dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 89
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bibelocik33

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    5

    Domyślnie

    Basen genialny! Sama bym taki chciała w ogrodzie, ale jego wykonanie na pewno będzie drogie.

  2. #42

    Domyślnie

    lokjan - jeśli basen z którego chce się korzystyć w okresie zimowym - to tylko w domu, a za oszklonymi scianami i tak widać ośnieżony krajobraz. Bo tak są przeważnie takie baseny usytuowane. A w zimie chcesz korzystać z basenu na dworze?,nawet gdy będzie kryty - w mrozy raczej można co najwyżej dostać zapalenia. Wprawdzie w okresie zimowym kąpią się morsy,ale przechodzą specjalistyczne wcześniej badania itd. Też chciałoby się mieć taki komfort, przynajmniej w specjalnym do tego pomieszczeniu, ale... niesiety nie każdego na niego jest stać. Pozdrawiam. i sory,ale nie chciałam nikogo obrazić.

  3. #43
    Banned
    marzenaew

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-210
    Posty
    42

    Domyślnie

    Mam basen intex 7x4. Niestety po 4 latach urzytkowania zniszczył się., więc należy się zasatanowić czy opłaca się wydac 4 tys zł na tak krótki czas użytkowania. Cyba że ktoś potrafi składać i rozkładać basen w taki sposób aby przetrwał dłużej ...

  4. #44

    Domyślnie

    Też mam taki basenik ale póki co wszystko jest ok - mam go ok. 3 lat

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzenaew Zobacz post
    Mam basen intex 7x4. Niestety po 4 latach urzytkowania zniszczył się., więc należy się zasatanowić czy opłaca się wydac 4 tys zł na tak krótki czas użytkowania. Cyba że ktoś potrafi składać i rozkładać basen w taki sposób aby przetrwał dłużej ...
    Wydaje mi się, że taki basen to już powinien przetrwać dłuższy okres czasu. Mam rozumieć, że użytkowałeś go tak jak się powinno?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tyczusia

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    trójmiasto
    Posty
    3

    Domyślnie

    ja nigdy takiej wygody chyba nie zaznam ale czy posiadanie basenu nie wiaze sie z wieksza praca ( w sensie przeciez trzeba o to dbac itp ?)

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ja nie wyobrażam sobie nie mieć basenu w ogrodzie i nie mówię tu o wielkiej inwestycji .Wystarczy taki 305x76 na stelażu, gdzie można się spokojnie schłodzić.

  8. #48
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    melaga

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    9

    Domyślnie

    z mężem w tym roku kupiliśmy taaaki duży basen za 3 tysiące w promocji i powiem wam, że pierwsza kąpiel zaliczona w upalne dni- jest rewelacyjny !

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał melaga Zobacz post
    z mężem w tym roku kupiliśmy taaaki duży basen za 3 tysiące w promocji i powiem wam, że pierwsza kąpiel zaliczona w upalne dni- jest rewelacyjny !
    Złożyłaś go już? Pewnie tak.
    I jak, gdzie go trzymasz, masz miejsce?

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Ja widziałam nawet jak niektórzy nie spuszczają wody na zimę i nic się nie dzieje
    Też mam 366x91 rozporowy i mordka się uśmiecha jak można wskoczyć.
    Ostatnio edytowane przez beatagl ; 04-12-2014 o 00:41

  11. #51

    Domyślnie

    No wlasnie tu zastanawia mnie jedna rzecz. Czy skladanie takiego basenu nie spowoduje wiekszej szkody od pozostawienia takiego basenu na zime na stelazu ze spuszczona woda?

    Zalozmy ze spuszczamy z niego wode i zabezpieczamy go pokrywa tak aby deszczowka sie nie lala do srodka. Czy cos sie moze stac z materialem pcv przez zime?

    Wydaje mi sie ze coroczne zwijanie i rozkladanie moze miec bardziej dewastujacy wplyw na pcv-ke bo ta jest ciagle marszczona, monco zaginana i siedzi w garazu przez cala zime po czym znowu jest rozkladana na wiosne.

    Czy ktos sie wypowie kto moze zostawil basen na zime?
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ogrodolandia
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Chojniczki
    Kod pocztowy
    89-606
    Posty
    18

    Domyślnie

    Fajna rzecz, taki basen pod domem, Znajoma ma ogromny, z drabinką do wchodzenia, w tym roku, latem - można było długo korzystać z jego uroków. Ale ja sama o nie zdecydowałam się na zakup.

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Greta21
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-643
    Posty
    25

    Domyślnie

    Mimo, że mieszkam blisko wody, to i tak uważam że basen we własnym ogródku to super sprawa mam nadzieję,że kiedyś się takiego dorobię, nie musi być jakiś kosmicznie wielki, taki na stelażu wystarczy;D basen wkopany w ziemię to też super sprawa, koleżanka taki ma, ale utrzymanie go jest bardzo kosztowne. Wypad nad jezioro to super sprawa, ale we własnym basenie przynajmniej wiem co do niego wlałam

  14. #54

    Domyślnie

    Mi też marzy się własny basen, choćby malutki. Fajnie byłoby się w nim chlapać latem Szkoda, że to taka droga inwestycja, za droga na moje obecne warunki materialne.
    ZA REKLAMĘ NA FM SIĘ PŁACI

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Mnie się raczej marzy taki trochę większy 25 metrów, ale może być wąski


    25x 1m prawie olimpijski

  16. #56

    Domyślnie

    ach, przwyloliscie wspomnienie z dziecinstwa, kiedy to nikt nie chcial mi zbudowac basenu, wiec wzielam lopate dziadka i zaczelam kopac

  17. #57

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad wkopaniem basenu w ziemię. Tak, żeby cały rok był pod poddaszem.

  18. #58
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    halinkoo

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    00-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    Basen rzecz fajna ale jaki problem z jego utrzymaniem!

  19. #59

    Domyślnie

    Ja myślę, że jednak to jest dobro naprawdę luskusowe. Oczywiście w upalne dni na pewno jest fajnie, ale koszt budowy takiego stałego basenu to masakra jakaś jest.
    ciekawy świata

  20. #60

    Domyślnie

    Koszt budowy małego basenu (8 x 4m) z małą stacją filtracyjną to wydatek od 30 000 do .... granicę górną ciężko określić. Jako baseny przydomowe bardzo fajnie spisują się baseny z tworzyw sztucznych. Jeśli tworzywo to np. PP ale spawany, nie wydmuszki i nie laminowane. Te są bardzo kiepskiej jakości.
    Oczywiście są też baseny z blachy ocynkowanej które się pokrywa folią PVC, betonowe i ze stali nierdzewnej. Czy się opłaca budować w domu basen? Jak kogoś stać to czemu nie? Koszt budowy to jedno, ale późniejszy koszt eksploatacji to drugie. Koszty utrzymania basenu są wysokie i nie ma się co łudzić jak ktoś opowiada "Panie, mała pompka i tabletki z chemią- max 50 zł na miesiąc"
    Oczywiście basen może mieć miałe zapotrzebowanie na energię zewnętrzną ale inwestycja w takie układy jest kilkukrotnie a nawet kilkanaście razy wyższa jak budowa samej niecki.
    Piszę to jako baseniarz

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony