dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 14
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 275
  1. #141
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Już na 1 rzut oka widać na tym trawniku, choroby wywołane przez chińskiego robota koszącego.

    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  2. #142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Od razu widać że twoje pojęcie na ten temat nie wychodzi poza chiński sprzęt,

    po pierwsze im więcej cieniutkich noży tnie trawę z wysoką prędkością tym lepiej

    po drugie sama instalacja i regularność koszenia ma znaczenie

    :
    Pochwal się więc - jaką to prędkością i ilością nożyków dysponuje twój robot ?
    Pomiedzy jakimi to robotami widać róźnicę dla "kogoś, kto choć trochę ma wprawnego oka"
    Możesz pokazać tę różnicę ?

    Widzę, że Twoja wiedza nt robotów opiera się na tym, co wyczytasz w przysłanych Tobie materiałach reklamowych

  3. #143
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Nie muszę się niczym chwalić,wszystkie dane techniczne masz na stronie producenta,wszystkie inne informacje u tych co robotów już trochę założyli i mają wiedzę na ten temat o ile ktoś będzie skłonny żeby dzielić się z kimś kto i tak wie lepiej"moje najlepsze",każdy sprzęt jest inny i niestety muszą się czymś różnić i dla tego jedne będą lepsze a drugie gorsze,tak zawsze było jest i będzie

  4. #144
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Nie muszę się niczym chwalić,wszystkie dane techniczne masz na stronie producenta,wszystkie inne informacje u tych co robotów już trochę założyli i mają wiedzę na ten temat o ile ktoś będzie skłonny żeby dzielić się z kimś kto i tak wie lepiej"moje najlepsze",każdy sprzęt jest inny i niestety muszą się czymś różnić i dla tego jedne będą lepsze a drugie gorsze,tak zawsze było jest i będzie
    Fakt, nie musisz się chwalić, Ty musisz tylko sprzedać.
    Zawsze tak jest że nowe / lepsze / tańsze wypiera stare i nie dostosowane do nowej sytuacji. To się nazywa selekcja naturalna i mam wrażenie, że AL-CO jest takim " dinozaurem ", nie jest marką prestiżową, innowacyjną ani tańszą.
    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 15-11-2020 o 13:55
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  5. #145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Nie muszę się niczym chwalić,wszystkie dane techniczne masz na stronie producenta,wszystkie inne informacje u tych co robotów już trochę założyli i mają wiedzę na ten temat o ile ktoś będzie skłonny żeby dzielić się z kimś kto i tak wie lepiej"moje najlepsze",każdy sprzęt jest inny i niestety muszą się czymś różnić i dla tego jedne będą lepsze a drugie gorsze,tak zawsze było jest i będzie
    Ale jakigo producenta, jaki model ?
    Może pokaż przynajmniej ten trawnik, który jest mniej zielony, bo jeździ po nim chiński robot ?

  6. #146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wielu sprzedawców jest laikami niestety, to się nie wyklucza.
    Najczęściej właśnie powtarzają marketingowe bzdury, że "firmowa kosiarka" daje bardziej zieloną trawe

    I jak dobrze pamiętam- to nie my wychwalamy "nasze", tylko Ty z góry zacząłeś atakować, negowac to co nowe, bo "chińskie"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #147

    Domyślnie

    Czy ta dyskusja zmierza w stronę audiovoodu? Ja mam rację, kable droższe grają lepiej, jak fizyka się myli to się myli bo ja stwierdzam fakty. Przypominam że trawniki koszono i pielęgnowano wieki temu zanim powstały kosiarki ze sztuczną inteligencją

    W moim poprzednim poście nie myślałem o tym że Worx zrobi gorszy trawnik jak kosi, tylko bardziej że może droższa kosiarka kosi krócej, albo ma lepszy serwis czy wygodniejszą aplikację (z dłuższym wsparciem i lepszym algorytmem). Jeśli firma jest dobra to i mimo składania w chinach kontrola jakości jest taka że jakość jest powtarzalna. No i stąd dylemat, co kupić by było tanio i dobrze, bez przepłacania za markę lub marketing (W Ambrogio np. mnie martwi że ceny wydają się być odgórnie sterowane przez dystrybutora... każdy sklep sprzedaje je w identycznej cenie )

  8. #148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Z tego o czym napisałeś (serwis, czas koszenia, aplikacja) tylko serwis może być zagadką.
    Pozostałe porównywałem z odpowiadającym cenowo Robomow, którego używa szwagier i Worx wypadał lepiej.
    A mam trawnik dość wymagający- otacza prawie cały dom, z przejściami po 60-70cm.
    Aplikację Worxa możesz ściągnąć i przetestować w trybie gościa, pewnie inne też.
    Sam możesz sprawdzić funkcjonalność.

    Zresztą - główną funkcjonalnością, jakiej poszukiwałem była możliwość koszenia krawędziowego przy wąskim obrzeżu.
    Mógłbym wydać nawet 25% wiecej, gdyby inne marki oferowały taką możliwość.
    Tak więc - wybór nie był trudny.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #149

    Domyślnie

    co tu wybrać? Ograniczyłem się do Robomow i Worx ale dalej nie wiem w co pójść. Czemu ten z Casto jest tańszy? nie bardzo widzę różnicę, pojemność baterii chyba.
    powierzchnia samego trawnika ok 950 m2


    https://www.castorama.pl/kosiar-samo...d-1103154.html
    https://allegro.pl/oferta/worx-kosia...m2-10702811037
    https://allegro.pl/oferta/worx-robot...aw-10615703812
    https://www.skoszone.pl/robot-koszac...1000-2021-id-3

  10. #150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie wiem, czy te opisy są poprawne - w Casto w temacie jest M1000, piszą o L.
    Ale cena wskazuje, że to M1000. Jak masz równy trawnik o regulatnym kształcie, to będzie ok (warto wykorzystać promocję z garażem)
    Na Twoim miejscu zainteresowałbym się L1000, ma koła o zwiększonej przyczepności, dwa kółka przednie, pływającą tarczę tnącą, można go myć pod bieżąco wodą.
    L800 to powierzchnia 800m2, pewnie przez mniejszą baterię
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 17-05-2021 o 13:23
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #151

    Domyślnie

    gdzie widzisz tę promocję z garażem? czyli trzeba jeszcze coś dopłacić, gdzie w sumie w Robomow jest to w cenie i duża ilość kabla ograniczającego też jest w cenie.
    Działka regularna dość. Nie rozumiem jeszcze jednej kwestii, jak to macie zrobione? - robot cały czas jest podpiętypod domową WIFI? jak wyjedzie poza obszar WIFI to co się dzieje (od domy najdalej odjedzie u mnie na około 30 metrów więc WIFI zgubi)? Trzeba tę przystawkę router dokupić żeby działało wszystko poprawnie?

  12. #152
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kosiarka samojezdna Worx M500 20V (kod produktu 631385) lub Kosiarka samojezdna Worx M1000 20V (kod produktu 630814) lub Kosiarka samojezdna Worx L2000 20V (kod produktu 630815), montaż i garaż w cenie.

    Promocja obowiązuje od 04.05.2021 do 30.05.2021 r. lub do wyczerpania zapasów. Szczegóły promocji w regulaminie.
    z podlinkowanej przez Ciebie oferty Castoramy.
    Rok temu skorzystałem dokładnie z tej samej oferty.

    Jak wyjedzie z zasięgu WiFi, to po prostu nie będziesz mógł mu przesłać rozkazu powrotu do bazy, zmienić harmonogramu koszenia, czy podejrzeć aktualnego stanu baterii.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 17-05-2021 o 15:03
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #153

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    z podlinkowanej przez Ciebie oferty Castoramy.
    Tok temu skorzystałem dokładnie z tej samej oferty.

    Jak wyjedzie z zasięgu WiFi, to po prostu nie będziesz mógł mu przesłać rozkazu powrotu do bazy, zmienić harmonogramu koszenia, czy podejrzeć aktualnego stanu baterii.
    wiesz, że tego nawet nie zauważyłem...chyba na różowo dla mnie muszą pisać...

  14. #154

    Domyślnie

    Czy w robocie Worx można wyłączyć czujnik deszczu, by przy przeciągających się opadach on kosił zamiast czekać?
    Czy wyszły jakieś update'y do Worxa tak by kosił linia przy linii albo w koło zamiast losowo?
    Kusi mnie oferta z Castoramy, szkoda tylko że nie mają w tej promocji wersji L1000

    Ostatnie pytanie - czy worx gdzieś podaje ile m² skosi na jednym ładowaniu?
    Ostatnio edytowane przez PrzyszłyBudowniczy ; 17-05-2021 o 15:19

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Opóźnienie koszenia z uwagi na deszcz można określić w aplikacji - można je tam wyłączyć.
    Kosi losowo.
    A z uwagi na to, że kosi losowo nie da się określić ile m2 skosi.
    Można określić tylko ile metrów pokona na jednym ładowaniu i pomnożyć to przez szerokość koszenia.
    A i tak zależy to od kształtu trawnika, gęstości darni, wysokości koszenia, temperatury zewnętrznej.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 17-05-2021 o 16:21
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #156

    Domyślnie

    Fotohobby - to jeszcze jedno pytanie do Ciebie, jeśli korzystałeś z promocji Castoramy, czy montaż wykonywał pracownik maszynką tak że przewód jest wkopany na kilka cm i niewidoczny? Casto odesłała mnie do worx(twierdząc że w przypadku Worxa tak się nie robi), worx serwis do worxinstalacje a tam brak możliwości kontaktu z żywym człowiekiem.

  17. #157

    Domyślnie

    Fotohobby, a z perspektywy roku kupiłbyś Worxa? no i ten montaż też mnie interesuje czy byłeś zadowolony.
    Regulaminu promocji nie mogę znaleźć, widzi ktoś?

  18. #158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    Fotohobby - to jeszcze jedno pytanie do Ciebie, jeśli korzystałeś z promocji Castoramy, czy montaż wykonywał pracownik maszynką tak że przewód jest wkopany na kilka cm i niewidoczny? Casto odesłała mnie do worx(twierdząc że w przypadku Worxa tak się nie robi), worx serwis do worxinstalacje a tam brak możliwości kontaktu z żywym człowiekiem.
    Sam wykonywałem montaż, z gratisowego zrezygnowałem.
    Położyłem przewód na ziemi, poźniej, w tym roku przed sezonem wkopałem go sobie w ziemię.
    Był już wówczas niewidoczny i trzeba było wyrywać go spomiędzy trawy.
    Garaż dostałem zaraz przy zakupie w Casto.

    Cytat Napisał eko_zgonus Zobacz post
    Fotohobby, a z perspektywy roku kupiłbyś Worxa? no i ten montaż też mnie interesuje czy byłeś zadowolony.
    Regulaminu promocji nie mogę znaleźć, widzi ktoś?
    Tak, kupiłbym ponownie. Mam murki oporowe z granitu z wąskim obrzeżem pod nimi. Mam idealnie dokoszone krawędzie pod nimi.
    Kosia4ka jest cicha i kompletnie (poza wymianą nożyków) bezobsługowa.
    W całym, skomplikowanym trawniku mam 2 miejsca, (rogi) które muszę docinać ręcznie, ale popełniłem tam babola układając przewód ograniczający.

    Regulamin:
    https://media.castorama.pl/media/wys...az-w-cenie.pdf
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 17-05-2021 o 18:35
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #159

    Domyślnie

    A o tym co myślicie?
    https://ogrodniczezakupy.pl/pl/p/McCulloch-robot-koszacy-ROB-1000-do-1000m2-zestaw-instalacyjny-w-komplecie/1467874

  20. #160

    Domyślnie

    Regulamin promocji z tego roku: https://media.castorama.pl/media/wys...427.1615795457

    Informacje od konsultanta - trzeba się spieszyć, przewidywane wyczerpanie montaży to dziś
    Z minusów - z regulaminu wynika że montaż to ułożenie kabla na ziemi, a nie pod ziemią
    Sam wciąż się waham, jeszcze trafiłem na tańszą markę Ambrogio - Wiper. Roboty identyczne, koszą spiralnie, mają GPSa i lepiej się odnajdują w tym co skosiły + długi czas koszenia a krótki ładowania. Na minus - nietypowe noże, brak wifi tylko sam bluetooth, dostęp zdalny po GSM płatny 27euro/rok. Brak koszenia krawędziowego (ale tego nie ma chyba nikt poza Worxem), monopol cenowy.

    W przypadku Worx najbardziej mnie martwią opinie na Amazon, a tu komuś wali głową w ścianę, innemu nie działa w Wifi 5Ghz a u kogoś gubi się i roluje w miejscu przez cały dzień

Strona 8 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony