dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 89
  1. #21
    Banned
    marta.krzysiak

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-502
    Posty
    17

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że ciężko będzie porządnie zrobić basen z takimi bajerami. Nawet jeśli będzie stosunkowo niewielkich rozmiarów.

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    paulusia123

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    z tego co słyszałam to koszt basenu nie jest tak drogi, jednak utrzymanie w nim czystości jest kłopotliwe. ja zastanawiam się nad basenem w ogrodzie, ale nie wiem czy podołam finansowo z utrzymaniem tego basenu.. ktoś słyszał jakie to są mniej więcej koszty?

  3. #23

    Domyślnie

    Ech, w takie upały też chętnie wyszedłbym sobie do ogrodu i wskoczył do basenu... Póki co zostaje mi jednak aquapark Ale przynajmniej syn będzie mógł skorzystać z basenu, teściowie kupili do swojego ogrodu dmuchany basen dla dzieci, w weekend planujemy jechać wypróbować go, może mi też uda się zamoczyć nogę?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał paulusia123 Zobacz post
    z tego co słyszałam to koszt basenu nie jest tak drogi, jednak utrzymanie w nim czystości jest kłopotliwe. ja zastanawiam się nad basenem w ogrodzie, ale nie wiem czy podołam finansowo z utrzymaniem tego basenu.. ktoś słyszał jakie to są mniej więcej koszty?
    Paulusiu123 miałam w zeszłym roku taki basen.Pierwsze nalanie wody a wchodziło sporo -wsyscy z radością się pokąpali.Po jednym takim dniu gdzie wszyscy musieli wejść po trylion razy basen miał wodę do wymiany.
    Po wymianie za kilka upalnych dni zrobił się glon i niewiele pomagała pompa-można było się poślizgnąć wchodząc.
    Psy piły tę wodę ,potem zaczęły się tam wpychać( a co?!)Nie chcieliśmy chemii bo uparliśmy się na zdrowe życie.
    Ciągle wymienialiśmy wodę.Zaczęliśmy limitować wejścia,pilnować czystych nóg przy wejściu.
    Z zabawy przeszło to w obsesje.
    Potem powietrze zaczęło schodzić z obrzeża i po którymś deszczu woda wypłynęła.

    Albo kupiliśmy kiepski rodzaj-może lepsze są rozporowe-albo rzeczywiście trzeba było dać tę chemię?

    Jest ktoś zadowolony ze swojego basenu?

  5. #25

    Domyślnie

    Ja w zasadzie nie znam się za bardzo,bo takowego nigdy nie miałam , powiem jedynie ,że moja sąsiadka miała w zeszłym roku ogromniasty basen rozporowy + jakieś tam bajery do czyszczenia. Mając 4 dzieci + ewentualni koledzy i koleżanki ich basen sprawował się całkiem dobrze. Jedyny minus to taki ,że w jakiś sposób przekłuło się obrzeże i opadło, a co za tym idzie woda zaczęła się wylewać i juz nie było tego efektu. Dodam , że wrzucała coś do wody , jakieś kostki.
    Jak nie stać na "prawdziwy "basen, to taki jest super atrakcją po męczącym, gorącym dniu w pracy i do zabawy z dziećmi
    Lub ewentualnie griill ze znajomymi przy basenie? haha
    pozdrawiam

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    ja rok temu w castoramie kupiłem basen BestWay 366cm głębokość 1m. Spisuje się świetnie. Do tego dokupiłem pokrywę basenu. Pływak na tabletki chlorowe i same tabletki. W komplecie był też filtr elektryczny. Rewelacja. Dzieci mają radochę ale i rodzice pływamy w nim nawet na materacu.
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  7. #27

    Domyślnie

    Basen jest na trawie ?Bo sąsiadka podsypywała piaskiem jak się nie mylę , ale stał tam całe lato . Fajna rzecz taki basen

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mordka007
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Piotrków Tryb.
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post
    Ja dziś będę rozkładał basen okrągły 3,66m Best Way. Super sprawa Może u niektórych takie baseny wywołują uśmiech na twarzy ale mi taki wystarczy ciesze sie jak głupi jak do niego wskakuje
    My mamy taki basen od kilku lat i sprawuje się bez zarzutu. Jesteśmy rodziną 2+1, ale czasem jest nas więcej i wszyscy korzystamy. Dokupiliśmy tylko dwie plandeki: pod spód i do przykrycia. W basenie pływa boja z tabletką -chlor, ponadto zrobiliśmy taki czerpak - kij, drut i firanka Na koniec dnia wyławiamy co się da i przykrywamy. Wiadomo, że jest to basen do schłodzenia i zabawy. Popływać jedziemy nad zalew.

  9. #29

    Domyślnie

    Ciekawy pomysł z tym czerpakiem

  10. #30

    Domyślnie

    rodzice mają basen stelażowy okrągły o średnicy trochę ponad 5 m, wysokość 1,2m. kupiony 5 lat temu w Leroy Merlin za 1100 zł w promocji z pompką na filtry, koszem na chemię, drabinką, czerpakiem. przy składaniu po i przed sezonem czasem gdzieś coś pęka i trzeba uszczelnić (dwa razy się zdarzyło), ale poza tym sprawuje się doskonale. teraz kiedy go nie używają przed południem to nakrywają cienką czarną folią, dzięki czemu woda ma już 30 stopni. jakieś dwa razy w sezonie odkurza się dno, ale nie dołączonym odkurzaczem (ten nie sprawuje się zbyt dobrze), ale wężem ogrodowym (przy okazji wypompowane zostaje jakieś 10 cm wody, które trzeba uzupełnić). po napełnieniu basenu na początku wrzuca się do niego taką "bombę chlorową", potem wymienia się filtr (które rodzice płuczą i używają kilkakrotnie) i wrzuca do kosza tabletki chlorowe. codziennie przy okazji pobytu w okolicy basenu warto wyłowić owady pływające po powierzchni.

    zamiast jeździć na miejski basen, niezbyt zadbany, wydawać na to pieniądze i czas (paliwo + bilety + fakt, że znajduje się na drugim końcu miasta) i skazywać na całodzienny pobyt na zatłoczonym kąpielisku, można wykąpać się w basenie kiedy ma się na to ochotę (w znacznie lepszych warunkach). Dla mnie to super sprawa.
    Ostatnio edytowane przez imrahil ; 22-06-2013 o 12:28
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Diedra
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    198

    Domyślnie

    Też mamy stelażówkę, od zeszłego roku. Pod spód poszła taka gruba folia budowlana, na górę dokupiłam plandekę ze ściągaczem, ale zakladaliśmy tylko przed burzami. Siatkę do czyszczenia mamy z zoologicznego, taką do wyławiana ryb na dość długim trzonku, kosztowała grosze. Najfajniej siedzi się w basenie na tych wielkich dmuchanych kołach z uchwytami - włazi się łatwo i bez efektu niezdarnego gramolenia i można się usadowić tak, żeby częściowo być pod wodą - bezcenne w duże upały

  12. #32

    Domyślnie

    co do basenów ogrodowych to od siebie dodam że najlepiej rozkładac je na warstwie styropianu, ja mam basen płytki, ma 76cm głębokości i położyłem go na 3cm EPS70, styropian taki wytrzymał mi poprzednio 3 sezony. Raz że taki styro izoluje termicznie od gruntu, dwa chroni fizycznie od ostrych przedmiotów od spodu, trzy - dno basenu jest bardzo przyjemne w dotyku, mięciutkie. Pod styropian rozwijam najgróbszą z dostępnych folii malarskich za kilka zł i wywijam ją na górę styropianu.

    W tym sezonie rozleciała mi się pompa do filtracji wody, puki co zauważyłem że wcale mi jej nie brakuje, za pomocą zwykłego węża ogrodowego odsysam(mam akurat ku temu warunki) z dna wszelakie osady, z powierzchni za pomocą siatki ściągam syf puki co woda pierwsza klasa, ale sezon się dopiero zaczyna, zobaczymy co będzie dalej..
    Pozdrawiam
    Rafał

  13. #33

    Domyślnie

    Czym odsysasz? Odkurzacz przemysłowy?
    I już mieszkamy !

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    dobry patent, tylko czym tu odsysać, mi zalega trochę piasku na dnie i nie wiem co z tym zrobić

    ja pod basen mam usypaną warstwę sianego piachu, też zdaje egzamin
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  15. #35

    Domyślnie

    czym odsysam? grawitacją
    jakieś 1,5m poniżej basenu, przy zejściu do piwnicy mam kratkę ściekową.
    Pozdrawiam
    Rafał

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał alberciq Zobacz post
    czym odsysam? grawitacją
    jakieś 1,5m poniżej basenu, przy zejściu do piwnicy mam kratkę ściekową.
    no patrzcie jaki pomysłowy, muszę spróbować ale muszę poszukać jakiegoś niższego poziomu
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  17. #37

    Domyślnie

    A co myślicie i takim dmuchanym jakuzzi? Może ktoś to już wypróbował. Kusi mnie taki basenik. http://www.the-mspa.pl/

  18. #38

    Domyślnie

    Chyba im ciasno : ).
    Jak się woda zazieleni to trzeba będzie nie tylko basen czyścić, ale i cały system napowietrzający.
    I już mieszkamy !

  19. #39

    Domyślnie

    Chciałbym taki basen w ogrodzie Ale to pewnie baaardzo daleka przyszłość, o ile w ogóle jest o czym gadać Takie baseny to chyba nie na polskie standardy i nie na polską kieszeń

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lokjan

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Basen to było zawsze moje marzenie... Chciałbym taki częściowo przykryty, żeby korzystać z niego też w zimie i ciepłej wody oglądać ośnieżony krajobraz za oknem. Pięknie pomarzyć

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony