dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 41
Pokaż wyniki od 801 do 818 z 818
  1. #801

    Domyślnie

    Mundzia trawnik pierwsza klasa z rolki czy siany?

    ja ogród mam maleńki bardziej ogródeczkiem bym go nazwała działka 6 arowa wąska nie ciekawa ze spadkiem ale sama wziełam się pierwotnie za ujarzmianie terenu i wyglądało to tak
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00673.jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	31,5 KB
ID:	268446   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00703.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	85,3 KB
ID:	268447   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	be81dbab0020eceb535c0bed.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	52,7 KB
ID:	268448   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140519_170411_Richtone(HDR).jpg
Wyświetleń:	239
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	268449   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140519_170452_Richtone(HDR).jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	63,9 KB
ID:	268450  


  2. #802

    Domyślnie

    A teraz wymyśliłam sobie by działke troszkę podrównać zrobić palisady i miejsce w ogródku gdzie można będzie usiąść choć siedzimy na tarasie taras nie jest bezpośrednio przy trawie tylko na filarach ze względu na spadek działki tak wyszło a tu kilka fotek z demolki ogródka częściowo wysypałam korę drzewną a kamień który widac na zdjęciach wyżej zamienimy na kamienna korę budują się chodniczki do ogrodu ale niestety tej fotki nie udaje mi się zamieścić pochwale się w póżniejszym czasie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140623_101811.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	77,8 KB
ID:	268451   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140625_060427(1).jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	268452   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140628_175750.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	268455   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140628_175851.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	268456   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140628_175905.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	268457  


  3. #803

    Domyślnie

    A jednak udało się pokazać zarys ścieżki oraz moja wizję trawnika heee do którego to mi jeszcze daleko
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140702_150000.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	43,3 KB
ID:	268458   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140701_121115.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	50,9 KB
ID:	268459  

  4. #804
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    osobiście wolę poprzednią, naturalną, spokojną wersję ogród pasował do otoczenia, teraz za dużo tu się dzieje... ale to tylko moje zdanie, ja lubię naturalistyczne ogrody
    dlaczego wybraliście kostkę szaro-białą przy domu w kolorach beżu i brązu?

  5. #805
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Inspiracja z Czech:

    Ogród spokojny, bez jaskrawych barw, urozmaicenie gatunkowe tylko przy budynku, potem duże, jednogatunkowe plamy pospolitego śmiałka:


    http://www.partero.cz/zahrada-roku-2010--lhota

  6. #806
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jusja
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Witam,

    Elfir ,jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy i trafności porad. Zauważyłam, że jesteś z Poznania. Czy mogłabyś doradzić gdzie kupić najlepszy materiał roślinny. Dziś byłam w Kórnkiu, niestety nie mają wszystkiego, egzemplarze nie za duże, niektóre, Pani tłumaczyła, że z racji jesieni, lekko zagrzybione. Na razie nie dostałam: picea pungens maigold, cephalanthus occidentalis, rhododendron cecile, irene koster, move, catalpa bignonioides, picea englemanii glauca, miscanthus sinensis rosea, sedum spectabile Carmen, echinacea purpurea Magnus, fragaria vesca Baron Solemacher, pyracantha coccinea var. kuntayi, rhododendron scarlet wonder okr., pinus mugo var pumilo, physotegia virginiana Bouqet Rose, echinacea purpurea Magnus
    Mam czas więc może to być nawet parę szkółek czy centrów ogrodniczych, które specjalizują się w danym materiale.
    Jestem spod Wrześni więc i Swarzędz i Konin, Gniezno, również mogą wchodzić w grę
    z góry bardzo dziękuję za zainteresowanie się tematem.

  7. #807
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie ma takiego miejsca, gdzie kupisz wszystko.
    Faktycznie szkółki kórnickie nie mają towaru wysokich lotów, ale za to bardzo tani ten, który produkują sami, a nie sprowadzają.
    Powinni byli mieć Pinus mugo pumilio.

    Firmy kupują zwykle u Byczkowskich (Kostrzyn) i Kierzkowskich (Jasin).
    Byliny w Dobrepole (Szczepankowo).
    Minimalne zamówienie w Dobrympolu to 300 zł.
    Różaneczniki i azalie - to nie okres na nie, ale można próbować u Karalusów w Świątniczkach k. Rogalina.
    Ja kupowałam różaneczniki w śmiesznej cenie zaraz po przekwitnięciu w Zbrudzewie koło Śremu. To nie szkółka ale importer.

    Odmianę Maigold możesz zamienić na Białobok - bardzo podobna.
    Miscanthus sinensis rosea - w sumie pierwszy raz spotykam się z taką odmianą. Chyba żadna z polskich szkółek jej nie ma. Jesteś pewna, że to dobra nazwa?

    Guzikowiec to kolekcjonerski krzew, stosunkowo mało ozdobny, więc większość szkółek go nie prowadzi. W takich kolekcjonerskich roślinach specjalizuje się szkółka Bąblin spod Obornik oraz Plantmar z Chyb.

    Ja osobiście niektóre rośliny do ogrodu zamawiam w szkółkach wysyłkowych, bo nie mogę dostać w okolicach Poznania.

    W kierunku Konina masz wielką szkółkę Piątkowskich.
    I jakaś szkółka jest w okolicach Golina.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-08-2017 o 20:44

  8. #808
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jusja
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie ma takiego miejsca, gdzie kupisz wszystko.
    Faktycznie szkółki kórnickie nie mają towaru wysokich lotów, ale za to bardzo tani ten, który produkują sami, a nie sprowadzają.
    Powinni byli mieć Pinus mugo pumilio.

    Firmy kupują zwykle u Byczkowskich (Kostrzyn) i Kierzkowskich (Jasin).
    Byliny w Dobrepole (Szczepankowo).
    Minimalne zamówienie w Dobrympolu to 300 zł.
    Różaneczniki i azalie - to nie okres na nie, ale można próbować u Karalusów w Świątniczkach k. Rogalina.
    Ja kupowałam różaneczniki w śmiesznej cenie zaraz po przekwitnięciu w Zbrudzewie koło Śremu. To nie szkółka ale importer.

    Odmianę Maigold możesz zamienić na Białobok - bardzo podobna.
    Miscanthus sinensis rosea - w sumie pierwszy raz spotykam się z taką odmianą. Chyba żadna z polskich szkółek jej nie ma. Jesteś pewna, że to dobra nazwa?

    Guzikowiec to kolekcjonerski krzew, stosunkowo mało ozdobny, więc większość szkółek go nie prowadzi. W takich kolekcjonerskich roślinach specjalizuje się szkółka Bąblin spod Obornik oraz Plantmar z Chyb.

    Ja osobiście niektóre rośliny do ogrodu zamawiam w szkółkach wysyłkowych, bo nie mogę dostać w okolicach Poznania.

    W kierunku Konina masz wielką szkółkę Piątkowskich.
    I jakaś szkółka jest w okolicach Golina.
    Dziękuję!
    To mi się bardzo przyda, faktycznie to nie miscanthus tylko cortaderoa selloana rosea.
    Jeśli to nie sezon na azalie to znaczy, że lepiej posadzić je na wiosnę, czy zaraz po przekwitnięciu?
    Czy możesz polecić jakąś szkółkę wysyłkową w razie potzreby? Rozumiem, że nie muszę obawiać się o stan rośliny po transporcie kurierskim?
    Faktycznie mieli pinusa ale taki tyci, że nie skusiłam się

    Potrzebuję poardy dotyczącej poprzedniej firmy ogrodniczej, z której usług z racji jakości zrezygnowaliśmy i postanowiliśmy własnymi siłami skonczyć ogród.
    Zrobili obrzeża wg projektu ogrodu, za który daliśmy dobre pieniądze i projekt bardzo spełnia moje oczekiwania...niestety nie sprawdziliśmy zgodności z projektem od razu, ufając, że wiedzą co robią. Potem już było tyle baboli, a o obrzezach zapomnieliśmy, bo na oko wyglądały ok. Teraz jak zabrałam się za malowanie na geowłókninie, żeby wiedzieć gdzie co sadzić, brakuje od 2 do 4 metrów w różnych miejscach, trawy jest więcej, a roślin nie mam jak wsadzić chyba, żebym je sadziła ściślej, tylko wtedy za 5-7 lat już zarosną całą powierzchnię, a co gdy osiągną swoje docelowe rozmiary? albo ciąć, albo przesadzać....
    Czy można jakoś dochodzić swoich praw od tej firmy? Gdyż przez ich fuszerę, muszę modyfikować projekt za który zapłaciłam nie małe pieniądze? Mam więcej trawnika , który wymaga większych nakładów pracy i dużo więcej pracy, bo zamiast nanosić projekt na ziemię to muszę kombinować? Czy ktoś może był w takiej sytuacji?

  9. #809
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    trawa pampasowa nie przezimuje ci w gruncie. Kto ci ją zaprojektował?
    azalie - największy wybór jest w okresie kiedy kwitną, bo ludzie kupują oczami. Potem towar może być tańszy, ale też przebrany.
    Szkółka wysyłkowa - ja kupowałam ostatnio w Bergeni i pakowali bardzo solidnie.

    Firmie wyślij wezwanie do poprawienia. Dlaczego zapłaciliście z góry?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-08-2017 o 10:46

  10. #810
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jusja
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    trawa pampasowa nie przezimuje ci w gruncie. Kto ci ją zaprojektował?
    azalie - największy wybór jest w okresie kiedy kwitną, bo ludzie kupują oczami. Potem towar może być tańszy, ale też przebrany.
    Szkółka wysyłkowa - ja kupowałam ostatnio w Bergeni i pakowali bardzo solidnie.

    Firmie wyślij wezwanie do poprawienia. Dlaczego zapłaciliście z góry?
    Właśnie z tą trawą mam problemy, bo w projekcie byla ta pierwsza nazwa, niestety też nie mogłam jej znaleźć, ani w katalogach, ani w necie więc jedyna nazwa podobna to ta pampasowa i tak sobie wymyśliłam, że tylko ten kto nic nie robi to się nie myli , i że to musiał być jakiś błąd i chodzi o tę drugą trawę...
    ona ma być w otoczeniu rozplenicy, miscantus sinesis silberfeder, jeźówek, podsadzone przetacznikiem, rozchodnikiem, odętką, wrzosem peter sparkes, w trawach czosnek olbrzymi. W takim razie co do takiej kompozycji by pasowało?

    a co do firmy to, tak jak pisałam obrzeży nie sprawdziliśmy, a resztę poprawiali po kilka razy i już nikt na nich siły nie miał, dostali za robotę, bo szkoda nam było ludzi, ale teraz jak się zabieramy za to sami, to nawadnianie od nowa kładziemy bo nie dolewa, nie nakłada się, na sekcajch różne rodzaje zraszaczy, kostka jakby na czuja i oko położona, kto by się spodziewał. Byliśmy zieloni w temaci, i chcieliśmy powierzyć ogród specjalistom - już drugim bo pierwszym od razu podziękowaliśmy....dopiero po roku, jak się naczytaliśmy, skonczyłam nawet jakiś kurs w temacie i zaczęliśmy sami się za to brać to ręce opadają, powsadzane inne rośliny w innych miejscach, nie dosadzone itd itp. tylko usiąść i płakać bo drugi raz za to samo zapłacimy. umowę niestety mieliśmy tylko ustną....

  11. #811
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ta firma ma jakąś stronę www?
    Bo ja współpracuję z dwoma firmami wykonawczymi, ale bardziej profesjonalnymi.

    Co do kompozycji - nie wiem jaki miał być efekt, ale można po prostu dać więcej miskanta lub inną odmianę miskanta.

  12. #812
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jusja
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ta firma ma jakąś stronę www?
    Bo ja współpracuję z dwoma firmami wykonawczymi, ale bardziej profesjonalnymi.

    Co do kompozycji - nie wiem jaki miał być efekt, ale można po prostu dać więcej miskanta lub inną odmianę miskanta.
    Dziękuję za odpowiedź, tak ma stronę....
    Teraz staramy robić się wszystko sami, tzn. z pomocą mniejszych firm, które przygotowują glebę, kładą nawadnianie itd itp., ale rysowanie, projekty, wybieranie roślin to już nasze zadanie. i jaka satysfakcja gdybym jednak nie przestała pracować, byłoby to nie wykonalne....

  13. #813
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jusja
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Witam,

    Szukam przekompostwanej kory a wszędzie tylko ta "ładna" , chciałam połoźyć warstwę przekompostowanej, a potem na nią tej świeżej średnią frakcję ( chyba jest najbardziej uniwersalne i pod małe i pod duże rośliny) tylko gdzie w okolicy Poznania mogę ją dostać?
    A moźe ma ktoś namiary na ziemię w dobrej cenie do zaprawiania dołów? w lokalnym ogrodniczym kupuję po 16/ za worek, już poszło mi ich 11 i jeszcze dużo przede mną ....

    Muszę też poprzesadzać parę krzewów i drzew posadzonych 3 i 2 lata temu, czy przycinać im gałęzie, żeby system korzeniowy lepiej się rozrastał po przesadzeniu? Chodzi o śnieguliczki, krzewuszki, rozplenicę japońską i jodłę joreańską ( jeszcze jej nie przeszadziłam, ale chyba to dobry okres, prawda?), berberysa ( taki kolumnowy na zielony na zywopłoty)

    i czy te przeszadzone i nowo posadzone podlewać codziennie? przez jaki okres?

    z góry dziekuję za odpowiedzi

  14. #814
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jusja - kupujesz korę, usypujesz warstwami z stosik przesypując saletrą wapniową. Zwilżasz i po miesiącu powinna być już lekko przekompostowana.

    Ziemię kupuje się na samochody a nie worki

    Przesadzone podlewać na pewno, by miały stale wilgotno do przyszłego sezonu.
    Przyciąć gałęzie krzewom. Jodle raczej się nie da. Z resztą jodły fatalnie się przesadza.
    Rozplenicę przesadzaj na wiosnę.

  15. #815
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jusja
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    dziękuję Elfir!
    Czyli kupić przekompostowanej żeby mniej roboty mieć nie ma szans? tak chciałam sobie ułatwić
    samochody to już tu nawiozły 40 przyczep na cały ogród, takiej w miarę, ale to nie czarnoziem, więc myślałam jeszcze o zaprawianiu dołów przed sadzeniem ziemią ogrodową i kwaśną w zależności od potrzeb, czy uważasz, że to już za dużo, czy taką ziemię jak w workach też się kupuje na auta? jeśli tak to poproszę o namiary.
    Z rozplenicą się pośpieszyłam, bo nie mogłam patrzeć na nią na starym miejscu, trudno zobaczymy co z niej zostanie, przyciąć teraz?
    Pozostałe krzewy przyciąć te większe o połowę? Mniejsze 1/3?
    Elfir, na trawnikach też widziałam się znasz, napisałam tam post o skrzypie, pomożesz?
    dziękuję za polcenie szkółek, dziś byłam w Jasinie, dużo bardziej podobało mi się niż w Kórniku, a podobno we wrześniu, będzie jeszcze większy wybór.
    jutro jadę do yarplantu, bo jeszcze tam mają więcej tego co potrzebuję, w pozostałych szkółkach po 1-2 gatunki. Tego co nie dostanę będę szukała już wszędzie albo na wiosnę.
    Firma poprawi obrzeża, więc widzę światełko w tunelu!
    Dziękuję za bezcenne rady!

  16. #816
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przekompostowana może być jak kupujesz luzem. Wówczas jak leży na pryzmie to deszcz wypłukuje inhibitory wzrostu, olejki eteryczne.

    Szukaj ziemi pod "czarnoziem". Nawet na olx. W sumie we workach zwykle sprzedaje się mieszaninę piasku z substratem torfowym. To ma ładny czarny kolor, ale specjalnie żyzne nie jest, chyba, że wzbogacone w nawozy. Jak ma być żyzne to szukać przekompostowanego obornika.

    Jeszcze nie jest czas na przesadzanie. Liściaste krzewy przesadza się gdy zaczną zrzucać liście - koniec października. I przyciąć można nawet dość silnie, nawet o 2/3

    Rozplenica może ci przemarznąć jeśli nie zdąży się dobrze ukorzenić.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-08-2017 o 21:38

  17. #817
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zelcia

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1

    Domyślnie

    Prośba o pomoc. Kupiłam działkę zalesioną nad rzeką, nie chcę się grodzić od strony rzeki i korzystać z tego widoku, ogrodzenie będzie tylko z trzech stron, co zrobić, co posadzić od ogrodzenia do rzeki żeby okoliczne lumpy i inni którzy tam sobie robią imprezy i toaletę nie wchodzili mi na działkę? Są jakieś parzące, kłujące, mocne krzewy które będą pełniły funkcję przedłużenia ogrodzenia aż do rzeki?

  18. #818
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Parzące mogą być dla ciebie niebezpieczne. Kłujące są np. berberysy

Strona 41 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony