dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 161
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 3208

Temat: KOMENTARZE

  1. #41

    Domyślnie

    Teraz już wszystko dobrze widze ale coś mi się az potroiło i to nieumyślnie
    Choć połkrwi wielkopolanka,to urodzona ze mnie slązaczka;sąsiadkami zza miedzy to raczej nie bedziemy ,ale az tak oddalone to nie bedziemy-my mamy w planach zakorzenic sie w okolicach Tarnowskich Gór-więc na kawe zawsze bedziesz mogła wpasc Co prawda zanim bedziemy miec dach nad glowa to jeszcze dużo wody musi upłynac...ale najwazniesze to chociaż zacząć-miało to nastapić w tym samym czasie kiedy Wy rozpoczęliście budowlane zmagania...oby wiosna 2007 byla bardziej przychylna!dla nas wszystkich
    pozdrawiam cieplutko,
    Asia

  2. #42

    Domyślnie

    Teraz już wszystko dobrze widze ale coś mi się az potroiło i to nieumyślnie
    Choć połkrwi wielkopolanka,to urodzona ze mnie slązaczka;sąsiadkami zza miedzy to raczej nie bedziemy ,ale az tak oddalone to nie bedziemy-my mamy w planach zakorzenic sie w okolicach Tarnowskich Gór-więc na kawe zawsze bedziesz mogła wpasc Co prawda zanim bedziemy miec dach nad glowa to jeszcze dużo wody musi upłynac...ale najwazniesze to chociaż zacząć-miało to nastapić w tym samym czasie kiedy Wy rozpoczęliście budowlane zmagania...oby wiosna 2007 byla bardziej przychylna!dla nas wszystkich
    pozdrawiam cieplutko,
    Asia

  3. #43

    Domyślnie

    lubie kawusie
    a i na trawce tez dobrze smakuje
    zobaczymy jak to bedzie na wiosne
    Dzis mam nadzieje ze małżonek przywiezie jakies nowosci z budowy i wrzucim cos do galeryi

    Pozdrawiam

    PS . czy mozna gdzies popatrzec na twoj domek? tzn projekt?

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie GWC

    Hej! Ta pomarańczowa rura to chyba raczej doprowadzenie powietrza do kominka a nie Gruntowy Wymiennik Ciepła. U nas też taka sama rura i działa więc się nie martw

  5. #45

    Domyślnie Re: GWC

    Cytat Napisał kraktom
    Hej! Ta pomarańczowa rura to chyba raczej doprowadzenie powietrza do kominka a nie Gruntowy Wymiennik Ciepła. U nas też taka sama rura i działa więc się nie martw
    hmmm
    to jest wlasnie nasze GWC tyle ze wstawimy tam jeszcze trojnik zeby powietrze doprowadzic do kominka.

    A wy macie juz kominek ?
    a czemu ja nic nie widze w waszym dzienniku, no no szybciutko zaraz uzupełnić dziennik, zaraz Was skontroluje

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie Re: GWC

    Cytat Napisał malmuc
    Cytat Napisał kraktom
    Hej! Ta pomarańczowa rura to chyba raczej doprowadzenie powietrza do kominka a nie Gruntowy Wymiennik Ciepła. U nas też taka sama rura i działa więc się nie martw
    hmmm
    to jest wlasnie nasze GWC tyle ze wstawimy tam jeszcze trojnik zeby powietrze doprowadzic do kominka.

    A wy macie juz kominek ?
    a czemu ja nic nie widze w waszym dzienniku, no no szybciutko zaraz uzupełnić dziennik, zaraz Was skontroluje
    A nacisnij prosze strona 2ga z 2 tam sie schowaly newsy. Kominka jeszcze nie ale szukamy takiego z panoramiczną szybą

  7. #47

    Domyślnie

    Super Malmuc! Gratuluję postępów.
    Oj kiedy ja będę ię tak cieszyć?
    Jakby nie było to prawie pół chałupki już masz.
    Pozdrawiam kasia

  8. #48

    Domyślnie

    taaaa
    masz racje
    pół chałupy stoi
    ba! nawet wiecej, jest jeszce garaz!!!
    Kasiu jak tam finał waszej drogi?

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie Ceny

    Wow!
    Wycena od Wiktorczyka potężna. Ale cenę robią Wam te mechanizmy przesuwne... Nas okna kosztowały 10800 + montaż 900. Z drewna iglastego. Nie wiem jak Wasz gust ale nam bardziej podoba się iglaste ponieważ widać słoje, w meranti (NIE MAHOŃ!!! to nawet obok mahoniu nie rosło...) z daleka wyglądają jak plastik a drewno jest tak samo miękkie. W domu gdzie teraz mieszkamy są okna sosnowe, mają 50 lat i jeszcze nie wypadły z ościeży . Poza tym mając elewację z drewna na pewno nie będzie to u Was meranti więc powinno się zgrać z oknami, chyba że macie inną wizję Co do boazerii (elewacji), robiliśmy teraz boazerię na tarasie jakieś 20m2, deski szerokie 16-17 cm, gruba na 21 mm, heblowane z uzupełnionymi sękami + łaty podkładowe na mur. Razem 740 zł za materiał, do tego kołki montażowe. Teściu robił tę boazerię 3 dni po 6-7 godzin. Jak materiał jest dobrze przycięty to naprawdę łatwa praca. Poszukajcie stolarza w okolicy to na pewno wyjdzie taniej. Po drodze z Rybnika na Wodzisław jest firma sprzedająca materiały z drewna (budy dla piesków, karmniki ale też listwy) może tam dadzą dobrą ofertę.... My z drewna nie zrezygnowalibyśmy za żadne skarby. Nic nie daje takiego ciepłego wyglądu jak drewno...

  10. #50

    Domyślnie Re: Ceny

    Cytat Napisał kraktom
    Wow!
    Wycena od Wiktorczyka potężna. Ale cenę robią Wam te mechanizmy przesuwne... Nas okna kosztowały 10800 + montaż 900. Z drewna iglastego. Nie wiem jak Wasz gust ale nam bardziej podoba się iglaste ponieważ widać słoje, w meranti (NIE MAHOŃ!!! to nawet obok mahoniu nie rosło...) z daleka wyglądają jak plastik a drewno jest tak samo miękkie. W domu gdzie teraz mieszkamy są okna sosnowe, mają 50 lat i jeszcze nie wypadły z ościeży . Poza tym mając elewację z drewna na pewno nie będzie to u Was meranti więc powinno się zgrać z oknami, chyba że macie inną wizję
    Dzięki wielkie za opinię, nie nie widziałam tych okien, zrobili mi te wycene na podstawie wysłanych mailem zapytań, faktycznie za te szyne pzresuwną chcą ok 3000
    Jeśli czytaliście ostatnio mój dziennik, to już wiecie ze odpuszczam sobie okienka w drewnie z dodatkowymi bajerami
    Co do boazerii (elewacji), robiliśmy teraz boazerię na tarasie jakieś 20m2, deski szerokie 16-17 cm, gruba na 21 mm, heblowane z uzupełnionymi sękami + łaty podkładowe na mur. Razem 740 zł za materiał, do tego kołki montażowe. Teściu robił tę boazerię 3 dni po 6-7 godzin. Jak materiał jest dobrze przycięty to naprawdę łatwa praca. Poszukajcie stolarza w okolicy to na pewno wyjdzie taniej. Po drodze z Rybnika na Wodzisław jest firma sprzedająca materiały z drewna (budy dla piesków, karmniki ale też listwy) może tam dadzą dobrą ofertę.... My z drewna nie zrezygnowalibyśmy za żadne skarby. Nic nie daje takiego ciepłego wyglądu jak drewno...
    O jej ! jak dobrze mieć sąsiadów
    A jakie kupowaliście deseczki?mają tam modrzew lub świerk? były już gotowe na pióro-wpust?
    Jak tylko moja chłopina wróci z Wawki wyśle go w to miejsce. A macie może do nich telefon?
    Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzięki.
    No teraz to już jestem pewna że odpuszczam Pana z Bieszczad

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    o jaka ładna cena okienek
    ja tez pewnie zaliczę karpika jak otrzymam swoje wycenki
    jedno jest pewne - nie wiem jakie okna bralas pod uwage jesli chodzi o kolor, ale przy elewacji drewnianej czesto pasuja okna biale (czytaj tansze) - czyli ten koszt mozna przerzucic na elewacje.

    a jaki profil do tego moco wybrałaś? I ile Ty masz tych m2 powiedz no mi jeszcze raz
    nie cierpię oszustów

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    o jaka ładna cena okienek
    ja tez pewnie zaliczę karpika jak otrzymam swoje wycenki
    jedno jest pewne - nie wiem jakie okna bralas pod uwage jesli chodzi o kolor, ale przy elewacji drewnianej czesto pasuja okna biale (czytaj tansze) - czyli ten koszt mozna przerzucic na elewacje.

    a jaki profil do tego moco wybrałaś? I ile Ty masz tych m2 powiedz no mi jeszcze raz
    No nie wiem Xena, szczerze to ja nie widziałam jeszcze w drewnianej elewacji białych okien, zawsze były to drewniane lub okleinowane. Kurcze widze kazde, czerwone, czarne ,ale białę? Musiałabym zobaczyc to żywcem. Deseczki deseczkami, ale na tych deseczkach wokół okien miałyby być takie ramy drewniane. No nie wiem , nie wiem, jak masz cosik z tymi białymi to wrzucaj.

    no mnie by to wyszło 85m, to jest ta górna czesc elewacji.Tak w ogóle to ja bym chciała osobiscie zobaczyc te deseczki i sie tam wybrac przed ewentualnym zakupem.
    Nie zdecydowaliśmy się jeszcze dokładnie. Wczoraj namierzyliśmy te cenniki i męzu sie wyjechał do Wawy.
    Bedziemy dyskutowac po jego powrocie.
    Ale wstepnie przyglądam sie profilom:
    sztulp plus
    soft line
    A
    faza
    No tak, ale nie wszystkie profile są w modrzewiu. Wiesz cos o świerku? jest dwukrotnie tanszy.
    Milion pytań bez odpowiedzi, wkurzające........

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    daj mejla to ci wrzuce czerwone deski z bialymi oknami

    ja patrzyłam na softline

    no ja zrouzmiałam tyle - modrzew syberyjski jest cacy i sie go nie lakieruje.Ale poniewaz zmienia barwe to przestaje wtedy wygladac tak samo i wyglada jak patynowany srebrny staroć
    i to trzeba wiedziec ,ze to sie kolor zmieni.
    i modrzewia nie maluje się
    można conajwyzej pobejcowac ale niekoniecznie

    zapewne podopbnie jest z modrzewiem polskim.
    Pontypendy pomalowała modrzew i jest cacy - ciekawa tylko jestem czy to troche wstrzyma to starzenie?

    w cenniku masz na pierwszej stronie wlasnie chyba modrzew i biale okna.
    jak masz inny jakis cennik to daj znac - przesle ci ten co ja mam, z tym zdjęciem

    ten świerk skandynawski (ciekawe czy z gorzowa?wyglada cacy ale trzeba go malowac.
    malowanie widze, ze kosztuje dwukrotnie - 10zł/m2 czyli co każde pewnie 3-4 lata nalezy 10zł/m2 doliczyc (plus wykonanie) lub 40zł/m2 jesli fabrycznie (ze trzy razy)
    czyli fajnie ale nie tak moze fajnie jakby sie chcialo


    aha , a łaty i kontrłaty to najlpiej żeby były tez z tego materiału co elewacja
    no i powiedz no jaką wełne kupiłaś? półtwardą?mineralną,szklaną?
    nie cierpię oszustów

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiewióra1976

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    675
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    To ja się też dopiszę
    W sąsiedztwie mam czerwone deski, ale okna z aluminium. Cenowo, przypuszczam, porażka.
    Malmucu, dom macie PRZEPIĘKNY (pisałam to już chyba), bez klinkieru też da radę.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiewióra1976
    To ja się też dopiszę
    bez klinkieru też da radę.

    żeby sie nie okazało, że zostanie w porothermie
    tak będziemy kombinować, że w końcu przekombinujemy

    Cytat Napisał wiewióra1976
    Malmucu, dom macie PRZEPIĘKNY (pisałam to już chyba.
    eeeeeee..........
    serio ???
    do tej pory to tylko mnie się podobał, nawet mój mąż miewał wątpliwości.

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiewióra1976

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    675
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał malmuc
    [żeby sie nie okazało, że zostanie w porothermie
    tak będziemy kombinować, że w końcu przekombinujemy
    Ja na razie przezywam szok powycenowy


    Cytat Napisał malmuc
    Cytat Napisał wiewióra1976
    ]
    Malmucu, dom macie PRZEPIĘKNY (pisałam to już chyba.
    eeeeeee..........
    serio ???
    do tej pory to tylko mnie się podobał, nawet mój mąż miewał wątpliwości.
    No co ty. Nawet bardzo poważnie się zastanawiałam, czy go nie zgapić

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie Re: Ceny

    O jej ! jak dobrze mieć sąsiadów
    A jakie kupowaliście deseczki?mają tam modrzew lub świerk? były już gotowe na pióro-wpust?
    Jak tylko moja chłopina wróci z Wawki wyśle go w to miejsce. A macie może do nich telefon?
    Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzięki.
    No teraz to już jestem pewna że odpuszczam Pana z Bieszczad
    Witaj, mają mają, Pan Tchorz nie Tchórz z Suszca. Jak Mąż zadzwoni to go pokieruję, jakieś 15 minut jazdy z Żor. Uczciwy fachowiec i porządny stolarz, deseczki aż lśnią. Zresztą Mąż może po drodze zobaczyć nasz taras
    Deseczki były na pióro i wpust a w cenie był też ruszt czyli łaty do mocowania na murze... Naprawdę polecam.[/quote]

  18. #58

    Domyślnie Re: Ceny

    Cytat Napisał kraktom
    Witaj, mają mają, Pan Tchorz nie Tchórz z Suszca. Jak Mąż zadzwoni to go pokieruję, jakieś 15 minut jazdy z Żor. Uczciwy fachowiec i porządny stolarz, deseczki aż lśnią. Zresztą Mąż może po drodze zobaczyć nasz taras
    Deseczki były na pióro i wpust a w cenie był też ruszt czyli łaty do mocowania na murze... Naprawdę polecam.
    NO to ciesze sie bardzo z takich wiesci
    Ciekawa jestem co by tam miał jeszcze interesującego. Musimy sie tam wybrac.
    Nie wiem tylko kiedy
    Mąż skręcił noge i zapakowali go wczoraj w gips po samo kolano.
    W każdym bądź razie wybrac sie do Pana Tchorza musimy i zadzwonimy

    A czemu w dzienniku nie widze tego tarasiku co????
    pokażcie go
    My tez mamy w planach spory taras z drewna z pergolą, może akurat ten Pan stolarz nas zaopatrzy. Kraktom czy on ma te deski jakos zaimpregnowane? Czy sami robiliście impregnacje?

    Pozdrawiam

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    blady00

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie droga

    Witam
    Gratuluje postępów i oby tak dalej.......
    mam do Was pytanie odnośnie tej drogi -też mam do utwardzenia jakieś 100m- to są bloczki fundamentowe? podsypywaliście coś pod nie? ile metrów mieliście do ułozenia? jaki to koszt? nie pekają pod gruchą z betonem?
    pozdrawiam
    jak umiesz liczyć to licz na siebie

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie Re: Ceny

    Cytat Napisał malmuc
    Cytat Napisał kraktom
    Witaj, mają mają, Pan Tchorz nie Tchórz z Suszca. Jak Mąż zadzwoni to go pokieruję, jakieś 15 minut jazdy z Żor. Uczciwy fachowiec i porządny stolarz, deseczki aż lśnią. Zresztą Mąż może po drodze zobaczyć nasz taras
    Deseczki były na pióro i wpust a w cenie był też ruszt czyli łaty do mocowania na murze... Naprawdę polecam.
    NO to ciesze sie bardzo z takich wiesci
    Ciekawa jestem co by tam miał jeszcze interesującego. Musimy sie tam wybrac.
    Nie wiem tylko kiedy
    Mąż skręcił noge i zapakowali go wczoraj w gips po samo kolano.
    W każdym bądź razie wybrac sie do Pana Tchorza musimy i zadzwonimy

    A czemu w dzienniku nie widze tego tarasiku co????
    pokażcie go
    My tez mamy w planach spory taras z drewna z pergolą, może akurat ten Pan stolarz nas zaopatrzy. Kraktom czy on ma te deski jakos zaimpregnowane? Czy sami robiliście impregnacje?

    Pozdrawiam
    My deski impregnowaliśmy sami drewnochronem, z tego co widzę na większości budów deseczki są malowane tuż przed położeniem na ścianę (czyt. parę dni wcześniej).

    Życz zdrowia Mężowi (też kiedyś miałem w gipsie szłapkę więc nie zazdroszczę ), kolesie od wod-kan-co to o nas

    I dołączę się do pytania o drogę bo tez nas to czeka... Jaka był technologia układania i z czego to jest ułożone?

    Pozdrawiam

Strona 3 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony