dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 14
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 275
  1. #181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Przecinasz, układasz nowy, lutujesz, zabezpieczasz opaską termokurczliwą, albo łączysz za pomocą złączek hydrożelowych 3M
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #182

    Domyślnie

    Docelowo myślę o takim robocie koszącym, a akurat jestem na takim etapie budowy, że przed otynkowaniem wnętrz mogę wyprowadzić jakiś kabel elektryczny do ogrodu.
    Czy dobrze rozumiem, że taki robot ma swoją bazę (np. gdzieś przy murze) i tam muszę doprowadzić zasilanie z rozdzielnicy? Czy to powinno być po prostu gniazdko na zewnątrz? Czy może należy poprowadzić jakąś instalację w gruncie?

  3. #183

    Domyślnie

    Tak, robot ma baze przy murze, albo w srodku ogrodu Ogólnie dobrym pomyslem jest wyciagniecie n kabli ziemnych do różnych części ogrodu. Kosztuje to grosze (przy budowie domu ) a się przydaje - ja już zagospodarowałem 3 "niepotrzebne" kable.
    Co do robota - możesz też wyciągnąć arota do garażu, przyda się też na wypadek ciągnięcia przewodu wielożyłowego np do elektrozaworów do podlewania.
    Ew. zawsze emożesz wpiąć robota do gniazdka na elewacji

    Co do wcześniejszego pytania - najwygodniej właśnie przeciąć kabel i użyć tych żelowych złączek (które nawet producent dorzuca do zestawu z robotem często) - szukaj jako scotchlok.

  4. #184

    Domyślnie

    OK, dzięki.
    W takim razie zrobię gniazdko na zewnątrz garażu, w potencjalnym miejscu postoju robota.

  5. #185
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Warto pamiętać także o dobrym miejscu na router. Nie wiem jak w innych robotach to wygląda, ale robot Gardeny ma router który należy powiesić w takim miejscu aby w całym ogrodzie był zasięg.

  6. #186

    Domyślnie

    Jak zachowuje się Worx przy najeżdżaniu na kostkę gdzie nie ma przewodu granicznego, np. oczka wokół drzewek z kostki na środku działki?
    PV 9.62 kW kąt 44* dach, kierunek południe
    SOLAR EDGE SE9K
    Panele Q.CELLS Q.PEAK DUO ML-G9, 385 W

    Dom piętrowy 180 m2
    Zamieszkały 2010, ściany styropian 15 cm, poddasze 20 cm wełna
    Okna 3 szybowe
    Parter podłogówka, piętro grzejniki
    CWU 200 litrów

    Ogrzewanie PC Panasonic HP 7 kW gen. J 1F
    Bufor 120 litrów na powrocie

  7. #187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeśli potrafi na nie najechać, to je po prostu przejeżdża, jeśli byłyby wyższe, to się "odbije"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #188

    Domyślnie

    Czyli będzie się pakował w kamyczki w środku, trzeba zakładać wszędzie przewód graniczny.
    PV 9.62 kW kąt 44* dach, kierunek południe
    SOLAR EDGE SE9K
    Panele Q.CELLS Q.PEAK DUO ML-G9, 385 W

    Dom piętrowy 180 m2
    Zamieszkały 2010, ściany styropian 15 cm, poddasze 20 cm wełna
    Okna 3 szybowe
    Parter podłogówka, piętro grzejniki
    CWU 200 litrów

    Ogrzewanie PC Panasonic HP 7 kW gen. J 1F
    Bufor 120 litrów na powrocie

  9. #189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #190
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeśli potrafi na nie najechać, to je po prostu przejeżdża, jeśli byłyby wyższe, to się "odbije"
    Chyba że zawiśnie na obudowie, jeśli wjedzie w " odpowiedni " sposób.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  11. #191
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Też się może zdążyć, szczególnie przy kostce brukowej (granitowej)
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #192

    Domyślnie

    jak układać kabel dla obrzeża z bordem i korą?
    obrzeże lekko wyżej (max 1cm) od poziomu ziemi
    czy układać tak, że ma jechać kołem po korze, czy jednak tak jakby była to ściana, czyli ma nie przejeżdżać przez borda, a niedokoszenia robić podkaszarką?


  13. #193
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał eko_zgonus Zobacz post
    jak układać kabel dla obrzeża z bordem i korą?
    obrzeże lekko wyżej (max 1cm) od poziomu ziemi
    czy układać tak, że ma jechać kołem po korze, czy jednak tak jakby była to ściana, czyli ma nie przejeżdżać przez borda, a niedokoszenia robić podkaszarką?

    U siebie w takiej sytuacji położyłem przewód tak, że kosiarka jedzie kołem po krawędzi trawnika.
    Na początku sezonu odcinam krawędz trawnika i zostawiam pomiędzy trawnikiem a bordem 1-2 cm.
    Moja kosiarka to Worx i ma opcję koszenia krawędzi.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  14. #194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja jako obrzeże zastosowałem kostkę granitową i kosiarka jednym kołem jedzie po niej.
    Choć trawa jest sprytna i pokłada się na samej kostce więc na na jakieś czas trzeba zająć się nią ręcznieKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210619_115418.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	457224Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210619_115418.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	457224
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #195

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    U siebie w takiej sytuacji położyłem przewód tak, że kosiarka jedzie kołem po krawędzi trawnika.
    Na początku sezonu odcinam krawędz trawnika i zostawiam pomiędzy trawnikiem a bordem 1-2 cm.
    Moja kosiarka to Worx i ma opcję koszenia krawędzi.
    Czyli odcinasz 2cm darni?
    U mnie takie obrzeże to ok 150 metrów, chciałbym zrobić tak by było jak najmniej do roboty, obawiam się że jak kora wypadnie, będzie dół, kosiarka spadnie kołem w dół i żyletki się zniszczą - nie wiem czy to uzasadniony strach.

  16. #196
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak nie dotniesz krawędzi, to trawa i tak zacznie ci się przerastać poza ten bord
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #197

    Domyślnie

    Hmm ... taki był wynik rozmowy z przedstawicielem husqwarny ... Myślę, że skoro jest tam silnik elektryczny, to czasem trzeba coś tam zakonserwwać, przeczyścić, itp., ale mogę nie mieć racji

  18. #198

    Domyślnie

    PILNE PYTANIE

    Czy do podłączenia kosiarki automatycznej wystarczy kabel 3x1,5 mm2 ?

  19. #199
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Spokojnie wystarczy.

  20. #200
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TomekPBB

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    9

    Domyślnie

    To ja zapytam o firmę Yard Force,
    Mam od 2 tyg. model Amiro 400 (3 żyletki, czujnik deszczu 400m2, mulczowanie, czujnik przeszkód poza tym prosta konstrukcja bez aplikacji)
    dostałem do testów używkę.
    Efekt jej pracy to dla mnie SZOK - miałem wcześniej spalinówkę.
    I teraz chce kupić swojego robota do trawnika 700m2.
    I tu pytanie, czy brać coś z marki WORX ?
    a może ktoś z forum używa Yard Force dłużej do większych trawników np. ok.700m2 i coś by opowiedział

Strona 10 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony