dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 11
Pokaż wyniki od 201 do 218 z 218
  1. #201

    Domyślnie

    Witam . chciałabym was zapytać co z podatkiem vat. ja tez naleze do budujących na odległosc i jeszcze nie skladalam o zwrot vatu. jak jest w waszych przypadkach . czy ktos z was juz to zrobił. i czy nie było problemów. pozdrawiam.

  2. #202

    Domyślnie

    my juz raz skladalismy.zaden problem.kasa wplynela na konto bardzo szybko.
    w irlandii jestesmy od 4 lat.

  3. #203

    Domyślnie

    dzięki aga za odpowiedz. ale wczesniej składaliscie papiery ze wasz adres zameldowania to polska a adres zamieszkania to irlandia ?

  4. #204

    Domyślnie

    Hej zaglada tu ktos tu jeszcze?
    Zagladam tu od dawna ale to moj pierwszy post, jakos mnie tak nalecialo.
    Mieszkamy troche w Norwegii i budujemy dom w Polsce. Wlasciwie to zostala nam juz tylko, albo az wykonczeniowka i to nam najtrudniej ogarnac na odleglosc.

  5. #205
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukiimag
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Radom/Southampton UK
    Posty
    91
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To i ja się przyłącze do budujących na odległość
    Bedę budował się pod Radomiem a mieszkam w UK.
    Wybrany dom to Salsa z garażem.
    Narazie z żonką jesteśmy na etapie zbierania dokumentacji do PnB oraz przystosowania projektu do wymiarów działeczki. Wszystko na odległość z planami przylotów do PL na 2 - 3 dni miesięcznie + mała pomoc rodziców
    w razie szybkiej potrzeby wizyty w urzędach lub u wykonawców.
    Jak się troszke rozkręci to złoże dziennik budowy.

    Pozdrawiam Wszystkich emigrantów na forum

  6. #206
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aprilka1000
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    okolice Trojmiasta
    Posty
    341

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    troszke zamarla ta strona ,
    powinnismy ja ozywic
    a wiec my zaczynamy papierologie , projekt Rozeta2 lustro,budujemy za trojmiastem
    obecnie w UK.
    pozdrowienia dla wszystkich.

  7. #207

    Domyślnie

    Witam Wszystkich serdecznie,

    na wiosne bedzie stawiany moj domek
    ...juz nie moge sie doczekac
    Ostatnio edytowane przez Supersaxo ; 01-06-2010 o 21:02

  8. #208

    Domyślnie

    Witam,dołączam sie do grona emigrantow budowlancow.Jesteśmy z małżonką na etapie odbioru domu i wykańczania.Kwestia odbioru to jakaś paranoja w naszym kraju.Załaczam link zebym nie był gołosłowny:
    http://www.bip.pruszcz.gda.winb.gov.pl/?pid=34
    I tak punkt czwarty czyli geodezja powykonawcza zajmuje 3 tyg.kosztuje 700zlMielismy zamiar załatwic to w maju na dwutygodniowym urlopie ale nic z tego.Poza tym mieszkamy w Irlandii-Maynooth,budujemy w niedaleko Pruszcza Gdanskiego.Pozdrawiam wszystkich.
    Aga i Piotr

  9. #209

    Domyślnie

    Witam!
    Mieszkamy w Dublinie a na wiosnę rusza budowa naszej wymarzonej "stodoły". Jesteśmy z Mazur, a nasz dom stawiamy w małej wiosce pod naszym rodzinnym misteczkiem. Mieliśmy cichą nadzieję ruszyć już jesienią 2009, ale papierologia przeciągnęła się niemiłosiernie, głównie z powodu projektu indywidualnego. Jesteśmy w bardzo komfortowej sytuacji gdyż dom będzie budować ekipa mojego taty Póki co buduje sie...kibelek
    Pozdrawiam!

  10. #210
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aprilka1000
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    okolice Trojmiasta
    Posty
    341

    Wink

    Tak to jest zawsze bedzie jakis poslizg.........
    my tez slizgamy sie juz od jesieni.................

  11. #211

    Domyślnie

    Melduję, że dziś został zdjęty humus i wytyczony budynek! Czyli zawsze do przodu!

  12. #212
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aprilka1000
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    okolice Trojmiasta
    Posty
    341

    Domyślnie

    No to moje gratulacje , ja caly czas slizgam sie i kombinuje jak tu powiekszyc kotlownie i takie tam inne ...............

  13. #213

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujacych na odleglosc! My mieszkamy w niemczech i rozpoczelismy budowe naszego domku oczywiscie w polsce pod Opolem. Z powodu strasznych powodzi narazie mamy wszystko wstrzymane jestesmy na etapie zerowym i dobrze ze tak prace sie mozolnie potoczyly ze nie wylalismy fundamentow bo na naszej dzialce mamy jezioro.Mam nadzieje ze watek sie troche ruszy...Dobrze by bylo powymieniac doswiadczenia.Dopiero zaczynamy nasza przygode z budowaniem ale mam nadzieje ze wszystko sprawnie przebiegnie na odleglosc!

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek156 Zobacz post
    Witam wszystkich budujacych na odleglosc! My mieszkamy w niemczech i rozpoczelismy budowe naszego domku oczywiscie w polsce pod Opolem. Z powodu strasznych powodzi narazie mamy wszystko wstrzymane jestesmy na etapie zerowym i dobrze ze tak prace sie mozolnie potoczyly ze nie wylalismy fundamentow bo na naszej dzialce mamy jezioro.Mam nadzieje ze watek sie troche ruszy...Dobrze by bylo powymieniac doswiadczenia.Dopiero zaczynamy nasza przygode z budowaniem ale mam nadzieje ze wszystko sprawnie przebiegnie na odleglosc!
    Oj to kiepsko z tymi powodziami. Mam nadzieje ze wkrotce aura bedzie dla was laskawsza! Dzieki losowi ze jestesmy z Mazur i tam sie budujemy. Narazie udalo nam sie wstrzelic z kopaniem fundamentow w jedyny dzien kiedy nie padalo Przerazajace jest znikanie pieniedzy z konta w expresowym tempie A to dopiero poczatek

  15. #215
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aprilka1000
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    okolice Trojmiasta
    Posty
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek156 Zobacz post
    Witam wszystkich budujacych na odleglosc! My mieszkamy w niemczech i rozpoczelismy budowe naszego domku oczywiscie w polsce pod Opolem. Z powodu strasznych powodzi narazie mamy wszystko wstrzymane jestesmy na etapie zerowym i dobrze ze tak prace sie mozolnie potoczyly ze nie wylalismy fundamentow bo na naszej dzialce mamy jezioro.Mam nadzieje ze watek sie troche ruszy...Dobrze by bylo powymieniac doswiadczenia.Dopiero zaczynamy nasza przygode z budowaniem ale mam nadzieje ze wszystko sprawnie przebiegnie na odleglosc!
    Jak to macie jezioro...?
    i podjeliscie decyzje o budowie na tej dzialce ...?

  16. #216

    Domyślnie

    no u nas sytuacja się klaruje.W czerwcu ruszamy dalej z nasza budowa.No wody nam przybyło po tych opadach gdyż działka jest w dołku ale myślę ze damy rade wszystko ładnie wyrównać.Działkę mamy od teściów niestety ceny nas dobiły 120tys za 8 arów w naszej okolicy to trochę kasy wiec decydujemy się na darmowej budowe.Do tej pory nie było tak źle z woda,stała na lakach i polach a le nie na naszej działce myślę ze ogólnie przez te cholerne opady tak sie zrobiło.To prawda pieniążki uciekają strasznie właśnie teraz płaciliśmy za projekt wod-kan 1600zl!!! dolanczam zdjęcie z obecnego stanu budowy juz po odpompowaniu wiekszej ilosci wody
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bmw individual 004 (2).jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	12218  

  17. #217
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Pozdrawiam wszystkich budujacych na odleglosc. Ja tez mam te przyjemnosc. Mieszkam w UK. Rok temu kupiona dzialka w Czestochowie, pozwolenie jeszcze cieple, przylacza w trakcie, wykonawca i kierbud wybrany Budowa rusza w pazdzierniku. Plan na ten rok - fundamenty i zasypka.

    Mam nadzieje ze ktos podzieli sie swoimi doswiadczeniami w kwestii zakupu materialow. Szczegolnie chodzi mi o zwrot roznicy podatku VAT. Czy taki przysluguje nierezydentom podatkowym, jesli przysluguje, to jaki adres nalezy podac przy wypisywaniu faktury, do jakiego US nalezy skladac wniosek z dokumentacja ? Wszelkie uwagi mile widziane.

  18. #218
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lolipoplady
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Poznan - Manchester
    Posty
    27

    Domyślnie

    Pozdrawiam wszystkich i podpinam sie pod temat!
    Od 5(!!!) lat mieszkam z mezem i corka w UK. Na wiosne ruszamy z budowa domku w Sremie kolo Poznania. Wszystkie formalnosci zalatwia nam nasz kierownik budowy, a reszta organizacji zajma sie moi kochani rodzice! Nam pozostaje internet, telefon i forum gdzie podpatrzylam juz kilka fajnych pomysłow. Niestety pewien niedosyt pozostaje bo wolelibysmy sami wszystkiego dopilnowac i poczuc ta atmosfere ale taki juz los emigrantów... Dołaczam sie równiez z pytaniem o kwestie zwrotu podatku VAT.

Strona 11 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony