dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 148 z 148
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Kod pocztowy
    05-530
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

Domyślnie

Już na 1 rzut oka widać na tym trawniku, choroby wywołane przez chińskiego robota koszącego.

Mój dziennik budowy

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar fotohobby
    3

Domyślnie

Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Od razu widać że twoje pojęcie na ten temat nie wychodzi poza chiński sprzęt,

po pierwsze im więcej cieniutkich noży tnie trawę z wysoką prędkością tym lepiej

po drugie sama instalacja i regularność koszenia ma znaczenie

:
    Pochwal się więc - jaką to prędkością i ilością nożyków dysponuje twój robot ?
    Pomiedzy jakimi to robotami widać róźnicę dla "kogoś, kto choć trochę ma wprawnego oka"
    Możesz pokazać tę różnicę ?

Widzę, że Twoja wiedza nt robotów opiera się na tym, co wyczytasz w przysłanych Tobie materiałach reklamowych

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

Kod pocztowy
    08-253

Domyślnie

Nie muszę się niczym chwalić,wszystkie dane techniczne masz na stronie producenta,wszystkie inne informacje u tych co robotów już trochę założyli i mają wiedzę na ten temat o ile ktoś będzie skłonny żeby dzielić się z kimś kto i tak wie lepiej"moje najlepsze",każdy sprzęt jest inny i niestety muszą się czymś różnić i dla tego jedne będą lepsze a drugie gorsze,tak zawsze było jest i będzie

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Kod pocztowy
    05-530
    6

Domyślnie

Nie muszę się niczym chwalić,wszystkie dane techniczne masz na stronie producenta,wszystkie inne informacje u tych co robotów już trochę założyli i mają wiedzę na ten temat o ile ktoś będzie skłonny żeby dzielić się z kimś kto i tak wie lepiej"moje najlepsze",każdy sprzęt jest inny i niestety muszą się czymś różnić i dla tego jedne będą lepsze a drugie gorsze,tak zawsze było jest i będzie
    Fakt, nie musisz się chwalić, Ty musisz tylko sprzedać.
    Zawsze tak jest że nowe / lepsze / tańsze wypiera stare i nie dostosowane do nowej sytuacji. To się nazywa selekcja naturalna i mam wrażenie, że AL-CO jest takim " dinozaurem ", nie jest marką prestiżową, innowacyjną ani tańszą.
    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 15-11-2020 o 13:55
    Mój dziennik budowy

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

3

Domyślnie

Ale jakigo producenta, jaki model ?
    Może pokaż przynajmniej ten trawnik, który jest mniej zielony, bo jeździ po nim chiński robot ?

3

Domyślnie

Wielu sprzedawców jest laikami niestety, to się nie wyklucza.
    Najczęściej właśnie powtarzają marketingowe bzdury, że "firmowa kosiarka" daje bardziej zieloną trawe

I jak dobrze pamiętam- to nie my wychwalamy "nasze", tylko Ty z góry zacząłeś atakować, negowac to co nowe, bo "chińskie"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Domyślnie

Czy ta dyskusja zmierza w stronę audiovoodu? Ja mam rację, kable droższe grają lepiej, jak fizyka się myli to się myli bo ja stwierdzam fakty. Przypominam że trawniki koszono i pielęgnowano wieki temu zanim powstały kosiarki ze sztuczną inteligencją

W moim poprzednim poście nie myślałem o tym że Worx zrobi gorszy trawnik jak kosi, tylko bardziej że może droższa kosiarka kosi krócej, albo ma lepszy serwis czy wygodniejszą aplikację (z dłuższym wsparciem i lepszym algorytmem). Jeśli firma jest dobra to i mimo składania w chinach kontrola jakości jest taka że jakość jest powtarzalna. No i stąd dylemat, co kupić by było tanio i dobrze, bez przepłacania za markę lub marketing (W Ambrogio np. mnie martwi że ceny wydają się być odgórnie sterowane przez dystrybutora... każdy sklep sprzedaje je w identycznej cenie )

3

Domyślnie

Z tego o czym napisałeś (serwis, czas koszenia, aplikacja) tylko serwis może być zagadką.
    Pozostałe porównywałem z odpowiadającym cenowo Robomow, którego używa szwagier i Worx wypadał lepiej.
    A mam trawnik dość wymagający- otacza prawie cały dom, z przejściami po 60-70cm.
    Aplikację Worxa możesz ściągnąć i przetestować w trybie gościa, pewnie inne też.
    Sam możesz sprawdzić funkcjonalność.

Zresztą - główną funkcjonalnością, jakiej poszukiwałem była możliwość koszenia krawędziowego przy wąskim obrzeżu.
    Mógłbym wydać nawet 25% wiecej, gdyby inne marki oferowały taką możliwość.
    Tak więc - wybór nie był trudny.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia