dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 14
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 275
  1. #81
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Każda działka powinna być przygotowana przy obrzeżach jeśli chodzi o do kaszanie zewnętrznej powierzchni,również przy bardziej skomplikowanych działkach roboty się sprawdzają ale zależy tylko od danej działki i robota jakiego chcemy kupić

  2. #82
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Widziałem ostatnio porównanie robotów,były to dane oficjalne wzięte z od każdego producenta i ktoś tp spisał i porównał,roboty AL-KO wypadały tam bardzo dobrze,zapytam czy mi dadzą jeśli tak to opublikuję może będzie to pomocne

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Widziałem ostatnio porównanie robotów,były to dane oficjalne wzięte z od każdego producenta i ktoś tp spisał i porównał,roboty AL-KO wypadały tam bardzo dobrze,zapytam czy mi dadzą jeśli tak to opublikuję może będzie to pomocne
    Możesz podać linka do porównania? Zastanawiam się nad stiga autoclip 528S lub 530SG (z różnic zauważonych to : obsługiwana powierzchnia 2600 a 3200 ale bateria takia same 7,5 Ah, czujnik podnoszenia jeden ma w kołach a drugi chyba inny oraz zadaszenie stacji dokującej)
    Dom 166m2 + podpiwniczenie 32m2 wybudowany z szarego betonu komórkowego 24
    Ocieplenie 15cm styro, okna plastiki 3 szybowe wełna na poddaszu 25cm + dach 15cm i dachówka.
    Pompa Ciepła Atlantic TRI 11 wszędzie podłogówka + jeden grzejnik w Kotłowni

  4. #84
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    W tym porównaniu były Roboty do 2000m więc tych modele nie były uwzględnione,ale jak widzę przy takiej samej baterii spora różnica w areale do koszenia więc albo jeden ma podaną zaniżoną powierzchnię albo drugi zawyżoną przez co bateria szybko będzie padała co doprowadzi do jej szybszej wymiany,z tego co widzę to różnią sie tylko regulacją i jeden ma stację w komplecie a drugi w opcji a poza tym są to te same roboty,jak na taka powierzchnię mają troszke mało stref koszenia bo 8 AL-KO np.przy robocie na 2000m ma 10
    Ostatnio edytowane przez zagorski-tomasz ; 11-04-2020 o 15:38

  5. #85

    Domyślnie

    Kto ma w woj. świętokrzyskim lub Mazowieckim robota koszącego?
    Chciałbym porozmawiać
    Dom 166m2 + podpiwniczenie 32m2 wybudowany z szarego betonu komórkowego 24
    Ocieplenie 15cm styro, okna plastiki 3 szybowe wełna na poddaszu 25cm + dach 15cm i dachówka.
    Pompa Ciepła Atlantic TRI 11 wszędzie podłogówka + jeden grzejnik w Kotłowni

  6. #86
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Ja mam od tego roku,pytaj jak chcesz coś wiedzieć

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Ja mam pytanie - czy takie roboty nadają się do koszenia działki 3-4 tys. m.kw.
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  8. #88
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Są takie ale cena wysoka,lepiej chyba kupić dwa na mniejsze powierzchnie niż jeden na większą,powinno wyjść taniej

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad zakupem robota koszącego. Mam nieregularny trawnik o powierzchni 350m2, ale okala prawie cały dom w związku z czym jego obwód to blisko 200m.
    Brzegi trawnika wykończone obrzeżami o szerokości 10cm z kostki betonowej, lub granitowej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200508_201603.jpg
Wyświetleń:	354
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	445378
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200526_105759.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	445379

    Zainteresował mnie robot Worx Landroid M500/M700 - z uwagi na funkcję Cut Edge (robot kosząc porusza się wzdłuż przewodu ograniczającego, a niesymetrycznie umiejscowione ostrze potrafi przyciąć trawę przy samym brzegu trawnika.
    Zastanawiam się tylko, czy da radę przejechać po obrzeżu z granitu ?
    Budżet to ok 4tyś zł, może jest coś innego wartego uwagi ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zastanawiam się nad zakupem robota koszącego. Mam nieregularny trawnik o powierzchni 350m2, ale okala prawie cały dom w związku z czym jego obwód to blisko 200m.
    Brzegi trawnika wykończone obrzeżami o szerokości 10cm z kostki betonowej, lub granitowej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200508_201603.jpg
Wyświetleń:	354
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	445378
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200526_105759.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	445379

    Zainteresował mnie robot Worx Landroid M500/M700 - z uwagi na funkcję Cut Edge (robot kosząc porusza się wzdłuż przewodu ograniczającego, a niesymetrycznie umiejscowione ostrze potrafi przyciąć trawę przy samym brzegu trawnika.
    Zastanawiam się tylko, czy da radę przejechać po obrzeżu z granitu ?
    Budżet to ok 4tyś zł, może jest coś innego wartego uwagi ?
    Od miesiąca posiadam posiadam robota tej marki, kupiłem ten model - Robot koszący WORX WR093S 2 Ah 20 V LANDROID S350.
    Przewód ustawiłem tak, że tam gdzie trawnik jest na tym samym poziomie co obrzeże, jedno koło jedzie po kostce. Przy tej szerokości kostki, o ile jest na tym samym poziomie nie będzie problemu, pomimo nieregularnego kształtu.

    Ja mam starszą wersję, ale nie zależało mi na aplikacji, pinie, i nie mam innych sprzętów Worx, żeby korzystać z baterii. Na 350 m2 ten w zupełności Ci wystarczy - Worx Landroid M WR141E. - w zielonym markecie za 2800 zł.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  11. #91
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Osobiście nie polecam tego typu chińskich maszyn które mogą odbić się czkawką za jakiś czas
    Ostatnio edytowane przez zagorski-tomasz ; 21-06-2020 o 13:21

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Za jaki ?
    NIe polecasz bo ?
    Konkrety....

    Pewnie polecisz austriacką produkcję ?
    Akurat, ostatnio był temat austriackiego falownika fotowoltaicznego, który kulturą pracy, okresem gwarancyjnym i podejściem do reklamacji trochę od chińskiego odstaje...

    Musisz sobie uzmysłowić, źe oprócz milionów ton bubli, zalegających nas z Chin, tamtejsze zakłady potrafią wyprodukować urządzenia najwyższym poziomie - stąd wiele znanych marek tam produkuje.

    Od 7 lat mam chińską spalinówkę marki Mountfield, kupioną powystawowo, przez pierwsze trzy lata obrabiała dwie działki. I wciąz działa równie dobrze, jak w dniu zakupu...

    EDIT:
    Właśnie tego oczekuję od robota koszącego:
    https://youtu.be/B7bwSxeaUfU
    Mam podobnie przygotowane obrzeża i nie ma zamiaru co 3 dni odpalać spalinówke, żeby dokaszać brzegi trawnika.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 21-06-2020 o 14:43

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zastanawiam się nad zakupem robota koszącego. Mam nieregularny trawnik o powierzchni 350m2, ale okala prawie cały dom w związku z czym jego obwód to blisko 200m.
    Brzegi trawnika wykończone obrzeżami o szerokości 10cm z kostki betonowej, lub granitowej.

    Zainteresował mnie robot Worx Landroid M500/M700 - z uwagi na funkcję Cut Edge (robot kosząc porusza się wzdłuż przewodu ograniczającego, a niesymetrycznie umiejscowione ostrze potrafi przyciąć trawę przy samym brzegu trawnika.
    Zastanawiam się tylko, czy da radę przejechać po obrzeżu z granitu ?
    Budżet to ok 4tyś zł, może jest coś innego wartego uwagi ?

    Filmik z YT tak pokazuje działanie M500
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Od miesiąca posiadam posiadam robota tej marki, kupiłem ten model - Robot koszący WORX WR093S 2 Ah 20 V LANDROID S350.
    Przewód ustawiłem tak, że tam gdzie trawnik jest na tym samym poziomie co obrzeże, jedno koło jedzie po kostce. Przy tej szerokości kostki, o ile jest na tym samym poziomie nie będzie problemu, pomimo nieregularnego kształtu.

    Ja mam starszą wersję, ale nie zależało mi na aplikacji, pinie, i nie mam innych sprzętów Worx, żeby korzystać z baterii. Na 350 m2 ten w zupełności Ci wystarczy - Worx Landroid M WR141E. - w zielonym markecie za 2800 zł.
    Dzięki za opinię.
    Kostka betonowa jest na tym samim poziomie (lub 1cm wyzej) i o nią się nie martwię ale już obrzeża granitowe mają dość nierówną powierzchnię...
    W sumie trawę kosić lubię, tylko nie zawsze jest na to czas. W tym roku, z uwagi na Home Office miałem możliwość kosić trawę co trzy dni i widzę, źe dobrze jej to zrobiło -jeśli chodzi o ilośc chwastów i trawy jednorocznej.
    Stąd zaczynam przyglądać się robotom.
    Ale najpierw bedzie studnia i system nawadniania.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post

    Filmik z YT tak pokazuje działanie M500
    Też go znalazłem. Mam podobne obrzeża z kostki betonowej, więc będzie OK, zastanawiam się, czy poradzi sobie na granicie.
    Swoją drogą - fajny trawniczek
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Ciekawe opinie (zwłaszcza te negatywne) można poczytać m.in. na www.amazon.de/dp/B07LFPKYC1/ref=emc_b_5_t
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 21-06-2020 o 15:42
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dzięki za opinię.
    Kostka betonowa jest na tym samim poziomie (lub 1cm wyzej) i o nią się nie martwię ale już obrzeża granitowe mają dość nierówną powierzchnię...
    W sumie trawę kosić lubię, tylko nie zawsze jest na to czas. W tym roku, z uwagi na Home Office miałem możliwość kosić trawę co trzy dni i widzę, źe dobrze jej to zrobiło -jeśli chodzi o ilośc chwastów i trawy jednorocznej.
    Stąd zaczynam przyglądać się robotom.
    Ale najpierw bedzie studnia i system nawadniania.
    Robot " chodzi " za mną od 2 lat, ale cena mnie odstraszała, ten mój kosztował 1500 zł i mam 3 lata gwarancji, wgrałem najnowsze oprogramowanie i działa.
    W sumie wszystkie działają tak samo, tylko Bosch ma mapowanie i kosi paski jeden za drugim. Do mnie bardziej przemówiły te krawędzie w WORX.

    Podobno używając robota nie trzeba tak mocno nawozić bo resztki trawy się rozkładają, jest też mniej filcu przy wertykulacji. Ale od czasu do czasu zwykłą kosiarką trzeba przejechać, kosiarka działa jak odkurzacz. U siebie pomiędzy kostką a trawą mam 1-2 centymetrowe przerwy, coś w stylu angielskiego kantu.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Boscha też rozważałem, ale ponoć wrażliwy na deszcz i serwis robi problemy.
    W sumie najbardziej przemówił do mnie opcja Cut Edge w Worx.

    Co do mulczowania - też przemawia do mnie kwestia oszczędności na nawozie- teraz zbiaram półtora worka trawy co trzy-cztery dni.
    Widzę w nich uciekające granulki Yara Villa, czy Novatec, które rozsypuję
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Nie mam kosiarki automatyczej ale myślę nad takim urządzeniem.
    Od kilku lat stosuję mulczowanie i nigdy bym nie wrócił do koszenia do kosza.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Na 350 m2 ten w zupełności Ci wystarczy - Worx Landroid M WR141E. - w zielonym markecie za 2800 zł.
    No i kupiłem w/w.
    Wprawdzie nie w zielonym markecie, ale w żółto-niebieskim za 2990 - mam bliżej, poza tym w cenie był oryginalny garaż Worx, który normalnie jest absurdalnie drogi - 550zł
    W cenie jest też bezpłatny montaż, ale nie wiem, czy skorzystam.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 5 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony