dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 14
Pokaż wyniki od 261 do 275 z 275
  1. #261
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    U mnie kosiarka kosi już czwarty rok i nie zauważyłem spadku wydajności. Czas koszenia 60-70 minut, ładowanie 50 minut. Nowy akumulator (zamiennik) to koszt 270 zł.
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  2. #262

    Domyślnie

    Marek2504, a jaki model?

  3. #263
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Gardena Sileno. Była tańsza od Husqvarna a części prawie te same.
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  4. #264

    Domyślnie

    Koledzy, mam pytanie jaki kabel ograniczający w zastępstwie drogiego oryginału można położyć?

  5. #265
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Kiedyś dokupywałem kabel i najtaniej znalazłem na Amazon. Kabel jest uniwersalny i pasuje do większości kosiarek.
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  6. #266

  7. #267
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Trzy lata temu była awaria mojego traktora koszącego Padło sprzęgło, elektryka i itp. itd. Przy jego pomocy dało radę skosić ogród w ok. 3 godziny.
    Powstał dylemat czy dalej w niego inwestować czy też go wypierniczyć i kupić robota koszącego, miał już z 7 lat więc to nie przelewki.
    Podjęta została decyzja wysokiego ryzyka traktorek złomujemy i kupujemy robota. Sprawa trudna bo teren nieregularny dużo zakamarków krzaków itp. i do tego sporo kretowisk nierówno i generalnie ok. 1800m2 do skoszenia. Była tylko jedna alternatywa robot ze skrętna osią przednią co potrafi pod sporym nachyleniem pracować.
    Nie było tanio padło na najtańszy co da radę temu podołać Ambrogio basic 4,0 z maksymalnym akumulatorem.
    To był strzał w dychę już nie wiem co to jest koszenie a trawnik mam wygolony jak nigdy dotąd. Cena owszem nie jest mała ale jak miałabym dalej w upale 2 razy na tydzień czy słońce czy deszcz po 3 godziny kosić to mówię stanowcze nie.
    Generalnie robot ładuje się ok. 1,5 godziny a potem kosi 4 godziny.
    Ostrzenie noży to 5 minut ostrzałką do noży kuchennych.
    Kosi tak dokładnie że nigdy nie miałem tak skoszonego trawnika. Kabel układałem samemu to sprawa prosta jak budowa cepa i groszowa.
    Polecam polecam i jeszcze raz polecam.

  8. #268

    Domyślnie

    inwestor, dzięki za polecenie konkretnego modelu.
    U mnie też podobny areał (19 ar, ale razem z domem, i kostką, więc docelowo będzie 12-14 ar), ale działka prawie płaska (spadek może 2-3%). Postaram się też nie robić zbyt wielu zakamarków.
    Jaki tańszy model byłby wystarczający?

  9. #269
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Robinson74
    Wiesz mogę się wypowiadać co do konkretnego modelu który posiadam.
    Jeśli chcesz konkretnej fachowej porady to bardzo ale to bardzo rekomenduję abyś udał się do firmy która sprzedaje i serwisuje roboty koszące.
    Lecz roboty KILKU PRODUCENTÓW a nie jednego jedynego. Wtedy dobór będzie optymalny dla ciebie a nie dla sprzedawcy.
    Ja skorzystałem z porady takiej firmy i jestem z tego zadowolony mają własny serwis i sprzedaż i współpraca jest ok.

    Swojego robota wybierałem pod kątem komplikacji działki górek dołków i wielkości trawnika.
    Tak na marginesie w pierwszym sezonie użytkowania wszystkie krety itp. na stałe się wyprowadziły nie lubią robota.

    Jeśli teren jest płaski i nieskomplikowany to pewnie dobrali by coś tańszego.

    Porada musi być udzielona przez fachowca który dobrze zna wszystkie swoje roboty i wie co który potrafi a czego nie.

    Mogę służyć radą że taki robot ma np. mieć normalny nóż a nie tzw bezpieczny. I wiele innych praktycznych właściwości.


    Oczywiście możesz brać w ciemno ten model który ja mam nieco tańszy z mniejszym akumulatorem i zasilaczem na pewno się sprawdzi.

  10. #270
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Należy jeszcze dodać że roboty Ambrogio to te same co Wiper,mogą się tylko różnić kolorem i ceną

  11. #271
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Takie pytanie czy coś wiadomo na temat kosiarek które korzystają tylko z GPS ? Szukanie przerwy w 400 metrowym przewodzie jest trochę kłopotliwe ( nawet gdy jest się fachowcem w dziedzinie elektryki)
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  12. #272
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek2504 Zobacz post
    Takie pytanie czy coś wiadomo na temat kosiarek które korzystają tylko z GPS ? Szukanie przerwy w 400 metrowym przewodzie jest trochę kłopotliwe ( nawet gdy jest się fachowcem w dziedzinie elektryki)
    https://www.husqvarna.com/pl/poznawa...-installation/
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 15-04-2023 o 00:54
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #273
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek2504 Zobacz post
    Takie pytanie czy coś wiadomo na temat kosiarek które korzystają tylko z GPS ? Szukanie przerwy w 400 metrowym przewodzie jest trochę kłopotliwe ( nawet gdy jest się fachowcem w dziedzinie elektryki)
    Moja (raczej z tych tańszych Stihla) ma opcje w menu "szukaj przerwanego kabla" czy jakoś tak - więc laik ogarnie, bo robot zatrzymuje sie nad przecięciem.
    Myślałem, że to standard....
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  14. #274

    Domyślnie

    Fajnie wygląda ta kosiarka automatyczna. Ja to póki co mam coś takiego jak kosiarka z MAC https://blix.pl/sklep/castorama a dokładniej tu https://blix.pl/sklep/castorama/gaze.../?pageNumber=4 Zastanawiałem się nad traktorkiem, ale na razie mam tyle innych wydatków że zostaję póki co przy swojej starej kosiarce nabytej w Mrówce.

  15. #275
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek2504 Zobacz post
    Takie pytanie czy coś wiadomo na temat kosiarek które korzystają tylko z GPS ? Szukanie przerwy w 400 metrowym przewodzie jest trochę kłopotliwe ( nawet gdy jest się fachowcem w dziedzinie elektryki)
    Tylko GPS nie ma takiej dokładności jak kabel i może wpaść w krzaki np.

Strona 14 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony