dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 14
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 275
  1. #121

    Domyślnie

    Mówimy o drzewach o obwodzie >1m. Jestem przed trawnikiem, więc przy okazji mogę poukładać przewód pod trawą i dokładnie wyznaczyć miejsca koszenia na przyszłość. Dzięki za film. Pokazuje dokładnie to, o co mi chodziło.

    Muszę się mocniej zainteresować tematem, bo nie wiem czy zamiast inwestować ~2000 zł w spalinówkę, nie pójść od razu w robota nie dokładając niewiele więcej. Bo kable ograniczające i zasilanie w cieniu do ładowania i tak robił będę. Tym bardziej, że w razie czego mam małą, lekką elektryczną kosiarkę jeszcze.

  2. #122
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że nie ma nad czym się zastanawiać. Na codzień będziesz miał robota a sporadycznie użyjesz kosiarki elektrycznej.
    Standardowa kosiarka w moim przypadku pełni funkcje odkurzacza, raz na jakiś czas zbieram nią liście, jakieś wyrwane chwasty itp.

    Ułożenie przewodu pod trawą to dobre rozwiazanie ( wertykulacja ), ale może być problem jeśli będzie trzeba coś zmienić.
    Staraj się aby trawnik był na tym samym poziomie lub troszkę wyżej niż kostka / obrzeże.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  3. #123

    Domyślnie

    Króciutki trawnik robi się powoli obciachowy . Kwietna łaka i dwa razy do roku sianokosy z kosami w gronie kumpli

  4. #124

    Domyślnie

    No i zapomniałem o biologicznym rozwiązaniu koza drut o średnicy tych 10 mm i łańcuch o takich oczkach aby pręt przez nie przechodził . Dwa razy dziennie ustalasz kozie trawnik do strzyżenia zasięg regulujesz łańcuchem

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Króciutki trawnik robi się powoli obciachowy . Kwietna łaka i dwa razy do roku sianokosy z kosami w gronie kumpli
    Nie wiem jaki się robi. Nie interesuje mnie to.

    @fotohobby, @PaRa: a rozważaliście może husqvarnę? Okazało się, że mam w sąsiedztwie 2 takie - jakieś podstawowe modele - i na żywo widzę efekt. A ten jest bardzo dobry.

    W zasadzie byłem już na robota zdecydowany, tylko przypomniała mi się jeszcze jedna kwestia. Mianowicie szyszki. Mam ich czasem kilkanaście, jak nie więcej na 1m2. Obawiam się, że noże takiego robota długo nie pożyją w takich warunkach? Nie chciałbym zamienić pchania kosiarki na zbieranie szyszek na kolanach

  6. #126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Efekt jest sam w sobie dobry - w końcu to trzy nożyki obracające się i ścinające trawę.
    Nazwa na obudowie nie ma w tym przypadku większego znaczenie - jeśli cięcie odbywa się z odpowiednią częstotliwością.
    Kosiarka pracuje u mnie 3 tygodnie i też widzę pozytywny efekt - pogoda jest dla trawy w tym roku łaskawa, a na pewno ni miałbym możliwości koszenia co 3-4 dni.
    Już nie myślę o tym, ile worków na trawę bym zapełnił.

    U mnie nie ma szyszek, ale lecą jabłka - staram się zbierać, ale nic się nie dzieje, jak nóż w nie trafia. Małą rana cięta
    U mnie kosiarka miała kosić trawę przy 8-10cm opasce biegnącej wzdłuż domu/muru.
    Niestety żadna z centralnie umieszczonymi ostrzem nie dałabym rady, więc musiałbym dokaszać - a teraz nie mam takiej potrzeby
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 20-07-2020 o 17:25
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #127
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Z nożami nie ma problemu. Można je samemu spokojnie naostrzyć, np. w ostrzałce do noży.

  8. #128

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Poważnie zastanawiam się nad instalacją robota koszącego/automatycznej kosiarki. Jesień i zimę planuję poświęcić na poszukiwanie odpowiedniego sprzętu. Wątek nakierował mnie na firmę Worx, której wcześniej nie znałem. Pytanie do właścicieli Worxa- czy jesteście zadowoleni ze swoich kosiarek?
    Moje warunki po na których będzie pracować kosiarka:
    - powierzchnia 300-350m2
    - trawnik w zasadzie na wysokości obrzeża
    - trawnik wyprowadzony powiedzmy "na kwadratowo"- żadnych fal; wszędzie kąty proste
    Oczekuję kosiarki, która będzie faktycznie kosić za mnie trawę i nie będę musiał po niej poprawiać czy dokaszać rogów, brzegów przy krawężnikach, etc.
    Czy Worx jest godny polecenia? Czy może warto skierować swoje kroki w kierunku bardziej znanych graczy (Husqvarna, Honda, Stihl, nawet Gardena)? Czy realnie warto płacić 1,5-2x więcej za sprzęt bardziej rozpoznawalnej marki?
    Worx ma w sieci niezłe opinie; wydaje się, że specyficzna konstrukcja i asymetryczne ułożenie ostrzy powinno świetnie poradzić sobie z dokładnym koszeniem trawnika w newralgicznych miejscach. Zastanawia mnie jednak stosunkowo mała szerokość koszenia: 18cm. Konkurencja ma ten wskaźnik zdecydowanie większy- pytanie o wydajność koszenia i szybkość pracy.
    Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

  9. #129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    GARDENA SILENO city 400m2 ma szerokość koszenia 16cm i jakoś daje radę. Kiedy szukałem kosiarki i porównywałem modele te 18cm Worxa nie odstawało (mówimy oczywiście o sprzętach na ok 350m2)
    Ja jestem użytkownikiem od pół roku, ale jestem bardzo zadowolony - trwania jeszcze nigdy nie wyglądał tak dobrze.
    Co do wad kosiarki widzę jedną - jeśli obrzeże jest 1-1.5cm wyżej, niż trawnik, a wysokość koszenia jest ustawiona na najmniejszą, to robot nie wjedzie na nie, bo przeszkadza zabezpieczenie noży.
    Jeśli obrzeże jest na jednym poziomie z trawnikiem brzeg trawnika docięty jest wzorcowo i nie trzeba podkaszać.

  10. #130

    Domyślnie

    Jeszce swojej kosiarki nie wybrałem, do worxa mnie trochę zniechecają opinie o serwisie. Ale adamW23 - jeśli chodzi o bardziej znane marki, to w temacie trawnikowej chyba nie są nimi marki "popularne" a bardziej Ambrogio czy Robomow. Zerknij na ich ofertę może i mi pomożesz w wyborze Sam rozważam L35 Deluxe, podobno więcej czasu stoi niż jeździ i ma pojemne aku. Ze względu na różnicę w cenie latem się nie przekonałem i nie zdążyłem kupić, więc mam teraz więcej czasu

  11. #131

    Domyślnie

    Dziękuję za trop. Cena L35 Deluxe zaporowa. Ale sprzęt wydaje się jednak kilka półek wyżej. Zerknę na niższe modele- może są przystosowane do mniejszej powierzchni strzyżenia (ten jest na 1800m2 a ja mam kilka razy mniej).

  12. #132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mają, mają....
    Taki mini traktorek https://superrobot.com.pl/product-po...do-600-m2.html
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    Ze względu na różnicę w cenie latem się nie przekonałem i nie zdążyłem kupić, więc mam teraz więcej czasu
    Nie wiem, czy jeszcze się trafi - ale gdzieś w oklicach 2700 zł była ostatnio Robomow RC304U na iboodzie.

  14. #134
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie wiem, czy jeszcze się trafi - ale gdzieś w oklicach 2700 zł była ostatnio Robomow RC304U na iboodzie.
    Ta oferta jest tam dosyć często, jest tak dobra, że się nie sprzedaje.
    Wszystkie kosiarki są podobne, elementem tnącym jest ostrze lub żyletki. Wyróżniają się Worx bo ma ostrze z brzegu i wymienne baterie, Bosch jeździ w sposób uporządkowany.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  15. #135
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Ta oferta jest tam dosyć często, jest tak dobra, że się nie sprzedaje.
    Wszystkie kosiarki są podobne, elementem tnącym jest ostrze lub żyletki. Wyróżniają się Worx bo ma ostrze z brzegu i wymienne baterie, Bosch jeździ w sposób uporządkowany.
    Różnicą jest też lifepo. Po co wymieniać, jak może być trwała?

    Oszczędzać można na wszystkim - tańszy aku, tańszy kabel, tańsze noże, tańszy plastik, tańszy programista - różnic wpływających na żywotność sprzętu, , awaryjność, koszty eksploatacji i jakość koszenia trochę się znajdzie.

    Wcześniej ten robot kosztował na iboodzie w okolicach 3k. Ceny na ceneo każdy może łatwo sprawdzić.

  16. #136
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Różnicą jest też lifepo. Po co wymieniać, jak może być trwała?

    Oszczędzać można na wszystkim - tańszy aku, tańszy kabel, tańsze noże, tańszy plastik, tańszy programista - różnic wpływających na żywotność sprzętu, , awaryjność, koszty eksploatacji i jakość koszenia trochę się znajdzie.

    Wcześniej ten robot kosztował na iboodzie w okolicach 3k. Ceny na ceneo każdy może łatwo sprawdzić.
    Masz może robota koszącego? Ciekaw jestem oceny rzetelnego użytkownika.

  17. #137
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Różnicą jest też lifepo. Po co wymieniać, jak może być trwała?
    Przepraszam, zle się wysłowiłem. Bateria może być używana w innych urządzeniach tej firmy. I poza sezonem wygodniej jest ładować samą baterię a nie całe urządzenie.

    Moim zdaniem Worx jest obecnie topową kosiarką i bardzo dobrym wyborem zakupowym.Szczególnie w tej opcji, którą wybrał fotohobby.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  18. #138
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    Jeszce swojej kosiarki nie wybrałem, do worxa mnie trochę zniechecają opinie o serwisie
    To niestety się potwierdza a i same roboty są różnej jakości to zależy jak chińczyk jej poskłada,tak naprawdę tego typu sprzętu jak i innej treści jest tego ale jeżeli będziemy bardziej dociekliwi i będziemy szukali robota który będzie dobrej jakości,będzie szybki i dostępny serwis,będzie lepiej kosił od pozostałych a co ważne trawa po nim będzie ładna,gęsta i zieloniutka i nie będzie nam chorowała za jakiś czas przez robota(bo to się zdarza) to zostają nam może 3-4 firmy,chyba że chcemy żeby ta trawa była tylko skoszona wtedy można brać pierwszy lepszy

  19. #139
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    To niestety się potwierdza a i same roboty są różnej jakości to zależy jak chińczyk jej poskłada,tak naprawdę tego typu sprzętu jak i innej treści jest tego ale jeżeli będziemy bardziej dociekliwi i będziemy szukali robota który będzie dobrej jakości,będzie szybki i dostępny serwis,będzie lepiej kosił od pozostałych a co ważne trawa po nim będzie ładna,gęsta i zieloniutka i nie będzie nam chorowała za jakiś czas przez robota(bo to się zdarza) to zostają nam może 3-4 firmy,chyba że chcemy żeby ta trawa była tylko skoszona wtedy można brać pierwszy lepszy
    Niezłe pokłady absurdu
    Powiedz mi, w jaki sposób robot jednej firmy może powodować chorobę trawy, a drugi nie ?
    W jaki sposób po jednym trawa będzie "zieloniutka, po drugim nie ?
    Jaką różnicę sprawia trawie to, czy została ścięta przez żyletkę przymocowaną do tarczy robota mającego na obudowie taką, czy inną nazwę

    Ja wiem, jesteś tutaj ambasadorem pewnej marki, musisz negować wszystko, co oferuje konkurencja, ale narażaj się na śmieszność...

  20. #140

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Powiedz mi, w jaki sposób robot jednej firmy może powodować chorobę trawy, a drugi nie ?
    W jaki sposób po jednym trawa będzie "zieloniutka, po drugim nie ?
    ..
    Nie wiesz ze trawa jest inteligentna i odróżniania chińszczyznę od drogiego sprzęty wiadomej marki na A .
    I od chińszczyzny trawa choruje a od A... trawa zieloniutka

Strona 7 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony