dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21

    Domyślnie

    W takim razie powodzenia mi sie udalo za 50 000 zrobic naprawde gruntowny remont od zera: elektryke, hydraulikę, ogrzewanie, sciany, kuchnie lazienke, podlogi .
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mufka
    W takim razie powodzenia mi sie udalo za 50 000 zrobic naprawde gruntowny remont od zera: elektryke, hydraulikę, ogrzewanie, sciany, kuchnie lazienke, podlogi .
    Nie dziękuję ....relacje z roboty przedstawie na forum rzecz jasna...
    Początkujący majsterkowicz co kupił troszkę cegły i musi ją wykończyć....

  3. #23

    Domyślnie

    koszt remontu zalezy tez od ukladu mieszkania i jego typowosci np mieszkanie ojca kupil w bloku na poddaszu wszystkie meble szafeczki szafy wnekowe musimy robic sami poniewaz nic ze standardowych nie pasuje ale nam sie nie spieszy mamy czas i sprzet. Glupie drzwi do szafy wnekowej robilismy sami poniewaz tak nam sie oplacalo bo sklep liczyl za kazde a tak defakto z jednej plyty my robilismy pare czyli zaplacilismy za 2 plyty a nie za 4 jak liczyl soebie sklep na takich rzeczach mozna zaoszczedzic calkiem sporo ale trzeba na to czasu
    Ja manualnie jestem cienki - student infy tylko tyle co ojciec mi kiedys cos pokazal a remont idzie nam nie zle. lacznie z kladzeniem paneli i deski barlineckiej i kafelkow

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał jonnak Zobacz post
    Ile mniej więcej może kosztować wymiana parapetów w mieszkaniu?
    Witam,

    1,5 miesiąca temu zakończyłem remont w mieszkaniu 3 pokojowym - 60m2. Wymieniałem okna we wszystkich pokojach oraz parapety - za 3 parapety z konglomeratu zapłaciłem 350 zł netto ( do 3 okien ) - konglomerat nie kruszony na pyłek tylko widoćzne są większe kamyczki.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikazuu Zobacz post
    ile trzeba mieć w portfelu by wykończyć lokal o pow. 61mkw?
    Chodzi mi o ściany, podłogi, kuchnię itp.
    Czy 40-50tys zł wystarczy?
    a jakie podłogi zamierzasz robić??
    panele, deski, parkiet?
    tu róznice w cenie ogromne
    kuchnie?
    ze sprzętem?
    jakim?
    zmywara, piecyk, płyta, mikrofala?? czy jeszcze inne pierdółki typu express, roboty itp
    meble? jakie fronty przewidujesz??
    łazienka?
    koszty białego montażu i płytek - różnice cenowe ogromne
    wszystko zależy od naszych upodobań i zasobności portfela
    ale trzyma kciuki za pomyślne wykończenie mieszkania a nie wykończenie siebie

  6. #26

    Domyślnie

    Innych materiałów tzn jakich ? Marmur , granit - oczywiście . Plastkik , drzewo niekoniecznie. Konglomerat jest lżejszy od marmuru czy granitu - jeżeli masz tylko wpuszczany parapet nie oparty na niczym to może opaść. Użytkuje parapety już 3 miesiące - podczas dużego remontu już były wstawione - nic sie nie dzieje. Moi rodziece mają już parę lat - i nic. Parapety to nie blat kuchenny więc nie ma się czego obawiać a ladniej wyglądają.

    Koszty mojego remontu remontu to ok 50 tys zł, mieszkanie 60 m2 , 3 pokoje. W dużej mierze remont robiony własnymi siłami - ekipa tylko w łazience i kibelku. Bez kafelek w kuchni tylko wyprostowane sciany KG i malowanie sufitu. W tym wymiana okiem i drzwi wewnetrznych, panele w calym mieszkaniu, tynk strukturalny w przedpokoju, na scianach gladzie , farba, tapeta, zakup wanny, umywalki, geberit, bateria ( umyw i wannowa ) . Ogólnie remont generalny, od gołego betonu.

    Jeżeli planujecie generalny remont to tak trzeba liczyć w średniej jakości materiały + wyposażenie łazienkowe + pomoc firmy remontowej . Oczywiście cena urośnie jeżeli weźmienie ekipę do wszystkiego + wyposażenie z górnej półki.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    u mnie mieszkanie 71m2, 3 pokoje zakres remontu: elektryka, gładzie, panele, rury w kuchni, kafelki nie ruszane ani w przedpokoju ani w łazience.
    Na ścianach nowe gładzie, jak na razie koszty prądu i hydrauliki z podłączeniem pod rozdzielnię 5,5 tys..do końca drugie tyle, czyli robocizna wyjdzie ok 11-12tys..meble do kuchni 18 tys bez AGD, kontakty, przełączniki, czujki ruchu 1,8tys. Całość remontu z materiałami, meblami i AGD szacuje na około 50-55tys...ale bez łazienki

  8. #28

    Domyślnie

    U nas mieszaknie w bloku z plyty 53m2. Remont od podstaw czyli wszedzie gladzie, kafle i panele na podloge, malowanie, plytki w lazience i WC, podwieszane sufity w 2 pomieszczeniach, elektryka, oswietlenie, burzenie i stawianie scian to koszt szacunkowy okolo 25.000. Na umeblowanie i AGD liczymy ze bedzie potrzebne okolo 20.000. Takze w sumie okolo 50.000

  9. #29

    Domyślnie

    Mnie za gładzie, malowanie, poprawienie skrzypiacych desek połogowych, położenie pianki i paneli i montaż drzwi wyszło około 2000 za mniejszy pokój i 2500 za większy. Ale jak dodasz okna, drzwi, i panele to będzie Dodatkowe 3-5 za pokój. Z tym, ze nie oszczędzałam na jakości

  10. #30

    Domyślnie

    Witam,

    Właśnie jestem po remoncie w wielkiej płycie 70m2. Zakres obejmował:

    - gładzie ściany i sufity
    - kafelkowanie przedpokój ( podłoga ), kuchnia ( podłoga ), łązienka ( całość ) z klejem i fugą w cenie
    - przeróbka instalacji gazowej ( na miedź ) - z materiałem
    - przeróbka instalacji wodnej/kanalizacji - z materiałem
    - przeróbka instalacji elektrycznej ( puszka z S, dwie nowe linie kuchnia/łazienka, wykucie 25 puszek podtynkowych ) - z materiałem
    - biały montaż ( instalacja brodzika, umywalki, WC - geberit )
    - wymiana futryn ( 4 sztuki wewnętrzne )
    - wymiana drzwi zewnętrznych
    - zabudowy rur CO, licznika z gazu - z materiałem
    - malowanie całości na biało
    - malowanie całości na kolor

    Całość wyszła około 19.000 zł. Chłopaki się uwinęli w 5 tygodni. Efekty tutaj https://plus.google.com/u/0/photos/1...77870631090545


    Często nie rozumiem co znaczy " zrobiłem/am elektrykę " koszt wymiany listwy bezpiecznikowej to kilkaset złotych, jednak wymiana całej instalacji bezpuszkowej w wielkiej płycie to kosz rzędu kilku tysięcy złotych ( bruzdowanie w podłogach, ścianach i sufitach ). Mnie wykucie jednego gniazdka kosztowało 20 zł ( nie ma to nic wspólnego z elektryką )

  11. #31

    Domyślnie

    Warto wcześniej zadzwonić do spółdzielni lub wspólnoty - u mojej przyjaciółki kucie w ścianach i wymianę kabli zrobili za darmo.

  12. #32

    Domyślnie

    Podepnę się pod pytanie

    Mieszkanie jest w stanie deweloperskim. Ile może kosztować robocizna w przeliczeniu na 1 m kw (sama robocizna, bez materiałów) przy założeniu ze kompleksowo wykańcza wszystko jedna ekipa? (Warszawa)
    Natka

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    panicz

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    313

    Domyślnie

    Jeśli proste wykończenie to koszt ok 150zł/m2. Z podłogami litymi, udziwnieniami w łazienkach, dużo suchej zabudowy, dodatkowej elektryki, gładź na ścianach to koszt tak od 300zł do ??? Wykonuję takie prace od lat i tak to wychodzi cenowo, sprawdzone.

    Pozdrawiam
    Remontujemy, budujemy, wykańczamy...

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...!-Zdj%C4%99cia!

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał panicz Zobacz post
    Jeśli proste wykończenie to koszt ok 150zł/m2. Z podłogami litymi, udziwnieniami w łazienkach, dużo suchej zabudowy, dodatkowej elektryki, gładź na ścianach to koszt tak od 300zł do ??? Wykonuję takie prace od lat i tak to wychodzi cenowo, sprawdzone.

    Pozdrawiam
    Dziękuję
    Natka

  15. #35

    Domyślnie

    Zawsze wychodziłem z założenia, że jeśli jest tanio, trudno liczyć na to, że praca zostanie wykonana dobrze. Jednak skuszony dobrymi opiniami, zleciłem proste wykończenie firmie "Tanio pod Klucz" i jestem zadowolony. Nie nadwyrężyłem budżetu, a efekty są w pełni zadowalające.

  16. #36

    Domyślnie

    wszystko zależy od standardu wykonania i jakości używanych materiałów.

  17. #37
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rawex

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Konin Żagański
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    kolo 50 tys

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Liczyłbym ok. 40-50 tyś. w zależnosci jaki standard i ile spraw samemu by się udało zrobić.
    Największy koszt to kuchnia i łazienka ze sprzętami.

  19. #39
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    NewM

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dla mnie 50tys złotych faktycznie to takie minimum. Liczyłem ostatnio co i ile może mnie kosztować bo jestem właśnie przed podjęciem decyzji. Trochę dużo ale nie robi się tego co rok

  20. #40

    Domyślnie

    Wszystko zależy od metrażu i standardu wykończenia. Jeżeli mówimy o stanie deweloperskim to trzeba zakładać że koszt minimum to jakieś 1000zł za m2 przy średniej niższej jakości materiałach oczywiście wliczając meble i sprzed rtv, agd. Gdy chcemy lepsze materiały to koszt koło 1500zł należy zakładać najbezpieczniej.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony