dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 141
  1. #1

    Domyślnie Basen - jak i czym utrzymać czystość wody i odpowiednie PH

    Kupiłem dzieciakom basen, już z tych ciut większych czyli 4,57 m średnicy i 1,07 wysoki. Trochę tej wody w niego wchodzi i wymieniać jej co tydzień raczej się nie da. W instrukcji nic nie wspominają jak utrzymywać wodę w należytym stanie. Z nieczystościami stałymi (listki, patyczki radzę sobie doskonale (pompa z filtrem, poławiacz i odkurzacz do dna).

    1. Jak sobie radzić z glonami i algami aby nie rosły ??
    2. Jakiej chemii używać i gdzie toto sie kupuje. (w NOMI nic nie słyszeli)
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Kupiles na szczescie cos wiecej niz basen p.poz, bo jak piszesz jest tam jakas pompa z filtrem.Podejrzewam, ze pracuje ona w obiegu zamknietym z mech. filtrem wstepnym, czyli miele wode , ktora jest w "sadzawce" .Sklepy takie jak Nomi , Castorama nie beda mialy takich specyfikow jak chemia basenowa. Najlepiej skontaktuj sie z firma , ktora sprzedaje technologie basenowa. Wbrew pozorom jest tego Panie od groma. Zle rokuje, ze producent nie podal jak czyscic taki basen.Nie wiadomo tez jaka to jest pompa i co moze zniesc.Podejrzewam , ze jest to pompka ogrodowa taka jak do oczek wodnych. Mozesz wiec tak jak przy oczkach zastosowac filtry biologiczne jakie stosuje sie w takich wypadkach. Przy tej ilosci wody i srednio czestym korzystaniu mozesz uzyc np.filtra Biotec f-my Oase albo zestawu Aquamax 5.500 skladajacego sie z lampy UV i i filtra ze zlozem biol.Koszty zestawu :Lampa Bitron15 - ok 1000pln, filtrBiotec to koszt ok 500pln. Musze Cie zmartwic , taki zestaw czysci z glonow lecz nie jest do konca bakteriobojczy. Zamienia on jedynie amoniak w azotyn a nastepnie azotan.Takie rzeczy jak gronkowiec, ameby i inne scierwa zabijaja podchloryny , ktore stosuje sie w profesjonalnych basenach. Nie wiadomo tylko czy wytrzyma to Twoja pompka. Jesli tak, to baseniarze powinni Cie wyedukowac. To dosyc wazne , gdyz chemia jest agresywna , po zasypaniu wody nie wolno sie w niej kąpac przez jakis czas, woda musi byc wowczas caly czas w obiegu. Po kapieli prysznic i uwaga na spojowki.
    Innym sposobem jest zasolenie wody w basenie/calkowita rezygnacja ze stosowania zwiazkow chloru/ - tylko czy urzadzenie jaki posiadasz to zdzierzy.Zostaje Ci tak czy inaczej kontakt z kims od basenow.Nie tylko doradza u nich takze kupisz sprawdzony preparat i zastosujesz bezpiecznie bez narazania dzieci.
    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Kupiłem takie coś:
    http://www.baseny.intex.pl/wyprzedaz.hml
    tylko w mniejszym rozmiarze.
    jest pompa z wymiennym filtrem, poławiacz do śmieci, odkurzacz, plandeka.
    Niestety, nic o środkach czystości. Jest napisane tylko, że mam utrzymywać PH = 7,2-7,6 i stosować chlorowanie i środki glonobójcze. jakie i w jakich ilościach nie ma.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    To juz cos Wejdz na strony http://www.ctm.net.pl/main.php?stan=105
    http://www.baseny.komrel.com.pl/

    Mozna kupic przez Internet, ilosci podane na opakowaniu.Srodki do basenow przydomowych, klarujace , dezynfekujace, pH tworcze itd
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie Czysta woda w basenie - problem?

    Witam,
    Mam pytanie do użytkowników basenów o pojemności 15-20m3. Czy stosując odpowiednie środki chemiczne, filtry jesteśmy w stanie utrzymać czystą wodę przez cały sezon?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Doprecyzuj co rozumiesz poprzez "czystą"
    Przecież zawsze jakaś trawa czy piach do niej naleci i nie będzie już czysta.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie chodzi mi o zanieczyszczenia mechaniczne typu trawa, robaki, piasek tylko raczej o glony, kolor wody itp. no i basen mam na myśli taki rozkładany, rozporowy
    Zastanawiam sie nad zakupem takiego basenu i zależy mi na opinii użytkowników np. czy po 2 tygodniach używania standardowych pomp i filtrów woda będzie zdatna do użytku czy będzie do wymiany

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Zopafisa

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    269

    Domyślnie Re: Czysta woda w basenie - problem?

    Cytat Napisał bobi78
    Witam,
    Mam pytanie do użytkowników basenów o pojemności 15-20m3. Czy stosując odpowiednie środki chemiczne, filtry jesteśmy w stanie utrzymać czystą wodę przez cały sezon?
    Jesteśmy

    Super sprawa -mamy ten o średnicy 3 m.

  9. #9

    Domyślnie

    Pompka z filtrem i ewentualnie lampka ultrafioletu, wtedy woda tak szybko sie nie zastoi, a napawietrzenie , o ile wylot bedzie nad powierzchnia zahamuje rozwoj glonow (jeszcze lepszy efekt jezeli zrobisz cos w rodzaju fontanny albo prysznica). Wielkosc pompy taka zeby "przerzucila" w normalnym czasie pracy dobowo objetosc wody rowna dwukrotnosci pojemnosci basenu. Wieczna czystosc nie bedzie zagwarantowana, ale na pewno woda bedzie zdatna do taplania sie dluzej niz dwa tygodnie.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jolla

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    W ubiegłym roku miałam wodę przez 3 miesiące w basenie o wymiarach 5,5m na 122cm o pojemności 21 m3. Normalne dozowanie środków chemicznych, czyli 1 tabletka chloru do rozpuszczenia i potem następna. Sprawdzanie ph i ewentualne korygowanie dawki chloru lub ph + lub -.Woda przez cały czas była filtrowana, utrzymała się czysta bez wymiany przez cały sezon.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    My nie chlorujemy, a ozonujemy. Chlor nawet przy najbardziej sprzyjających warunkach (Ph) ma specyficzny "zapaszek", no i niszczy włosy . Woda od połowy kwietnia ozonowana co tydzień, filtr działa raczej rzadko, jest na tyle krystaliczna, że można by czytać gazetę położoną na dnie (głębokość 140 cm).
    Pozdr

  12. #12

    Domyślnie

    Arctica możesz napisać jaki masz ozonator?

  13. #13

  14. #14

    Domyślnie

    Chlor i antyglony dają radę.
    Można kupić generator chloru za jakieś 300 PLN - robi się z soli. Ale my wrzucamy chlor codziennie lub co 2 dni, antyglona co jakiś czas i taki specjalny klaryfikator wody, do tego odkurzamy dno.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Arctica możesz napisać jaki masz ozonator?
    Soft & Easy firmy BAYROL Deutschland GmbH

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adonis181

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Utrzymanie czystej (przeźroczystej, błękitnej) wody w basenie to problem. Mam basen 4m średnicy i 1,20m wysokości, kupiłem pompę w hipermarkecie za 99zł (pompa z filtrem papierowym A) i jest to wielki szajs. Może czyści ona wodę z większych zanieczyszczeń ale nie z zielonego osadu który powstaje po jakimś czasie w wodzie. Zastanawiam się nad kupnem pompy z filtrem piaskowym.

    Czy ktoś z was może polecić jakąś pompę z filtrem, która poradziłaby sobie z bardzo drobnymi zanieczyszczeniami (np., zielonym osadem, mułem)?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Utrzymanie czystości wody w basenie jest proste pod warunkiem, że stosujesz normalną chemię basenową, sama pompa nie da rady w żaden sposób. Mam dwa baseny, jeden średnicy blisko 4 m, głęboki 0 cm, drugi ponad 6 m, głęboki 1,22 m. W obu czyściutka woda cały sezon, bez problemu, pompa rzadko włączana, ale - musi być zastosowany chlor, ph-metr i korekta ph wody. Wtedy - zero problemu.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  18. #18

    Domyślnie

    Basen owalny 8x4 m.pojemność 400m3 - pompa,filtr piaskowy,jety,skimer.Na otwarcie sezonu:chlor uderzeniowo,desalgina,flokulator.Po opadnięciu wszystkiego na dno,odkurzam poprzez zrzut wody - przez filtr przeszły by glony.Potem kostka chloru co 7 a w upały co 5 dni i co 10 -14 dni desalgina (sam chlor zazwyczaj nie wystarcza do powstrzymana glonów).Jak się trochę zaniedba to cała procedura od początku (ważne,żeby po niej zrobić wsteczne płukanie filtra).
    JERZYSTAR

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jrrzy
    Basen owalny 8x4 m.pojemność 400m3 - pompa,filtr piaskowy,jety,skimer.Na otwarcie sezonu:chlor uderzeniowo,desalgina,flokulator.Po opadnięciu wszystkiego na dno,odkurzam poprzez zrzut wody - przez filtr przeszły by glony.Potem kostka chloru co 7 a w upały co 5 dni i co 10 -14 dni desalgina (sam chlor zazwyczaj nie wystarcza do powstrzymana glonów).Jak się trochę zaniedba to cała procedura od początku (ważne,żeby po niej zrobić wsteczne płukanie filtra).
    Przy tych wymiarach to musiałby mieć 12,5m głębokości aby dało się nalać 400m3

  20. #20

    Domyślnie

    jak odkurza się przez zrzut wody?
    posiadam tę szczotkę- odkurzacz i
    coś mi nie wychodzi to odkurzanie...
    pzd

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony