dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 64

Temat: świetlik dachowy, tunelowy VELUX

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Masz Veluxa, czy też jakąś inną firmę? Czy były jakieś problemy z montażem?
    Mam Veluxa. Sam montowałem - tzn sam montowałem wszystko prócz tego co na dachu, ale montaż tego to jak typowe okno dachowe, połaciowe. Ja już same połączenie tego co na dachu i tego co w suficie na poddaszu wykonałem sam. Nie ma nic trudnego, chociaż te rysunki Veluxa nie są zbyt czytelne, ale wszystko można koniec, końców zrozumieć. Ogólnie mogę polecić.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aneta s
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.958

    Domyślnie

    hm, no to mam sporo do przemyślenia...u mnie ten świetlik miał by być dodatkowym żródłrm światła i konkretnie chodzi mi o schody, które są "przyklejone" do północnej ściany (świetlik również musiałby być umieszczony na północnej stronie), w salonie na dole mam sporo okien (salon z holem 66 m. 2 okna 210na 230 od południa i 1 okno 180na 150 od zachodu , w saloniku na poddaszu 30m mam 2 dachowe(podobno największe z możliwych nie pamiętam wymiarów na zachodniej stronie dachu ),wszystko jest już otynkowane i ogipsowane no imam wrażenie że jest za ciemno...mój mąż twierdzi że jak położymy jasny kolor na ścianach, podłogi też będą jasne to zrobi się jaśniej ale ten argument jakoś mnie nie przekonuje...
    Nie mam pewności czy ten świetlik veluxa nie jest za mały i czy spełni moje oczekiwania bo głosy są podzielone część z Was twierdzi że dobrze doświetla część natomiast nie jest zachwycona efektem, no i tak jak pisałam wcześniej wolałabym żeby był prostokątny.
    Sonika fajne te Twoje szklane sufity!
    Wujek dobra rada czy Mógłbyś mnie oświecić jakie to inne firmy robią jeszcze świetliki bo ja nie bardzo wiem jak dotrzeć do tych "innych"
    Pozdrawiam i cieszę się,że wątek się rozwija.

  3. #23

    Domyślnie

    jest taka dobra wyszukiwarka, że dostarczy lektury na wiele godzin, łącznie z cenami
    "Najlepszym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to, że się z nami nie kontaktują."

  4. #24

    Domyślnie

    Witaj Aneta, możesz zajrzeć na tę stronę:

    http://www.fakro.pl/htmli/184.php

    Tak jak wspominałam, mają teraz promocję.

    Pozdrawiam

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aneta s
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.958

    Domyślnie

    Czandra dzięki za stronkę.
    Wujek dobra rada skoro napisałeś: "nie tylko velux to robi, są inne lepsze firmy (skoro cena nie gra roli)" myślałam, że Masz jakiegoś faworyta bądz sprawdzoną firmę. Szukanie i czytanie na ten temat tak jak piszesz zajmuje sporo czasu więc biorę się za robotę.
    Pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    A my zrobiliśmy na strychu szklaną podłogę i w ten sposób doświetlamy klatkę schodową - mamy dwa takie otwory.
    Szyba klejona warstwowo - można po niej chodzić.
    W jaki sposób odizolowaliście termicznie poddasze i strych?

  7. #27

    Domyślnie

    Ja zdecydowałam się na świetlik rurowy FAKRO, ten większy czyli 550, gdyż dekarz odradził mi ten 350 z powodu małej ilości doświetlenia. Zamierzam doświtlić nim ciemną klatkę schodową.
    Ze strony producenta wynika, że z tym przenikaniem ciepła jest trochę gorzej niż z oknami, bo U = 2,09 W/(m2*K), ale myślę, że da się to przeżyć.
    Świetlik będzie montowany we wrześniu, więc dam znać, jak to wyszło.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Witaj Aneta, możesz zajrzeć na tę stronę:

    http://www.fakro.pl/htmli/184.php
    jest tego trochę na forum, ale jestem raczej na NIE:

    plusy rozwiązania:
    - nie pobiera energii
    - naturalne światło
    - można się pochwalić (jak np. klimatyzacja, rekuperator etc)

    minusy:
    - cena najtańszego świetlika równa kosztowi energii przez 4 lata (żarówka energo 21 Watt przez całą dobę 365 dni w roku)
    - ryzyko nieszczelności dachu
    - doświetlenie tylko w jasne dni
    trzy razy Z: Zbudować, Zamieszkać, Zapomnieć

  9. #29

    Domyślnie

    Mam dwa swietliki VELUXa w lazience bez okien.
    Swieca na bialo jakby faktycznie swietlowka byla zainstalowana.
    W sloneczne dni jest widno jakby bylo okno. Ale wahania oswietlenia sa widoczne w rytm przesuwajacych sie chmur.
    Sa to rozwiazania szczelne, nie brudza sie szczegolnie.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał bazgrus
    Cytat Napisał Sonika
    A my zrobiliśmy na strychu szklaną podłogę i w ten sposób doświetlamy klatkę schodową - mamy dwa takie otwory.
    Szyba klejona warstwowo - można po niej chodzić.
    W jaki sposób odizolowaliście termicznie poddasze i strych?
    Nasz strych jest po prostu jeszcze jednym pokojem, wchodzi się po schodkach z pomieszczenia gospodarczego. Nie izowaliśmy , bo używamy go na codzień i chcieliśmy, żeby tam było ciepło..
    Mamy doprowadzone DGP z kominka, a wygląda tak:
















    Ale się nawklejałam .

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Cytat Napisał bazgrus
    Cytat Napisał Sonika
    A my zrobiliśmy na strychu szklaną podłogę i w ten sposób doświetlamy klatkę schodową - mamy dwa takie otwory.
    Szyba klejona warstwowo - można po niej chodzić.
    W jaki sposób odizolowaliście termicznie poddasze i strych?
    Nasz strych jest po prostu jeszcze jednym pokojem, wchodzi się po schodkach z pomieszczenia gospodarczego. Nie izowaliśmy , bo używamy go na codzień i chcieliśmy, żeby tam było ciepło..
    Ok, czyli izolacja termiczna jest aż do góry dachu w takim wypadku musicie mieć ocieplony właz na dach. Pomysł bardzo fajny.
    Ja najchętniej kupiłbym taką szklaną podłogę, ale ocieplaną.
    Ciekawe, czy można by do tego wykorzystać okno. No ale to już koszt porównywalny ze świetlikiem.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mając na strychu cztery okna dachowe, robienie dodatkowego wyłazu na dach uznaliśmy za bezcelowe .

  13. #33

    Domyślnie

    Witam!
    Trochę czasu minęło od ostatnich wypowiedzi, ale może ktoś więcej już jest na forum z użytkujących świetlików tunelowych. Sam myślę o montażu takiego aby oświetlić w dzień hol na poddaszu. Chcę kupić z veluxa z tunelem sztywnym ale mam dylemat czy jeden mi wystarczy, a dwa to chyba się nie będzie mi opłacało bo cena nie mała i taniej będzie chyba oświetlić żarówką.
    Proszę o wypowiedzi szczególnie osoby już użytkujące.
    Dzięki

  14. #34

    Domyślnie

    Również jestem zainteresowany tematem, chętnie posłucham szczęśliwych? użytkowników.

  15. #35

    Domyślnie

    Widzę, że chyba niewiele się więcej dowiem w tym temacie, ale wciąż nie tracę nadziei.
    Jeszcze raz proszę o informacje zadowolonych lub nie użytkowników tego cudeńka.
    Pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    Mam taki świetlik nad schodami, które prowadzą na poddasze użytkowe. On niestety nie daje mocnego światła, a jak jest już szaro na zew.to prawie wogóle. Tak do końca nie mogę wam pomóc, ponieważ na parterze do schodów dochodzi jeszcze rozproszone światło dzienne z jadalni ( klatka schodowa jest otwarta), a na piętrze światło z pokoi (mam lekko przeszklone drzwi), więc ten świetlik jest jakby dodatkowym żródłem światła. Gdyby to był zupełnie ciemny korytarz to potrzebne byłyby 2 takie świetliki, a to już są duże koszty.Dodam, że mam świetlik Veluxa i kupując go nie wiedzieliśmy jak będzie świecił i zrobiliśmy to trochę w ciemno, własciwie za namową budowlańca, który już kilka takich cudów założył. Na etapie zamawiania świetlika nie wiedzieliśmy też ile światła bedzie wpadać na korytarz górny przez drzwi. Mam nadzieję ,że trochę pomogłam.

  17. #37

    Domyślnie

    Dzięki za informacje Eunika, każde się przydadzą. Może ktoś ma taki świetlik w ciemnym korytarzu na poddaszu? - tak jak ja. Ponawiam prośbę o spostrzeżenia zadowolonych lub nie użytkowników.
    Pozdrawiam

  18. #38

    Domyślnie

    Czy nikt więcej nie ma w swoim domu świetlika tunelowego. Może znajdzie się jeszcze jakiś użytkownik, który rozwieje moje wątpliwości - czy warto zamontować.
    Pozdrawiam

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MOLLAN

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Czy tylko Velux robi te świetliki, czy są też inne o bardziej przyswajalnej cenie?

  20. #40

    Domyślnie

    Zobacz produkty firmy MaxiSolar, Gulajski, Fakro.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony