dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 20
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 395
  1. #41

    Domyślnie

    Zaczalem od 28 st. zasilania,potem co pare dni zwikeszalem o 5 st. ostatecznie dzialalo mi wsz. na 40 st. zasilania,trwala izolacja poddasza,wiec grzalem niebo Lepiej miej wsz. juz zalaczone.U mnie na koncu zalaczono zasobnik i...pekla rurka gdzies pod KAFELKAMI ,sciana mokra w kotlowni,wiec gdzie nieopodal przeciek.Zrobiono by-pass,wsz. dzialalo znow...Testuj wsz. juz podlaczone ,przed glazurka...

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Wedle mnie robi się to stopniowo ... jak masz termostaty na podłogówkach to se zacznij od 1, i co 1-2 dni zwiększaj o 1 aż do max (u mnie 5). Jak będziesz wyłączał, to też stopniowo.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Lookita --- jak wy kurcze sprawdzasz ile stopni idzie na podłogówkę? masz jakieś extra dodatkowe zegary cy cuś?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  4. #44

    Domyślnie

    mam zawor termoregulacyjny ze skala,temp. ustawilem regulujac powrotem...oczywiscie,szybkosc pompy podlogowkowej tez ma lekki wplyw

  5. #45

  6. #46

    Domyślnie

    Dagmara ty masz zapewne podłogówkę na zaworach RTL u mnie podłogówka ma swoje podmieszanie z oddzielną pompą na podłogówkę ,i tam ustawiam tem .jaka ma wychodzić n pętle ogrewania,

    na poddaszu mam łazienkę właśnie na RTL-u , i skala od 1-4 , w instrukcji pisze że 1 to 20st. , 2-30st., 3 -40st., 4 - 45st

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Krzyś ....mam tak jak godosz
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  8. #48

    Domyślnie

    poda ktoś dokładnie rozpisane wygrzanie podłogówki, teraz jestem już na 40st, zacząłem od 25st i co dzień o 5st.więcej

  9. #49

    Domyślnie

    "W okresie rozruchu nalzey utrzymywać przez 3 doby temperaturę zasilania równą 25°C, następnie podwyższaća co 5 stopni na dobę do temperatury maksymalnej.
    Uruchomienie instalacji powinno nastąpić po okresie wiązania zaprawy (dla betonu wynoszącym 20-28 dni, dla jastrychu anhydrytowego 7 dni)."

    Z instrukcji firmy Kisan
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  10. #50

    Domyślnie

    Cyt. z instalacje budowlane. pl :"Czy należy wygrzewać podłogi, a jeśli tak to, po jakim czasie od wylania wylewki, przy jakiej temperaturze i jak stopniowanej oraz przy jakich warunkach zewnętrznych?

    Przed ułożeniem posadzki płyta betonowa powinna zostać podgrzana. Należy to zrobić najwcześniej po 21 dniach od wylania betonu. Temperatura podłogi powinna być sukcesywnie zwiększana o 5°C na dzień i nie powinna przekroczyć wartości 30°C. Podłogę należy wyłączyć na jeden dzień przed położeniem posadzki jednak nie wcześniej niż 28 dni od momentu wykonania wylewki. Jeżeli temperatura zewnętrzna jest niska, można obniżać temperaturę płyty o 5°C, aż do osiągnięcia 15°C. Opisana powyżej procedura jest zalecana przez normy niemieckie (DIN) i nie jest ściśle przestrzegana w innych krajach. Z naszych doświadczeń w krajach skandynawskich i w Polsce wynika, że najważniejszą zasadą gwarantującą poprawne zachowanie się ogrzewanej podłogi w późniejszym okresie jest załączenie instalacji grzewczej po całkowitym związaniu betonu (najczęściej jest to 28 dni)."
    ...reaktywacja...

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    Lookita --- jak wy kurcze sprawdzasz ile stopni idzie na podłogówkę? masz jakieś extra dodatkowe zegary cy cuś?
    Kup sobie takie coś :

    http://allegro.pl/item571152950_term...20_stopni.html

    Dajesz na obie belki rozdzielacza!

    Tanie to to i powinno działać, Depi kupił a ja zmałpowałem
    Pozdr.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman
    Cytat Napisał daggulka
    Lookita --- jak wy kurcze sprawdzasz ile stopni idzie na podłogówkę? masz jakieś extra dodatkowe zegary cy cuś?
    Kup sobie takie coś :

    http://allegro.pl/item571152950_term...20_stopni.html

    Dajesz na obie belki rozdzielacza!
    U mnie jest czujnik na zasilaniu obiegu podłogówki i można sobie odczytywać na sterowniku.

    A odnośnie wygrzewania to mój sterownik ma tryb wygrzewania posadzki i sam dba o podnoszenie temperatur.

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał lazik
    A odnośnie wygrzewania to mój sterownik ma tryb wygrzewania posadzki i sam dba o podnoszenie temperatur.
    Nie no nie pogada

    PS. Pogodówka?

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman
    Cytat Napisał lazik
    A odnośnie wygrzewania to mój sterownik ma tryb wygrzewania posadzki i sam dba o podnoszenie temperatur.
    Nie no nie pogada

    PS. Pogodówka?
    Tak, pogodówka, ale każdy sterownik umożliwiający pracę z mieszaczem musi mieć coś takiego. Przecież temp. zasilania dla podłogówki jest ograniczona w stosunku do obiegu grzejników i musi być jakoś przez kocioł i jego automatykę monitorowany by nie poszło więcej niż może.

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Jestem właśnie przed zakupem pogdówki, możesz napisać jaki to sterownik i czy jesteś zadowolony?
    Chociaż do wygrzewania wystarczy człowiek,można ustawić manualnie automatyka tutaj aż tak potrzebna nie jest

    Pozdr.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman
    Jestem właśnie przed zakupem pogdówki, możesz napisać jaki to sterownik i czy jesteś zadowolony?
    Chociaż do wygrzewania wystarczy człowiek,można ustawić manualnie automatyka tutaj aż tak potrzebna nie jest
    Opcja przyszła gratis z całą automatyką pieca gazowego. Marka Buderus i AFAIR MEC2 i RC35 to ma (nie wiem jak z BFU, RC20 i 30).

  17. #57

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piątka
    temat przede mną..
    Przede mną także, ale porad jak na lekarstwo...
    Sprzedam bloczki fundamentowe.

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Ja też przedtem drążyłem temat, a teraz jestem po pierwszym sezonie grzewczym i oto jak wygląda praktyka;

    Wylewka była robiona w marcu (z betoniary), potem płytki były kładzione w styczniu nastepnego roku, w czerwcu się wprowadziłem, gazownia podłączyła mnie dopiero w połowie października, więć dopiero wtedy mogłem odpalic podłogówkę.
    Wylewka miała czas wyschnąć przed położeniem płytek (prawie rok), także wygrzewanie jako takie nie było aż tak potrzebne. Mimo to chciałem "książkowo" powoli zwiekszac temperature podłogi przy pierwszym odpaleniu, ale.. akurat wtedy żona została sama i serwisant od razu odpałił kocioł na ok. 30 % mocy i tyle było wygrzewania.
    Przez sezon nic nie popekało, no może oprócz fugi elastycznej (z tubki) w kilku miejscach między cokolikami a podłogą, ale to szczegół.
    Płytki klejone na klej elastyczny, dylatacje zachowane. I tyle.

  20. #60

    Domyślnie Wygrzewanie podłogówki a układanie płytek

    Znowu mam nielada zagwozdkę

    Powiedziano nam, że płytki na podłogę powinno układać się dopiero po wygrzaniu podłogówki, żeby później nie popękały. Problem polega na tym, że w kotłowni też mam podłogówkę, ale jak tam ułożyć płytki po jej wygrzaniu, jak najpierw trzeba wstawić piec i inne wielkogabarytowe kotłowniane sprzęty?
    Dziennik i komentarze to już historia

Strona 3 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony