dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 20
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 395
  1. #21

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedż - ale nadal nie bardzo rozumiem - temp. zasilania 45 stopni przez całą dobę?? zgodnie ze schematem przez prawie tydzień ? to chyba zapałce za miesiac za gaz jak za pól sezonu - czy dobrze myślę - bo to mój pierwszy dom i pierwszy rozruch

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    nie rozumiem czego nie rozumiesz,
    jak ktoś Ci powie, że beton ma dojrzewać w stropie 28 dni, to tego chyba też nie kwestionujesz,
    taka technologia, beton dojrzewa 28 dni,

    chcesz na drugi dzień układać płytki,
    można,
    wystarczy zamiast betonu dać asfalt,
    ale chyba nie wyrobisz finansowo

  3. #23

    Domyślnie

    z asfaltem byłoby gorzej bo podłoga byłaby faktycznie pływajaca
    ok nie mam wyjscia i musze sie pogodzic ze sporym rachunkiem za gaz z a luty
    dzieki za info

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Heath
    No właśnie. Jestem po tynkach i instal. elektrycznej, na wiosnę chcę ruszyć z CO i wodą. Ze wzgledu na możliwą kradzież nie chcę kupować i montować kotła przy wykonywaniu wylewek i instalacji, bo długo by musiał wisieć bezproduktywnie (od wiosny do jesieni).
    myślałem że zrobię instalacje i wylewki a kocioł i grzejniki kupię przed samym zamieszkaniem - tak jak to robi wiekszość moich znajomych.
    U nas też było podobnie czyli od wylania wylewki do wykończeniówki i odpalenia podłogówki minął ponad rok. Na posadzkę były zwyczajnie położone płytki na klej elastyczny i we wrześniu odpaliliśmy podłogówkę. Może mieliśmy szczęście ale jak do dzisiaj nic nigdzie nie pękło. Oczywiście sam jastrych po tym roku popękał że tak powiem "sam z siebie " i sądzę że wystarczająco odpracował swoje i wysechł.
    Jak narazie bez problemowo i bez pęknięć. O wygrzewaniu podłogówki coś tam słyszałem ale przyznam że źle to zinterpretowałem i myślałem że to dotyczy świeżej właśnie wiążącej posadzki. Być może przez to że zaczeliśmy ogrzewać dom w jeszcze ciepłym wrześniu to posadzka jakoś tam przez przypadak się prawidłowo wygrzała i dlatego nie pęka

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał konzad
    z asfaltem byłoby gorzej bo podłoga byłaby faktycznie pływajaca
    ok nie mam wyjscia i musze sie pogodzic ze sporym rachunkiem za gaz z a luty
    dzieki za info
    to nie żart, w przypadkach gdy czas nagli zwłaszcza na dużych budowach stosowany może być asfalt,
    ograniczeniem jest to, że podłogówka musi być z miedzi

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    konzad
    Podałem okres wygrzewania na całe 29 dni. Wygrzewanie powinno zacząć się od końca czyli 29 dnia.
    Z podanych dni jasno wynika, że np. 29 dzień - 25 °C
    24 dzień - 30 °C
    w dniach 17, 18, 19, 20, 21, 22 i 23 dzień - 10 °C

  7. #27

    Domyślnie

    1950 - ja mysłałem ze to faktycznie żart - no to nieżle
    VPS - to dobrze ze napisałes ze to od końca - dla mnie było oczywiste ze jak pierwszy dzien to zaczynamy od początku a to po prostu "the final countdown"

    dziekuje za odpowiedzi

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał VPS
    Podałem okres wygrzewania na całe 29 dni. Wygrzewanie powinno zacząć się od końca czyli 29 dnia.
    to Ci się udało

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD
    Oczywiście sam jastrych po tym roku popękał że tak powiem "sam z siebie " i sądzę że wystarczająco odpracował swoje i wysechł.
    Jak narazie bez problemowo i bez pęknięć.
    dzięki za odpowiedź. A robiłeś coś z tymi pęknięciami (przed położeniem płytek/drewna)??

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jk69
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    882
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Wylewka zrobiona 8 maja.
    Czyli 28 dni schnięcia jest.
    Ale glazurnik chce wejść już 15 czerwca, o czym mnie właśnie poinformował. A jak wiadomo dziś dobrego glazurnika łatwo do siebie zrazić "marudzeniem" i zwieje do innych robót .....
    Nie mam pieca CO. posiadanie pieca jest warunkiem koniecznym do wygrzewania .
    Z wygrzewania jastrychu podłogówką raczej nici ....

    Czy "podnoszenie rogów" o których wyżej jest napisane może skutkować popękaniem płytek? Czym jeszcze złym?
    Jeśli płytki położę w czerwcu, a grzać zacznę w październiku to popęka mniej?

    Czy mogliby pocieszyć mnie Ci, którzy nie wygrzewali i mają się dobrze - oni i ich podłogi???

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jk69
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    882
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Wylewka zrobiona 8 maja.
    Czyli 28 dni schnięcia jest.
    Ale glazurnik chce wejść już 15 czerwca, o czym mnie właśnie poinformował. A jak wiadomo dziś dobrego glazurnika łatwo do siebie zrazić "marudzeniem" i zwieje do innych robót .....
    Nie mam pieca CO. posiadanie pieca jest warunkiem koniecznym do wygrzewania .
    Z wygrzewania jastrychu podłogówką raczej nici ....

    Czy "podnoszenie rogów" o których wyżej jest napisane może skutkować popękaniem płytek? Czym jeszcze złym?
    Jeśli płytki położę w czerwcu, a grzać zacznę w październiku to popęka mniej?

    Czy mogliby pocieszyć mnie Ci, którzy nie wygrzewali i mają się dobrze - oni i ich podłogi???

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    A czy prawdą jest, że fugi epoksydowe nie mogą być na ogrzewaniu podłogowym?
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  13. #33

    Domyślnie

    Moze jeszcze ktos ma dobre rady dotyczace wygrzewania podlogowki .

  14. #34

    Domyślnie

    u nas nie było wygrzewania, z przyczyn prozaicznych - brak świadomości o konieczności tegoż........
    wylewka w maju, początek grzania jakos przełom września/października
    nic nie pękło - póki co...
    SKOŃCZYŁEM BUDOWĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TERAZ NASTANIE RELAKSU, RELAKSU, RELAKSU CZAS......

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jk69
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    882
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Tak mi mów, tak mi dobrze czasami lepiej nie wiedzieć że się czegoś nie zrobiło .....
    Rozumiem, że chodzi o ubiegły rok?

    I jak tam czas relaksu?

  16. #36

    Domyślnie

    człowiek się czasem za głowę łapie, czego nie zrobił bo nie wiedział ze trzeba, a potem się okazuje ze z tym "niezrobieniem" da się nie tylko żyć, ale NIC SIĘ NIE DZIEJE....



    co do relaksu .... brakuje mi budowy z jednej strony.... ale jak słyszę o tym co się teraz dzieje na rynku, to cieszę się że już "po wszystkim"
    SKOŃCZYŁEM BUDOWĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TERAZ NASTANIE RELAKSU, RELAKSU, RELAKSU CZAS......

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    to jaj mam pytanko (zwłaszcza do specjalistów) wylewka pod koniec kwietnia. Za 2 tyg wchodzi glazurnik zaczyna do ścian. Temp zasilania podłogówki to 34 stopnie, czy też mogę poprosić o schemat wygrzewania bo ja to chyba to tej temp 45 stopnie nie dotrę prawda? wylewki popękały tylko przy dylatacjach

  18. #38

    Domyślnie Wygrzanie podłogówki ?jak?

    Po wylewkach już 28dni przeleciało i teraz by wszystko było jak w książce piszą
    trzeba podłogówkę przetestować i wygrzać.
    Może jakiś fachman podpowie jak to dobrze zrobić
    Czyli od jakiej tem. zacząć ,ile co ma trwać itd. ?

    I jeszcze jedno , ile może się jeszcze wilgoci przy wygrzewaniu podłogi wydostać do otoczenia , bo akurat mam wełnę na poddaszu w robocie , już prawie zafoliowana , ale nie posklejane folie .

  19. #39

    Domyślnie

    Ja odpaliłem po trzech tygodniach i nic mi się nie wytrąciło. Podłogówka działa tak jak poprzednio, nic nie wygrzewałem.

  20. #40

    Domyślnie

    ale nie chodzi o wytrącenie reszty wilgoci ,tylko o wygrzanie podłogówki, by płyta popracowała trochę po naprężała się ,by pękł gdzie ma pęknąć ,lepiej teraz niż potem jak będą płytki
    tylko te wygrzewanie musi trfać określony czas na określonych temperaturach

Strona 2 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony