dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 14
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 275
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Tianchen TC-G158 robot mower
    albo
    one concept hero

    i jak wrazenia po kilku miesiacach?

  2. #62

    Domyślnie

    Witam
    zastanawiam się nad kupnem robota koszącego.
    Mam ogród z tyłu domu 1500m2
    i 2 z przodu 100m2 i 220m2
    Padło na Stiga Autoclip 528S lub Ambrogio 4.0 basic power unit premium
    Czy jest tu ktoś kto użytkuje robota z kim można prozmawiać?
    Niektórzy mówią iż jest to nietrafiony zakup ale wiadomo robot robotowi nie równy.

    Na ceneo opinie są 2 słabe a mianowicie ciągle tępiące się noże a inna osoba twierdzi iż musi wyjeżdzać raz na 2 tygodnie traktorkiem bo stiga i tak sobie nie radzi. Proszę o opinie
    Ostatnio edytowane przez Szymek98 ; 10-03-2019 o 08:05
    Dom 166m2 + podpiwniczenie 32m2 wybudowany z szarego betonu komórkowego 24
    Ocieplenie 15cm styro, okna plastiki 3 szybowe wełna na poddaszu 25cm + dach 15cm i dachówka.
    Pompa Ciepła Atlantic TRI 11 wszędzie podłogówka + jeden grzejnik w Kotłowni

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Noże rzeczywiście mogą się szybciej tępić z powodu tego, że częściej pracują.
    W normalnej kosiarce kosisz mniej więcej co tydzień a taka kosiarka kosi non stop.
    I czasem trzeba poprawić, bo to w końcu prosty automat a nie ludzka dokładność.

  4. #64

    Domyślnie

    Tylko iż człowiek ten napisał że musiał je wymieniać a nie ostrzyć i to 5 noży w ciągu 4 miesięcy.
    Możliwe iż te noże są cieniutkie bardzo i się ich nie ostrzy tylko wymienia, ale to dodatkowo uciążenie.
    Hmm może znajdą się użytkownicy lub sprzedawcy którzy montowali u klientów i mają doświadczenie??
    Dom 166m2 + podpiwniczenie 32m2 wybudowany z szarego betonu komórkowego 24
    Ocieplenie 15cm styro, okna plastiki 3 szybowe wełna na poddaszu 25cm + dach 15cm i dachówka.
    Pompa Ciepła Atlantic TRI 11 wszędzie podłogówka + jeden grzejnik w Kotłowni

  5. #65
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szymek98 Zobacz post
    Witam
    zastanawiam się nad kupnem robota koszącego.
    Mam ogród z tyłu domu 1500m2
    i 2 z przodu 100m2 i 220m2
    Padło na Stiga Autoclip 528S lub Ambrogio 4.0 basic power unit premium
    Czy jest tu ktoś kto użytkuje robota z kim można prozmawiać?
    Niektórzy mówią iż jest to nietrafiony zakup ale wiadomo robot robotowi nie równy.
    Jaki masz trawnik bo tu od tego trzeba zacząć,czy zadbany czy kretowiska,ugory,kamienie,gruz, itp.

  6. #66
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Być może noże są z takiego kiepskiego materiału lub na działce jest piach ,kretowiska lub kamienie, w innym przypadku powinno być wszystko w porządku,natomiast nie wiem czy lepszym wyborem nie bylo by AL-KO,oprogramowanie Samsung,noże dwustronne odwracane,produkują za miedzą,jak bym jeszcze raz rozważył za i przeciw

  7. #67
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Być może noże są z takiego kiepskiego materiału lub na działce jest piach ,kretowiska lub kamienie, w innym przypadku powinno być wszystko w porządku,natomiast nie wiem czy lepszym wyborem nie bylo by AL-KO,oprogramowanie Samsung,Wi-fi które daje więcej możliwości,noże dwustronne odwracane,produkują za miedzą,jak bym jeszcze raz rozważył za i przeciw

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Być może noże są z takiego kiepskiego materiału lub na działce jest piach ,kretowiska lub kamienie, w innym przypadku powinno być wszystko w porządku,natomiast nie wiem czy lepszym wyborem nie bylo by AL-KO,oprogramowanie Samsung,Wi-fi które daje więcej możliwości,noże dwustronne odwracane,produkują za miedzą,jak bym jeszcze raz rozważył za i przeciw
    Trawnik mam nie najgorszy bez kretowisk. AL-KO robolinho 4100 jest tylko do 2000m a wiadomo że trzeba troszkę przewymiarować a w tym roku dojdzie jeszcze z 200m trawnika.
    Ostatnio zaciekawiłem się robomow 635 pro s szerokość koszenia aż 56cm.

    Dowiedziałem się że ma wyjść nowy robot koszący Terra od iRobot. Producent twierdzi iż nie trzeba będzie zakopywać przewodu a ustawić tylko kilka bezprzewodowych znaczników.
    Robot ma wyjść w 2019 roku chyba poczekam z zakupem i zobaczymy jak im to wyszło.
    Chętnie bym go potestował.
    Ostatnio edytowane przez Szymek98 ; 31-03-2019 o 19:12
    Dom 166m2 + podpiwniczenie 32m2 wybudowany z szarego betonu komórkowego 24
    Ocieplenie 15cm styro, okna plastiki 3 szybowe wełna na poddaszu 25cm + dach 15cm i dachówka.
    Pompa Ciepła Atlantic TRI 11 wszędzie podłogówka + jeden grzejnik w Kotłowni

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Ja jestem świeżo po zakupie Gardena Sileno 1000 smart, chętnie dowiedziałbym się jak się ten sprzęt sprawuje po dłuższym użytkowaniu.Mam bardzo skomplikowany ogród i parę wąskich przejść,a w zestawie jest tylko 200m kabla ograniczającego.
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  10. #70

    Domyślnie

    Pewnie będziesz musiał dokupić kabla i szpilek. A zastanawia mnie jeszcze jeden fakt, czy po kosiarce automatycznej dużo trawy wnosi się do domu? Z racji tego iż nie zbiera trawy w kosz jak traktorek a scina końcówki czy ciągle pod butami wnosi się trawa do domu? Kto może się wypowiedzieć na ten temat?
    Dom 166m2 + podpiwniczenie 32m2 wybudowany z szarego betonu komórkowego 24
    Ocieplenie 15cm styro, okna plastiki 3 szybowe wełna na poddaszu 25cm + dach 15cm i dachówka.
    Pompa Ciepła Atlantic TRI 11 wszędzie podłogówka + jeden grzejnik w Kotłowni

  11. #71
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    jeżeli jest dobrze zaprogramowany i ścina tylko końcóweczki,ma 4noże(2 koszące i 2 ściółkujące) to nic z tej trawy nie zostaje i nic nie wniesiesz,w innych przypadkach różnie to bywa bo importerów jest sporo ale faktycznie porządnych jest mało

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    W mojej kosiarce są trzy noże, ale mimo to jeżeli trawa jest regularnie koszona to nic nie zostaje. Teraz wiem, że zamiast dokupować szpilek lepiej kabel zakopać. Już raz został przecięty przez kosiarkę. Po ostatnich deszczach za bardzo obniżyłem tarczę z nożami, a dodatkowo grunt był miękki.
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    jeżeli jest dobrze zaprogramowany i ścina tylko końcóweczki,ma 4noże(2 koszące i 2 ściółkujące) to nic z tej trawy nie zostaje i nic nie wniesiesz,w innych przypadkach różnie to bywa bo importerów jest sporo ale faktycznie porządnych jest mało
    A jakie modele mają takie noże? Widziałem kilka filmików na youtube i każdy ma koła pełne trawy.
    Dom 166m2 + podpiwniczenie 32m2 wybudowany z szarego betonu komórkowego 24
    Ocieplenie 15cm styro, okna plastiki 3 szybowe wełna na poddaszu 25cm + dach 15cm i dachówka.
    Pompa Ciepła Atlantic TRI 11 wszędzie podłogówka + jeden grzejnik w Kotłowni

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek2504 Zobacz post
    W mojej kosiarce są trzy noże, ale mimo to jeżeli trawa jest regularnie koszona to nic nie zostaje. Teraz wiem, że zamiast dokupować szpilek lepiej kabel zakopać. Już raz został przecięty przez kosiarkę. Po ostatnich deszczach za bardzo obniżyłem tarczę z nożami, a dodatkowo grunt był miękki.
    Mi jedna z firm chyba od Ambrogio proponowała montaż i mają taką maszynę że odrazu zakopuje na jakąś głębokość
    Dom 166m2 + podpiwniczenie 32m2 wybudowany z szarego betonu komórkowego 24
    Ocieplenie 15cm styro, okna plastiki 3 szybowe wełna na poddaszu 25cm + dach 15cm i dachówka.
    Pompa Ciepła Atlantic TRI 11 wszędzie podłogówka + jeden grzejnik w Kotłowni

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Robocik (Husqvarna Automower) u klienta:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190508_154353.jpg
Wyświetleń:	401
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	430140  
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-05-2019 o 17:09

  16. #76
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szymek98 Zobacz post
    A jakie modele mają takie noże? Widziałem kilka filmików na youtube i każdy ma koła pełne trawy.
    Roboty AL-KO mają cztery noże

  17. #77
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    musta

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    Zalesie Dolne
    Posty
    58

    Domyślnie Kosiarka automatyczna - mały skomplikowany trawnik

    Witam
    Powoli zaczynam podchodzić do tematu.Szukam kosiarki do skomplikowana trawnika jakieś 420-450m2. Budżet do 6 tys PLN.
    Odrobiłem lekcje ale mam jeszcze kilka kwestii, Może ktoś z was się już z tematem zapoznał?
    Może też moje wstępne przemyślenia przydadzą się na forum. Jest tylko jeden dobry temat z 2010r ale niestety trochę nieaktualny.

    Moje obawy które sam sobie rozwiałem.
    1 Czy nie ukradną - Mogą ale to jest urządzenie zablokowane pinem i nie użyją. Chyba, bo Polak potrafi
    2 Czy nie przejedzie mi kota ostrzem - chyba nie bo raz że te kosiarki są wolne, a dwa że są systemy o lekkich ostrzach
    3 Czy będzie mi się nosiła zielona sieczka do domu. Chyba nie bo nikt się nie skarży.

    Są dwa typy kosiarek - z lekkim ostrzem ale żyletka zamocowanym na kole aluminiowym oraz z ciążkim ostrzem trochę podobnym do tradycyjnego ale mniejszym. Widziałem testy i chyba to żyletkowe jest lepsze do mokrej trawy oraz łatwo się je samemu wymienia.

    jest paru graczy których produkty na 500m2 trawniki obserwuję. W cenie 3k-6k PLN.

    Ciezkie ostrze
    Robomow
    Stiga
    Ambrogio
    Al-Ko

    Lekkie ostrza
    Honda
    Husqwarna
    Worx

    Inteligencja
    wszystkie są sterowane kablem zakopanym lub przybitym do ziemi. Wszystkie na moje oko mają podobny algorytm ruchu. Niektóre jakoś dzielą obszar na strefy. Wyzwaniem dla kazdej jest przejechanie przez furtkę bo wszystkie wymagają szerokości przejść 1m do 2m minimum. Kabli nie można do siebie zbliżyć bo się sygnał anuluje.
    Stacje dokujące - wszystkie na oko takie same ale niektóre mają najazd od boku a inne od przodu. To ważne jak się ma mało miejsca bo nie da się tego odwrócić. Potrzeba około 2m prostej do najazdu.

    Teraz moje dylematy
    1 - szerokość cięcia od przeszkody (murka)- wygląda na to że wiele z kosiarek zostawia około 5-10cm nieskoszonej trawy gdy jadą wzdłuż murka. Mam tego typu wyzwań dużo i to dla mnie ważne. Worx ma jakiś system który to minimalizuje do chyba 2cm. Ale tak w ogolę to inni o tym nie piszą.
    2 - ogród jest skomplikowany i ma wiele kątów prostych. Jaki jest profil radzenia sobie z trawnikiem w rogu? Zostaje kępa trawy?
    3 - inteligencja - mam parę obszarów połączonych co prawda trawnikiem ale za przewężeniami? Czy to co jest opisane jako strefy/punkty startowe to rozwiąże?
    4 - Serwis - Podobał mi się robot Worx ale chyba nikt tego nie serwisuje? Strona Worx nic nie mówi o sieci serwisowej w Polsce
    5 - Koszenie mokrej trawy - Mieszkam nad rzeką i mam bardzo często mokrą trawę od rosy nawet jak nie było deszczu. Z faktu że kosiarki mają czujnik deszczu wnoszę że im on przeszkadza. Czy poradzą sobie z mokrą trawą?
    6 - Ciężkie ostrze - gdzie to się ostrzy i jak często? Bo zakup nowego to 200-360zł.


    Musta

  18. #78
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Jeśli już to AL-KO maja lekkie ostrza żyletkowe,Worx-a sobie daruj-to chińczyk,jeśli,Husqvarna jest droga i płacisz tylko za napis-szkoda kasy tak jak w Hondzie, jedż gdzieś do dealera AL-KO niech ci wytłumaczy wszystko na temat robotów i nich bym bazował

  19. #79

    Domyślnie

    Z tymi kosiarkami to jest troche tak jak z robo-odkurzaczami. Niby sam sprząta ale pokoj ktory ty ograrniesz zwykłym odkurzaczem w 4minuty on robi 40ści a i tak znajdziesz miejsca gdzie nie wjechał. Tak samo jest z tymi kosiarkami. Jak dla mnie jeśli trawnik jest skomplikowany i nie ma sporych prostych powierzchni to koszenie zajmie wieki i zdązy sie 3 razy rozladować zanim skonczy.
    To sa zabawki raczej do ogrodów typu małe boisko piłkarskie. prostokąt, zero przeszkód i równa powierzchnia. O koszeniu wzdłóz płotu to raczej zapomnij. 10cm trawy to będzie sukces.

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    musta

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    Zalesie Dolne
    Posty
    58

    Domyślnie

    Dzięki.
    Ja w sumie mam mało czasu i to jest mój problem. Mi cały trawnik zajmuje z 1.5 godziny koszenia na tydzień. Jeżeli ta kosiarka miałaby sama to ogarniać i nawet w 10h-20h to w sumie i tak mnie nie ma w domu. (Bo pracuje żeby zrobić na kosiarkę ).
    Te 10cm brzeżka to obserwacja czy raczej przemyślenie, bo ja też tak oszacowałem na oko ale chciałbym spytać kogoś kto to widział.
    Ostatnio edytowane przez musta ; 03-06-2019 o 19:11

Strona 4 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony