dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 19
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 366
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Piasku wyszlo 27 wywrotek . Rury do hydrauliki zalozone. Teraz czekam za pogoda, bo u nas caly dzien leje deszcz, no i musze czekac za betonem, bo sie okazuje, ze kolejka jest straszna.
    malo tego wczoraj bylam zamawiac reszte materialu i okazalo sie, ze na jednym pustaku musze zaplacic 1 zl wiecej, wiec na wszystkich pustakach dostalam po du...... 2000 zl. I to byla kwestia miesiaca miedzy wycena, a zamowieniem. Jestem przerazona tymi podwyzkami, moze nie tyle przerazona co strasznie wsciekla .
    Juz wiem, ze nie starczy nam kasy aby urzadzic sie tak jak nam sie marzylo. tzn. moge zrobic tak jak mi sie marzy ale wtedy bede dluzej sie budowac, a ja chce na lato juz sie przeprowadzic.






  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie


    W takiej kolorystyce bede miec lazienke. Zawsz, a raczej od dwoch lat marzylam o lazience w popielach, te kolory sprawiaja, ze jest ona taka laboratoryjnie czysta. I nawet podobaja mi sie te czerwone dekory i takie identyczne tez sobie sprawie, zonciusiowi tez sie podobaja. Plytki to tubadzin kolekcja minimal. Obecnie mam prawie wszystkie plytki z tej firmy i jestem bardzo zadowolona. Teraz mam w lazience serie wersal, kolory bezu, dobrze sie w niej czuje i jeszcze sie nia nie zdazylam nacieszyc, bo mam ja niecale trzy lata ale na nowym domku juz nie chce bezowych, bo za duzo mam obecnie bezow.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dobija mnie ta pogoda i prognozy na najblizsze dni w tv .
    W sobote ma przyjechac grucha z betonem na posadzke ale jak bedzie padac to nie wiem co z tej posadzki zostanie. Zla jestem strasznie na ten beton , zeby trzeba bylo za betonem 9 dni czekac w kolejce, to jest gorzej niz za komuny. Musze czekac, nie moge wybrzydzac, a o rabaty na hurtowniach to lepirj nie pytac, bo sprzedajacy patrza sie na czlowieka jak na wariata . Jak nie ja kupie to za mna stoi piec innych osob w kolejce, ktore kupia bez szemrania, bo wiedza, ze nastepna dostawa oznacza wyzsze ceny. CZYSTE SZALENSTWO!!!!!!

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Wlasnie przed chwila dzwonilam do murarza z pytaniem o jutrzejsze wylewanie posadzek. Powiedzial, ze na 8 rano przyjezdza grucha i beda zalewac ale do betonu dodadza chemi na mrozy do -6 stopni. dzisiaj do mojego szefa ekipy dzwonil wlasciciel betoniarni z zapytaniem czy ma dolewac do betonu srodek na mrozy, a ten mu kazal. Z tego powodu koszt za kubik wzrosnie ale nie wiem o ile, no ale trzeba to dolac, bo u nas caly czas trzyma mroz. ja dzisiaj musialam posypac cale schody i podest domu sola, bo snieg zbil sie w lod i mozna bylo sie polamac. a dodam, ze abym weszla do mieszkania to musze pokonac 26 stopni i 3 podesty , a wszystko to znajduje sie pod golym niebem .
    Co do wylewek to uwierze jak zobacze jutro po pracy, tylko ze do jutra przez noc wiele moze sie wydarzyc, np. moze spasc metr sniegu .

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Beton dojechal, posadzki zalane .
    Skonczyli o 12 i zaraz zaczal przepadywac snieg, a od 15 pada caly czas deszcz, wiec nie wiem czy powinnam sie cieszyc z tych posadzek . Boje sie ze moze bedzie trzeba je poprawiac co by sie wiazalo z dodatkowymi kosztami, a i tak poszlo duzo betonu (ile to bede dokladnie wiedziec jutro). Nie mam pojecia jak zachowa sie beton, ktory od razu byl skazany na wode, bez chwili na osuszenie. Nawet po pracy nie pojechalam zobaczyc, wiec nie mam zdjec, wracalam okolo 15 i strsznie padalo. Mam zamiar jechac jutro ale na jutro i poniedzialek tez zapowiadaja w naszym rejonie ulewy.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Podlogi wylane, mury juz rosna. zaczeli w czwartek. Pogoda jest troche zlosliwa, bo czesto przepaduje deszcz. Wkleje teraz zdjecia, a potem napisze ile juz wydalismy. Zdjecia sa marne ale akurat jak dzisiaj pojechalam na budowe po dwutygodniowej nieobecnosci to lal deszcz.
    Domek od przodu:




    Gospodarczy jeszcze nie zaczety

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dotychczas wydalismy 45730 zl. Jest to kwota do momentu zalania posadzek, bez materialu na mury. Dokladnie obejmuje:
    -mapki do celow projektowych
    -projekty-2 szt.
    -architekt
    -kierownik budowy-1 rata
    -zdjecie humusu
    -stal na fundamenty
    -geodeta-wytyczenie budynkow (dzialki jeszcze nie wytyczal)
    -beton i kostka na fundamenty
    -bloczki, cement, folia i wszystko co potrzebne do izolacji
    -piasek do murowania i do zasypania pod posadzki
    -hydraulik
    -beton na posadzki
    -folia i siatka na posadzki
    -zaliczka dla murarzy za wykonanie stanu zero-35%
    -zaliczka na dach-10%
    Wydane pieniadze nie obejmuja zakupu dzialki.

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Zapomnialam dodac, ze wydane pieniadze sa na dwa budynki. Gospodarczy to okolo 27% wydanej kwoty, a domek to 73%.

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dzisiaj o 20 bylam na budowie i donek juz prawie gotowy. Jest juz wjazd do garazy i zarys okien, Zdjec nie zrobilam, bo strasznie padal deszcz. moze jutro cos pstrykne. Dowiezli mi tez dzisiaj brakujace nadproza i cegle klinkierowa pelna. Musze juz sie zabrac za zamawianie stali.

  10. #50

    Domyślnie

    [/code]

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Domek juz praktycznie stoi , w srodku jest juz komin i sciana nosna prawie skonczona. Zdjecia robilam o 21, wiec ich nie wstawie, bo nic na nich nie widac .
    Jestem zla , bo zostanie mi ponad 4 palety suporeksu, jest to 1500 zl i nie mam pojecia czy na hurtowni mi to przyjma. Mam juz wszystko zaplacone, faktura wystawiona i na dodatek oni sami by musieli po to przyjechac. Bede walczyc o swoje, bo caly material na budowe obliczala mi jakas panienka we wspomnianej hurtowni i ja jej sie nie wtracalam (te pieniadze bym miala na plytki klinkierowe). Miala projekty, a ze nie zna sie na swojej robocie to jest juz ich problem. Zadanie miala ulatwione, bo w projektach nie nanosilismy zadnych zmian. Sama kupca na te pustaki nie bede szukac, bo budujemy z 36 i ciezko by bylo mi je sprzedac.
    jutro musze zamawiac stal i dechy na szlunki (a myslalam, ze mam juz caly material na mury) i znowu kasa poleci.
    Mam prosbe do czytajacych moj dziennik, w moim dzienniku wpisala sie monika35, przenioslam juz ja do komentarzy ale jej postu w dzienniku nie umie wykasowac. czy ktos moze to zrobic za mnie. Z gory bardzo dziekuje, a monice35 odpowiadam w komentarzach.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dzisiaj rano bylam na budowie, no bo w koncu wypadalo sie pokazac budujacym . No i na budowie przezylam lekki szok, gdy zobaczylam swoja cegle klinkierowa . Dotychczas widzialam ja w katalogu i na ekspozycji ale z daleka (nie podchodzilam i nie dotykalam, bo padal deszcz) Cegle i plytke chcialam w kolorze zoltym i najlepiej z jednej firmy aby byly idealnie dobrane kolorystycznie. Duzego wyboru nie mialam, wiec padlo na klinkier CRH, seria wiosna, kolor sahara

    No i do czego zmierzam? Na fotce cegla i plytka wyglada na glazurowana, lekko z polyskiem, a przynajmniej mi na to wygladalo , a na zywo jest ona tempa, matowa i szorstka. Myslalam, ze padne jak zobaczylam te cegle, a mam z niej kominy, 3 filart, przed domem donice, cale wejscie do domu w tych plytkach i cokol wokol domu. I teraz pukam sie w glowe kto te tempe i w dodatku jasne plytki bedzie czyscil? Ze jasne to wiedzialam i liczylam sie z tym, ze bedzie bardziej na nichh brud widac ale myslelam ze jest inna ich powierzchMyslalam, ze pomylili sie na hurtowni i nawet zadzwonilam do producenta zeby sie przekonac czy nie ma innej struktury. No i nie ma!
    W koncu zostaja te, bo zawsze marzyly mi sie zolte, a te sa jedyne cegly i plytki w tym samym kolorze zoltym.

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Zapomnialam dodac, ze jutro przyjedzie stal na wience Fi12 - 75 sztuk po 33 zl. za sztuke .

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Rano stal przyjechala, potem zwir i inne pierdoly. A teraz zdjecia domku od frontu:

    Komin

    Zdjec gospodarczego nie wklejam, bo rano malo jeszcze bylo zbudowane, jutro maja niby skonczyc gospodarczy.Pokaze jeszcze plan domku w srodku. Nie robilismy praktycznie zadnych zmian poza jedna - z salonu do kuchni nie ma barku tylko jest przejscie.


    Widok na moj salon

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Bylam na dzialce, gospodarczy juz skonczony, zaczeli ukladac zbrojenia na wiencach. Ucieszylam sie od ucha do ucha, gdy zobaczylam efekty pracy ekipy . Zoncius z kolega cale popoludnie sprzatali dzialke, bo balagan byl nieziemski . Smieci spalili, palety poskladali w jedno miejsce, polamane porabali, dzialke wokol domku zagrabili i jest juz prawie po domowemu .
    Ja chodzilam w srodku i planowalam gdzie co bedzie stac. Juz nie moge sie doczekac kiedy zamiieszkamy, chociaz troche mnie przytlaczaja wydatki zwiazane z budowa. Strasznie duzo kasy idzie na drobne rzeczy typu silikon, gwozdzie, haki i wiele innych pierdol. A i na dodatek lapnela mnie dzisiaj policja za szybkosc (pierwszy raz od 16 lat bylam zatrzymana i to za przekroczenie szybkosci) Urwalam sie o 16 z pracy, bo moje dziecko od dwoch dni goraczkuje, a wczoraj wieczorem rozlozylo go na dobre. Lekarz byl do 17, a z pracy do domu mam 38 km, no i wszystko by bylo dobrze gdyby nie to, ze stalam 20 minut w korku, bo ciagle remontuja te cholerne drogi. Lapneli mnie 4 km od domu, predkosc przekroczylam o 70 km za co mandat jest 200zl. Byla godzina 16.48, wiec mialam jeszcze 12 minut zeby dojechac do domu, zabrac syna i dojechac do osrodka, wiec na wstepie powiedzialam policjanta, ze wiem ze jechalam za szybko i nie mam czasu wiec zostawie im dokumenty i wroce za pol godziny. Popatrzyli na mnie jak na wariatke ale widzieli, ze sie spiesze wiec powiedzieli, ze zaniza mi przekroczona predkosc i dostalam mandat 50zl. Nie sprawdzili mi nawed OC ani dowodu samochodu, zobaczyli prawo jazdy i szybko pisali, bo mnie czas gonil. No ale ciesze sie, ze wlepili mi 50, a nie 200 zl.

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Bylam dzisiaj na budowie i zrobilam kolejne zdjecia.
    Gospodarczy od przodu

    Od tylu

    Domek od tylu

    W gospodarczym od tylu zrobilismy dodatkowe drzwi, ktorych nie bylo w projekcie. Obok drzwi na dworzu bedzie sklad opalu - mialu, a kotlownia do domku bedzie w budynku gospodarczym, piec ma byc zasypowy.

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dzisiaj troche z mezem sie wkurzylismy po rozmowie telefonicznej z szefem ekipy murarskiej. Zadzwonilam zeby sie spytac kiedy mozna wylewac wience (maja byc wylewane z gruszki), a pan budowniczy mi na to, ze w srode beda wylewane, a po niedzieli moga wchodzic z wywiazka. No i przy okazji mi zagadal, ze moze by nie murowal slupow z cegly klinkierowej, ktora podtrzymuje dach nad tarasem i w budynku gospodarczym. Twierdzil, ze lepiej nie robic tego teraz, bo ciesle moga uszkodzic te slupki, wiec ciesle maja je sobie zastapic stemplami, a on wymuruje slupki jak zaloza wywiazke. No i tlumaczyl sie tez tym, ze teraz to nie jest pogoda na zakladanie klinkieru. A jak zaloza mi drzewo to juz calkiem moze nie byc pogody i wtedy ciekawe na czym by dach sie trzymal do wiosny. Zadzwonilam do pana od dachu i on powiedzial, ze slupy maja byc zrobione, a to juz ich problem zeby nie uszkodzili. panu budowniczemu zadzwonilam i przekazalam te wiadomosc. Jutro moj zoncius rano jedzie do Poznania, a mnie czeka wyprawa na budowe . Cos mi sie to krecenie nie podoba, no i to ciagle przesowanie terminu mnie troche drazni, bo w koncu zostane bez dachu na zime, a w styczniu mamy zakladac prad.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Wczoraj rano bylam na budowie, powiedzialam co ma byc zrobione i pojechalam do pracy. Dzisiaj nie jechalam, bo teraz panowie wykanczaja juz takie drobne prace murarskie i niby cale dnie robia, a efekty malo widac. Wiem, ze to nie jest ich wina, bo robia caly dzien ale to jest tak zwana drobnica i dlatego wole pojechac dopiero jak juz bedzie widac wiecej zrobionych elementow wykonczeniowych mury.
    W poniedzialek wyslalam umowe na dostawe pradu do energetyki tylko nie wiem na kiedy dotrze przez ten strajk listonoszy . Energetyka ma podpisac i przyslac pismo ile i na jakie konto mam wplacic i od tego momentu maksymalnie po dwoch miesiacach mam miec prad.
    Mam nadzieje, ze do piatku murarze zaleja wience i fundament pod wejscie. Dzisiaj u nas caly dzien popadywalo, miejmy nadzieje, ze jutro bedzie lepsza pogoda.

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Melduje, ze prace murarskie zakonczone i domek jest gotowy do zakladania wywiazki !!!!!!!!!!!! No i gospodarczy tez jest skonczony !
    Z dachem maja mi wchodzic w nastepny poniedzialek, bo dopiero wczoraj zalewane byly wience i musz dobrze wyschnac. Ciesze sie jak dziecko, tym bardziej, ze moja zolta cegla klinkierowa bardzo mi sie podoba.
    A teraz kilka zdjec.
    Slupki klinkierowe w gospodarczym:

    Szczyt domu w klinkierze

    Wylany fundament pod wejscie do domku

    I slupy, ktore beda podtrzymywac konstrukcje dachu

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    No i najwazniejsze wiecha!


    Klinkier w zblizeniu

Strona 3 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony