dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Kominki

  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Mam pytanie co do wkładów kominkowych.
    Mam zamiar ogrzać 60m2 pow. domu. Jaki wkład wybrać.
    Bardzo popularne są wkłady francuskie.
    Mam zamiar wydac na wkład do 2200zl.
    Głównie chodzi mi o czas palenia.
    Prosze o odpowiedź.

  2. #2

    Domyślnie

    Badam ten sam temat. Oprócz francuskich producentów masz jeszcze norweską firmę Jotul.
    Oprócz wkładów z żeliwa są "nowsze" technologie ze specjalnej stali.
    Na 60 m2 polecą Ci zapewnę wkłąd o mocy 10KW, chociaż w zupełności wystarczy Ci tam mniejszy.
    Jesli masz jakąś tanią ekipę do budowania kominków to podaj namiary.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Do ogrzania 60 m.kw. każdy wkład jest dobry (dobrze ocieplony dom o powierzchi 100 m.kw. można ocieplić wkładem 8KW, a mniejszych nie ma).

    Zwróć natomiast uwagę na jakośc wykonania, długość gwarancji i sposób (długość) palenia jednego załadunku.

    Dobry wkład można używać (prawie) 24/7/365 - tańsze po kilku godzinach palenia muszą parę godzin "odpocząc"

    Proponowany Jotul jest barzdo dobry ale i drogi - podstawowy model kosztuje prawie 3 tys. podczas gdy u innych firm za te pieniądze możesz wybrzydzać w modelach.

    Pomęcz sprzedawców i instalatorów - za ponad 2 tysiące na pewno znajdziesz coś dobrego - tylko koniecznie obejrzyj przed zakupem i domagaj się pisemnej gwarancji na pracę po kilkanaście godzin dziennie przez większą część roku.
    Jasiu

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Dziekuję za odpowiedź.
    Jeszcze się musze zastanowić nad kupnem bo napaliłem się na Jotula i chyba go kupie.
    A wykończenie kominka bede sam robił, wmiare prosta robota.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Zależy czy kominek ma działać 2 godziny dziennie,2-3 dni grzejąc ciągle ,czy ogrzewać mieszkanie w ciągu sezonu grzewczego non stop. Ma to duże znaczenie.Te pierwsze to kominki ekspozycyjne i po pary godzinach muszą ochłonąć.Gdy mieszkanie masz ogrzewane dodatkowo piecem wybierz drugi wariant.nie wiem z jakiego regionu jesteś ale naprawde dobre kominki , w korzystnych cenach mają w firmie TiM -mają oni swoje przedstawicielstwa w całej Polsce i duży wybór.Stronę internetową też mają dobrze nie pamiętam ale chyba TiM-kominki, albo tim-kominki coś w tym stylu .
    Powodzenia

  6. #6

    Domyślnie

    Nie porównuj samej ceny, zwykle z Jotulem dostajesz jeszcze troche osprzętu. A czy znalazłeś może jakieś inne kominki które mogą być podłączone bezpośrednio do zewnętrznej czerpni powietrza?

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie.
    Jestem z Łodzi i znam dwa sklepy na uniwersyteckiej i na pomorskiej.
    Mam zamiar ogrzewać 2,3 dni na tydzień, ale w przyszłości może i 7 dni.
    Ciągle mnie dręczą te francuskie wkłady.

  8. #8

    Domyślnie

    Firma z Uniwersyteckiej ma duży wybór, ale ceny też. Trzeba się z nimi targowac.Jak już kupisz coś, to podziel się wrażeniami.

  9. #9

    Domyślnie

    Króciec na wlot powietrza do spalania ma również Sparterm. Drogi jak Jotul.

  10. #10

    Domyślnie

    Anonimowy. Uważam, że na wkładzie nie nalezy oszczędzać. Zajrzyj do "jotula" kompleksowa fachowa obsługa. Zajrzyj też do sklepu meblowego na Kościuszki. Niedawno była promocja na wkłady francuskie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony