dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    msk

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    3

    Domyślnie pomoc prawna

    Jestem prawnikiem z Kancelarii Prawniczej w Katowicach specjalizującym się w dochodzeniu odszkodowań dotyczących linii przesyłowych.
    Kontakt: Michał Skrypko [email protected] 605 881 728

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kamil6598

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Problem z liniami energetycznymi

    Witam.
    Posiadam działkę 0,40ha.Ludzie są bardzo zainteresowani jej kupnem, lecz nad działką przechodzi linia wysokiego napięcia i to skutecznie odstrasza potencjalnego nabywcę.Do tego działka znajduję się w atrakcyjnym miejscu i moi sąsiedzi nie mają problemu ze sprzedażą działek.Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś możliwość odszkodowania od Zakładu Energetycznego( pytam się gdyż w poprzednich postach była mowa tylko o słupach wysokiego napięcia,a na mojej działce słup nie stoi) lub wykupienia działki przez zakład energetyczny albo możliwość przesunięcia linii energetycznych.
    Z góry dziękuję za odpowiedz
    Pozdrawiam.

  3. #23

    Domyślnie

    W wymianie doświadczeń jest wątek ,,Energetyka chce postawić słupy na mojej działce 'założony przez Dioss coś ciekawego i tam znajdziecie zwłaszcza polecam odnośnik Sensera- ,,pozywamy zbiorowo''..........

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lukaszny

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Bardzo szeroko opisany problem słupów - od roszczenia o usunięcie słupów, przez odszkodowanie po ustanowienie odpłatnej służebności przesyłu znajdziecie tutaj: http://www.portal.prawnikow.pl/index...ziace-poradnik

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukaszny
    Bardzo szeroko opisany problem słupów - od roszczenia o usunięcie słupów, przez odszkodowanie po ustanowienie odpłatnej służebności przesyłu znajdziecie tutaj: http://www.portal.prawnikow.pl/index...ziace-poradnik
    Witamy Autora i dziękujemy!!

  6. #26

    Domyślnie

    Może jest ktoś , kto juz dostał odszkodowanie lub energetyka płaci mu tak jak by dzierżawę za słupy?Sama mam 3 na działce i też chciała bym dostać takie odszkodowanie...
    Bessi

  7. #27

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie czy o odszkodowanie może ubiegać sie każdy? czy tylko osoby które posiadaja na swoich działkach słupy wyskoiego i średniego napięcia?

    Ja na działce posiadam słup niskiego napięcia (1 szt.) i zainteresowałem się tą służebnością przesyłu, ponieważ złożylem wniosek o rozbudowę przyłącza, w którym to ŁZE chce abym ustanowił nieodpłatną służebność przesyłu wzdłuż linii przebiegu sieci i ująl to w akcie notarialnym i księdze wieczystej.

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    filip5

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1

    Domyślnie BEZUMOWNE UŻYTKOWANIE TERENU

    WITAM! POWIEDZCIE DO KOGO WYSŁAĆ WNIOSEK O ODSZKODOWANIE ZA BEZUMOWNE UŻYTKOWANIE TERENU PRZEZ ZAKŁAD ENERGETYCZNY? MOJA DZIAŁKA MIEŚCI SIĘ W GMINIE RAKOWISKA KOŁO BIAŁEJ PODLASKIEJ. NIE WIEM CZY WYSŁAĆ TO DO BIAŁEJ CZY DO LUBLINA.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Najpierw zacznij pisać bez capsa..., bo druk oznacza krzyk i raczej nie pisz w ten sposób żadnych podań

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariusz_81

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    posiadam działkę budowlaną którą otrzymalismy w spadku rodzinnym. Chcieliśmy rozpocząć budowę. Niestety nad działką biegną kable energetyczne zasilające inny dom na których umieszczenie w tymże miejscu nikt nie wyrażał zgody. Wygląda to tak jakby próbowano zaoszczędzić na dodatkowym słupie i pociągnięto kabel po przekątnej nad moją działką. Pisaliśmy do tejże firmy z prośbą o przesunięcie kabla lub postawienie dodatkowego słupa. Niestety otrzymaliśmy odpowiedź że jedyne co mogą zrobić to wymienić stare łącze na bardziej nowoczesne aby nie stwarzały zagrożenia dla osób przebywających na działce. Żadna zgoda pisemna ani ustna nie była wyrażana. Co mogę zrobić aby przesunęli tą linie napięcia?

    czy istnieje szansa aby przy owej propozycji wymiany kabli zmusić ich jakoś to wkopania ich do ziemi??

    Pozdrawiam

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Serpico

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Świebodzin
    Kod pocztowy
    66-200
    Posty
    3

    Domyślnie Wygrałem z energetyką!

    Jeśli któś chce się dowiedzieć jak ja wygrałem z energetyką zapraszam na mój e-mail:

    [email protected] lub tel. 500037526

    Mogę pomóc innym.

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Serpico

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Świebodzin
    Kod pocztowy
    66-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Przede wszystkim trzeba wiedzieć jaki status mają te słupy.

    Reszta jest bardzo prosta. To prawnicy nadmuchują sprawę, ze nic nie można zrobić lub jest trudna sprawa.

    Konstytucja i Kodeks Cywilny daje nam wyższość nad agresorami, bo jesteśmy właścicielami gruntów. Reszta to sprawa sposobu , naszej wiedzy na ten temat i oczywiście sprawa sądowa, bo energetyki nasze pisma nie ruszają. To jest pozostałość komuny.

  13. #33

    Domyślnie

    A ja myślę że na walkę szkola nerwów i czasu....
    Najlepiej się dogadać w zgodzie.... Ja dwa miesiące i pozbyłam się dwóch pokracznych słupów z działki...
    Z mężem pokryliśmy koszty przebudowy a Enea pokryła koszty robocizny w ramach odszkodowania za to że słupy stały tak długo na działce....
    Koszt 3 tysiące złotych....
    polecam...
    Czas pracy energetyków na działce.... 2 dni....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie0656.jpg
Wyświetleń:	264
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	144232   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0626 (2).jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	144233  

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Urszula63

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Olsztynek
    Kod pocztowy
    11-015
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, mam ogromny problem i szukam pomocy. Nie wiem co mam dalej robic. Na mojej dzialce sa dwa slupy energetyczne. Podczas , gdy sprawy o odszkodowania zaczely sie naglasniac, pewien Pan z Olsztyna zglosil sie do mnie z wielkimi opowiesciami o tym jak to juz wywalczyli tyle odszkodowan i wciagnal mnie w maszyne. Musialam wplacic Wadium na pierwsza sprawe, termin sprawy wyznaczono, w tym czasie moj Adwokat mial byc w Stanach, wiec napisal o odroczenie sprawy. Sad zgodzil sie, mialo nastapic tylko przesluchanie swiadka, czyli Pana ktory wyliczal odszkodowanie.Moja ciekawosc zostala ukarana, poniewaz pojechalam na sprawe, aby zobaczyc, jak to wyglada i Sedzia stwierdzil, ze zakonczy te sprawe, pozbawiajac mnie Adwokata.Na rzecz Zakladu Energetycznego zasadzil 7000,- zloty. Namowiono mnie na odwolanie, znowu wplacilam Wadium, sprawa odbyla sie zaocznie i dostalam Wyrok odzucajacy moje rozczenia i na domiar zlego znowu na rzecz Zakladu Energetycznego 5600,- zl. O co w tym wszystkim chodzi? Co powinnam dalej zrobic ? Moze znajdzie sie ktos kto pomoze mi w zrozumieniu tej sprawy. Znalazlam sie w rekach oszustow?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony