dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie

    sytuacja: dźwigary drewniane z ociepleniem do tego płyty na ruszcie od dołu. pytanie jak rozprowadza się przewody elektryczne nad płytą czy istnieją jakieś szczególowe zalecenia np ze względu na ppoż czy normalnie rozprowadzamy przewody pod paroizolacją między elementami rusztu, czy nad paroizolacją mocując do pasów dolnych dźwigarów. pytanie 2. co myślicie o rozprowadzaniu elektryki w posadzce w peszlach podobno mniej rycia ścian,czy są na to przepisy

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Mam podobny sufit (będę miał). Rozmawiałem z paroma fachowcami i ich opinie sa różne. Problem pojawia się (na moje oko) w sytuacji gdy chce zamontować halogeny w suficie. Jedni mówią że nie ma się co przejmować i wstawiać halogeny z bezpośrednim zetknięciem z watą szklaną (ale do ciężkiej cholery przecież halogeny wytwarzają niemałą temperaturę). Dlatego też dołączam się do pytania ze względu na taką samą konstrukcję sufitu.

    I jeszcze jedno pytanie do autora - jaki koszt założenia sufitu?
    NAjtaniej jak znalazłem ("po rodzinie") to 8300 PLN z materiałem na 190 m powierzchni (bez malowania ze szpachlowaniem razem z watą).

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Przepisów wam nie podam, opiszę jak to wykonywaliśmy (było to co prawda parę lat temu). Sztywna rurka PVC mocowana specjalnymi uchwytami do drewna. Wszelkie puszki na drewnie muszą mieć metalową podkładkę (to zabezpiecza przed pożarem z przegrzania połączeń). Nie wolno przeciążać przewodów 4A/mm2 przy miedzi.

    Polecam sięgnięcie do artykułów i stron o domu szkieletowym. Tam przecież cała instalacja jest prowadzona w drewnie i ociepleniu. Może Pan Nitka (lub strony o adresie szkielet.com.pl) Wam pomogą. O wpływ temperatury od halogenów na wełnę nie bałbym się - jest niepalna i wytrzymuje kilkaset stopni (produkowana w ponad 1000).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony