dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 126 z 126

Domyślnie

Mówimy o drzewach o obwodzie >1m. Jestem przed trawnikiem, więc przy okazji mogę poukładać przewód pod trawą i dokładnie wyznaczyć miejsca koszenia na przyszłość. Dzięki za film. Pokazuje dokładnie to, o co mi chodziło.

Muszę się mocniej zainteresować tematem, bo nie wiem czy zamiast inwestować ~2000 zł w spalinówkę, nie pójść od razu w robota nie dokładając niewiele więcej. Bo kable ograniczające i zasilanie w cieniu do ładowania i tak robił będę. Tym bardziej, że w razie czego mam małą, lekką elektryczną kosiarkę jeszcze.

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Kod pocztowy
    05-530
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

Domyślnie

Wydaje mi się, że nie ma nad czym się zastanawiać. Na codzień będziesz miał robota a sporadycznie użyjesz kosiarki elektrycznej.
    Standardowa kosiarka w moim przypadku pełni funkcje odkurzacza, raz na jakiś czas zbieram nią liście, jakieś wyrwane chwasty itp.

Ułożenie przewodu pod trawą to dobre rozwiazanie ( wertykulacja ), ale może być problem jeśli będzie trzeba coś zmienić.
    Staraj się aby trawnik był na tym samym poziomie lub troszkę wyżej niż kostka / obrzeże.
    Mój dziennik budowy

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

Domyślnie

Króciutki trawnik robi się powoli obciachowy . Kwietna łaka i dwa razy do roku sianokosy z kosami w gronie kumpli

Domyślnie

No i zapomniałem o biologicznym rozwiązaniu koza drut o średnicy tych 10 mm i łańcuch o takich oczkach aby pręt przez nie przechodził . Dwa razy dziennie ustalasz kozie trawnik do strzyżenia zasięg regulujesz łańcuchem

Domyślnie

Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Króciutki trawnik robi się powoli obciachowy . Kwietna łaka i dwa razy do roku sianokosy z kosami w gronie kumpli
    Nie wiem jaki się robi. Nie interesuje mnie to.

@fotohobby, @PaRa: a rozważaliście może husqvarnę? Okazało się, że mam w sąsiedztwie 2 takie - jakieś podstawowe modele - i na żywo widzę efekt. A ten jest bardzo dobry.

W zasadzie byłem już na robota zdecydowany, tylko przypomniała mi się jeszcze jedna kwestia. Mianowicie szyszki. Mam ich czasem kilkanaście, jak nie więcej na 1m2. Obawiam się, że noże takiego robota długo nie pożyją w takich warunkach? Nie chciałbym zamienić pchania kosiarki na zbieranie szyszek na kolanach

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar fotohobby
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

Domyślnie

Efekt jest sam w sobie dobry - w końcu to trzy nożyki obracające się i ścinające trawę.
    Nazwa na obudowie nie ma w tym przypadku większego znaczenie - jeśli cięcie odbywa się z odpowiednią częstotliwością.
    Kosiarka pracuje u mnie 3 tygodnie i też widzę pozytywny efekt - pogoda jest dla trawy w tym roku łaskawa, a na pewno ni miałbym możliwości koszenia co 3-4 dni.
    Już nie myślę o tym, ile worków na trawę bym zapełnił.

U mnie nie ma szyszek, ale lecą jabłka - staram się zbierać, ale nic się nie dzieje, jak nóż w nie trafia. Małą rana cięta
    U mnie kosiarka miała kosić trawę przy 8-10cm opasce biegnącej wzdłuż domu/muru.
    Niestety żadna z centralnie umieszczonymi ostrzem nie dałabym rady, więc musiałbym dokaszać - a teraz nie mam takiej potrzeby
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 20-07-2020 o 17:25
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia