dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 14
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 275
  1. #1

    Domyślnie kosiarka automatyczna

    czy ma ktos takowa co sama jezdzi i kosi, a jak sie bateria skonczy to sie doladowywuje?

    http://www.husqvarna.pl/?url=%2Fnode...frames%3Dfalse
    http://www.allegro.pl/item118633210_...e_robomow.html



    ciekawia mnie doswiadczenia pozakupowe... jak sie sprawdza, ile kosztuje utrzymanie... i takie tam
    czy po skoszeniu nie beda sie robily 'placki' po skoszonej trawie?

  2. #2

    Domyślnie Re: kosiarka automatyczna

    hm... nikt??

    Wobec tego moze ktos z Was chcialby dolaczyc do projektu budowy takiego urzadzenia. Technicznie nie jest to jakos bardzo skomplikowane, ale jest pare problemow ktore trzeba bedzie w sprytny sposob rozwiazac.
    Czasy gdy w pojedynke realizowalo sie podobne projekty dawno juz minely. Ze wzgledow czasowych nie mozna tego robic samemu - zbyt duzo pracy, ale w grupie... razniej

    Projekt na zasadzie opensource.... a moze jak wyjdzie cos dobrego... kto wie...

    Jezeli znajda sie odwazni ktorzy chcieliby cos wniesc do sprawy i poswiecic troche swojego czasu... goraco zapraszam!

    A tak z drugiej strony, co myslicie o funkcjonalnosci takiego uzadzenia?
    Co by moglo dobrze dzialac, a co raczej nie?
    Rozwazajmy narazie teoretycznie, co taka kosiarka moglaby jeszcze robic...

    hm... jako 'prowokator' zaproponuje pierwszy... nawozic, spryskiwac....

    co Wy na to?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Marek
    ..nie mam takiego sprzętu, ale co do doładowania, to jest ustrojstwo, które po dojściu do stanu alarmowego wyłącza koszenie i sprzęcicho ciupasem jedzie do stacji dokującej, pełniącej zarazem rolę "stacji paliw".
    Pozdro
    J
    ... a i tak musisz potem oczyścić, naostrzyć noże, etc.
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  4. #4

    Domyślnie

    Mi brakuje jednej funkcjonalności - kosz na trawę.
    Jakby go miała, powinna po jego napełnieniu podjeżdżać do kompostownika i się sorry za wyrażenie "się wypróżniać".

  5. #5

    Domyślnie

    problem rozwiazano w ten sposob ze trawa jest mielona, nie skoszona.
    zauwaz ze kosiarka ma kilka silniczkow odpowiedzialnych z mielenie - nie jeden jak w typowej kosiarce. kazdy ma ponad 5000 obr/min a wszystkie razem dzialaja jak mikser.
    z oczywistych wzgledow potwierdzic tego nie moge, ale to podobno nic nowego i tak kosi sie juz od lat. skoszona trawa ma miec dlugosc do 1cm i wg producenta tworzyc 'naturalny nawoz'.

    ja tam nie wiem, nie znam sie na tym, ale brzmi rozsadnie - pytanie czy naprawde to tak dziala - bo jak znam zycie i mokra trawe, to ta ostatnia lubi sie w stlaczac i gniesc w placki...

    dla mnie najwazniejsze jest to ze kosiarka jest praktycznie bezobslugowa (podobno). sama sie laduje sama kosi. moze kosic czesto ale niewiele, co jak slyszalem jest kozystniejsze. w kazdym razie, tu widze glowna zalete.

    co by nie mowic kosiarka jest droga... jak na moj gust zbyt droga jak na oferowane mozliwosci... bo co tak naprawde oferuje... podazanie za drutem, badz pomiedzy wg mniej lub bardziej losowego algorytmu. nie jest to bardzo skomplikowane.

    cana 8300pln w Polace jest troche przesadzona, w stanach ten sam model kosztuje $1500, czyli jakies 60% ceny dla nas!

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem jak sie taka kosiarka sprawuje , ale na pewno latwo ja ukrasc.
    Obawiam sie ze to ja dyskwalifikuje w polskich warunkach.

  7. #7

    Domyślnie

    zawsze mozna do niej psa na lancuchu przyczpic
    psina pobiega a i sprzetu nie ukradna
    a tak serio, na zlodzieja nie ma rady....

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Nie uwierzę dopóki nie zobaczę. Jeżeli jest to tak profesjonalne urządzenie do koszenia to dlaczego zarówno na zachodzie i wschodzie eurpy z kosiarkami różnego typu (kosy spalinowe, kosiarki, traktorki, czasami nożyczki) naginają ludzie - często polacy. W moim odczuciu jeszcze jeden bubel, urządzenie które robi wszystko, napewno niczego nie robi do końca dłużej.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oli_oli
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeżeli jest to tak profesjonalne urządzenie do koszenia to dlaczego zarówno na zachodzie i wschodzie eurpy z kosiarkami różnego typu (kosy spalinowe, kosiarki, traktorki, czasami nożyczki) naginają ludzie - często polacy
    Bo lubią
    Wszytstko jest względne.
    gg 4593726

  10. #10

    Domyślnie

    widziałem to " ustrojstwo " w akcji już dwa lata temu .
    u jednego z moich klientów pod Berlinem .
    aby to uruchomić potrzeba wielu myków roboczych i pracochłonnych jak : np.
    zakopanie na granicy trawnika drutu wytwarzającego pole magnetyczne bo inaczej kosiarka pójdzie w rabaty i pokosi wszystkie kwiaty . i właśnie to się raz faciowi przytrafiło . jak mówił to niby robocik samopracujący ale też trzeba go pilnować .
    mi się wydaje , że to rzecz dla snobów .
    slawek
    jak to mówią budowlańcy : przyjdzie stolarz, przybije listewkę i będzie prosto.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawomir potecki
    widziałem to " ustrojstwo " w akcji już dwa lata temu .
    u jednego z moich klientów pod Berlinem .
    aby to uruchomić potrzeba wielu myków roboczych i pracochłonnych jak : np.
    zakopanie na granicy trawnika drutu wytwarzającego pole magnetyczne bo inaczej kosiarka pójdzie w rabaty i pokosi wszystkie kwiaty . i właśnie to się raz faciowi przytrafiło . jak mówił to niby robocik samopracujący ale też trzeba go pilnować .
    mi się wydaje , że to rzecz dla snobów .

    Czyli tak jak pisałem, jeżeli ktoś chce troszeczkę powiększyć trawnik to musi stary drut odkopać i założyć nowy, gdy posadzi się drzewko to ten robocik je uwali. Przy tej kwocie jeżeli ktoś dysponuje dużą działkę szukałbnym jednak jakiegoś traktorka...

  12. #12

    Question automatyczna kosiarka z koszem

    Mam do was pytanie a wujek Google jakoś mi nie pomaga. Chodzi oto, że nie mogę znaleźć sklepy z automatyczną kosiarką z koszem, podobną do tej:

    http://www.feeddeal.com.cn/robot-solar-mower-p-85169

    Czy ktoś zna sklep z podobną kosiarką.

  13. #13

    Domyślnie

    Pierwszy raz widzę coś takiego ale jeśli działa podobnie jak np. automatycznie odkurzacze Samsunga to chyba wolałbym już bardziej klasyczną kosiarkę chyba, że działka jest naprawdę duża (z drugiej strony jeśli tak jest to kosz jest raczej mało użytecznym dodatkiem).

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    takie kosiarki kosza nie posiadają - mulczują trawę
    inaczej ich praca nie miałaby sensu - trzeba by co chwila opróżniać kosz
    a maja być bezobsługowe z założenia

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    To "cudeńko" podobno ma zbiornik na trawę i może albo ją mulczować albo zbierać i wypluwać w zaprogramowanym miejscu. Co do praktycznych zastosowań to delikatnie mówiąc, mam spore wątpliwości. Skoro solarne to słabiutkie toto musi być i szerokość koszenia podobnie jak wielkość zbiornika niewielka. Na większej działce obawiam się nie nadąży kosić i wywozić trawy. Z kolei na działkę którą można elektryczną kosiarką za 200 zł wykosić w 20 minut, kupować szpejo za blisko 20 000 zł (u producenta 5000 USD + podatki)
    I to szpejo o bliżej nieznanych parametrach bo producent nie potrafi zadbać żeby choć jego strona internetowa działała.
    O awaryjności i serwisie możemy tylko pogdybać, na podstawie innych chińskich produktów.

  16. #16

    Domyślnie

    Ja bardzo lubię technologie a zwłaszcza tą najnowszą i najbardziej zaawansowaną.
    Zna ktoś sklep z taką kosiarką lub jak zbudować taką.

    Technologia to moja WIELKA MIŁOŚĆ tylko do pisania programów nie mam głowy

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    Skoro solarne to słabiutkie toto musi być i szerokość koszenia podobnie jak wielkość zbiornika niewielka. Na większej działce obawiam się nie nadąży kosić i wywozić trawy. Z kolei na działkę którą można elektryczną kosiarką za 200 zł wykosić w 20 minut, kupować szpejo za blisko 20 000 zł (u producenta 5000 USD + podatki) .
    Jeśli solarne to kolejny powód dla którego nie warto tego kupować (swoją drogą powodów uzbierało się już dużo), na małą działkę do 300zł spokojnie kosiarkę elektryczną można kupić i będzie ona działać lata...

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    smit3 nijak to co piszesz, kupy się nie trzyma. Wydać 20 000 pln na chińską zabawkę to pryszcz i w imię swojej "WIELKIEJ MIŁOŚCI" do techniki zrobisz to bez mrugnięcia okiem, ale skoro nie sprzedają jej w sklepie za rogiem to już problem gigant.
    Kup sobie w sklepie internetowym u Chińczyków http://sunshine7e.en.ec21.com/Products--2006840.html
    Stać cię na wywalenie kasy za ten gadżet to dodatkowe parę stówek za transport i stówka dla agencji celnej która Ci to odprawi chyba nie zrobią większej różnicy. Zresztą gdyby ktoś toto w Polsce sprzedawał, to też by wszystkie koszty doliczył plus swoją marże oczywiście.
    BTW za te lub mniejsze pieniądze to masz do wyboru (dostępnych w Polsce) przynajmniej kilkanaście różnych modeli kosiarek automatycznych producentów mniej lub bardziej, ale znanych i mających serwis na miejscu a nie 10 000 km stąd. Np.:
    http://www.robokosiarki.info/sklep/kosiarki-roboty
    http://www.husqvarna.com/pl/products...or-homeowners/
    http://www.stiga.pl/katalog/autoclip.html

    A jak chcesz się bawić sam
    http://hackedgadgets.com/2008/09/14/...otic-platform/
    http://www.robotshop.se/micro/wwwrc_us/indext.htm
    Zastosowanie praktyczne widzę tak samo żadne jak dla tej zabawki którą otwarłeś wątek, ale ubaw będziesz mieć po pachy.

  19. #19

    Domyślnie

    No co!? Każdy ma zainteresowanie, które cena a czas nie gra roli. A po za tym skoszoną trawę chce wykorzystać w biogazowni.
    G.N. nie znasz jak polskiej strony z tegorocznym lub poprzednim roku?

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał smit3 Zobacz post
    ...G.N. nie znasz jak polskiej strony z tegorocznym lub poprzednim roku?
    smit3 polska strony może, nie wiem. Pisać tak niechlujny bełkot, rozumienia zero.

Strona 1 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony