dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie Po ile kupowaliście kable?

    Po ile i kiedy?
    Chodzi mi o YDYP 3x1,5 i 3x2,5

  2. #2

    Domyślnie Re: Po ile kupowaliście kable?

    Cytat Napisał anpi
    Po ile i kiedy?
    Chodzi mi o YDYP 3x1,5 i 3x2,5
    YDYP 3x1,5 /750V/ - 99 zł brutto 100 mb
    YDYP 3x2,5 /750V/ - 119 zł brutto 100 mb

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie Re: Po ile kupowaliście kable?

    Cytat Napisał Tomek23
    Cytat Napisał anpi
    Po ile i kiedy?
    Chodzi mi o YDYP 3x1,5 i 3x2,5
    YDYP 3x1,5 /750V/ - 99 zł brutto mb
    YDYP 3x2,5 /750V/ - 119 zł brutto mb
    To chyba ceny za 100 metrów? Kiedy kupowałeś?

  4. #4

    Domyślnie

    Jesli mozna... jesli chodzi o przewody elektryczne to proponuje oprocz ceny zerknac na producenta. Czasami warto wydac wiecej i kupic markowe zamiast "nn" i miec na poczatku 230V a na koncu 170...

  5. #5

    Domyślnie Re: Po ile kupowaliście kable?

    ..

  6. #6

    Domyślnie Re: Po ile kupowaliście kable?

    Cytat Napisał anpi
    Cytat Napisał Tomek23
    Cytat Napisał anpi
    Po ile i kiedy?
    Chodzi mi o YDYP 3x1,5 i 3x2,5
    YDYP 3x1,5 /750V/ - 99 zł brutto mb
    YDYP 3x2,5 /750V/ - 119 zł brutto mb
    To chyba ceny za 100 metrów? Kiedy kupowałeś?
    Już się poprawiłem. Zakup w grudniu 2005. Kabel Tele fonika

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Ja tu czegoś nie rozumiem i mam straszny mętlik w głowie.
    Weźmy na przykład taki kabel: YDYP 3x2,5 450/750 V

    Otwieram sobie cenniki producentów:
    - TeleFonika: 7062 zł / km, czyli 7,06 / m
    - NKTcables: 7062 zł / km, czyli 7,06 / m
    - Eltrim: 5332 zł / km, czyli 5,33 / m

    oczywiście ceny netto, czyli + 22% VAT

    Tymczasem taki sam kabel (to samo oznaczenie) w sklepie kosztuje 2,5 zł.

    Jak to jest? Producenci dają 50-70% rabatu? O co tu chodzi?

  8. #8

    Domyślnie

    Ja w LeroyMerlin za kabel 3x2.5 w izolacji 450/750V za rolke 100m dalem 180zl. Chodzilem po kilku hurtowniach i w jednej malo mnie zbutów nie wyrwalo za taki kabel chcieli 650zl w innej 320zl. Wiec najlepiej przed kupnem sprawdzic ceny w okolicy zeby pozniej sie nie rozczarowac ze gdzies byl tanszy.

  9. #9

    Domyślnie

    dobrze poszukaj
    ceny potraią sie bardzo róznić między hurtowniami

    ale rób to szybko ceny kabli pędzą do góry i póki składy mają z starych dostaw to mozesz miec je po starej cenie każda nowa partia ma być droższa
    w hurtowni z którą współpracuje ceny juz skoczyły o 7 % i chłopaki mówią ze jeszcze pójdą do góry

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał anpi
    Ja tu czegoś nie rozumiem i mam straszny mętlik w głowie.
    Weźmy na przykład taki kabel: YDYP 3x2,5 450/750 V

    Otwieram sobie cenniki producentów:
    - TeleFonika: 7062 zł / km, czyli 7,06 / m
    - NKTcables: 7062 zł / km, czyli 7,06 / m
    - Eltrim: 5332 zł / km, czyli 5,33 / m

    oczywiście ceny netto, czyli + 22% VAT

    Tymczasem taki sam kabel (to samo oznaczenie) w sklepie kosztuje 2,5 zł.

    Jak to jest? Producenci dają 50-70% rabatu? O co tu chodzi?
    Normalna polityka utrzymywania sieci dystrybucji - wytwórnia daje takie ceny, żeby zniechęcić do kupowania bezpośrednio u nich (no, chyba że ktoś się bardzo upiera) bo wiedzą, że więcej zarobią sprzedając więcej dzieląc się zyskiem z dystrybutorem, niż prowadząc mały sklepik fabryczny z super cenami.
    Natomiast hurtownik (który często jest też sprzedawcą detalicznym) daje taki rabat, żeby nie stracić klienta i jednocześnie cośtam zarobić.
    Teraz exemplum
    Fabryka produkuje kable - koszt produkcji wynosi powiedzmy 50 gr/mb. Cena dla hurtowni wynosi 1 zł/mb a dla klienta detalicznego 5 zł/mb. Hurtownia ma tę samą cenę końcową 5 zł/mb, ale od tej ceny może dać rabat np. 50%, sprzedać kabel po 2,50 a i tak być do przodu.
    I wszyscy są zadowoleni - fabryka ma zbyt (duży zbyt, sprzedając do kilkluset hurtowni w całym kraju), hurtownia ma zarobek, klient ma rabat
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał prosciu
    dobrze poszukaj
    ceny potraią sie bardzo róznić między hurtowniami

    ale rób to szybko ceny kabli pędzą do góry i póki składy mają z starych dostaw to mozesz miec je po starej cenie każda nowa partia ma być droższa
    w hurtowni z którą współpracuje ceny juz skoczyły o 7 % i chłopaki mówią ze jeszcze pójdą do góry
    Prosciu, gdzie w naszym pięknym mieście najlepiej kupować kabelki?
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  12. #12

    Domyślnie

    Przewód YDY 3 x 1.5 - 170 zł za 100 metrów.
    Przewód YDY 3 x 2.5 - 250 zł za 100 metrów.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał prosciu
    dobrze poszukaj
    ceny potraią sie bardzo róznić między hurtowniami

    ale rób to szybko ceny kabli pędzą do góry i póki składy mają z starych dostaw to mozesz miec je po starej cenie każda nowa partia ma być droższa
    w hurtowni z którą współpracuje ceny juz skoczyły o 7 % i chłopaki mówią ze jeszcze pójdą do góry
    wišże sie to z cenami miedzi, które ostatnio ostro szły do góry, ale sie uspokoiły. więc jesli ktos ma jeszcze czas, niech sie wstrzyma z kupowaniem ...

    pozdr
    GL41 ze Studia Atrium

  14. #14

    Domyślnie

    Ceny miedzi na światowych rynkach (w tym polskim) idą do góry bardzo szybko:
    http://www.bankier.pl/wiadomosc/Skok...w-1437927.html
    Jak ktos planuje instalacje (elektryczna, CO z miedzi), niech robi zapasy czym prędzej, póki hurownie sprzedają zapasy po starych cenach.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Ja w LeroyMerlin za kabel 3x2.5 w izolacji 450/750V za rolke 100m dalem 180zl. Chodzilem po kilku hurtowniach i w jednej malo mnie zbutów nie wyrwalo za taki kabel chcieli 650zl w innej 320zl. Wiec najlepiej przed kupnem sprawdzic ceny w okolicy zeby pozniej sie nie rozczarowac ze gdzies byl tanszy.
    A może taki kabel z Leroya jest gorszej jakości? Może to tak jak np. z kafelkami czy panelami, można kupić w markecie za 15 zł, a można w sklepie za 40?

  16. #16

    Domyślnie

    Witam
    Cytat Napisał anpi
    A może taki kabel z Leroya jest gorszej jakości? Może to tak jak np. z kafelkami czy panelami, można kupić w markecie za 15 zł, a można w sklepie za 40?
    A dlaczego?

    Ma być zgodny z normami dla producentów. A czy faktycznie jest czy nie, to tego na budowie nie sprawdzisz. Dobrego, markowego przewodu też.

    Trochę Was podrażnię i powiem, że w niemiaszkowie te przewodziki kosztują jakieś 60% ceny polskich.

    A podobno Polska miedzią stoi. Ale z igielitem to widocznie jest już problem.

  17. #17

    Domyślnie

    Napewno nie sa gorszej jakosci spelniaja wszystkie polskie normy. Dodam jeszcze ze ostatnio robiac sufity powieszane sprawdzalem ceny rusztu metalowego na skladach i w Leroyu i w skladzie 4 metrowy profil kosztowal 9.6zl a w Leroyu 6.9zl. Wiec widac ze róznica jest dosc duza na korzysc Leroya.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    A z profilami to akurat bywa różnie - czytałem, że są producenci, którzy robią profile z za cienkiej blachy, jeśli dobrze pamiętam minimum to 0,5 mm. Nie chciałbym, żeby mi pewnego pięknego dnia sufit spadł na głowę.

  19. #19

    Domyślnie

    Akurat profile byly te same i tej samej grubosci poprstu markety zamiawiaja o wiele wiecej i maja wieksze upusty na materialy niz sklad czy hurtownia.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał radomik
    Ceny miedzi na światowych rynkach (w tym polskim) idą do góry bardzo szybko:
    http://www.bankier.pl/wiadomosc/Skok...w-1437927.html
    Jak ktos planuje instalacje (elektryczna, CO z miedzi), niech robi zapasy czym prędzej, póki hurownie sprzedają zapasy po starych cenach.
    stare info w zeszłym tygodniu miedŸ na giełdzie w stanach tak poleciała w dół, że prewencyjnie wstrzymano na chwilę handel tym metalem. wzrosty cen wzięły się nie ze wzrostu kosztów wydobycia czy wytwarzania, ale z czystych spekulacji.

    jesli faktycznie ktos potrzebuje kable czy rury za pare dni czy tygodni - czas sie spieszyc. ale za kilka miesiecy znów zdrowe mechanizmy konkurencji powinny dac o sobie znac i ceny powinny spaœć ...
    ja w każdym razie zapasów nie robię

    ale troche nie na temat sie zrobiło ...
    GL41 ze Studia Atrium

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony