dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 125
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2492
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kris19

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    839
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    118

    Domyślnie

    Wysłałem zapytanie na email
    Pozdrawiam
    DZIENNIK KRISA
    KOME
    POZDRAWIAM

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kris19

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    839
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    118

    Domyślnie

    Dzięki za informację
    DZIENNIK KRISA
    KOME
    POZDRAWIAM

  3. #23

    Domyślnie

    Panie Andrzeju

    Czy mógłby mi Pan wyjaśnić różnicę pomiędzy dachówkami wentylacyjnymi a kominkami? Czy można je stosować zamiennie czy ich zasada działania jest całkiem różna?
    Przesłałam dach do wyceny kilku hurtownikom i o ile w kwestii ilości dachówek podstawowych skrajnych i gąsiorów potrzebnych na mój dach są raczej zgodni o tyle jeśli chodzi o dachówki wentylacyjne i kominki rozbieżności są znaczne.
    W jednej ofercie mam np. 3 kominki i ani jednej dachówki wentylacyjnej, w innej 20 dachówek wentylacyjnych i żadnego kominka a jeszcze innej 1 kominek i 16 dachówek wentylacyjnych….
    Dach mam prosty dwuspadowy+garaż w sumie 260m2, kąt nachylenia 42st. Jaka jest Pana opinia jako praktyka w tej kwestii, może mnie Pan „uświadomić” i coś doradzić?
    z góry dziękuję

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Są to dwa różne produkty o różnym przeznaczeniu. Kominki wentylacyjne służą do wentylowania pomieszczeń technicznych i mieszkalnych, wentylacji strychów nieużytkowych i odpowietrzenia kanalizacji. Natomiast dachówka wentylacyjna (nawiewna) jest systemowym elementem pokrycia dachu służącym do wspomagania wentylacji przestrzeni pomiędzy folią lub papą a dachówkami. Stosuje się je w czwartym rzędzie od kalenicy w przypadku, gdy połać dachu jest dłuższa niż 6 m. Natomiast przy bardzo długiej połaci dodatkowo w jej połowie. W skomplikowanych dachach mogą służyć jako elementy wywiewne. Czasami są stosowane jako elementy ozdobne (na monotonnym dachu). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #25

    Domyślnie

    czyli jeśli dobrze rozumiem to na moim prostym dwuspadowym dachu o długości 12 m spokojnie wystarczyłoby po 2-3 dachówki wentylacyjne na każdej połaci, a nie jak sugerują sprzedawcy 20szt?

    a czy nie ma zagrożenia że przez takie dachówki śnieg łatwiej dostaje się na folię? czy nie lepiej zrezygnować z nich zupełnie?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Długość połaci to długość krokwi i jeżeli ta długość przekracza 6 m to te dachówki być powinny. W każdym polu pomiędzy krokwiami jedna. Śnieg dostanie się pod dachówkę każdą szczeliną. Dach chroni przed śniegiem tzw. krycie wstępne i to ono powinno gwarantować 100% szczelności. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #27

    Domyślnie

    dziękuję za wyjaśnienia

  8. #28

    Domyślnie

    Panie Andrzeju,
    poszukuje jeszcze na ten rok ekupy do rozbiórki i postawienia na nowo (lub podniesienia dachu) i zmiany pokrycia, wstawienia okien etc etc. Czy ma Pan w tym roku jeszcze wolne moce przerobowe?
    Miejsce budowy: Warszawa

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Tak mam. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #30

    Domyślnie

    witam
    szukam wykonawcy wiezby i stropu drewnianego wg projektu http://www.wuwo.home.pl/project.php?cat=1&project=77
    plus garaz wolnostojacy - takze dach dwuspadowy
    25 km na zachod od warszawy
    jesli jest Pan zainteresowany prosze o kontakt
    [email protected]
    pozdrawiam

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jestem .
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Witam,

    Co Pan potrzebuje do wyceny dachu, Panie Andrzeju? Czy rzuty i przekrój wystarczą? Robota byłaby ew. w okolicach września-października br.

    Już wysłałem mailem...
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Otrzymałem kilka zapytań dotyczących tego terminu. Prześlę kosztorys. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ja przypominam o sobie dyskretnie...
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  15. #35

    Domyślnie

    Witam

    Czy w okolicach Wawy również Pan robi dachy??
    Jak Pan ocenia gont bitumiczny??
    Na ile wyceniłby Pan wykonanie dachu w projekcie:
    http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=1521

    Pozdrawiam
    Dorcha

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Robimy dachy w okolicach Warszawy. Gont bitumiczny w dobrym gatunku np. ISOLA to aktualnie jedno z droższych pokryć w stosunku do żywotności ~20 lat. Jest to jednak materiał aktualnie dostępny. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #37

    Domyślnie

    A jakiego rzędu jest koszt robocizny??

    Dorcha

  18. #38

    Domyślnie

    Sorki, nie zauważyłam odpowiedzi na priva

    Dorcha

  19. #39

    Domyślnie

    Witam,
    P.Andrzeju czy jestescie zainteresowani wykonaniem dachu (więźba, dachówka), w Legionowie k/Wa-wy, termin od połowy wrzesnia. Poniżej podaje link do strony.
    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/ind...71&a=156&sid=5
    Proszę podac swoją propozycję cenową.
    Pozdrawiam

  20. #40

    Domyślnie

    Witam.
    Panie Andrzeju może mi też uda się skorzystać z Pana opini.
    Dach typu szwedzkiego, nachylenie jednej strony około 5%, drugiej około 10%. Niestety bezpośrednio na papę była położona blacha. Jesienią zeszłego roku w kilku miejscach zaczęło przeciekać, uszczelnione chyba biteksem, ale teraz koniecznie trzeba z tym coś sensownego zrobić. Fachowiec, który mnie ostatnio odwiedził, stwierdził, że nie trzeba ściągać blachy, tylko na niej położyć powiedzmy "kratę" drewnianą, a na niej z kolei blachę. Proszę o opinie, czy faktycznie można tak zrobić, czy to ma sens (wg forumowiczów NIE!!!)?
    Proszę również o poradę co byłoby najlepsze.
    Zdjęcia dachu:
    http://foto.onet.pl/5lglr,veqqugucc8jh,u.html?V=1
    z góry dziękuję Mariola

Strona 2 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony