dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 124
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Kod pocztowy
    05-530
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

Domyślnie

Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No i kupiłem w/w.
    Wprawdzie nie w zielonym markecie, ale w żółto-niebieskim za 2990 - mam bliżej, poza tym w cenie był oryginalny garaż Worx, który normalnie jest absurdalnie drogi - 550zł
    W cenie jest też bezpłatny montaż, ale nie wiem, czy skorzystam.
    To teraz zapraszam na FB https://www.facebook.com/worx.landroid.fan.club , masz tam przewodnik instalacji, może nawet nowszą wersje softu - https://support.worx-europe.com/?fbc...9oQqm0tbF8PGTU

I rejestrację w celu przedłużenia gwarancji.
    Mój dziennik budowy

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    miachlbyk

Kod pocztowy
    08-253

Domyślnie

Oczywiście wszystko fajnie tylko ciekawi mnie jeden mankament,kto to naprawi za jakiś czas jak się zepsuje,czy też przez internet dacie radę czy będzie trzeba wyrzucić,zawsze tak jest że jesteśmy mądrzy do czasu,są do tego jakieś serwisy jakieś części zamienne cokolwiek??to bardzo ważne aspekty przy zakupie takich maszyn,ile trwają naprawy gwarancyjne?,osobiście wolę mieć sprzęt droższy i póżniej do kogoś zadzwonić niż przy zakupie oszczędzić parę złoty a póżniej żałować i szukać na marne porad w necie

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar fotohobby
    2

Domyślnie

Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    osobiście wolę mieć sprzęt droższy i póżniej do kogoś zadzwonić niż przy zakupie oszczędzić parę złoty a póżniej żałować i szukać na marne porad w necie
    Chcesz dzwonić, to dzwoń:
    +48 62 7538098
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

miachlbyk

Kod pocztowy
    08-253

Domyślnie

A po co,to ty powinieneś wiedzieć takie rzeczy skoro się wypowiadasz,więc jak wiesz to dawaj

2

Domyślnie

Po prostu podaję numer, żebyś wiedział, źe jest "do kogo zadzwonić" w razie problemów.

Ja na razie nie mam potrzeby. Jeśli robot odmówi współpracy, a serwis nie będzie potrafił pomóc na pewno o tym tu napiszę, aby omijać tę markę z daleka
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

miachlbyk

Kod pocztowy
    08-253

Domyślnie

No tak to numer do Kalisza i na pewno ktoś przyjedzie i naprawi od ręki,w innych firmach jest lepiej rozwiązane bo masz lokalnych dealerów którzy ci pomogą a tu dzwonisz na drugi koniec polski,to całe sedno sprawy,ponadto jak znam co niektórych to na gwarancji jeszcze jako tako może to się odbywać ale po niej może być dramat,raczej i tak skłaniał bym się ku firmom stabilnym a nie takim co w razię czego dadzą drapaka

2

Domyślnie

Nikt nie musi przyjeżdżać, to nie kocioł gazowy,.
    Zepsuje się to wyślę kurierem, człowieku, to tylko kosiarka automatyczna....

Przez ten czas pokoszę sobie spalinową...

tu dzwonisz na drugi koniec polski
    Sadziłem,że właśnie po to wynaleziono telefon

Czy Ty czasem nie jesteś dealerem któreś ze "stabilnych firm" ?
    Bo tak jakoś można wnioskować po Twoich postach...
    W takim razie Twoje podejście jest dla mnie zupełnie zrozumiałe

EDIT:
    Chocież... Jeszcze dwa lata temu miałeś "trochę" inne zdanie:
    Nie tak do końca bo niektóre serwisy znanych Firm drą ile się da z klientów więc to nie jest tania opcja a sprzęt jak sprzęt jak się nie wie lub ktoś nie doradzi dobrze co kupić nie raz lepiej nie wydawać za dużo

już nie mówiąc o tym, że, jak twierdzisz:
    teraz mniej znane Firmy są lepszej jakości mimo niższej ceny ,
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 25-06-2020 o 14:01

miachlbyk

Kod pocztowy
    08-253

Domyślnie

jeśli już to cytuj całość i nie wyrywaj słów z kontekstu,idąc twoim tropem zawsze zrobisz sobie dobrze.......,widać po twoich słowach że nie do uczony jesteś w sprawie robotów i tego dotyczy ten wątek jeśli już,zakładasz robota a jak ci się zepsuje to dzwonisz przysyłają kuriera i zanim wróci z powrotem to trwa hm... tydzień może dłużej,przez ten czas kosisz kosiarką to po kiego ci ten robot??? chyba tylko dla szpanu przed znajomymi,normalne firmy w razie awarii albo robią ci go w ciągu jednego-dwóch dni albo dostajesz drugiego do koszenia na czas naprawy.ale przecież po to wynaleziono telefon żeby dzwonić czyż nie tak ?

2

Domyślnie

Możesz zacytować całość, sensu to nie zmienia. Jako dystrybutor mniej popularnej marki walczysz z "większymi firmami" hasłami o drogim serwisie i o tym, że czasem nie warto za ich produkty przepłącać
    Zmieniasz front, wtedy, kiedy w grę wchodzą nowe firmy.
    Hipokryzja...

Co do robota - nie, nie dla szpanu, tylko dla oszczędności czasu (trochę też nawozu), ładniejszego trawnika, braku worków ze skoszoną trawą na posesji.
    Jednak, jeśli za kilka lat trafi mu się awaria i nie będzie dostępny dla mnie przez tydzień, to nie jest problemem dla mnie jest skosić kosiarką reczną.
    Mam TV znanej marki - też trafił do serwisu, przez tydzień oglądałem mecze na tablecie. Jakiś problem ?

Ciekawostka - znajomemu zepsuł się robot "znanej marki" zawiózł do salonu gdzie usłyszał, że oni tego nie naprawiają (padła elektronika), będą odsyłać do serwisu centralnego, a jemu mogą wypożyczyć klasyczną kosiarką (za opłatą - bo po gwarancji).
    Więc jaka jest różnica dla końcowego użytkownika ?

Ty przedstawiasz punkt widzenia sprzedawcy - takimi sloganami częstuj swoich klientów
    Wszedłem do tego tematu, żeby zasięgnąć opinii użytkowników, lub osób mających bezpośredni konkakt z tym sprzętem, także po to, by ewentualnie polecono mi inny, spełniający moje oczekiwania.
    Odezwał się jeden użytkownik (dzięki, PaRa) i dwóch sprzedawców, którzy nie potrafili powiedzieć nic konkretnego oprócz straszenia zawodnością chińskiego sprzętu i problememi z serwisem.

Kończąc temat - wczoraj uruchomiłem robota, pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.
    Dużo cichszy, niż Robomow Rx12, którego włączam szwagrowi, kiedy nie ma go w domu, dobrze radzi sobie z przewężeniami (ok 60cm), których mam na działce dwa, a przede wszystkim, mimo moich obaw doskonale wędruje po opasce z kostki granitowej (zdjęcie kilkanaśćie postó w wcześniej) kosząc trawę tuż przy niej.
    Jak się jeszcze doda wymienny akumulator i możliwość wykorzystania go w narzędziach ogrodowych (i nie tylko ogrodowych) Worx, to za niespełna 3000 jest to bardzo dobra propozycja.
    Na razie sprawia dużo lepsze wrażenie, niż Robomow (ta sama cena !), który kosi wolniej, myśli dłużej no i nie da sie go zaprogramować.
    W razie problemów na pewno zgłoszę się tutaj, dając trochę satysfakcji sprzedawcom droższych urządzeń
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 26-06-2020 o 08:32

miachlbyk

Kod pocztowy
    08-253

Domyślnie

Właściwie nic ciekawego z twojej strony się nie spodziewałem,nigdzie nie napisałem że coś sprzedaję ale widać coś jest nie po twojej myśli to od razu najazd!!! że sprzedawca,jak dla ciebie mogę być nawet" Chińskim Rabinen",nawet nie wiesz jak działają niektóre firmy więc twoja wiedza na temat robotów jest znikoma ot po prostu kupić tańszego bo przecież nie jestem"frajer"by przepłacać jak imnni i do tego obowiązkowo spalinówka jak mój chiński robot się rozkraczy,z tego co ja wiem to założeniem robota jest to aby ta trawa była zawsze skoszona przez niego a nie spalinówkę,oczywiście nikt nie przyzna się do wtopy bo przecież miał być szpan a jest obciach ,każda firma która zajmuje się zakładaniem i sprzedażą robotów robi to w inny sposób co póżniej przekłada się na zadowolenie lub narzekanie klienta,szkoda gadać z kimś kto tylko siedzi w necie,czyta bzdury i te bzdury pisze
    Ostatnio edytowane przez miachlbyk ; 26-06-2020 o 09:56

2

Domyślnie

Straszny słowotok. Używaj kropek, bo ciężko się to czyta.
    Ale do rzeczy:
    293 posty na forum ogólnobudowlanym, ale dziwnym trafem wszystkie o kosiarkach.
    Doradzanie, polecanie - dziwnym trafem głównie Alko
    I jazda po mniej znanych, chińskich konkurentach.
    Nie zarabiasz na tym?

Spokojnie - jak mi się Worx rozkraczy, to jaką informacją się podzielę. Podobnie, jeśli współpracy odmówi spalinowy chiński Mountfield, który kosi już ładnych parę lat.

W jednym masz rację - na robotach koszących się nie znam. Ty na pewno lepiej.
    Różnica jest taka, że ja jestem użytkownikiem, Ty sprzedawcą, operującym sloganami w rodzaju chińskie=taniocha=badziew=awaria i problem z serwisem.
    Dość naiwne myślenie - ale dokładnie pamiętam, co w latach '90 mówiono o Samsungu, czy LG.

Pytanie kogo opinia będzie bardziej wiarygodna dla kogoś, kto za jakiś czas otworzy ten wątek, żeby wybrać robota.

Kod pocztowy
    05-530
    6

Domyślnie

,szkoda gadać z kimś kto tylko siedzi w necie,czyta bzdury i te bzdury pisze
    Dlaczego, innych mierzysz swoją miarą ?
    Mój dziennik budowy

Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    d7d

Domyślnie

Kończąc temat - wczoraj uruchomiłem robota, pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.
    Kupiłeś model Worx Landroid M 500 - WR141E, ile godzin dziennie kosi i ile potrzebuje godzin / dni na skoszenie całych 350m2 trawnika?
    (tyle chyba masz do skoszenia).
    Producent podaje ile m2 robot kosi w czasie jednej godziny pracy?

Kupiłeś co z dodatkowego wyposażenia?
    Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca.
    Opłaca się być nieuczciwym, choć nie warto.

Dlaczego wykształceni i inteligentni wierzą w pseudonaukowe bzdury i teorie spiskowe ?
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ... człowiek racjonalny, rozsądny, inteligentny jest w stanie z przekonaniem gadać albo nawet robić kompletne bzdury ...
    dr hab. Andrzej Dragan

2

Domyślnie

Póki co kosi 250m3.
    Pozostałe 70m2 (zmierzyłem trawnik jeszcze raz, okazało się, że po powiększeniu i odgrodzeniu skarp trochę się skurczył) jest oddzielną częścią, żeby ją dołączyć muszę dokupić przewodu ograniczającego.
    130m przewodu w zestawie wystarczyło właśnie na te 250m2

Landroid przez trzy dni zrobil sześć cykli, pracował 7h, przejechał 7km
    Jeden cykl pracy to okolo 1h 20 min. Pierwsze dwa, kiedy trawa była dość wysoka (3 dni po koszeniu spalinówką) były około godzinne
    Po tych pięciu cyklach na trawniku nie ma już niedokoszonych kęp.
    Nie mam żadnego dodatkowego wyposażenia.

Domyślnie

Hej,

Zainteresował mnie temat bo też kusi mnie robot który zaoszczędzi czasu i zadba by chwasty miały ciężej się rozwinąć Dopiero wdrażam się w temat, ale jeśli ktoś odpowie mi na kilka pytań, będę wdzięczny!

Jak często trzeba wymieniać żyletki? Myślałem najpierw o stidze z nożem, ale czytam wcześniejsze posty i chyba to nie jest tak różowo że nóż posłuży n lat i będę go tylko ostrzył co sezon.
    Czy ktoś z Was rozważał jeszcze tańsze roboty firmy NAC? Jakieś wady które od razu je dyskwalfikują zanim zacznę drążyć?
    Czy jeśli trawnik jest delikatnie poniżej kostki to robot ma szansę jechać po kostce jednym kołem, czy poziom musi być idealnie równy?

Jak to jest z nie-koszeniem w trakcie deszczu, jeśli leje przez tydzień to robot ma tygodniowe wakacje a potem ja muszę wjechać kosiarką bo trawa za wysoka dla niego?

Ostatnie pytania o przewód - czy tworzy on obwód zamknięty? Co z "objechaniem" drzewek? Jak działają wirtualne ogrodzenia WORX?

ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

Domyślnie

Jako, że na przyszły rok też może będę kupował to się orientowałem trochę i gardeny robot jeździ w deszczu również.

2

Domyślnie

Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    Hej,

Zainteresował mnie temat bo też kusi mnie robot który zaoszczędzi czasu i zadba by chwasty miały ciężej się rozwinąć Dopiero wdrażam się w temat, ale jeśli ktoś odpowie mi na kilka pytań, będę wdzięczny!

Jak często trzeba wymieniać żyletki? Myślałem najpierw o stidze z nożem, ale czytam wcześniejsze posty i chyba to nie jest tak różowo że nóż posłuży n lat i będę go tylko ostrzył co sezon.
    Czy ktoś z Was rozważał jeszcze tańsze roboty firmy NAC? Jakieś wady które od razu je dyskwalfikują zanim zacznę drążyć?
    Czy jeśli trawnik jest delikatnie poniżej kostki to robot ma szansę jechać po kostce jednym kołem, czy poziom musi być idealnie równy?

Jak to jest z nie-koszeniem w trakcie deszczu, jeśli leje przez tydzień to robot ma tygodniowe wakacje a potem ja muszę wjechać kosiarką bo trawa za wysoka dla niego?

Ostatnie pytania o przewód - czy tworzy on obwód zamknięty? Co z "objechaniem" drzewek? Jak działają wirtualne ogrodzenia WORX?
    Co do żyletek, to wymiana pewnie co 2-3 miesiące.
    Robot bez problemu jedzie jednym kołem po chodniku wyższym nawet o 2-3cm.
    Wirtualne ogrodzenie to dodatkowy moduł instalnowany obok akumulatora i pasek magnetyczny układany wokół przeszkody. Pasek nie jest częścią obwodu (nie jest pod napięciem).
    Co do koszenia w deszczu - niektóre roboty to robią, ale trzeba wziąć pod uwagę wzmożoną podatność trawy na choroby grzybowe po takich zabiegach
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 29-06-2020 o 12:32

miachlbyk

Kod pocztowy
    08-253

Domyślnie

Straszny słowotok. Używaj kropek, bo ciężko się to czyta.
    Ale do rzeczy:
    293 posty na forum ogólnobudowlanym, ale dziwnym trafem wszystkie o kosiarkach.
    Doradzanie, polecanie - dziwnym trafem głównie Alko
    I jazda po mniej znanych, chińskich konkurentach.
    Nie zarabiasz na tym?

Spokojnie - jak mi się Worx rozkraczy, to jaką informacją się podzielę. Podobnie, jeśli współpracy odmówi spalinowy chiński Mountfield, który kosi już ładnych parę lat.

W jednym masz rację - na robotach koszących się nie znam. Ty na pewno lepiej.
    Różnica jest taka, że ja jestem użytkownikiem, Ty sprzedawcą, operującym sloganami w rodzaju chińskie=taniocha=badziew=awaria i problem z serwisem.
    Dość naiwne myślenie - ale dokładnie pamiętam, co w latach '90 mówiono o Samsungu, czy LG.

Pytanie kogo opinia będzie bardziej wiarygodna dla kogoś, kto za jakiś czas otworzy ten wątek, żeby wybrać robota.
    Tak a świstak zawijał w te sreberka!!!! nic nie wiesz to widać od dawna i jesteś zwykłym internetowcem a wypowiadasz się jak być co najmniej magistra zrobił w tym temacie,widzię że jednak ego się odzywa i niedopuszczanie myśli co ja k.. kupiłem ale to twoja sprawa i twoje pieniądze ale nie wymądrzaj się jako fachowiec bo innym możesz zrobić krzywdę swoimi przecudownymi wypowiedziami i nie jeden użytkownik będzie musiał tego chinola wyrzucić po gwarancji albo będzie miał skarbonkę bo póżniej szkoda wyrzucić,oczywiście doradzam AL-KO bo znam w miarę tę firmę jak i wiele innych tego typu dla tego na ten temat mogę się wypowiedzieć i doradzić to co jest dobre a nie reklamowane za pieniądze przez niektórych pseudo-użytkowników,jeżeli kiedyś może zgłębisz ten temat jak ja to może podyskutujemy,często używanie pewnych słów w prost może da niektórym do myślenia zanim nabędą coś z czym mogą mieć problemy,napisz za 5 lat faktycznie jak jest lub było,teraz każde jak nowe cieszy

Kod pocztowy
    05-530
    6

Domyślnie

Tak a świstak zawijał w te sreberka!!!! nic nie wiesz to widać od dawna i jesteś zwykłym internetowcem a wypowiadasz się jak być co najmniej magistra zrobił w tym temacie,widzię że jednak ego się odzywa i niedopuszczanie myśli co ja k.. kupiłem ale to twoja sprawa i twoje pieniądze ale nie wymądrzaj się jako fachowiec bo innym możesz zrobić krzywdę swoimi przecudownymi wypowiedziami i nie jeden użytkownik będzie musiał tego chinola wyrzucić po gwarancji albo będzie miał skarbonkę bo póżniej szkoda wyrzucić,oczywiście doradzam AL-KO bo znam w miarę tę firmę jak i wiele innych tego typu dla tego na ten temat mogę się wypowiedzieć i doradzić to co jest dobre a nie reklamowane za pieniądze przez niektórych pseudo-użytkowników,jeżeli kiedyś może zgłębisz ten temat jak ja to może podyskutujemy,często używanie pewnych słów w prost może da niektórym do myślenia zanim nabędą coś z czym mogą mieć problemy,napisz za 5 lat faktycznie jak jest lub było,teraz każde jak nowe cieszy
    Też jestem pseudo - użytkownikiem WORX, kupiłem ją bo była tania, ma boczne koszenie i dosyć dobre opinie na niemieckich forach.
    Kiedyś marka oznaczała jakość, ale po ostatnich przygodach związanych z naprawą gwarancyjną żony SEAT-a, i naprawie zmywarki BOSCH tuż po upływie gwarancji uważam, że marka coraz mniej znaczy. Śmiem twierdzić, że te mniej znane marki bardziej się starają niż uznani producenci.

Swoją drogą, jeśli ktoś ma wątpliwości i nie chce wydawać dużej sumy to polecam model który kupiłem. Myślę, że bez problemu skosi 300 m2 trawnika w zakresie 3 - 6 cm, jak spadnie deszcz wróci do bazy, ustawisz o której ma codziennie ruszyć do pracy i to wszystko.
    Mój dziennik budowy

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    d7d

Domyślnie

Mam wrażenie graniczące z pewnością, że usiłujesz prowadzić zbędną pyskówkę.

PS Przy okazji popraw pisownię do wygląda to na pisanie typowego internetowego dyskutanta bez wykształcenia.
    Nie znasz czy nie pamiętasz zasad pisowni?

Słowotok to deliktne określenie.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; Wczoraj o 17:53 Powód: literóka
    Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca.
    Opłaca się być nieuczciwym, choć nie warto.

Dlaczego wykształceni i inteligentni wierzą w pseudonaukowe bzdury i teorie spiskowe ?
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ... człowiek racjonalny, rozsądny, inteligentny jest w stanie z przekonaniem gadać albo nawet robić kompletne bzdury ...
    dr hab. Andrzej Dragan

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia