dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. #1

    Domyślnie Ile kosztuje remont mieszkania?

    Zbieram kasę na wykończenie mego pierwszego, nowego mieszkania. O ile wcześniej martwiłam się czy będę miała CO remontować, o tyle teraz ile trzeba na to pieniędzy.

    Pytanie do fachowców albo doświadczonych w tej kwestii: ile trzeba mieć w portfelu by wykończyć lokal o pow. 61mkw?
    Chodzi mi o ściany, podłogi, kuchnię itp.
    Czy 40-50tys zł wystarczy?

  2. #2

    Domyślnie Re: Ile kosztuje remont mieszkania?

    Czy 40-50 tys zł wystarczy?
    Zależy od zakresu robót (np. czy meble kuchenne wliczasz do remontu, co robisz i wymieniasz w łazience) i od tego czy wszystko zleca się "fachowcom" czy robi się samemu. Ja robię "postępujący" remont całego mieszkania (58 mkw) całkowicie samodzielnie i biorąc pod uwagę koszty tego, co już zrobiłem z całym remontem powinienem się spokojnie zmieścić w 10 tys. zł. Z tym, że np. nie muszę wymieniać stolarki czy robić gładzi w pokojach...

  3. #3

    Domyślnie

    10tys to rzeczywiście atrakcyjna kwota, ale mnie nie urządza. Dosłownie.

    Muszę wykończyć mieszkanie od stanu gołych ścian, czyli także gładź, aż po meble (ale bez stolarki okiennej i nie licząc robocizny).
    Zakładam, że za taką kasę (40-50 tys) kupię meble do kuchni i sprzęt AGD, zrobię podłogi, łazienkę i może starczy na kanapę do salonu.

    Mam rację? Czy to razcej daleko idący optymizm?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikazuu
    Mam rację? Czy to razcej daleko idący optymizm?
    I znowu zależy. Bez robocizny to ta kwota jest moim zdaniem całkiem w porządku, chyba że wszędzie pójdziesz na "full wypas" czyli np. granitowy zlew za 1000, wanna z hydromasażem za 4000, armatura łazienkowa po 500 zł sztuka, na podłogę coś po 150 zł za mkw i tak dalej... W ten sposób można wydać i 100 tysięcy, czemu nie . No i ta robocizna mnie troszkę niepokoi, chyba że ktoś Ci zrobi po znajomości, bo tzw. fachowcy to się teraz wściekle cenią i trzeba liczyć czasem drugie tyle co na materiały.

  5. #5

    Domyślnie

    Zwyczajnie chcę do wykończenia użyć materiałów dobrej jakości i raczej nie oszczędzać na sprzęcie AGD.

    A od roboty to mam specjalistę w domu
    Myślę, że nie policzy drogo... co najwyżej piwko do kolacji... codziennie! A może i cos po kolacji... kto wie?

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maggda

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja na malutką łazienkę wydałam 7 tysięcy (razem z wodomierzami, wymainą rur ipodwiezanym WC). Teraz robię remont reszty z 43 metrowego mieszkania ( 2 pokoje) i tak: Wymiana 3 okien, gładzie, podłoga z deski barlineckiej, drzwi zewnętrzne, szafa wnękowa, wyposażenie do dużego pokoju (salonu - sypialni ) meble kuchenne + kuchenka, płytki w kuchni.... wychodzi nam, że jakieś 20 tysiący jest potrzebne lub nawet przekroczy... A nie szlajemy raczej (np. meble w kuchni - 4 tysiące... )

  7. #7

    Domyślnie

    W zimie odbieram nowe mieszkanie (62m2). Liczę jakieś 20tys. za stan do zamieszkania - to znaczy mam zrobione ściany, podłogi, skończoną łazienkę i puste pokoje . Za zrobienie kuchni (wcześniej planuję jakąś prowizorkę), szaf (niedrogi stolarz) i zakup podstawowego wyposażenia (meble) liczę kolejne 20tys. Ale to już później i sukcesywnie przez cały rok.
    Pozdrawiam,
    Kasia

  8. #8

    Domyślnie

    Hmmmm, czyli moje obliczenia wcale nie są błędne.
    Z tego co klikacie wynika, że 50tys to kwota taka w sam raz (bez bajerów).

  9. #9

    Domyślnie

    u mnie generalny remont mieszkania 73m2 wyniósł około 60tys.
    Janika

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Joanna D-G

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    ja borykałam sie z tym problemem w tym roku. Odbierałam mieszkanie ok 52 m, jedynie ze stolarką okienną. Do wykończenia było wszystko, począwszy od łazienki (wanna, umywalka, system podtynkowy, baterie, pralka, mebelki, płytki i cała reszta) kuchnia (meble, cały sprzęt AGD - klasa przynajmniej A, płytki) pokoje (farby, panele, meble - skromnie na początek) przedpokój (zabudowy 2) i na to poszło ok 50 T PLN, przydałoby się jeszcze z 10 T na rolety, firanki, TV, DVD, garnki itd, ale to wszystko powolutku później. Na początku myślałam, że starczy 35-40 T, niestety nie i musiałam 10 T pożyczyc. dlaczego zawsze pieniędzy jest za mało

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Nemo74

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam.
    Mam możliwość otrzymania mieszkania, 89 m2, trzy pokoje, kuchnia, łazienka, przedpokój, dwa balkony. Powierzchnia samych pokoi około 64 m2. Mieszkanie jest do generalnego remontu, łącznie z wymianą podłóg, zbijaniem tynków, instalacje itd., dosłownie wszystko. Pytanie moje brzmi. Do kogo się zwrócić, aby przed rozpoczęciem prac, wszystko zaplanować, zrobić kosztorys itd. (będę podpierał się przy remoncie kredytem i nie wiem o jaką kwotę wnioskować). Chciałbym z tych 3 pokoi zrobić 4 pokoje tzn. salon, sypialnia i dwa pokoje dla dzieci. Jest to stara poniemiecka kamienica, I piętro, dwa balkony. Ile taka usługa może kosztować i do kogo się zwrócić. Ile taki remont może kosztować. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  12. #12
    Amciek
    Guest
    Amciek

    Domyślnie

    robocizna w KRK mieszkania 50 m kw (lazienka, kuchnia, podlogi terakota plus parkiet, sufity podwieszane, gruntowna przerobka instalacji elektr, przeniesienie wszystkich grzejnikow, wymiana okna, ogrzewanie podlogowe, murowanie i wyburzanie, malowanie, tynk strukturalny) od 11.000 netto do 24 tys netto w zaleznosci od ekipy.

    Materialy to juz sobie trzeba samemu policzyc, bo mozna miec gres za 50 i za 200 za m, nie mowiac juz o dodatkach typu oswietlenie czy tez armatura i bialy montaz.

    generalnie doradzam kupowanie przez internet i gosci ktorzy maja dostep bezposrednio do przedstawicieli marek. Ja kupowalem przez Termico w Tychach i mial do 30 % taniej niz w sklepach a wszystko ok i na czas.

    amciek

  13. #13

    Domyślnie

    Amciek , to wszystko robiła Ci jedna ekipa czy parę ekip?
    Jestes zadowolony?
    Jesli tak to prosiłbym Cię o jakies namiary na solidnych fachowców na pw , oczywiscie jesli mozesz

    Pozdrawiam
    Piotr

  14. #14
    Amciek
    Guest
    Amciek

    Domyślnie

    na razie remont trwa, wiec powiem Ci jak sie skonczy

    elektryka mialem osobno, reszta czyli przerobka wod kan, grzejniki, sufity, tynki, malowanie, plytki etc jedna ekipa, parkiet osobno

    elektryk skonczyl i moge go polecic bo zrobil solidnie i szybko choc troche mu marudzilem i zmienialem projekt w trakcie w sumie przekul cala instalacje i moze 2 gniazdka zostaly nieruszone

    z reszta remontu na razie idzie powoli bo moja ekipa robi kilka fuch na raz ale wiedzialem jak ich bralem wiec nie narzekam

    telefonow do polecanych ekip mam sporo ale sa zarobione tzn terminy min 2 miesieczne, moge Ci podeslac na priv ale ja ich osobiscie nie sprawdzalem tylko znajomi. Na pewno lepiej robic remont w grudniu /styczniu - taniej i wiecej wolnych terminow.

    Nie mowie juz o ekipach od ktorych dostalem wycene i jak poprosilem i szczegolowy kosztorys to uslyszalem ze nie maja czasu robic kosztorysow, albo biore albo maja robote i tak

    czyli po prostu obdzwon ekipy, umow sie na wycene materialow i robocizny, obejrzyj ich lokale i potem wybierz tego ktory Ci pasuje
    ja np odrzucilem na dzien dobry tych co podjezdzali nowym passatem kombi a na szyi blyszczal lancuch

    na koniec taki dowcip obrazujacy sytuacje z ekipami

    przy drodze stoi TIRowka
    zatrzymuje sie gosc dostawczym i pyta:
    - co zrobisz za 100wke?
    - wszystko co chcesz
    - to wsiadaj, jedziemy na budowe

    no, i niech mi ktos powie ze w Polsce nie ma pracy

    a

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tzylka

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jak sadzicie, ile beda kosztowac materialy sredniej klasy, gdzie kupowac najlepiej, aby wyremontowac mieszkanie 48m2 ze stanu developerskiego :
    1- oscieznicze wewn. i zewn. do malowania
    2- podloze betonowe pod posadzke wlasciwa (co to znaczy?moge na
    to bezposrednio klasc panele?)
    3- tynki gipsowe wykonane na mokro, sciany nie malowane i
    nie gruntowane (co to znaczy? moge to bezposrednio malowac?)
    4- sufit z plyt filigranowych nie tynkowany i nie malowany, miejsca
    laczenia plyt spoinowane (co to znaczy? moge to bezposrednio
    malowac?)
    Chcialbym narazie zrobic lazienke w kaflach + sprzety, panele, pomalowac sciany i sufit. Na wydatek jakiego rzedu sie mam nastawiac ?

  16. #16

    Domyślnie

    u mnie remont kapitalny mieszkania 40 metrow (2 pokoje i kuchnia) + wyposazenie kosztowaly 65 tys zl, w tym robocizna ok 7-8 tys. Na niczym nie oszczedzalem.
    pawel

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    olli

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    Amciek -napisałam na priva, proszę o odpowiedź

  18. #18

    Domyślnie

    Tak Was czytam i sie zaczyna obawiać bo ja na sowje wykończenie mam tylko 50.000 a to mało a mam do zorbienie tynki, posadzki, ocieplenie poddasza, instalacja ele, grzewcza kan i to wszytko pomalowac okleic płytkami, panelami i zorbić kuchnie ...myśłicie że porawałem się z motyką na księżyc..??
    Początkujący majsterkowicz co kupił troszkę cegły i musi ją wykończyć....

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał RoleX
    Tak Was czytam i sie zaczyna obawiać bo ja na sowje wykończenie mam tylko 50.000 a to mało a mam do zorbienie tynki, posadzki, ocieplenie poddasza, instalacja ele, grzewcza kan i to wszytko pomalowac okleic płytkami, panelami i zorbić kuchnie ...myśłicie że porawałem się z motyką na księżyc..??
    Wszystko zalezy od podejscia, wydaje mi sie, ze moze sie udac, zalezy od tego ile wydasz na robocizne, warto czesc rzeczy zrobic samemu, naprawde, wszytskiego mozna sie nauczyc
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mufka
    Cytat Napisał RoleX
    Tak Was czytam i sie zaczyna obawiać bo ja na sowje wykończenie mam tylko 50.000 a to mało a mam do zorbienie tynki, posadzki, ocieplenie poddasza, instalacja ele, grzewcza kan i to wszytko pomalowac okleic płytkami, panelami i zorbić kuchnie ...myśłicie że porawałem się z motyką na księżyc..??
    Wszystko zalezy od podejscia, wydaje mi sie, ze moze sie udac, zalezy od tego ile wydasz na robocizne, warto czesc rzeczy zrobic samemu, naprawde, wszytskiego mozna sie nauczyc

    Tak ...zamierzam robić wiekszośc rzeczy smamau. jedyne co zlece firmie to położenie tynku, posadzek i C.O reszta bezię moja i szwagra robotą...wieć liczę na skormny sukces finanoswy (
    Początkujący majsterkowicz co kupił troszkę cegły i musi ją wykończyć....

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony