dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Doszedłem do etapu instalacji za miesiąc mają byc gotowe. I co dalej - tynk na ściany czy wylewka podłogi? Mój murarz mówi że tynk co by nie zachlapac posadki a dopiero potem wylewka na gotowo. Z drugiej strony można precież zakryć wylewke grugą folią. Jaką przyjeliście kolejność u siebie? Chciałbym poznać wasze opinie na ten temat.

    Pozdrawiam'
    Tomek

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Najpierw zrobiłem wylewki, a dopiero potem tynk. Zrobisz w odwrotnej kolejności to uszkodzenia tynku są prawie pewne.

  3. #3

    Domyślnie

    Powiedziałbym raczej, że jak zrobisz wylewke, to przy tynku jej uszkodzenia są prawie pewne(rusztowanie np.). Ja zrobiłem elektrykę, tynk, CO i dopiero wylewkę.
    Ale mnie chodziło o to że centralne ogrz. robiłem po tynkach, więc wylewka była później.
    pzdrw

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Pod cholerę z taką wylewką, która się zniszczy od rusztowania.
    U mnie rusztowania jeździły w tę i nazad, a na wylewce nie zostało po tym śladu.
    Fredek

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Tynk potem wylewka. Mój spec od cwu i co życzy sobie tynk, a potem zrobi mi podłogówkę. Czy przy ścianach nie daje się dylatacji? Tak jak wtedy ma się uszkodzić tynk?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    tynk, potem wylewka bo wszystko co ci spadnie ze sciany zosytnie przykryte wylewka ktora powinna byc rowna inaczej bedziesz musial stosowac masy samopoziomujace

  7. #7

    Domyślnie

    On 2002-02-11 08:43, pitbull wrote:
    tynk, potem wylewka bo wszystko co ci spadnie ze sciany zosytnie przykryte wylewka ktora powinna byc rowna inaczej bedziesz musial stosowac masy samopoziomujace
    A jak pod wylewkę będzie szedł styropian, to też nim przykryjesz ten krajobraz księzycowy ?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ja na ten przykład po tynkach, a przed styropianem zamierzam posprzątać. Najlepiej to robić zaraz po tynkowaniu, jak jeszcze nie wyschnie, a porządna firma sama to zrobi jak im przypomnieć.

  9. #9

    Domyślnie

    A jaka kolejność powinna być przy suchym tynku? Wydaje mi się, że chyba najpierw wylewka! W przeciwnym razie cała wilgoć z wylewki zostanie wchłonięta przez płyty k.-g.!
    Mam pytanie: czy konstrukcje ścianek z płty g.-k. mocować do stropu czy też do końcowej wylewki na styropianie?

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Do Krzysztofa

    Jeżeli kładziesz tzw. suchy tynk (czyli płuty g-k) to najpierw powinieneœ zrobić wylewki. Tak przynajmniej uczš wszystkie mšdre opracowania, a i sami fachowcy też. Ja mam w domu dokładnie odwrotnie tzn. najpierw płyty, a potem wylewka i jak na razie œciany nie zamokły. Mam nadzieję, że tak się nie stanie, póki co intensywnie wietrzymy, a między œcianš i wylewkš daliœmy dobrš izoalcnę (folia i specjalne gumowe "krawężniki"). Do takiej zmiany kolejnoœci zmusił nas czas (musimy wykończyć dom jak najszybciej) no i pogoda (przy zimowych mrozach nie mogliœmy robić wylewek, bo na razie mamy tylko prowizoryczne ogrzewanie). Jeżeli jednak masz troche czasu na pewno warto zachować prawidłowš kolejnoœć.

    Pozdrawiam, Jolka

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Pacul, przeciez to oczywiste ze trzeba posprzatac, natomiast nie musisz sprzatac z "mokra szmata" do czysta.

  12. #12

    Domyślnie

    Najpierw tynk.
    1. Na styku sciana-podłoże tynk zwykle jest trochę nierówny, wylewka to zakryje
    2. Wylewka pływająca powinna być zdylatowana od ściany

    Na końcu ścianki z płyt g/k. Między wylewkę i profil podłogowy warto dać folię, wylewka może być długo wilgotna.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Ja najpierw kładłem tynki, potem wylewka na podoge. Odwrotnie bym nie zrobił. Na styku sciany i podłogi jest idealnie równo. Oczywiscie podłoga pływająca - na styropianie oraz dylatacja styropianowa 1 cm między scianą a wylewką.
    Yenot

  14. #14

    Domyślnie

    Należy wykonać tynki przed wylewkami .Można wtedy założyć dylatację pomiędzy otynkowaną ścianą i płytą podłogi co zapobiega napieraniu na siebie (w skrajnych przypadkach pękaniu) obu elementów , oraz jest korzystne akustycznie - tłumi drgania podłogi. Sprawna ekipa nie zostawia "pejzażu ksieżycowego" na posadzce - można też tynki robić po posadzkach , jeśli zachodzi obawa uszkodzeń położonej instalacji.
    W większości obiektow zdecydowanie wykonywaliśmy tynki przed posadzkami.

  15. #15

    Domyślnie

    no to kolega zrobił odgrzewańca wygrzebańca 8 lat przeleżało a tu sru na 1 stronę...

    pozdr

    Browar
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  16. #16

    Domyślnie

    no, kolega Krzysiu chyba rekord pobił, 8 lat...

  17. #17

    Domyślnie

    Dziękuję za skądinąd sympatyczny odzew :D .
    Temat "wyskoczył" mi w wyszukiwarce, pomyślałem ,że inni też tu mogą trafić i skorzystać . Przypomina mi się takie powiedzonko: "Lepiej póżno niż wcale " - powiedziała babcia spóżniając sę na pociąg :)

  18. #18

    Domyślnie

    hmmm.. "powiedzonko" też już leciwe

    chyba masz 8 letnie lagi

    proponuję zmienić dostawcę internetu!

    pozdr

    Browar
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Jak piszą nowego posta to się zżymają...
    Jak odgrzebią starego to docinają...

    Powinien admin pozwolić modyfikować datę posta...
    Napisałoby się dzisiaj z ubiegłoroczną datą i wszyscy byliby zadowoleni...
    I jeszcze, żeby można było wpisywać dowolną wartość w polu ilość postów...
    I samemu przyznawać sobie tytuł...
    I odpowiadać samemu sobie pod innym nickiem...
    aaaa to już przecież można...
    WARTO? WARTO!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony