dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 64

Temat: świetlik dachowy, tunelowy VELUX

  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MOLLAN

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Dzięki Akte.

  2. #42

    Domyślnie

    No i jak świeci ten świetlik?

  3. #43

    Domyślnie

    My planujemy na ciemnym korytarzu dwa Veluxa ze sztywnym tunelem i też ciekawa jestem opini użytkujących
    Wichrowe wnętrze
    WICHROWY KOMENTARZNIK
    Happiness is a journey ... not a destination!

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Jak dla mni jest to kolejny gadżet tak jak i panele słoneczne. jak ktoś lubi takie klimaty to jak najbardziej montować. Oszczędności to nie daje żadnych (licząc razem z inwestycją), innego systemu nie wyeliminuje (kabel z żarówką i tak trzeba dać), ale sympatycznie wygląda i można się pochwalić znajomym. Rzeczonego świetlika nie mam więc mogę się tylko wypowiadać ze strony ekonomicznej, a w dziedzinie wyposażenia wnętrz ta strona czasami jest na ostatnim miejscu.

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Ja mam taki świetlik "alternatywny" : w dachu nad pomieszczeniem doświetlanym mam wyłaz dachowy ( szklany ). Strych nieużytkowy, więc pod nim w ociepleniu jest otwór i włożona w profile GK szyba P2, ciepła, z jedną stroną matową. I przez to okno w dachu światło świeci na strychu i jednocześnie jakieś promienie wpadają przez szybę w suficie.
    Pomieszczenie doświetlane to kotłownia. Jest tam teraz więcej światła, nawet w dni niekoniecznie słoneczne ( małe okno ).
    Zdjęcie jak coś jest w dzienniku.

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  6. #46

    Domyślnie

    Czyli masz najtańszą wersję marketową, firmy "pomysłowy dobromir"

  7. #47

    Domyślnie

    Witam

    Przepraszam za ogrzewanie staroci, ale ciężko znaleźć coś na czasie w temacie świetlików.
    Czy w tzw. międzyczasie ktoś z was miał praktyczny kontakt z świetlikiem i mógłby się podzielić wrażeniami?

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    W tym roku nie widziałem. W zeszłym mój jamnik dostawał szału Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  9. #49

    Domyślnie

    a ktos orientuje sie jakie sa koszty takiego swietlika? wszyscy pisza ze duzo, ale duzo to ile?

  10. #50

    Domyślnie

    ~1300zł za Veluxa TWR 35 (rura sztywna 35cm śr)

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Używam świetlika dachowego TWF z Veluxa (elastyczna rura) z zamontowanym wewnątrz oświetleniem.
    Świetlik znajduje się nad klatką schodową i doskonale doświetla tę przestrzeń w dzień.
    W nocy można używać go jako lampy.

    Ceny są na stronie VELUXa:
    http://www.velux.pl/pl-PL/Documents/...ik_TWR_TWF.pdf

    Najważniejszy jest jego poprawne zamontowanie.

    Dla przykłady zamieszczam zdjęcia termowizyjne ze źle zamontowanego świetlika i po poprawkach:


    Zaznaczony "zimny punkt" ma temperaturę 9C co jest wynikiem przewiewu.
    Jak się okazało winna była niewystarczająca izolacja i przewód zasilający w peszlu, którym zimne powietrze wędrowało sobie do domu.


    Po poprawkach jest dużo lepiej. Pomijam widoczny mostek przy ścianie, ale to nie wina świetlika.

    Sam świetlik (nawet dobrze zamontowany) jest mostkiem termicznym.
    Jego właściwości termiczne można poprawić montując wewnątrz (w połowie), przegrodę z poliwęglanu komorowego.

    Pozdrawiam
    GREGOR
    Ostatnio edytowane przez xmsg ; 16-05-2012 o 13:21 Powód: Zmieniłem TWR na TWF (mam elastyczny czyli TWF)

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    Montowałem około 5 świetlików tunelowych i nikt nie był zadowolony z efektu końcowego, tzn. ilość światła i klimat jaki daje jest mizerny.
    Troszkę więcej światła dają z tunelem sztywnym prostym do 50cm.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Świetlik to taki domowy Księżyc, odbite, zimne światło. Praktycznie nic nie daje. Ot taka fanaberia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Witam wszystkich Forumowiczów zainteresowanych tematem świetlików tunelowych,

    Świetlik tunelowy to rzeczywiście dobry pomysł na doświetlenie pomieszczeń, w których zastosowanie okien nie jest możliwe. Sprawdza się zarówno w przypadku dachów skośnych i płaskich. Zachęcam do obejrzenia krótkiej animacji: http://bit.ly/ZOJ3N5

    Jeśli chodzi o kwestie techniczne, czyli budowę świetlika, składa się on z trzech części:

    1. element dachowy: W przypadku świetlików do dachu skośnego - poliuretanowa lub aluminiowa rama zintegrowana z kołnierzem uszczelniającym i szybą, a w świetlikach do dachu płaskiego – rama z kopułą akrylową i deflektorem, który zwiększa ilość wpadającego światła
    2. sztywny lub elastyczny tunel światłonośny
    3. rozpraszający światło zestaw izolacyjny oraz sufitowy element wykończeniowy.


    A poniżej efekt końcowy, czyli wnętrze przed i po zastosowaniu świetlika tunelowego:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	swietlik_velux.jpg
Wyświetleń:	1482
Rozmiar:	34,5 KB
ID:	285964
    Pozdrawiam
    Paweł, Konsultant Velux

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Pięknie. Mi się podoba. Jak długie są te świetliki?

    Do kompletu brakuje jeszcze zdjęcia w podczerwieni w podciśnieniu.

    Pozdrawiam
    GREGOR

  16. #56

    Domyślnie

    Mi się podobają efekty po montażu świetlika tunelowego. Mój jest na sztywnym kanale. Z racji dużej odległości do dachu dokupiłem przedłużkę. Wrażenia: ilość światła wystarczająca do potrzeb jakich oczekiwałem. Światło ma zimną barwę ale mi to jakoś nie przeszkadza. Dokupiłem również dedykowany zestaw z żarówką aby po zachodzi słońca nadal korzystać plafonu. Poniżej efekty.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150228_135137_resized.jpg
Wyświetleń:	399
Rozmiar:	63,6 KB
ID:	308999Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150228_153301_resized.jpg
Wyświetleń:	435
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	309000Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150228_153308_resized.jpg
Wyświetleń:	438
Rozmiar:	53,5 KB
ID:	309001

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał xmsg Zobacz post
    Pięknie. Mi się podoba. Jak długie są te świetliki?
    Witaj xmsg,

    Świetlik bez elementów przedłużających ma odległość jak na poniższym zestawieniu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tabela świetlik.PNG
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	19,3 KB
ID:	309192

    Można stosować elementy przedłużające - odpowiednio 62 lub 124 cm.
    Super, że pomyślałeś i wybrałeś od razu zestaw oświetleniowy LED, bo wieczorem czy w nocy taki świetlik może slużyć jako lampa właśnie.
    Wiem, że już masz zamontowane ale ku pamięci innym czytającym forumowiczom ważna wiadomość, że od 16 marca br VELUX wprowadził do oferty nową generacje świetlików, w których plafon czyli element sufitowy został wyprofilowany tak, by jeszcze efektywniej rozprowadzać światło we wnętrzu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	124113-01-XXL.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	309193
    A jakie jeszcze są inne usprawnienia w świetlikach to zapraszam do obejrzenia broszury http://www.velux.pl/pl-PL/Documents/...ennik_2015.pdf

    Pozdrawiam,
    Paweł
    Doradca VELUX

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Witam,
    A wiecie, że do 31 pażdziernika br można kupić wybrany świetlik tunelowy VELUX razem z zestawem oświetleniowym LED taniej o 200 zł?
    Szczegóły na www.velux.pl lub w punktach sprzedaży: http://www.velux.pl/dla-klienta/zani...tora-i-dekarza

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	świetlik.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	14,5 KB
ID:	331517
    Świetlik tunelowy w zestawie z oświetleniem daje nam możliwość doprowadzenia światła do wnętrza w dzień i w nocy.
    W ciągu dnia doprowadzamy do pomieszczenia światło naturalne, a po zmroku nasz świetlik, dzięki zainstalowanej w środku żarówce zmienia się w plafon z oświetleniem. A jeśli ktoś się obawia, że nic nie trwa wiecznie i żarówki też, to już uspokajam..wymiana żarówki nie stanowi problemu, dzięki odkręcanej części sufitowej. Jakie to proste i świet(l)ne
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Doradca VELUX

  19. #59

    Domyślnie

    Witam, zastanawiam się nad świetlikiem dachowym i mój człowiek, który zajmuje się tą robotą zaproponował mi świetliki z firmy [moderowano] i się zastanawiam czy ktoś może korzystał ?
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 19-04-2016 o 11:27 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Witam,
    Wszystkim zastanawiającym się nad wyborem rodzaju świetlika polecam nasz kalkulator natężenia światła: http://www.velux.pl/produkty/dachowe-swietliki-tunelowe/kalkulator-nat%C4%99%C5%BCenia-%C5%9Bwiat%C5%82a

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	123651-01-XL.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	66,5 KB
ID:	365717

    Pozdrawiam,
    Paweł
    Doradca VELUX

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony