam gdzie pokazuje że była takim samym człowiekiem jak i my? Za to należy mu się szacunek. Czy może za to że pokazuje się Marię Magdalenę jako prostytutkę (którš rzczywiœcie była). Czy to tak boli? Przecież o tym pisze Biblia... A może że milei potomstwo? Ale to chyba normalne że zdrowy facet z kobietš nie musi tylko rozmawiać. To jest jedno z praw natury oraz praw boskich (mężczyzna+kobieta=dziecko i rodzina). A może się mylę?
    A te bzdety o obrazie podsyca koœciół. A "najmniej Boga(i Chrystusa) jest w koœciele" ?
    PS napisz proszę która częœć ksišżki/filmu obraziła Twoje uczucia, bom ciekaw.
    czy ja napisalam gdzies ze film obrazil moje uczucia ?
    Czy ja napisalam ze obraza wiare?
    chyba czytasz co chcesz czytac lub nie potrafisz mnie czytac lub ja pisze nie jasno
    Moje posty to podwazenie Twej teorii ,ze protest kosciola ma na celu - oglupic ludzi i zarobic Probowalam przekazac jak ja widze protest kosciola i co wg mnie czuje kosciol i dlaczego protestuje.

    O moich uczuciach religijnych nie pisalam

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    ja ide. Jak go ogladne to wtedy wyraze swoja opinie.

    Natomiast z obraza uczuc....sporo osob katolikow tak mowi...hmm...a na co dzien nie obrazaja swoich uczuc....swoim postepowaniem?
    Myslę podobnie jak Ty, Tesko.

    Na film wybieram sie w niedzielę. Choćby po to, żeby porównać z ksiązką.
    A poza tym lubię Toma Hanksa

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał paprotka
    Cytat Napisał Agnieszka1
    Jak dla mnie postawa kościoła to nic innego jak obrona godności i dobrego imienia Chrystusa - kogos kogo kośció kocha. Mi to nie przeszkadza. Jeśli kogos kochasz - stajesz w Jego obronie nieprawdaz? Jak mozna to odebrac jako cos zlego? I jak mozna widziec w tym chec zarobkowania?

    A w jaki sposób Brown szarga dobre imię Chrystusa ?

    chyba muszę jeszcze raz przeczytać

    przeczytaj caly post a zobaczysz ze to stwierdzenie bylo puenta - a chodzilo o pokazanie jak prawdopodobnie odbiera ten film kosciol. I ze nie ma w protescie wg mnie podstepow , checi zarobienia tylko prawdopodobnie kosciol widzi w tym filmie obraze dobrego imienia Chrystusa - czy slusznie czy nie - nie wiem - to juz tez napisalam - ze nie wiem czy slusznie, ale kosciol prostestuje - czy nie ma prawa?

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    Cytat Napisał Mały
    Z jednej strony niby obraża wiarę...z drugiej pójdziesz na film...
    A swojš drogš gdzież niby ksišżka czy tez film obraża Chrystusa? Czy może tam gdzie pokazuje że była takim samym człowiekiem jak i my? Za to należy mu się szacunek. Czy może za to że pokazuje się Marię Magdalenę jako prostytutkę (którš rzczywiœcie była). Czy to tak boli? Przecież o tym pisze Biblia... A może że milei potomstwo? Ale to chyba normalne że zdrowy facet z kobietš nie musi tylko rozmawiać. To jest jedno z praw natury oraz praw boskich (mężczyzna+kobieta=dziecko i rodzina). A może się mylę?
    A te bzdety o obrazie podsyca koœciół. A "najmniej Boga(i Chrystusa) jest w koœciele" ?
    PS napisz proszę która częœć ksišżki/filmu obraziła Twoje uczucia, bom ciekaw.
    czy ja napisalam gdzies ze film obrazil moje uczucia ?
    Czy ja napisalam ze obraza wiare?
    chyba czytasz co chcesz czytac lub nie potrafisz mnie czytac lub ja pisze nie jasno
    Moje posty to podwazenie Twej teorii ,ze protest kosciola ma na celu - oglupic ludzi i zarobic Probowalam przekazac jak ja widze protest kosciola i co wg mnie czuje kosciol i dlaczego protestuje.

    O moich uczuciach religijnych nie pisalam
    Tak trzymasz stronę "obrażonych" że sobie pomyœlałem...
    A moja teoria...to nie teoria.Nie widzisz co robi koœciół? Zwłaszcza w Polsce? Nawet na tym forum było to tym sporo. Zresztš jeœli ktoœ nie widzi to..chyba nie chce widzieć?
    Nie mówišc żeby koœciół czuł cokolwiek poza chęciš być "jedynie prawdziwym" na tym œwiecie.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    A ja z przyjemnością wybiorę się na film.I w nosie mam wywody że książka kogoś obraża.Potraktowałam ją jako lekturę rozrywkową,przy której się świetnie nie raz bawiłam i połknęłam ją w 3 wieczory.Teraz jestem ciekawa czy moja wyobraźnia dobrze działa.A robienie szumu wokół tego tematu jest bez sensu.Wszak Kod da Vinci to nie praca naukowa .

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Cytat Napisał Agnieszka1
    Cytat Napisał Mały
    Z jednej strony niby obraża wiarę...z drugiej pójdziesz na film...
    A swojš drogš gdzież niby ksišżka czy tez film obraża Chrystusa? Czy może tam gdzie pokazuje że była takim samym człowiekiem jak i my? Za to należy mu się szacunek. Czy może za to że pokazuje się Marię Magdalenę jako prostytutkę (którš rzczywiœcie była). Czy to tak boli? Przecież o tym pisze Biblia... A może że milei potomstwo? Ale to chyba normalne że zdrowy facet z kobietš nie musi tylko rozmawiać. To jest jedno z praw natury oraz praw boskich (mężczyzna+kobieta=dziecko i rodzina). A może się mylę?
    A te bzdety o obrazie podsyca koœciół. A "najmniej Boga(i Chrystusa) jest w koœciele" ?
    PS napisz proszę która częœć ksišżki/filmu obraziła Twoje uczucia, bom ciekaw.
    czy ja napisalam gdzies ze film obrazil moje uczucia ?
    Czy ja napisalam ze obraza wiare?
    chyba czytasz co chcesz czytac lub nie potrafisz mnie czytac lub ja pisze nie jasno
    Moje posty to podwazenie Twej teorii ,ze protest kosciola ma na celu - oglupic ludzi i zarobic Probowalam przekazac jak ja widze protest kosciola i co wg mnie czuje kosciol i dlaczego protestuje.

    O moich uczuciach religijnych nie pisalam
    Tak trzymasz stronę "obrażonych" że sobie pomyœlałem...
    A moja teoria...to nie teoria.Nie widzisz co robi koœciół? Zwłaszcza w Polsce? Nawet na tym forum było to tym sporo. Zresztš jeœli ktoœ nie widzi to..chyba nie chce widzieć?
    Nie mówišc żeby koœciół czuł cokolwiek poza chęciš być "jedynie prawdziwym" na tym œwiecie.
    Tak staje w obronie kosciola - czy to cos zlego? w obornie gejow jak ktos staje to ma racje ale w obronie kosciola to juz nie ma racji.
    Mowilo sie tez duzo o wolnosci gejow, o tolerancji dla ich protestow. A gdzie tolerancja dla protestow kosciola? I tylko o to chodzi.
    Czy slysznie kosciol sie obraza to nie wiem, ale skoro zabolalo to serce ksiezy to dlaczego nie moga o tym mowic?

    Ja nie upatruje sie na sile zla i podstepow w kosciele - juz to pisalam.
    Po co szukac wciaz zlych stron? nie mozna poszukac dobrych? nie mozna wyszukac w tym protescie wlasnie milosci kosciola do Chrystusa? czemu mozna upatrzyc chec zarobienia na protescie a nie mozna milosci?
    Nie boisz sie ze to sa wlasnie klapki na oczach na widzenie dobra?

    A co robi kosciol? ze bylo duzo na forum nawet - a czy to forum to jakas wyrocznia?
    Jesli ktos nie widzi to nie chce widziec? a moze jest tak ze ktos chce koniecznie zobaczyc cos zlego tam gdzie jego nie ma i upatruje sie wszedzie tego zla? moze to szukanie dziury w calym?
    Ja nie wiem. Staram sie widziec dobre strony - tak w protescie kosciola jak bede wypatrywac dobrych intencji w filmie - tylko czy je zobacze?
    o ale napewno w filmie widze chez zarobienia kasy

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Swojš droga czytałem kilka ksišżek Browna i uważam, że pisze bardzo dobrze i jednoczeœnie przekonujšco.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasiorek
    A ja z przyjemnością wybiorę się na film.I w nosie mam wywody że książka kogoś obraża.Potraktowałam ją jako lekturę rozrywkową,przy której się świetnie nie raz bawiłam i połknęłam ją w 3 wieczory.Teraz jestem ciekawa czy moja wyobraźnia dobrze działa.A robienie szumu wokół tego tematu jest bez sensu.Wszak Kod da Vinci to nie praca naukowa .
    tez tak mysle
    Mały idziesz na film?
    ja chyba pojde .
    Moze wymienimy sie odczuciami po filmie?

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    ...
    Jak dla mnie postawa kościoła to nic innego jak obrona godności i dobrego imienia Chrystusa -...
    Agnieszko, a więc uważasz, że Kod narusza godność i dobre imię Chrystusa? (wywnioskowałam to z tezy, którą stawiasz powyżej, a i post Twój w całości przeczytałam )

    Chyba też jeszcze raz przeczytam tę książkę....a i na film pójdę...


  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1

    przeczytaj caly post a zobaczysz ze to stwierdzenie bylo puenta - a chodzilo o pokazanie jak prawdopodobnie odbiera ten film kosciol. I ze nie ma w protescie wg mnie podstepow , checi zarobienia tylko prawdopodobnie kosciol widzi w tym filmie obraze dobrego imienia Chrystusa - czy slusznie czy nie - nie wiem - to juz tez napisalam - ze nie wiem czy slusznie, ale kosciol prostestuje - czy nie ma prawa?

    oczywiście, że ma prawo, ba! powinien - jakby mi prałaturę personalną jakiś gość tak odmalował też bym pikietowała

    tylko szarganie Opus Dei, Kościoła, hierarchów i co tam jeszcze to inna sprawa

    ja się pytam w jaki sposób Brown obraża Chrystusa ?
    Daleka droga do domu
    www.coma.art.pl

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    Cytat Napisał Kasiorek
    A ja z przyjemnością wybiorę się na film.I w nosie mam wywody że książka kogoś obraża.Potraktowałam ją jako lekturę rozrywkową,przy której się świetnie nie raz bawiłam i połknęłam ją w 3 wieczory.Teraz jestem ciekawa czy moja wyobraźnia dobrze działa.A robienie szumu wokół tego tematu jest bez sensu.Wszak Kod da Vinci to nie praca naukowa .
    tez tak mysle
    Mały idziesz na film?
    ja chyba pojde .
    Moze wymienimy sie odczuciami po filmie?
    Jak znajdę czas to na pewno (choć wolę ksišżki). Mam nadzieję że cię nie uraziłem. Bo ważne jest żeby sobie porozmawiać i wymienic poglšdami nie zabijašc przy okazji nie?
    Co do ksišżki przeczytam jš jeszcze raz bo była dobra.
    Co do koœcioła - nie ma sensu o tym mówić bo szkoda czasu.Sam widzę ile złego on zrobił i nikt mi o tym nie musi mówić. Dlatego też uważam okazywanie miłoœci do Chrystusa przez tš firmę (bo to f-a zarabiajšca kupę kasy) to...sorki dla mnie bajeczka. Oczywiœcie mówię o krk a nie Chrzeœcijanach jako takich bo rozdzielam te dwie opcje.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi
    Cytat Napisał Agnieszka1
    ...
    Jak dla mnie postawa kościoła to nic innego jak obrona godności i dobrego imienia Chrystusa -...
    Agnieszko, a więc uważasz, że Kod narusza godność i dobre imię Chrystusa? (wywnioskowałam to z tezy, którą stawiasz powyżej, a i post Twój w całości przeczytałam )

    Chyba też jeszcze rza przeczytam tę książkę....

    Bo my z Malym tu spekulowalismy - On ze kosciol protestuje dla kasy a ja ze kosciol robi to wg mnie bo kocha Chrystusa i widzi w tym filmie obraze Jego godnosci. Obojetnie ma racje czy nie, Oni tak to widza, maja prawo.

    Czy ja tak nie jasno pisze ?
    kurcze , no chyba tak

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał paprotka
    Cytat Napisał Agnieszka1

    przeczytaj caly post a zobaczysz ze to stwierdzenie bylo puenta - a chodzilo o pokazanie jak prawdopodobnie odbiera ten film kosciol. I ze nie ma w protescie wg mnie podstepow , checi zarobienia tylko prawdopodobnie kosciol widzi w tym filmie obraze dobrego imienia Chrystusa - czy slusznie czy nie - nie wiem - to juz tez napisalam - ze nie wiem czy slusznie, ale kosciol prostestuje - czy nie ma prawa?

    oczywiście, że ma prawo, ba! powinien - jakby mi prałaturę personalną jakiś gość tak odmalował też bym pikietowała

    tylko szarganie Opus Dei, Kościoła, hierarchów i co tam jeszcze to inna sprawa

    ja się pytam w jaki sposób Brown obraża Chrystusa ?
    paprotko zapytaj kosciola
    ja tylko pisalam ze jesli kosciol widzi w tym obraze, i ich boli to - to ja to potrafie zrozumiec. Mimo ze wg mnie moze wcale nie byc to obraza.
    Chodzi o szacunek do ludzkich uczuc - a kosciol to ludzie nie?

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Cytat Napisał Agnieszka1
    Cytat Napisał Kasiorek
    A ja z przyjemnością wybiorę się na film.I w nosie mam wywody że książka kogoś obraża.Potraktowałam ją jako lekturę rozrywkową,przy której się świetnie nie raz bawiłam i połknęłam ją w 3 wieczory.Teraz jestem ciekawa czy moja wyobraźnia dobrze działa.A robienie szumu wokół tego tematu jest bez sensu.Wszak Kod da Vinci to nie praca naukowa .
    tez tak mysle
    Mały idziesz na film?
    ja chyba pojde .
    Moze wymienimy sie odczuciami po filmie?
    Jak znajdę czas to na pewno (choć wolę ksišżki). Mam nadzieję że cię nie uraziłem. Bo ważne jest żeby sobie porozmawiać i wymienic poglšdami nie zabijašc przy okazji nie?
    Co do ksišżki przeczytam jš jeszcze raz bo była dobra.
    Co do koœcioła - nie ma sensu o tym mówić bo szkoda czasu.Sam widzę ile złego on zrobił i nikt mi o tym nie musi mówić. Dlatego też uważam okazywanie miłoœci do Chrystusa przez tš firmę (bo to f-a zarabiajšca kupę kasy) to...sorki dla mnie bajeczka. Oczywiœcie mówię o krk a nie Chrzeœcijanach jako takich bo rozdzielam te dwie opcje.
    Oczywiscie ze mnie nie uraziles. Bo czym? tym ze masz inne zdanie? no coś Ty.
    Dopuszczam do siebie mysl ze ludzie maja rozne zdanie

    Wiem ze nie na temat ale jeszcze dodam na temat wytluszczonego przeze mnie Twego zdania.

    polaczenie ludzi przez Papieza, pielgrzymki do glodujacych ludzi, pielgrzymki w miejsca gdzie ludzie nie slyszeli o Chrystusie aby glosic wiare, milosc, polaczenie ludzi - zobacz ile ludzi pilegrzymuje do miejsc swietych, spotyka sie na placu - to jednak swiadczy o tym ze ostatnimi czasy duzo dobrego sie stalo. A Ty widzisz samo zlo

Strona 2 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony