dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1

    Domyślnie opaska żwirowa wokół domu

    bardzo proszę o informacje jak wykonać opaskę ze żwirku wokół domu, ile cm musi być tego żwirku, co pod żwirkiem?
    i jeszcze co z wodą z rynny, widziałam u kogoś na forum jak rynna wchodzi do tego żwirka (niestety nie potrafię znaleźć u kogo to było)

    z góry serdecznie dziękuję i czekam na pomoc

    p.s. mile widziane zdjęcia!!

  2. #2

    Domyślnie

    dolaczam sie do pytania o rynne
    mamy zrobione wokolo domu krawezniki na szer 40cm od domu
    w srodek piasek nasypany i bedzie zwir

    ale co z rynnami to nie wiem..... czy skrocic je czy zasypac zwirem ...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    czekaj, czekaj. Wodę z rynny chcesz wpuszczać po dom

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    czekaj, czekaj. Wodę z rynny chcesz wpuszczać po dom


    no wlasnie ..... chyba nie ale nie wiem co zrobic
    bo zakonczyli mi rynne na prosto
    nie mam drenazu

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    jaki znowu drenaż? Drenaż osusza fundamenty domu, czyli chroni przed wodami gruntowymi. Niegdy nie należy wpuszczać tam wody z dachu.

    Masz zrobić odwodnienie, czyli pod rynnami studzienki, wyprowadzenie rurami poza obrys domu do np. studni chlonnej.
    W związku z tym, ta cała twoja opaska idzie .......................

  6. #6

    Domyślnie

    ...no wlasnie ..... chyba nie ale nie wiem co zrobic
    Nie jestem budowlańcem ale wiem, że wodę trzeba odprowadzić.
    W handlu są takie gotowe elementy (korytka) do budowy odprowadzenia wody opadowej. Korytka te są zarówno otwarte jak i kryte kratką (droższe).
    Nie polecałbym odprowadzania wody bezposrednio rynną (rurą) do ziemi, gdyż to zamarznie .

    ...
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    jaki znowu drenaż? Drenaż osusza fundamenty domu, czyli chroni przed wodami gruntowymi. Niegdy nie należy wpuszczać tam wody z dachu.

    Masz zrobić odwodnienie, czyli pod rynnami studzienki, wyprowadzenie rurami poza obrys domu do np. studni chlonnej.
    W związku z tym, ta cała twoja opaska idzie .......................

    ale nie ma gdzie odprowadzic ......

    a jakie jest inne wyjscie?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinus
    ...no wlasnie ..... chyba nie ale nie wiem co zrobic
    Nie jestem budowlańcem ale wiem, że wodę trzeba odprowadzić.
    W handlu są takie gotowe elementy (korytka) do budowy odprowadzenia wody opadowej. Korytka te są zarówno otwarte jak i kryte kratką (droższe).
    Nie polecałbym odprowadzania wody bezposrednio rynną (rurą) do ziemi, gdyż to zamarznie .

    ...

    no to chyba utne i zostawie ja
    nie bedzie sie stykac ze zwirem
    i zrobie w opasce dziurke zeby woda wyplywala z opaski

    bo narazie innych rur i wyprowadzania wody do studzieniki nie bede robic

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    z całym szacunkiem Kasztanka - oświecony...olimpie, ja może jeszcze mało wiem - ale dom zbudowałam - i od początku wiedziałam że najważniejszą sprawą dla bezpieczeństwa fundamentów mojego domu była aby woda znalazła się jak najdalej od nich - zwłaszcza z rynien - po ulewach z dachu woda zapełnia mi dwie studnie - każda po 3 kręgi betonowe.
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  10. #10

    Domyślnie

    Niektórzy odprowadzają deszczówkę do wkopanych w ziemię zbiorników i mają potem do podlewania ogrodu.
    If I were a rich (wo)man...

  11. #11

    Domyślnie

    prosze mi tu bez takich oswieconych czy nie oswieconych

    nie wiem co mam zrobic nie mam pomyslu
    nie wiem jakie mam opcje
    rozumiem ze jak najdalej woda od fundamentow

    ale co z tego jak mam dzialke taka na ktroej woda jest niecaly metr pod ziemia .........

    musze na razie tak zostawic

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Kasztanka dopiero zamieszkała. a lato suchutkie mamy. Przyjda jesienne sloty, to pomysli inaczej

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    Kasztanka dopiero zamieszkała. a lato suchutkie mamy. Przyjda jesienne sloty, to pomysli inaczej

    hmmmmm pewnie tak

  14. #14

    Domyślnie

    Kasztanko może po prostu na razie przedłuz końcówki rynien aby woda spłwała jak najdalej od ścian domu .
    Może to nie bardzo bedzie wyglądało ale do czasu wykonania studni chłonnych wystarczy

    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Może jeszcze nie jesienne, ale już nadeszły słoty. Zaciągnęło się równo.
    Prognozy na sierpien deszczowe .
    If I were a rich (wo)man...

  16. #16

    Domyślnie

    U mnie tez wyglada jakby woda z dachu "podlewala" fundamenty.
    Wokol domu jest jednak 5 studzienek w ktorych konczy sie kazda rynna z dachu. System pomp przepompowywuje z nich wode do rowu melioracyjnego. Wiosna w czasie roztopow pompy te chodzily prawie non stop. Nie wiem czy nie bede musial zaopatrzyc sie w generaor pradu , bo jak kiedys wylacza prad w czasie "nadmiaru wody" to zaleje mi piwnice.
    Swoja droga pozbywanie sie wody z dzialki uwazam za nieracjonalne i kombinuje jak ta wode zmagazynowac.

    A tak wygladaja rynny "podlewajace" fundamenty

  17. #17

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że dobrze to opiszę, bo mąż doglądał tej kosztownej inwestycji (10 godzin pracy kopary - prawie moja pensja ):
    - rynny są połączone czymś w rodzaju kolanek z taką żółtą rurą karbowaną z dziurkami, która jest zakopana w dole wysypanym żwirem;
    - ta rura prowadzi do 3 studzienek - kręgów betonowych, które są przykryte i zasypane ziemią.
    Tak mniej więcej i po babsku.
    Opaski jeszcze nie mam, ale z tego, co wiem, to chyba się cement miesza z piaskiem, posypuje żwirem i potem polewa wodą - ale głowy nie dam, bo to jeszcze przed nami.

  18. #18

    Domyślnie

    dziękuję za Wszystkie opinie, jeżeli mogłabym jeszcze prosic o zdjęcia to będę bardzo wdzięczna

  19. #19

    Domyślnie

    U nas panowie wzieli sie za roboty ogrodowe, bedziemy mieli sciezki zwirowe z kamienia, ktory nazywa sie melafir. Wczoraj kupilam 20 metrow rury drenarkiej, plus jakies inne rury, geowloknine, kolanka. Bedzie zrobione odprowadzenie wody z rynien, drenaz na rabaty.
    Przesylam kilka zdjec z 'placu boju'. Wokol frontu i bokow domu bedzie zrobiona opaska zwirowa.

    wykonywanie opaski zwirowej: najpierw wszystko bylo wykorytowane, potem podsypane piaskiej kopalnianym, utwardzane:


    Szykowanie podloza pod sciezki zwirowe wokol jednej sciany domu:


    A to gora tego kamienia o nazwie melafir:

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beatkadz

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie opaska żwirowa wokół domu

    My wodę z rynien zbieramy do zbiornika chyba ~300l Może nie wygląda zbyt estetycznie, ale wystarcza na bardzo długo do podlewania ogrodu i szklarni. [/img]

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony