dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Ile zapłaciliście za projekt zjazdu z drogi

Głosujących
0. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • do 500z

    0 0%
  • 2

    0 0%
  • 0 0%
  • 0 0%
  • 0 0%
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 155
  1. #1

    Domyślnie PROJEKT ZJAZDU - wątek zbiorczy

    Witam
    Nie mogę się dogadać w sprawie ceny projektu zjazdu z drogi na posesję (będzie działalność gosp). Poszukuję uprawnionego specjalisty.
    Jeśli znacie kogoś kto pracuje w Małopolsce, solidnie za rozsądne wynagrodzenie to bardzo proszę o info (w wątku lub na priv)- namiary na uprawnioną osobę.
    POMOCY!!!
    ... jeden poleciał tam, drugi śmignął sam, trzeci wzbił się nad kukułcze gniazdo

  2. #2

    Domyślnie Jakie pozwolenia na wykon. zjazdu z pozbruku?

    Dowiedziałem się w Urzędzie Miasta że są potrzebne pozolenia na wejście w pas drogowy do zrobienia zjazdu z mojej działki z kostki brukowej. Obszar na którym chce zrobić zjazd to pobocze. Czy wy wogóle coś takiego zgłaszaliście do urzędów czy można to zrobić bez pozwolenia.

  3. #3

    Domyślnie projekt ZJAZDU - błagam o pomoc!!!!!

    Kochani, błagam pomóżcie, bo osiwieję!!!
    Po wielu miesiącach znalazłam wreszcie projektantkę, która zrobiła mi projekt zjazdu. Ale teraz okazało się, że projekt jest niekompletny - brakuje części teoretyczno-opisowej. Nie mogę uzyskać pozwolenia na budowę, a projektantka zaparła się jak osioł i nie chce tego poprawić.
    Na domiar złego jestem uwięziona po szpitalu w domu i nie mogę załatwić żadnej sprawy osobiście. Sąsiad odebrał, co mu dała i zapłacił. Po wielkiej kłótni stanęło na tym, że sama zrobię część opisową a ona mi to podstempluje.
    Czy ktoś mógłby mi pokazać taki projekt na wzór, bo nie wiem jak się za to zabrać...

    Wiedziałam, że zjazd to dopust boży, ale że aż tak???

    To bardzo wygodne żądać od inwestora różnych utytułowanych papierów, ale co ma zrobić inwestor, jak nikt nie chce się tego podjąć?

    Błagam, pomóżcie jakkolwiek

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Aniu napisz co to za zjazd z jakiej drogi w jakiej technologi zaprojektowany - postaram sie pomóc

    A by nie przegapic wątku najlepiej napisz na PRIV

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam swój projekt,
    robiony jakieś 2 mies. temu.

    Moge zeskanować, przefaxować..

    Jak chcesz

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał qdlaty
    Ja mam swój projekt,
    robiony jakieś 2 mies. temu.

    Moge zeskanować, przefaxować..

    Jak chcesz
    Ja również.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odzew!
    Każdemu odpowiedziałam na PRIV

    Dzięki wam świat wydał mi się jakiś taki .... bardziej kolorowy

  8. #8

    Domyślnie

    Aha,
    od jednego forumowicza dostałem projekt organizacji ruchu.
    Jeśli także potrzebujesz, to mogę Go zapytać czy się zgodzi i przesłać później do Ciebie na majla.

    Q.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał qdlaty
    Aha,
    od jednego forumowicza dostałem projekt organizacji ruchu.
    Jeśli także potrzebujesz, to mogę Go zapytać czy się zgodzi i przesłać później do Ciebie na majla.

    Q.

    A ja kiedyś zrobiłam zawodowy plan BIOZ. Nawet mój kier-bud go podziwiał! Też chętnie się podzielę

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Ania moje poszło na maila

    sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  11. #11

    Domyślnie

    Witam.

    A co to za projektantka ,która wydała niekompletną dokumentację i jeszcze nie chce jej poprawić. Każda dokumentacja techniczno- prawna min. musi zawierać klauzulę ,o treści mniej więcej takiej ,że została wykonana zgodnie i tak dalej i ,że jest kompletna do celu (w zależności od celu) do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę.
    Jeśli takiej decyzji nie można uzyskać w wyniku wadliwego projektu to projektant natychmiast powinien poprawić lub uzupełnić braki.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  12. #12

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim Wam za pomoc. Projekt mojego "autorstwa" jest gotowy i czeka, aż sąsiad zawiezie mi go do podstemplowania.
    Mam nadzieję, że dzięki wam jakoś wreszcie wybrnę z tej gehenny.

    Cytat Napisał marcin714
    A co to za projektantka ,która wydała niekompletną dokumentację i jeszcze nie chce jej poprawić.
    Otóż - jak babcię kocham - nie daruję jej tego. Nie będę się z nią więcej wykłócać (tym bardziej, że mogę tylko przez telefon...) ale nie omieszkam zawiadomić właściwej Izby Zawodowej. Pewnie nic to nie da, ale jeśli dołożę ostrzeżenie w internecie to może ktoś kiedyś skorzysta i oszczędzi sobie kłopotów.

    Największy pasztet ze zjazdem polega na tym, że do tych 8 metrów kostki brukowej urząd wymaga papierów ze wszystkimi "ą" i "ę" podczas gdy w moim mieście nikt się nie chce podjąć takiego "bzdeta" albo serwuje ceny z sufitu... Normalnie paragraf 22...

    Pozdrawiam!

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    ...Największy pasztet ze zjazdem polega na tym, że do tych 8 metrów kostki brukowej urząd wymaga papierów ze wszystkimi "ą" i "ę" podczas gdy w moim mieście nikt się nie chce podjąć takiego "bzdeta" albo serwuje ceny z sufitu... Normalnie paragraf 22...
    Miałem ten sam problem.
    Chętnych było dwóch: za 1000 i 1500 zł.

    Kosmos moim zdaniem.

    Q.

  14. #14

    Domyślnie

    Dziś odebrałam pozwolenie na budowę zjazdu. Czekam już tylko aż się uprawomocni. Niniejszym jeszcze raz dziękuję osobom, które mi pomogły!

  15. #15

    Domyślnie

    Witam . jeśli nieśmiało mogę dodać (z racji użytkowania takiego zjazdu) , żeby nie sprawiał kłopotów w eksploatacji powinien być pochylony mniej niż 30%. bardzo ważne jest zrobienie zbiornika na wodę np. 2 kręgi .przepraszam za wtrącanie . pozd. ana

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Robin2
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    698
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    123

    Domyślnie

    ajaj... Aniu, za długo byłem na urlopie i nie widziałem wczesniej Twojego postu. Mój projekt zjazdu robił poznany przez znajomego inż "drogowiec", na codzien pracujący w jakiejś firmie drogowej, zrobił go pierwszorzędnie (aż w starostwie się zdziwili ) ale nie mam w tej chwili nawet jednego egzemplarza- leżą w starostwie w oczekiwaniu na zgodę na budowę.
    Co do cen- faktycznie, sa rozbieznosci- kolega w Lublinie płacił 500PLN, u mnie najnizsza cena jaką usłyszałem to 1000 brutto a były i po 1000 + VAT oraz z "górnej półki" po 1500 + Vat. Jest to o tyle smieszne, że za projekt indywidualny domu zapłaciłem 2500. No ale architektów całe mnóstwo a "drogowców" tyle, co kot napłakał.
    Pozdrawiam serdecznie!
    Robert

  17. #17

    Domyślnie

    Czy kazdy musi mieć taki projekt. Ja dostałem pozwolenie na budowe bez takiego projektu, ale jak oststnio byłem w Starostwie to Pani właśnie coś wspominała. Wspomnę , ze przebiega przed moja działka droga gminna, chodnik i pas zieleni (4-5m).
    Obyś się budował !!!

    [email protected]

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Robin2
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    698
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    123

    Domyślnie

    paweldkomornik, obawiam sie że będziesz musiał zrobic taki projekt. Co prawda, Twoja działka jest "Twoja" ale działka na której lezy droga- już nie, ona należy do gminy a więc, żebyś mógł się do owej drogi "wciąć" musisz miec zgode właściciela działki, czyli gminy a do tego potrzebny jest projekt, zgoda na budowe, kierownik budowy itp...
    Zyczę powodzenia, ja budowe wjazdu zostawiam na później.

  19. #19

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, a jak nie zrobie tego zjazdu to co nie odbiorą mi budynku ?
    Obyś się budował !!!

    [email protected]

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweldkomornik
    Dzięki za odpowiedź, a jak nie zrobie tego zjazdu to co nie odbiorą mi budynku ?
    Podłączam się pod pytanie
    Pozdrawiam,
    Krisker

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony