dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 13
Pokaż wyniki od 241 do 246 z 246
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

Kod pocztowy
    34-220

Domyślnie

Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Mam pytanie.
    Jak często wasz "robot" kosi trawę?
    Czy trawę potem grabicie i zbieracie na kompost? Czy może gdzieś wywozicie? A może tak sobie gnije tam gdzie została skoszona?
    Kosiarka kosi regularnie trawę. To są milimetrowe ścinki, tak więc nie ma potrzeby nic grabić. Nawet tego nie widać gołym okiem. Mam Gardenę od 3 lat i w aplikacji jest opcja gdzie wpisuje się powierzchnię ogrodu. Aplikacja automatycznie ustala maksymalny czas pracy. Ale to i tak nie ma znaczenia, bo kosiarka sama mierzy obciążenie tarczy koszącej i jeśli uzna że nie ma co kosić wraca do bazy.
    Odnośnie ostrzenia nożny( żyletek), ja tak robię regularnie elektryczną ostrzałką do noży. Wiadomo, że nie można tego robić w nieskończoność.Jak ktoś pisze, że tarcza nie będzie wyważona po ostrzeniu to nigdy nie widział jak wygląda tarcza po jednym dniu koszenia. U mnie oryginalne noże wytrzymują max. 1 miesiąc, a wiosną jak trawa intensywnie rośnie 2 tygodnie.
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Ściany: Pustak ceramiczny Max 29 cm.+7 cm styropian, strop: styropian 25 cm, podłoga: styropian 5 cm. OZC według CieploWlasciwie.pl: 7,8KW , 60W/m2,bez CWU. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H. PV 7,66kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

Domyślnie

Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    OK. Dzięki za info.
    Moja działka to 19 arów, ale część zajmuje dom, a część będzie utwardzona.
    Zostaje 13 arów. Na pewno jakaś część z tego to będą drzewka i warzywa. Zakładam, więc konieczność koszenia robotem ok. 8 arów.
    Na jakie parametry robota zwracać uwagę, decydując się na konkretny model?
    Jakie są przodujące marki?
    Zależy na czym ci zależy
    Mnie zależało na dobrym pokonywaniu wąskich przesmyków i koszeniu krawędzi jak najbliżej muru (mam sporo mb murków oporowych).
    Do tego możliwość rozbudowy - np o moduł wykrywania przesmyków (gdybym w przyszłości go potrzebował z uwagi na nowe alementy ogrodowej achitektury)
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Domyślnie

Zastanawiam się jak spisują się roboty koszące po takich deszczowych dniach jakie ostatnie były u nas. W sobotę próbowałem skosić spalinówką wcale nie najwyższą trawę w tym sezonie i bardzo ciężko się kosiło z powodu wilgotnej trawy. Mimo, że od poprzedniego dnia nie padało, trawnik nie "potrafił" wyschnąć.
    Roboty dają radę w takiej wilgoci?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    3

Domyślnie

Jeślibyś kosił co dwa dni, pewnie dałaby rade. Podobnie robot daje, aczkolwiek czas pracy skrócił się z 70 do ok 55-60minut, czyli też musi mieć trudniej.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    142

Domyślnie

Cytat Napisał anatema Zobacz post
    Roboty dają radę w takiej wilgoci?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8072281

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

Kod pocztowy
    34-220

Domyślnie

Deszcz nie stanowi najmniejszego problemu. Powiem nawet,że jest wskazane od czasu do czasu kosić mokrą trawę bo noże się czyszczą. Kosząc tylko suchą trawę odkłada się na nożach sok z trawy, który po wyschnięciu robi się jak kamień.
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Ściany: Pustak ceramiczny Max 29 cm.+7 cm styropian, strop: styropian 25 cm, podłoga: styropian 5 cm. OZC według CieploWlasciwie.pl: 7,8KW , 60W/m2,bez CWU. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H. PV 7,66kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6

Strona 13 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia